34. Ruskamaraton 02.09.2017, Levi

Puolimaraton yhteensä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
21,0 km
Nettoaika
Maali
21,1 km
 
1.   Kalle Keskipoikela Pudasjärven Urheilijat    14:00:00   1:14:25 (1)  1:14:46 (1)  1:14:46  
2.   Veli-Heikki Koivu Terra Point Cloud Oy    14:00:00   1:15:04 (2)  1:15:25 (2)  1:15:25  
3.   Jarmo Rundgren Alat.pirkat    14:00:00   1:19:37 (3)  1:20:01 (3)  1:20:01  
4.   Seppo Kykkänen Porin Kuntoilijat    14:00:00   1:20:13 (4)  1:20:36 (4)  1:20:37  
5.   Matti Eskelinen Kempeleen Maratonklubi    14:00:00   1:21:23 (5)  1:21:46 (5)  1:21:46  
6.   Ilkka-Petri Välitalo Mkv    14:00:00   1:22:14 (6)  1:22:37 (6)  1:22:37  
7.   Jyrki Ilvesluoto RDS Rovaniemi    14:00:00   1:22:43 (7)  1:23:04 (7)  1:23:05  
8.   Jonne Karanta Rds / Rovaniemi    14:00:00   1:22:48 (8)  1:23:09 (8)  1:23:10  
9.   Markus Isola Muurolan Kisaveikot    14:00:00   1:24:05 (9)  1:24:29 (9)  1:24:29  
10.   Eetu Liukko Enonkoski    14:00:00   1:24:13 (10)  1:24:37 (10)  1:24:38  
11.   Iida Haataja Pudasjärven Urheilijat    14:00:00   1:24:24 (11)  1:24:48 (11)  1:24:50  
12.   Jukka Vaara Veljekset Vaara Oy    14:00:00   1:24:34 (12)  1:24:56 (12)  1:24:57  
13.   Niklas Wikblom If Nykarlebynejden    14:00:00   1:24:36 (13)     1:25:01  
14.   Miklas Sorvari LKS    14:00:00   1:27:59 (14)  1:28:20 (13)  1:28:20  
15.   Esa Mäkelä Team Rimppakintut    14:00:00   1:28:04 (15)  1:28:27 (14)  1:28:27  
16.   Sakari Harju Haukiputaan Koulu    14:00:00   1:28:33 (16)  1:28:54 (15)  1:28:55  
17.   Matti Pulkkinen ONMKY    14:00:00   1:28:56 (17)  1:29:18 (16)  1:29:20  
18.   Petri Hangasluoma Seinäjoki    14:00:00   1:28:57 (18)  1:29:20 (17)  1:29:22  
19.   Veli-Matti Antinoja Keminmaa    14:00:00   1:28:59 (19)  1:29:23 (18)  1:29:24  
20.   Maija Saarinen Lahti    14:00:00   1:30:29 (20)  1:30:45 (20)  1:30:51  
21.   Joni Holmström Haapajärvi    14:00:00   1:30:32 (21)  1:30:24 (19)  1:30:54  
22.   Olli Rannanlahti Rovaniemi    14:00:00   1:30:59 (22)  1:31:21 (21)  1:31:24  
23.   Veli-Matti Kulla Kempeleen Maratonklubi    14:00:00   1:31:06 (23)  1:31:31 (22)  1:31:33  
24.   Janne Männikkö Rauma    14:00:00   1:31:15 (24)  1:31:40 (23)  1:31:43  
25.   Sami Klemola Urputien Urheilijat, Oulu    14:00:00   1:31:48 (25)  1:32:10 (25)  1:32:12  
26.   Jari Autti Lapin Sudet    14:00:00   1:31:53 (26)  1:32:10 (24)  1:32:13  
27.   Joona Virrankari Jääkäriprikaati    14:00:00   1:32:04 (27)  1:32:36 (26)  1:32:38  
28.   Toni Backman Team Rimppakintut    14:00:00   1:32:26 (29)  1:32:48 (28)  1:32:49  
29.   Risto Ponkala PUKE    14:00:00   1:32:24 (28)  1:32:47 (27)  1:32:51  
30.   Markus Niemelä Rovaniemi Athletic    14:00:00   1:32:44 (30)  1:33:03 (29)  1:33:06  
31.   Heikki Pirttimaa Runsu    14:00:00   1:33:04 (32)  1:33:27 (31)  1:33:29  
32.   Markku Mantere Kristiinan Urheilijat    14:00:00   1:33:05 (33)  1:33:14 (30)  1:33:30  
33.   Mika Väänänen Kajaani    14:00:00   1:33:02 (31)  1:33:30 (32)  1:33:32  
34.   Simo Vaarala Kittilä Urheilija    14:00:00   1:33:08 (34)  1:33:33 (33)  1:33:34  
35.   Heikki Kämäräinen Amc Rovaniemi    14:00:00   1:33:11 (35)  1:33:38 (34)  1:33:39  
36.   Markku Hänninen KeMaKi    14:00:00   1:33:16 (36)  1:33:43 (35)  1:33:45  
37.   Anssi Sirviö Kajaani    14:00:00   1:33:41 (37)  1:33:55 (36)  1:34:08  
38.   Ilja Koljonen Lks    14:00:00   1:33:43 (38)  1:33:56 (37)  1:34:09  
39.   Tapio Vihinen PK-Racing Team    14:00:00   1:34:30 (39)  1:34:48 (38)  1:34:56  
40.   Sami Herva Lamu    14:00:00   1:34:37 (40)  1:34:58 (39)  1:35:03  
41.   Leif Utterström Utbildning Nord    14:00:00   1:34:41 (42)  1:35:03 (40)  1:35:06  
42.   Jukka Kaikkonen Jääkäriprikaati    14:00:00   1:34:41 (41)  1:35:04 (41)  1:35:07  
43.   Asko Pietilä PoKu    14:00:00   1:35:03 (43)     1:35:31  
44.   Pauli Ranta Muonion Putkityö Pauli Ranta    14:00:00   1:35:19 (44)  1:35:45 (42)  1:35:46  
45.   Matti Näkkäläjärvi Inarin Yritys    14:00:00   1:35:34 (45)  1:35:57 (43)  1:36:00  
46.   Jarmo Juuso Veitsiluodon Kisaveikot    14:00:00   1:36:02 (46)  1:36:29 (45)  1:36:31  
47.   Tuomas Kumpula Oulu    14:00:00   1:36:08 (48)  1:36:24 (44)  1:36:32  
48.   Olavi Peura ONMKY    14:00:00   1:36:07 (47)  1:36:35 (46)  1:36:37  
49.   Janne Paavola Paljunilo    14:00:00   1:36:30 (49)  1:36:57 (48)  1:36:59  
50.   Jaakko Repola Rokin Valmentajat    14:00:00   1:36:34 (50)  1:36:55 (47)  1:37:01  
51.   Arto Havela Pelloplast Oy    14:00:00   1:36:49 (51)     1:37:16  
52.   Juha Kähkölä Kempeleen Maratonklubi    14:00:00   1:37:22 (52)  1:37:38 (49)  1:37:49  
53.   Janne Lämsä Rovaniemi    14:00:00   1:37:40 (53)  1:38:08 (51)  1:38:11  
54.   Kari Rintaluoma Teuvan Rivakka    14:00:00   1:37:46 (54)  1:37:59 (50)  1:38:15  
55.   Atso Pasma Utbildning Nord    14:00:00   1:38:21 (55)  1:38:44 (52)  1:38:47  
56.   Jarmo Keränen Hki    14:00:00   1:38:24 (56)  1:38:49 (54)  1:38:53  
