SM-sprint 17.9.2017, Helsingin Suunnistajat

H16K, 30 parasta A-finaaliin

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
2,68 km
 
1.   Timi Niemensivu Rasti-Lukko  FIN  10:14:00   11:28  
2.   Pyry Willman Rastikarhut  FIN  10:24:00   11:32  
3.   Juuso Viskari Hiidenkiertäjät  FIN  10:15:00   11:34  
4.   Otto Gripenberg IF Brahe  FIN  9:57:00   11:37  
5.   Jarkko Rantoja Paimion Rasti  FIN  10:07:00   11:43  
6.   Samuli Peltola Keuruun Kisailijat  FIN  10:20:00   11:45  
7.   Juho Hiltunen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  10:05:00   11:48  
8.   Lauri Puupponen Espoon Suunta  FIN  10:11:00   11:53  
9.   Ilari Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  10:25:00   11:55  
10.   Oskari Lepistö MS Parma  FIN  10:18:00   11:56  
10.   Topias Arola Paimion Rasti  FIN  10:27:00   11:56  
12.   Klaus Haanpää Paimion Rasti  FIN  9:42:00   12:01  
13.   Artturi Hiiro Rajamäen Rykmentti  FIN  10:13:00   12:03  
14.   Lauri Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:26:00   12:04  
15.   Sami Raitola Espoon Suunta  FIN  10:04:00   12:09  
16.   Hannu Malinen Kuhmon Peurat  FIN  10:01:00   12:10  
16.   Lauri Aaltonen Hyvinkään Rasti  FIN  10:10:00   12:10  
18.   Jonny Donner OK77  FIN  10:22:00   12:13  
19.   Vertti Laitinen Koovee  FIN  10:16:00   12:17  
20.   Aatu Hirvikallio Luumäen Rasti  FIN  9:31:00   12:29  
20.   Atte Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  10:17:00   12:29  
22.   Kalle Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  10:03:00   12:30  
22.   Ilmari Aho Valkeakosken Haka  FIN  10:19:00   12:30  
24.   Olli Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:55:00   12:33  
25.   Juho Kangas Lapuan Virkiä  FIN  9:45:00   12:39  
25.   Topias Uusitalo Espoon Suunta  FIN  10:23:00   12:39  
27.   Onni Sinervä Turun Suunnistajat  FIN  9:38:00   12:46  
28.   Joel Schüle Koovee  FIN  10:06:00   12:48  
29.   Henrik Hihnala Koovee  FIN  10:09:00   12:49  
30.   Valtteri Kankainen Sotkamon Jymy  FIN  10:12:00   12:50  
31.   Pyry Eskelinen SK Vuoksi  FIN  9:33:00   12:51  
32.   Harri Marttinen Anttolan Urheilijat  FIN  9:43:00   12:52  
33.   Aleksi Lohtander Rasti-Lukko  FIN  10:02:00   12:54  
34.   Oskari Reijonen OK Trian  FIN  9:34:00   13:00  
35.   Lauri Partanen Hyvinkään Rasti  FIN  10:00:00   13:01  
36.   Lauri Naskali Kyrös-Rasti  FIN  9:52:00   13:15  
37.   Nuuti Hautakangas Hyvinkään Rasti  FIN  9:32:00   13:22  
38.   Robin Udell Solf IK  FIN  9:53:00   13:34  
39.   Juho Koivisto Lapuan Virkiä  FIN  9:44:00   13:36  
39.   Wertti Autio Hyvinkään Rasti  FIN  9:54:00   13:36  
41.   Mitri Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  9:37:00   13:47  
42.   Eemeli Kokkonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  9:58:00   14:00  
43.   Vilhelm Toivonen Kangasala SK  FIN  9:59:00   14:04  
44.   Eemeli Kumara Laihian Luja  FIN  9:48:00   14:18  
45.   Iiro Virrankoski Espoon Suunta  FIN  9:51:00   14:39  
46.   Vladislav Kolganov Lahden Suunnistajat-37  FIN  9:41:00   14:56  
47.   Elias Tikkanen Espoon Suunta  FIN  9:49:00   15:03  
48.   Henri Kukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  9:46:00   15:06  
49.   Aaro Takanen Vehkalahden Veikot  FIN  9:50:00   15:15  
50.   Jesse Salopää Rastikarhut  FIN  9:35:00   15:28  
51.   Tuomas Outinen Kymin Suunnistajat  FIN  9:39:00   15:56  
52.   Cedrik Sandell OK Raseborg  FIN  9:56:00   16:04  
53.   Eeka Husu SK Vuoksi  FIN  9:36:00   18:30  
   Marcus Kopra OK Trian  FIN  9:30:00   ei läht.  
   Emil Piippo Kangasala SK  FIN  9:40:00   ei läht.  
   Matti Laasanen Laihian Luja  FIN  9:47:00   ei läht.  
   Pietu Jutila Rastikarhut  FIN  10:08:00   hylätty  
   Paavo Heinonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:21:00   ei läht.  
   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  10:28:00   ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English