SM-sprint 17.9.2017, Helsingin Suunnistajat

H21, A-finaali

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,0 km
Maali
4,03 km
 
1.   Olli Ojanaho Helsingin Suunnistajat  FIN  16:25:00   6:33 (7)  14:11  
2.   Timo Sild (U) Koovee  EST  16:27:00   6:20 (3)  14:19  
3.   Artem Popov (U) MS Parma  RUS  16:24:00   6:18 (1)  14:24  
4.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  16:19:00   6:19 (2)  14:31  
5.   Topi Raitanen Helsingin Suunnistajat  FIN  16:13:00   6:37 (9)  14:33  
6.   Elias Kuukka Tampereen Pyrintö  FIN  16:23:00   6:27 (5)  14:35  
7.   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri  FIN  16:09:00   6:33 (7)  14:44  
8.   Vladislav Malyshev (U) Espoon Suunta  RUS  15:43:00   6:29 (6)  14:48  
9.   Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö  FIN  16:21:00   6:21 (4)  14:50  
10.   Andreas Hougaard Boesen (U) Denmark  DEN  16:20:00   6:39 (11)  14:59  
11.   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  16:00:00   6:46 (14)  15:01  
12.   Joonas Ahola Navi  FIN  16:18:00   6:43 (13)  15:02  
13.   Markus Räsänen Kalevan Rasti  FIN  15:55:00   6:48 (15)  15:04  
14.   Mikko Patana Hiidenkiertäjät  FIN  16:01:00   6:38 (10)  15:08  
15.   Ville Parkkinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  15:48:00      15:10  
16.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  16:07:00   6:55 (20)  15:13  
16.   Antti Parjanne Turun Metsänkävijät  FIN  16:15:00   6:41 (12)  15:13  
18.   Hannu Airila Kalevan Rasti  FIN  15:39:00   7:01 (26)  15:20  
19.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  16:05:00   6:56 (22)  15:24  
20.   Mikko Huhtinen Paimion Rasti  FIN  15:52:00   6:51 (17)  15:26  
21.   Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  15:57:00   6:56 (22)  15:28  
21.   Samu Heiska Vehkalahden Veikot  FIN  15:59:00   7:04 (30)  15:28  
23.   Juha Sorvisto Vaajakosken Terä  FIN  16:17:00   7:21 (41)  15:31  
24.   Matti Kivelä Hiidenkiertäjät  FIN  16:10:00   7:02 (28)  15:32  
25.   Dmitry Nakonechnyi (U) Hiisirasti  RUS  16:04:00   7:14 (39)  15:33  
26.   Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  15:49:00   6:48 (15)  15:35  
27.   Mikhail Kuleshov (U) Espoon Suunta  RUS  15:36:00   6:55 (20)  15:39  
27.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  16:11:00   6:58 (25)  15:39  
29.   Eemeli Suominen Hiidenkiertäjät  FIN  15:40:00   6:52 (18)  15:42  
30.   Gleb Tikhonov Turun Metsänkävijät  RUS  16:12:00   7:01 (26)  15:43  
31.   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti  FIN  15:45:00   7:07 (33)  15:49  
32.   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  16:06:00   7:06 (32)  15:50  
32.   Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat  FIN  16:14:00   6:57 (24)  15:50  
34.   Jere Sipponen Sweden  FIN  15:46:00      15:52  
35.   Antti Anttonen Vaajakosken Terä  FIN  16:02:00   7:02 (28)  15:56  
36.   Corentin Roux (U) Navi  FRA  15:41:00   7:09 (34)  15:57  
37.   Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri  FIN  15:54:00   7:09 (34)  15:58  
38.   Martins Sirmais (U) Turun Metsänkävijät  LAT  15:37:00   7:13 (38)  16:01  
39.   Otto Simosas OK Trian  FIN  16:22:00   7:31 (46)  16:06  
40.   Mårten Boström Sweden  FIN  16:08:00   7:05 (31)  16:13  
41.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  15:56:00   7:24 (43)  16:15  
42.   Otto Sund OK Trian  FIN  15:50:00   7:28 (45)  16:16  
43.   Tuukka Jurvakainen Vaajakosken Terä  FIN  15:44:00   7:26 (44)  16:22  
44.   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  15:38:00   7:46 (47)  16:23  
45.   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:58:00   7:12 (37)  16:28  
46.   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät  FIN  15:53:00   7:11 (36)  16:30  
47.   Ilari Sulkula Vaajakosken Terä  FIN  15:51:00   6:54 (19)  16:31  
48.   Anton Kuukka Tampereen Pyrintö  FIN  15:42:00   7:23 (42)  16:45  
49.   Daniel Blomster OK Trian  FIN  15:47:00   7:18 (40)  16:48  
   Ats Sõnajalg (U) Lapuan Virkiä  EST  16:03:00      hylätty  
   Jan Prochazka (U) Kalevan Rasti  CZE  16:16:00      ei läht.  
   Jesse Laukkarinen Paimion Rasti  FIN  16:26:00      hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English