57.   Perttu Grönfors Rovaniemi    14:00:00   1:38:46 (57)  1:38:46 (53)  1:39:10  
58.   Jouni Rinnekoski Kotka    14:00:00   1:38:59 (58)  1:39:26 (55)  1:39:28  
59.   Olli Väätäinen Ideal Plm    14:00:00   1:39:09 (59)  1:39:33 (56)  1:39:37  
60.   Henri Laitinen     14:00:00   1:39:31 (60)  1:39:52 (57)  1:39:55  
61.   Jussi Isoaho Nokia Oulu    14:00:00   1:39:44 (61)  1:40:11 (59)  1:40:13  
62.   Tomi Pöyry Tornion Vannefixaus    14:00:00   1:39:50 (63)  1:39:54 (58)  1:40:15  
63.   Tapio Keränen Ranuan Peura    14:00:00   1:39:47 (62)  1:40:15 (60)  1:40:17  
64.   Tuomo Pesonen Kemski    14:00:00   1:39:58 (64)  1:40:24 (61)  1:40:29  
65.   Mika Sipola LKS/Rovaniemi    14:00:00   1:40:13 (65)  1:40:36 (62)  1:40:38  
66.   Mauri Iisakka Alatornion Pirkat    14:00:00   1:40:14 (66)  1:40:36 (63)  1:40:38  
67.   Susanna Valjakka Arctic Triathlon    14:00:00   1:40:23 (67)  1:40:39 (64)  1:40:50  
68.   Mervi Sirviö Kajaani    14:00:00   1:40:38 (68)  1:40:55 (65)  1:41:08  
69.   Teemu Hoisko Kemijärven Urheilijat    14:00:00   1:40:56 (70)  1:41:19 (68)  1:41:21  
70.   Perttu Saraste Horace/rovaniemi    14:00:00   1:40:49 (69)  1:41:21 (69)  1:41:22  
71.   Hanna Hellman Run For Fun Nykarleby    14:00:00   1:40:58 (72)  1:40:55 (66)  1:41:22  
72.   Aimo Määttä Rovaniemenroadrunners    14:00:00   1:40:57 (71)  1:41:21 (70)  1:41:23  
73.   Heikki Leipämaa Oulu    14:00:00   1:41:11 (75)  1:41:21 (71)  1:41:35  
74.   Petteri Heinonen Rovaniemi    14:00:00   1:41:05 (73)  1:41:04 (67)  1:41:35  
75.   Janne Juvonen Keminmaa    14:00:00   1:41:06 (74)  1:41:35 (72)  1:41:40  
76.   Petri Palkinen Snowman World    14:00:00   1:41:24 (76)  1:41:47 (74)  1:41:50  
77.   Jaakko Ovaskainen Rovaniemi    14:00:00   1:41:29 (77)  1:41:38 (73)  1:41:56  
78.   Anne Klemola Urputien Urheilijat, Oulu    14:00:00   1:41:35 (78)  1:42:00 (75)  1:42:04  
79.   Pasi Oksanen Rauma    14:00:00   1:41:39 (79)  1:42:01 (76)  1:42:06  
80.   Jari Vaarala KiToURL    14:00:00   1:41:55 (80)  1:42:25 (78)  1:42:27  
81.   Jaakko Lehtoaho Tornio    14:00:00   1:42:05 (81)  1:42:31 (80)  1:42:31  
82.   Jaakko Luonuansuu Oulu    14:00:00   1:42:08 (82)  1:42:29 (79)  1:42:33  
83.   Martti Hast Keminmaa    14:00:00   1:42:09 (83)  1:42:11 (77)  1:42:36  
84.   Samuel Korhonen Sirkka    14:00:00   1:42:10 (84)  1:42:38 (81)  1:42:39  
85.   Janne Vasenius RPU/Lapin Poliisilaitos    14:00:00   1:42:12 (85)  1:42:40 (82)  1:42:43  
86.   Pekka Keskiaho Oulu    14:00:00   1:42:25 (86)  1:42:46 (83)  1:42:54  
87.   Emma Pihlajamäki Rovaniemi    14:00:00   1:42:36 (87)  1:43:06 (85)  1:43:09  
88.   Mika Gröhn Kiriryhmä    14:00:00   1:42:50 (89)  1:43:09 (86)  1:43:15  
89.   Jukka Halonen   14:00:00   1:42:50 (90)  1:42:56 (84)  1:43:16  
90.   Kari Virtanen Porin Kuntoilijat    14:00:00   1:42:49 (88)  1:43:15 (87)  1:43:19  
91.   Petri Tapio Rovaniemi    14:00:00   1:43:03 (91)  1:43:35 (88)  1:43:39  
92.   Pauliina Kulha Metsähallitus    14:00:00   1:43:20 (92)  1:43:41 (89)  1:43:45  
93.   Soile Peltonen-Niskanen Lempäälän Kisa    14:00:00   1:43:21 (93)  1:43:42 (91)  1:43:50  
94.   Matti Lehto Konecranes    14:00:00   1:43:32 (94)  1:43:41 (90)  1:44:03  
95.   Keijo Keisu Tluk Tornio    14:00:00   1:43:43 (95)  1:43:53 (92)  1:44:12  
96.   Jarno Kiistala Rovaniemi    14:00:00   1:43:50 (96)  1:44:10 (94)  1:44:18  
97.   Mikko Martimo     14:00:00   1:43:55 (98)  1:44:10 (93)  1:44:19  
98.   Elina Ylävaara Tornio    14:00:00   1:43:53 (97)  1:44:14 (95)  1:44:20  
99.   Ari Syrjänen     14:00:00   1:43:57 (99)  1:44:27 (97)  1:44:31  
100.   Jouko Illikainen Kemijoki Oy    14:00:00   1:44:00 (100)  1:44:23 (96)  1:44:33  
101.   Mari Vehviläinen Tampereen Välineurheilijat    14:00:00   1:44:05 (101)  1:44:29 (98)  1:44:33  
102.   Pasi Oiva Rovaniemi    14:00:00   1:44:12 (102)  1:44:36 (99)  1:44:41  
103.   Jarkko Salmelin Ekocoil Oy    14:00:00   1:44:27 (103)  1:44:50 (100)  1:44:54  
104.   Pauli Koponen Kela    14:00:00   1:44:44 (104)  1:45:04 (102)  1:45:08  
105.   Janne Hilden Poku    14:00:00   1:44:50 (105)  1:44:57 (101)  1:45:22  
106.   Ville Iivarinen Kemijärven Urheilijat    14:00:00   1:44:58 (106)  1:45:27 (104)  1:45:28  
107.   Mauri Kuivalainen     14:00:00   1:45:02 (107)  1:45:18 (103)  1:45:33  
108.   Tuija Karppinen 10-Leveli    14:00:00   1:45:14 (108)  1:45:39 (106)  1:45:41  
109.   Kari Pitkänen Vuotungin Veto    14:00:00   1:45:15 (109)  1:45:35 (105)  1:45:43  
110.   Johanna Varis Joensuu    14:00:00   1:45:18 (110)  1:45:42 (108)  1:45:48  
111.   Annika Lantto Pello If    14:00:00   1:45:21 (111)  1:45:40 (107)  1:45:51  
112.   Magnus Helland Lakselv IL    14:00:00   1:45:32 (112)  1:45:57 (109)  1:46:04  
113.   Sami Aarras Pyrkivän Voima    14:00:00   1:45:49 (113)  1:46:12 (110)  1:46:18  
114.   Jukka Pulkkinen Ouneva Group    14:00:00   1:45:53 (114)  1:46:18 (111)  1:46:24  
115.   Rami Ylävaara Tornio    14:00:00   1:46:10 (115)  1:46:38 (114)  1:46:43  
116.   Joni Pajari Simon Moottorikerho    14:00:00   1:46:14 (116)  1:46:34 (113)  1:46:46  
117.   Miikka Seppä Pequ The Panda    14:00:00   1:46:30 (118)  1:46:22 (112)  1:46:57  
118.   Jyrki Koskinen Prisma Tornio    14:00:00   1:46:28 (117)  1:46:39 (115)  1:46:59  
119.   Juha-Matti Ypyä Team Peekoo    14:00:00   1:46:45 (119)  1:46:50 (116)  1:47:17  
120.   Andreas Weerasooriya Kirkenes    14:00:00   1:46:50 (121)  1:46:50 (116)  1:47:18  
121.   Ari-Pekka Forss Rovaniemi    14:00:00   1:46:49 (120)  1:47:17 (119)  1:47:25  
122.   Jukka Nevalaita     14:00:00   1:47:17 (123)  1:47:16 (118)  1:47:37  
123.   Marianne Aikio Neste Saariselkä    14:00:00   1:47:16 (122)  1:47:42 (125)  1:47:44  
124.   Jorma Karjalainen Oulu    14:00:00   1:47:25 (124)  1:47:23 (120)  1:47:52  
124.   Lotta Saarela S-Market Kaukovainio    14:00:00   1:47:25 (125)  1:47:24 (121)  1:47:52  
126.   Petteri Halkola Porkkaajat    14:00:00   1:47:26 (126)  1:47:28 (122)  1:47:56  
127.   Harri Isoherranen FIRA    14:00:00   1:47:27 (127)  1:47:50 (127)  1:47:57  
127.   Alexander Simkin Polyagnye Zogi, Russia    14:00:00   1:47:28 (128)  1:47:48 (126)  1:47:57  
129.   Ulla Kiuru Lappeenranta    14:00:00   1:47:34 (129)  1:47:39 (124)  1:48:04  
130.   Pasi Mäki Ssu-Triathlon    14:00:00   1:47:34 (129)  1:47:39 (123)  1:48:07  
131.   Tero Tuominen Rovaniemi    14:00:00   1:48:05 (132)  1:48:05 (128)  1:48:27  
132.   Irma Vepsäläinen Amc/rovaniemi    14:00:00   1:48:02 (131)  1:48:25 (129)  1:48:34  
133.   Miia Heikura Kemi    14:00:00   1:48:19 (133)  1:48:29 (130)  1:48:49  
134.   Reijo Hummastenniemi Olshet Oulsuunheitto    14:00:00   1:48:23 (134)  1:48:48 (134)  1:48:51  
135.   Hanna Kaakkurivaara     14:00:00   1:48:29 (135)  1:48:55 (136)  1:49:01  
136.   Tarmo Myllymäki     14:00:00   1:48:35 (136)  1:48:33 (131)  1:49:04  
137.   Jonne Kallo Rovaniemen Reipas Boxing    14:00:00   1:48:38 (137)  1:48:38 (132)  1:49:06  
138.   Juha Pesonen Haukiputaan heitto    14:00:00   1:48:42 (138)  1:48:48 (133)  1:49:11  
139.   Jyrki Saksa Teuva    14:00:00   1:48:43 (140)  1:48:55 (135)  1:49:12  
140.   Suvi Hiitelä Nokia    14:00:00   1:48:43 (139)  1:49:06 (138)  1:49:12  
141.   Heidi Palosaari Tornio    14:00:00   1:48:59 (141)  1:49:06 (137)  1:49:30  
142.   Nellia Konopleva Poljagnie Zogi    14:00:00   1:49:08 (142)  1:49:34 (139)  1:49:39  
143.   Outi Sulasalmi ONMKY/KKM    14:00:00   1:49:45 (143)  1:50:11 (140)  1:50:18  
144.   Janne Moilanen Raurh    14:00:00   1:50:02 (145)  1:50:24 (144)  1:50:31  
145.   Kaisa Muotka Rovaniemi    14:00:00   1:49:57 (144)  1:50:19 (143)  1:50:33  
146.   Jarno Berg Rovaniemi    14:00:00   1:50:02 (146)  1:50:32 (145)  1:50:35  
147.   Hannu Isoaho Nivala    14:00:00   1:50:10 (147)  1:50:32 (145)  1:50:39  
148.   Matti Helenius Rovaniemi    14:00:00   1:50:16 (148)  1:50:13 (141)  1:50:49  
149.   Tuomas Niemi Levi Hotel Spa    14:00:00   1:50:29 (151)  1:50:46 (149)  1:50:51  
150.   Mirva Salminen Rovaniemi    14:00:00   1:50:27 (150)  1:50:18 (142)  1:50:51  
151.   Timo Lattu Keminmaa    14:00:00   1:50:29 (152)  1:50:34 (147)  1:50:52  
152.   Olga Abarovskaia A-Energy, Russia    14:00:00   1:50:23 (149)  1:50:41 (148)  1:50:59  
153.   Ville Kantola Keminmaa    14:00:00   1:50:42 (156)  1:50:52 (151)  1:51:07  
154.   Annika Autto Levi hotel SPA    14:00:00   1:50:41 (155)  1:51:02 (155)  1:51:07  
155.   Markku Kuukasjärvi Oulu    14:00:00   1:50:39 (154)  1:51:05 (157)  1:51:08  
156.   Marko Lehtomäki     14:00:00   1:50:42 (157)  1:50:59 (154)  1:51:09  
157.   Eija Porola Kuivasjärven Aura    14:00:00   1:50:37 (153)  1:51:03 (156)  1:51:10  
158.   Veli-Matti Marttala Tornio    14:00:00   1:50:49 (160)  1:50:57 (153)  1:51:12  
159.   Joni Ailinpieti Kemi    14:00:00   1:50:47 (158)  1:50:57 (152)  1:51:14  
160.   Sipe Karvinen ONMKY/KKM    14:00:00   1:50:48 (159)  1:51:13 (159)  1:51:20  
161.   Juha Pyörälä Kuivaniemen Yritys    14:00:00   1:50:51 (161)  1:51:21 (160)  1:51:23  
162.   Ralph Etzold Muonio    14:00:00   1:51:01 (162)  1:50:49 (150)  1:51:29  
163.   Bo Bergfelt Havator    14:00:00   1:51:03 (163)  1:51:08 (158)  1:51:33  
164.   Marja Haukilahti Tornio    14:00:00   1:51:03 (164)  1:51:26 (162)  1:51:36  
165.   Marko Mannermaa Oulu    14:00:00   1:51:12 (165)  1:51:26 (163)  1:51:43  
166.   Kari Kajanoja Amc    14:00:00   1:51:16 (166)  1:51:28 (164)  1:51:44  
167.   Petro Rasmussen Rovaniemi    14:00:00   1:51:19 (167)  1:51:23 (161)  1:51:48  
168.   Pauli Ohukainen     14:00:00   1:51:20 (168)  1:51:29 (166)  1:51:55  
169.   Asko Kokkonen Huittinen    14:00:00   1:51:26 (169)  1:51:28 (165)  1:51:57  
170.   Katri Hautaniemi Oulu    14:00:00   1:51:29 (170)  1:51:52 (170)  1:51:58  
171.   Timo Heikkilä Hailuoto    14:00:00   1:51:33 (171)  1:51:49 (168)  1:52:02  
172.   Fia Hollmen Sirkka    14:00:00   1:51:37 (172)  1:51:50 (169)  1:52:09  
173.   Tommi Anonen Kerran Kesässä    14:00:00   1:51:44 (178)  1:52:02 (175)  1:52:10  
174.   Markku Tyrväinen Lahti    14:00:00   1:51:39 (173)  1:52:10 (178)  1:52:11  
175.   Risto Kiviniemi Sorsan Pojat    14:00:00   1:51:50 (180)  1:52:09 (177)  1:52:13  
176.   Jaakko Viitanen Järvenpään Haukat    14:00:00   1:51:42 (174)  1:51:57 (172)  1:52:14  
177.   Aila Jaakohallqvist Rehab@ergonomi Ab    14:00:00   1:51:43 (175)  1:52:13 (179)  1:52:16  
178.   Jussi Kärävä     14:00:00   1:51:43 (176)  1:51:42 (167)  1:52:17  
179.   Börje Riska K,k-Team Pohjalainen    14:00:00   1:51:43 (177)  1:52:00 (174)  1:52:18  
180.   Virpi Mikkonen ONMKY/KKM    14:00:00   1:51:48 (179)  1:51:57 (173)  1:52:20  
181.   Esa Hyvärinen Kemi    14:00:00   1:51:51 (181)  1:51:55 (171)  1:52:20  
182.   Hannu Jussila Smilevi    14:00:00   1:51:57 (182)  1:52:08 (176)  1:52:29  
183.   Jyrki Mylly Haukiputaan Koulu    14:00:00   1:52:09 (183)  1:52:17 (180)  1:52:41  
184.   Rasmus Valtonen Munaniemen Veto    14:00:00   1:52:28 (187)  1:52:33 (182)  1:52:48  
185.   Mikael Forsblom Tasamaantallaajat    14:00:00   1:52:16 (184)  1:52:46 (183)  1:52:50  
186.   Jan Van Den Broeke Team Jan    14:00:00   1:52:29 (188)  1:52:18 (181)  1:52:52  
187.   Arto Korkalo Jääkäriprikaati    14:00:00   1:52:22 (185)  1:52:50 (185)  1:52:53  
188.   Juha Kyllönen Hyvinkää    14:00:00   1:52:32 (189)  1:52:48 (184)  1:52:55  
189.   Aapo Pietilä Avainasemat.fi    14:00:00   1:52:25 (186)  1:52:54 (186)  1:53:00  
190.   Pia Kangas Urpakujan Ponnistus    14:00:00   1:52:46 (191)  1:53:06 (188)  1:53:16  
191.   Seija Rantatorikka Aavu    14:00:00   1:52:42 (190)  1:53:12 (189)  1:53:17  
192.   Aino Rantala Oulu    14:00:00   1:52:53 (192)  1:53:03 (187)  1:53:25  
193.   Antti Vainionpää Fingrid Oyj    14:00:00   1:52:58 (194)  1:53:19 (192)  1:53:27  
194.   Raakel Pyykkönen Kiiminki    14:00:00   1:52:56 (193)  1:53:18 (190)  1:53:30  
195.   Martti Linden Jämsä    14:00:00   1:52:58 (194)  1:53:18 (191)  1:53:31  
196.   Ismo Sola Naantalin Kaupunki    14:00:00   1:53:02 (196)  1:53:29 (195)  1:53:33  
197.   Sauli Kujala Oulu    14:00:00   1:53:10 (197)  1:53:23 (193)  1:53:37  
198.   Matti Alarousu Tornio    14:00:00   1:53:15 (198)  1:53:42 (198)  1:53:45  
199.   Timo Myllynen Lyly    14:00:00   1:53:18 (199)  1:53:26 (194)  1:53:49  
200.   Sanna Timonen Rovaniemi    14:00:00   1:53:20 (201)  1:53:31 (196)  1:53:49  
201.   Janiika Ojala Rovaniemi    14:00:00   1:53:18 (200)  1:53:46 (200)  1:53:51  
202.   Kari Koskinen Sastamala    14:00:00   1:53:21 (202)  1:53:35 (197)  1:53:52  
203.   Noora Tuohino Amc Rovaniemi    14:00:00   1:53:27 (203)  1:53:42 (199)  1:54:01  
204.   Janne Kangas Oulu    14:00:00   1:53:33 (205)  1:53:56 (204)  1:54:01  
205.   Maj-Lis Sörmlund Haparanda    14:00:00   1:53:33 (205)  1:54:01 (205)  1:54:05  
206.   Eero Hanni Kempeleen Maratonklubi (kemaki)    14:00:00   1:53:32 (204)  1:53:54 (202)  1:54:05  
207.   Taina Linna ONMKY/KKM    14:00:00   1:53:42 (207)  1:54:08 (207)  1:54:16  
208.   Marja Perälä Rovaniemi    14:00:00   1:53:46 (208)  1:54:18 (209)  1:54:19  
209.   Meri Koivumaa Tervola    14:00:00   1:53:52 (209)  1:53:53 (201)  1:54:19  
210.   Jaakko Kiiskilä Vesimiehet Sport Team    14:00:00   1:53:54 (210)  1:53:54 (203)  1:54:20  
211.   Outi Vuosku Namit    14:00:00   1:53:54 (211)  1:54:07 (206)  1:54:25  
212.   Jaana Kilponen Viileät Venlat    14:00:00   1:54:03 (212)  1:54:17 (208)  1:54:32  
213.   Pasi Karvonen Ukonjärven Urheilijat Inari    14:00:00   1:54:07 (213)  1:54:18 (209)  1:54:33  
214.   Jaakko Tervonen Gräsmyr IK Umeå    14:00:00   1:54:13 (214)  1:54:35 (211)  1:54:47  
215.   Juha Valtari Ramboll Finland Oy    14:00:00   1:54:38 (216)  1:55:03 (216)  1:55:07  
216.   Tutta Kutila-Kanniainen Oulu    14:00:00   1:54:35 (215)  1:55:02 (215)  1:55:09  
217.   Jani Heinonen Team Skrode    14:00:00   1:54:42 (218)  1:54:42 (212)  1:55:14  
218.   Tuomas Happonen Team Skrode    14:00:00   1:54:42 (217)  1:54:42 (213)  1:55:14  
219.   Tero Saikkonen JTBC Ry    14:00:00   1:54:49 (219)  1:55:12 (220)  1:55:17  
220.   Ilkka Halunen Oulu    14:00:00   1:54:49 (220)  1:55:08 (219)  1:55:20  
221.   Pekka Jussila Sportcult Ry    14:00:00   1:54:50 (221)  1:54:43 (214)  1:55:21  
222.   Tomi Kummala Kemi    14:00:00   1:54:53 (222)  1:55:05 (217)  1:55:23  
223.   Marko Penttinen Keran Kesässä    14:00:00   1:54:54 (224)  1:55:17 (223)  1:55:26  
224.   Tuomas Asikainen Ideal Plm    14:00:00   1:54:53 (223)  1:55:06 (218)  1:55:28  
225.   Päivi Pekkala Saarenkylä    14:00:00   1:54:55 (225)  1:55:15 (222)  1:55:34  
226.   Ari Niemelä LVI-DAHL Oy    14:00:00   1:55:10 (226)  1:55:13 (221)  1:55:37  
227.   Sanna Pakkala-Juntunen 10-Leveli    14:00:00   1:55:12 (227)  1:55:35 (226)  1:55:37  
228.   Kaisa Tiainen Sirkka    14:00:00   1:55:12 (227)  1:55:23 (224)  1:55:40  
229.   Eliisa Mattila Oulu    14:00:00   1:55:14 (229)  1:55:35 (226)  1:55:48  
230.   Suvi Vainio Maansiirto Jorma Vainio Oy    14:00:00   1:55:18 (230)  1:55:34 (225)  1:55:51  
231.   Elina Äärelä Rovaniemi    14:00:00   1:55:29 (231)  1:55:55 (231)  1:56:04  
232.   Antti Aalto Leijonacatering    14:00:00   1:55:34 (232)  1:55:58 (232)  1:56:05  
233.   Petteri Pasula Veljekset Vaara Oy    14:00:00   1:55:40 (233)  1:55:51 (229)  1:56:09  
234.   Petri Tiuraniemi Rovaniemi    14:00:00   1:55:47 (234)  1:55:54 (230)  1:56:13  
235.   Pasi Laukkanen     14:00:00   1:55:49 (237)  1:56:11 (236)  1:56:15  
236.   Jari Ahola Äkäslompolon Sport Shop    14:00:00   1:55:47 (235)  1:56:14 (237)  1:56:19  
237.   Kari Kauhanen Palju.eu    14:00:00   1:55:54 (240)  1:55:45 (228)  1:56:20  
238.   Kimmo Johansson Espoo    14:00:00   1:55:52 (238)  1:56:01 (233)  1:56:21  
239.   Teppo Lämsä Tornio    14:00:00   1:55:47 (236)  1:56:17 (239)  1:56:23  
240.   Veli-Matti Ylipeura     14:00:00   1:55:56 (242)  1:56:16 (238)  1:56:26  
241.   Jukka Romppainen ONMKY/KKM    14:00:00   1:55:55 (241)  1:56:22 (241)  1:56:29  
242.   Jukka Brusila Boliden Kevitsa Mining    14:00:00   1:55:53 (239)     1:56:30  
243.   Peter Boye Andersen Kirkenes - Norja    14:00:00   1:55:56 (243)  1:56:02 (234)  1:56:31  
244.   Antti Varis Joensuu    14:00:00   1:55:57 (244)  1:56:24 (243)  1:56:31  
245.   Sanna Papunen Keminmaa    14:00:00   1:56:00 (246)  1:56:22 (242)  1:56:31  
246.   Lauri Luonuansuu Oulun Kamppailuklubi    14:00:00   1:55:59 (245)  1:56:08 (235)  1:56:33  
247.   Jaakko Soini Oulu    14:00:00   1:56:10 (247)  1:56:19 (240)  1:56:42  
248.   Päivi Sundelin Paljunilo    14:00:00   1:56:24 (248)  1:56:40 (244)  1:56:55  
249.   Jyri Vedenpää Nastolan Naseva    14:00:00   1:56:38 (249)  1:56:45 (245)  1:57:08  
250.   Turith Nilsen Dalmeyer Teamenbusk    14:00:00   1:56:42 (250)  1:56:46 (246)  1:57:15  
251.   Joonas Perkkiö Lapin Lennosto    14:00:00   1:56:44 (251)  1:56:58 (247)  1:57:15  
252.   Vesa Lintilä Toholampi    14:00:00   1:56:55 (252)  1:57:02 (248)  1:57:28  
253.   Juha Pasonen Navi    14:00:00   1:57:23 (253)  1:57:45 (253)  1:57:51  
254.   Ella Rukajärvi Oulu    14:00:00   1:57:23 (254)  1:57:36 (250)  1:57:51  
255.   Hanna Viitavaara Tornion Latu Ja Polku    14:00:00   1:57:25 (255)  1:57:38 (251)  1:57:53  
256.   Heikki Holmström Muhos    14:00:00   1:57:41 (260)  1:57:34 (249)  1:58:05  
257.   Mika Pitkänen Oulu    14:00:00   1:57:39 (259)  1:57:55 (261)  1:58:05  
258.   Sirkka Piipponen Kaavi    14:00:00   1:57:38 (258)  1:58:06 (266)  1:58:10  
259.   Hanna Vatanen     14:00:00   1:57:37 (256)  1:57:54 (259)  1:58:10  
259.   Marko Vatanen     14:00:00   1:57:38 (257)  1:57:54 (258)  1:58:10  
261.   Maximilian Kuoppala Kittilän Kunta    14:00:00   1:57:45 (265)  1:57:55 (260)  1:58:11  
262.   Jani Ruonala Pelastuslaitos Kemi    14:00:00   1:57:43 (263)  1:57:44 (252)  1:58:14  
263.   Harri Virkkala Fco    14:00:00   1:57:41 (261)  1:58:01 (262)  1:58:14  
264.   Peter Julin Havator    14:00:00   1:57:44 (264)  1:57:51 (257)  1:58:15  
265.   Sami Viero Pelastuslaitos Kemi    14:00:00   1:57:45 (265)  1:57:46 (254)  1:58:17  
266.   Katja Leinonen Kela    14:00:00   1:57:45 (267)  1:57:49 (256)  1:58:19  
267.   Aki Härkönen Suomussalmi    14:00:00   1:57:49 (269)  1:58:03 (264)  1:58:20  
268.   Olav Hellman Mirka    14:00:00   1:57:41 (262)  1:57:48 (255)  1:58:20  
269.   Tuomas Leppänen Rovaniemi    14:00:00   1:57:53 (270)  1:58:21 (270)  1:58:26  
270.   Riikka Alapartanen Tornio    14:00:00   1:57:46 (268)  1:58:02 (263)  1:58:27  
271.   Ari Pyky S-Market Kiiminki    14:00:00   1:58:03 (271)  1:58:04 (265)  1:58:35  
272.   Elina Saastamoinen Tornio    14:00:00   1:58:05 (272)  1:58:35 (272)  1:58:36  
273.   Pekka Sutinen Naatitaan, Naatitaan    14:00:00   1:58:08 (273)  1:58:18 (268)  1:58:44  
274.   Markku Pahkala Rovaniemi    14:00:00   1:58:08 (273)  1:58:17 (267)  1:58:44  
275.   Hanna-Mari Hautamäki Wasa Triathlon    14:00:00   1:58:11 (275)  1:58:20 (269)  1:58:44  
276.   Arto Hyrkäs Oulu    14:00:00   1:58:17 (279)  1:58:40 (274)  1:58:46  
277.   Sebastian Juhola Shave Club Finland    14:00:00   1:58:14 (276)  1:58:36 (273)  1:58:48  
278.   Paula Vuollo Tyhyjän Laukkojat    14:00:00   1:58:14 (277)  1:58:27 (271)  1:58:50  
279.   Niila Laiti Utsjoki    14:00:00   1:58:16 (278)  1:58:43 (275)  1:58:50  
280.   Jarkko Lappalainen Lasilyseo    14:00:00   1:58:17 (279)  1:58:48 (276)  1:58:56  
281.   Aleksi Ronkainen Munaniemen Veto    14:00:00   1:58:50 (282)  1:59:05 (281)  1:59:21  
282.   Asko Räikkä Keminmaa    14:00:00   1:58:42 (281)  1:58:58 (278)  1:59:23  
283.   Tuomo Jussila Remmi Runners    14:00:00   1:58:52 (283)  1:59:02 (280)  1:59:25  
284.   Outi Lappalainen Lasilyseo    14:00:00   1:58:56 (285)  1:59:21 (285)  1:59:28  
285.   Ari Ahola Oulu    14:00:00   1:59:08 (291)  1:59:21 (285)  1:59:30  
286.   Anu Löytti Turku    14:00:00   1:58:56 (284)  1:59:25 (291)  1:59:31  
287.   Simo Jänkälä     14:00:00   1:59:00 (287)  1:58:57 (277)  1:59:31  
287.   Olli Pitkänen Kuusamo    14:00:00   1:59:08 (290)  1:59:21 (285)  1:59:31  
289.   Sauli Leiviskä Oulu    14:00:00   1:58:59 (286)  1:58:59 (279)  1:59:33  
290.   Jukka Ranta Hartlevi    14:00:00   1:59:02 (288)  1:59:25 (292)  1:59:37  
291.   Aleksi Mäkikyrö Pelastuslaitos Kemi    14:00:00   1:59:06 (289)  1:59:06 (282)  1:59:37  
292.   Salomo Juupaluoma Ounaksen Pyöräpojat    14:00:00   1:59:10 (292)  1:59:22 (288)  1:59:43  
293.   Meri Koivumaa Oulu    14:00:00   1:59:21 (296)  1:59:24 (290)  1:59:46  
294.   Kari Kantola Saana-Veikot    14:00:00   1:59:21 (295)  1:59:13 (283)  1:59:47  
295.   Hanna Kuusela Sodankylä    14:00:00   1:59:16 (294)  1:59:23 (289)  1:59:48  
296.   Pauli Malinen Kuhmo    14:00:00   1:59:14 (293)  1:59:17 (284)  1:59:49  
297.   Marjo Kivinen Oulu    14:00:00   1:59:26 (297)  1:59:45 (296)  1:59:57  
298.   Marika Pikkarainen Lahti    14:00:00   1:59:30 (298)  1:59:54 (297)  2:00:05  
299.   Markku Laitila Savukoski    14:00:00   1:59:44 (300)  1:59:40 (294)  2:00:12  
299.   Anna-Maaria Vuola     14:00:00   1:59:44 (301)  1:59:40 (293)  2:00:12  
301.   Leena Nieminen Helsinki    14:00:00   1:59:45 (302)  1:59:42 (295)  2:00:16  
302.   Paavo Kokko Ylikiiminki    14:00:00   1:59:42 (299)  2:00:06 (300)  2:00:19  
303.   Tiina Sotaniemi Soinan Kaiku, Oulu    14:00:00   1:59:48 (303)  2:00:04 (299)  2:00:23  
304.   Sannamari Kotaluoto Eeron Maratonklubi    14:00:00   1:59:52 (304)  1:59:58 (298)  2:00:28  
305.   Seppo Kuisma Rovaniemi    14:00:00   2:00:03 (308)  2:00:11 (301)  2:00:31  
306.   Petri Leskelä Oulu    14:00:00   1:59:59 (305)  2:00:26 (306)  2:00:31  
307.   Ilona Mikkola Ounasvaaran Atleetti Klubi    14:00:00   2:00:05 (311)  2:00:29 (307)  2:00:35  
308.   Tarja Saarelainen Rovaniemi    14:00:00   2:00:02 (307)  2:00:36 (309)  2:00:38  
309.   Vilhelmina Föhr Kajaani    14:00:00   2:00:02 (306)  2:00:19 (305)  2:00:38  
310.   Essi Huhta Oulu    14:00:00   2:00:04 (310)  2:00:15 (303)  2:00:38  
311.   Mirka Sali Oulu    14:00:00   2:00:04 (309)  2:00:15 (304)  2:00:39  
312.   Mikko Ahonen Suokummun Koiralenkittäjät    14:00:00   2:00:09 (312)  2:00:14 (302)  2:00:41  
313.   Jukka Karhu Rovaniemi    14:00:00   2:00:10 (313)  2:00:47 (311)  2:00:50  
314.   Tanja Peltovuoma Rovaniemi    14:00:00   2:00:23 (314)  2:00:36 (308)  2:00:56  
315.   Juha Mäki Cdk Global Finland    14:00:00   2:00:31 (315)  2:00:58 (314)  2:01:03  
316.   Petri Julin Kotka    14:00:00   2:00:32 (316)  2:00:41 (310)  2:01:03  
317.   Katariina Räsänen JyvÄskylÄ    14:00:00   2:00:33 (317)  2:00:52 (312)  2:01:07  
318.   Tytti Paassilta Rovaniemi    14:00:00   2:00:39 (319)  2:01:07 (316)  2:01:13  
319.   Petteri Paassilta Lääkäripalvelu Paassilta Oy    14:00:00   2:00:39 (318)  2:01:07 (317)  2:01:14  
320.   Mikko Osmo Kauh MK    14:00:00   2:00:52 (321)  2:00:55 (313)  2:01:24  
321.   Marja Rajasärkkä Oulu    14:00:00   2:00:50 (320)  2:00:59 (315)  2:01:28  
322.   Teuvo Rajander Keminmaa    14:00:00   2:00:55 (322)  2:01:22 (318)  2:01:30  
323.   Oona Piipponen Oulu    14:00:00   2:00:59 (323)  2:01:29 (320)  2:01:30  
323.   Mirka Kinisjärvi Oulu    14:00:00   2:00:59 (323)  2:01:29 (319)  2:01:30  
325.   Hannu Sipola Kangasala    14:00:00   2:01:17 (326)  2:01:42 (323)  2:01:48  
326.   Riitta Pikkukangas Palokka    14:00:00   2:01:22 (327)  2:01:46 (324)  2:01:56  
327.   Marko Lehto Teuvan Rivakka    14:00:00   2:01:16 (325)  2:01:40 (322)  2:01:56  
328.   Ritva Salmi Kittilän Kunta    14:00:00   2:01:28 (328)  2:01:51 (327)  2:02:01  
329.   Vesa Konttaniemi Lähitapiola Lappi    14:00:00   2:01:34 (329)  2:01:51 (326)  2:02:04  
330.   Eija Tasala Keminmaa    14:00:00   2:01:34 (331)  2:01:56 (330)  2:02:07  
331.   Toril Danielsen Kirkenes - Norja    14:00:00   2:01:34 (329)  2:01:39 (321)  2:02:07  
332.   Jutta Kvist Helsinki    14:00:00   2:01:39 (332)  2:01:55 (329)  2:02:10  
333.   Anna Perkkiö LKS    14:00:00   2:01:41 (333)  2:01:55 (328)  2:02:12  
334.   Esa Väänänen Ouneva Group    14:00:00         2:02:13  
335.   Maikki Manninen Oulu    14:00:00   2:01:42 (334)  2:01:49 (325)  2:02:16  
336.   Janne Oinonen Oulu    14:00:00   2:01:56 (335)  2:02:01 (331)  2:02:26  
337.   Miika Muotka Rovaniemi    14:00:00   2:02:00 (338)  2:02:31 (335)  2:02:31  
338.   Paula Vedman Oulu    14:00:00   2:02:02 (339)  2:02:26 (332)  2:02:35  
339.   Antti Suua Kiinteistöhuolto Jurvelin Oy    14:00:00   2:01:59 (336)  2:02:31 (334)  2:02:38  
340.   Tarja Möttönen Oys/vapari    14:00:00   2:02:00 (337)  2:02:30 (333)  2:02:38  
341.   Keijo Kohtala Eurajoki    14:00:00   2:02:19 (340)  2:02:49 (336)  2:02:58  
342.   Jukka Hinkula Fingrid    14:00:00   2:02:33 (341)  2:03:01 (339)  2:03:09  
343.   Esa Viertola Naantalin Kaupunki    14:00:00   2:02:41 (342)  2:03:12 (342)  2:03:16  
344.   Juha-Pekka Smolander Ramboll Finland Oy    14:00:00   2:02:45 (343)  2:02:53 (338)  2:03:17  
345.   Kati Mure Sodankylä    14:00:00   2:02:46 (344)  2:02:53 (337)  2:03:18  
346.   Kirsi Aittoniemi Seinäjoki    14:00:00   2:02:54 (346)  2:03:22 (344)  2:03:25  
347.   Janne Aula Oulu    14:00:00   2:02:53 (345)  2:03:08 (341)  2:03:27  
348.   Jarkko Kiuru Mnv / Autoliike Koskinen Viitas    14:00:00   2:03:02 (347)  2:03:06 (340)  2:03:37  
349.   Veikko Kähkölä Horman Boys    14:00:00   2:03:04 (348)  2:03:23 (345)  2:03:40  
350.   Jussi Ala-Honkola Kuortaneen Kunto    14:00:00   2:03:14 (351)  2:03:32 (348)  2:03:43  
351.   Karoliina Gröötilä Kemijärvi    14:00:00   2:03:14 (352)  2:03:17 (343)  2:03:46  
352.   Ari Nevala Avant Tecno    14:00:00   2:03:12 (350)  2:03:31 (347)  2:03:46  
353.   Harry Petäjäjärvi Saukki Jc    14:00:00   2:03:07 (349)  2:03:28 (346)  2:03:51  
354.   Jenna Korhonen Oulu    14:00:00   2:03:21 (354)  2:03:49 (350)  2:03:51  
355.   Tommi Rauma K-Rauta Lahdesjärvi    14:00:00   2:03:16 (353)  2:03:32 (349)  2:03:55  
356.   Heidi Hirviaho Sirkka    14:00:00   2:03:33 (355)  2:03:51 (351)  2:04:03  
357.   Pasi Kinnunen Lappeenranta    14:00:00   2:03:37 (356)  2:04:03 (353)  2:04:06  
358.   Veli-Matti Lilander Helsinki    14:00:00   2:03:38 (357)     2:04:12  
359.   Raimo Huhtanen Kiimu    14:00:00   2:03:56 (358)  2:04:00 (352)  2:04:31  
360.   Juha Harjulahti Oulu    14:00:00   2:04:00 (359)  2:04:05 (354)  2:04:38  
361.   Kari-Pekka Syväjärvi Ipp    14:00:00   2:04:02 (360)  2:04:15 (355)  2:04:40  
362.   Vesa Schutskoff Lvi-Dahl Oy    14:00:00   2:04:09 (361)  2:04:26 (357)  2:04:43  
363.   Marika Kantola Rovaniemi    14:00:00   2:04:10 (362)  2:04:21 (356)  2:04:43  
364.   Milla Rajanti     14:00:00   2:04:19 (364)  2:04:46 (361)  2:04:48  
365.   Vuokko Niemi Kpk24/7    14:00:00   2:04:15 (363)  2:04:39 (359)  2:04:51  
366.   Anna-Maija Väänänen     14:00:00   2:04:26 (365)  2:04:41 (360)  2:05:01  
367.   Ilkka Aska Rovaniemi    14:00:00   2:04:28 (366)  2:04:31 (358)  2:05:04  
368.   Harri Valkonen WISE    14:00:00   2:04:36 (367)  2:05:02 (363)  2:05:14  
369.   Anne Björninen Hollola    14:00:00   2:04:43 (368)  2:04:59 (362)  2:05:21  
370.   Karoliina Simola Kouvola    14:00:00   2:04:58 (369)  2:05:31 (369)  2:05:35  
371.   Anssi Iso-Koivisto     14:00:00   2:05:02 (370)  2:05:08 (364)  2:05:37  
372.   Päivi Koskinen Lempäälän Kisa    14:00:00   2:05:10 (373)  2:05:17 (365)  2:05:42  
373.   Jonna-Marleena Härö Viileet Venlat    14:00:00   2:05:09 (372)  2:05:29 (367)  2:05:44  
374.   Vilho Varonen Sodankylä    14:00:00   2:05:07 (371)  2:05:44 (372)  2:05:46  
375.   Sirpa Laitinen Ii    14:00:00   2:05:12 (374)  2:05:30 (368)  2:05:47  
376.   Helena Pahkala Rovaniemi    14:00:00   2:05:14 (375)  2:05:22 (366)  2:05:49  
377.   Risto Pantsar Agnico Eagle    14:00:00   2:05:14 (376)  2:05:43 (371)  2:05:54  
378.   Johanna Antinoja Keminmaan Kasellit    14:00:00   2:05:22 (377)  2:05:45 (373)  2:05:55  
379.   Sami Hämäläinen Rovaniemi    14:00:00   2:05:28 (378)  2:06:01 (374)  2:06:04  
380.   Teija Mäkivuoti Merilapin Namit    14:00:00   2:05:43 (379)  2:06:03 (375)  2:06:20  
381.   Shane Daly Kildare Ac    14:00:00   2:05:50 (380)  2:05:41 (370)  2:06:26  
382.   Satu Leinonen Kittilä    14:00:00   2:05:58 (382)  2:06:18 (378)  2:06:28  
383.   Ritva Ylisiurua ONMKY/KKM    14:00:00   2:05:54 (381)  2:06:28 (381)  2:06:32  
384.   Ilkka Hirvikoski Rovaniemi    14:00:00   2:06:03 (383)  2:06:31 (382)  2:06:40  
385.   Jukka Ahonen Lahti    14:00:00   2:06:12 (385)  2:06:18 (377)  2:06:45  
386.   Maria Hietanen Sodankylä    14:00:00   2:06:16 (386)  2:06:44 (388)  2:06:46  
387.   Gun Nyholm-Stara Run For Fun, Nykarleby    14:00:00   2:06:11 (384)  2:06:17 (376)  2:06:47  
388.   Teea Karjalainen Rovaniemi    14:00:00   2:06:33 (391)  2:06:35 (386)  2:06:59  
389.   Torsti Julin Kotka    14:00:00   2:06:32 (389)  2:06:39 (387)  2:07:00  
390.   Aleksi Korteniemi Tecaflew    14:00:00   2:06:24 (387)  2:06:56 (389)  2:07:00  
391.   Juha Laaksonen Kerava    14:00:00   2:06:31 (388)  2:06:58 (390)  2:07:04  
392.   Matti S Suomi    14:00:00   2:06:33 (390)  2:06:28 (379)  2:07:11  
393.   Jyrki V Suomi    14:00:00   2:06:33 (391)  2:06:28 (380)  2:07:11  
394.   Antti Jansson Rovaniemi    14:00:00   2:06:50 (399)  2:06:34 (385)  2:07:14  
395.   Mia Manner Team Brilliant    14:00:00   2:06:40 (395)  2:07:03 (392)  2:07:15  
396.   Satu Eskelinen Kittilän Kunta    14:00:00   2:06:40 (393)  2:06:32 (384)  2:07:18  
397.   Juha Eskelinen Kittilän Kunta    14:00:00   2:06:40 (393)  2:06:32 (383)  2:07:18  
398.   Riitta Mursu Oulu    14:00:00   2:06:44 (397)  2:07:19 (395)  2:07:23  
398.   Matti Hannila Nurmijärven Yrittäjät Ry    14:00:00   2:06:48 (398)  2:07:08 (393)  2:07:23  
400.   Toni Mursu Oulu    14:00:00   2:06:44 (396)  2:07:19 (394)  2:07:23  
401.   Juha Posti Tapojärvi Sport Club    14:00:00   2:06:55 (400)  2:07:00 (391)  2:07:24  
402.   Ulpu Tervashonka Rovaniemi    14:00:00   2:07:14 (401)  2:07:49 (401)  2:07:52  
403.   Asko Vääräniemi ONMKY/KKM Result Service Oy    14:00:00   2:07:21 (402)  2:07:35 (396)  2:07:56  
404.   Katri Vääräniemi ONMKY/KKM    14:00:00   2:07:21 (403)  2:07:35 (397)  2:07:56  
405.   Jukka Sikanen Savonlinna    14:00:00   2:07:22 (404)  2:07:50 (402)  2:07:57  
406.   Tuula Unga Sieppijärven Sisu    14:00:00   2:07:26 (406)  2:07:46 (399)  2:08:00  
407.   Henry Karhula Kittilän Kunta    14:00:00   2:07:25 (405)  2:07:51 (403)  2:08:08  
408.   Kari Leskelä Rovaniemi    14:00:00   2:07:43 (407)  2:07:47 (400)  2:08:15  
409.   Juhani Solkinen Kerava    14:00:00         2:08:18  
410.   Jarmo Birling Kajaani    14:00:00   2:07:51 (409)  2:07:44 (398)  2:08:21  
411.   Matti Vilenius K-H Pela    14:00:00   2:07:50 (408)  2:07:57 (404)  2:08:29  
412.   Jorma Paasovaara Kuusamo    14:00:00   2:08:11 (410)  2:08:32 (408)  2:08:41  
413.   Minna Kaarlela Tornio    14:00:00   2:08:14 (413)  2:08:36 (409)  2:08:47  
414.   Sanna Malinen Original Sokos Hotel Arina    14:00:00   2:08:12 (411)  2:08:16 (405)  2:08:48  
415.   Teemu Nurminen Oulu    14:00:00   2:08:12 (412)  2:08:16 (406)  2:08:49  
416.   Marko Jussila Rovaniemi    14:00:00   2:08:14 (414)  2:08:44 (411)  2:08:52  
417.   Janne-Petteri Juustovaara Koneliike Korteniemi Oy    14:00:00   2:08:20 (415)  2:08:28 (407)  2:08:59  
418.   Tuula Ajanki Tornio    14:00:00   2:08:25 (416)  2:08:59 (412)  2:09:01  
419.   Jaana Metsäranta Seinäjoki    14:00:00   2:08:36 (417)  2:08:40 (410)  2:09:11  
420.   Nina Laakso Hymyhuulet    14:00:00   2:08:38 (418)  2:09:08 (413)  2:09:16  
421.   Anna Saarela Arktiset Vetokoirat    14:00:00   2:08:56 (419)  2:09:33 (417)  2:09:37  
422.   Kalle Alastalo     14:00:00   2:08:57 (420)  2:09:14 (414)  2:09:38  
423.   Ari Kokko Pudasjärvi    14:00:00   2:09:08 (421)  2:09:19 (415)  2:09:45  
424.   Sepp Hämäläinen Viitasaaren Tilausliikenne Oy    14:00:00   2:09:19 (422)  2:09:28 (416)  2:09:56  
425.   Marjo Niskanen Ivalo    14:00:00   2:09:30 (424)  2:09:54 (421)  2:10:07  
426.   Liisa Karvonen Kajaani    14:00:00   2:09:30 (423)  2:09:54 (421)  2:10:07  
427.   Leena Kemppainen Vantaa    14:00:00   2:09:33 (425)  2:10:07 (424)  2:10:09  
428.   Sofia Wallin Liviöjärvi If    14:00:00   2:09:40 (426)  2:10:03 (423)  2:10:15  
429.   Staffan Östman Kokkola    14:00:00   2:09:58 (428)  2:09:50 (420)  2:10:20  
430.   Jussi Syväniemi Arctic Athletics Rovaniemi Ry    14:00:00   2:10:00 (430)  2:09:47 (419)  2:10:23  
431.   Emilia Vuorenmaa Viileät Venlat    14:00:00   2:09:44 (427)  2:10:11 (425)  2:10:25  
432.   Leif Carlstedt Run For Fun Nykarleby    14:00:00   2:09:59 (429)  2:09:46 (418)  2:10:26  
433.   Heini Vatanen Helsinki    14:00:00   2:10:01 (431)  2:10:16 (426)  2:10:28  
434.   Jouni Vatanen Helsinki    14:00:00   2:10:02 (432)  2:10:20 (427)  2:10:32  
435.   Riitta Roth Pihlajalinna    14:00:00   2:10:03 (433)  2:10:32 (428)  2:10:36  
436.   Kari Vihriälä Virtain Urheilijat    14:00:00   2:10:10 (434)  2:10:34 (429)  2:10:43  
437.   Tuija Ylipeura     14:00:00   2:10:14 (435)  2:10:44 (431)  2:10:52  
438.   Leena Savukoski Ylivieskan Kuula    14:00:00   2:10:14 (436)  2:10:43 (430)  2:10:55  
439.   Piia Kaarniemi Sodankylä    14:00:00   2:10:39 (437)  2:10:49 (433)  2:11:13  
440.   Hannu Jokila Forssa    14:00:00   2:10:40 (438)  2:11:01 (439)  2:11:13  
441.   Sirkka Harju Ikiliikkujat, Kemijärvi    14:00:00   2:10:41 (439)  2:11:00 (438)  2:11:19  
442.   Jenna Oinonen Oulu    14:00:00   2:10:43 (440)  2:10:55 (436)  2:11:19  
443.   Jere Kiljala Ouneva Group    14:00:00   2:10:54 (441)  2:10:45 (432)  2:11:26  
444.   Timo Honkanen Oulu    14:00:00   2:10:56 (442)  2:10:56 (437)  2:11:32  
445.   Marko Mikkonen Klinkmann    14:00:00   2:10:57 (443)  2:10:50 (434)  2:11:32  
446.   Juha Tervaniemi Kemi    14:00:00   2:11:13 (447)  2:10:52 (435)  2:11:35  
447.   Heini Lehtoniemi Oulu    14:00:00   2:11:09 (445)  2:11:02 (440)  2:11:36  
448.   Hanna Kinnunen Keminmaa    14:00:00   2:11:06 (444)  2:11:24 (445)  2:11:41  
449.   Eija Aikio Sodankylä    14:00:00   2:11:14 (449)  2:11:13 (441)  2:11:48  
450.   Heli Jäärni Lenkkileidit    14:00:00   2:11:12 (446)  2:11:32 (446)  2:11:50  
451.   Eeva Saarenpää Oulu    14:00:00   2:11:20 (451)  2:11:19 (442)  2:11:52  
452.   He?ena Rimpeläinen Oulu    14:00:00   2:11:13 (448)  2:11:45 (450)  2:11:52  
453.   Carolina Pellikka Lähitapiola Lappi    14:00:00   2:11:18 (450)  2:11:39 (449)  2:11:53  
454.   Lassi Valkonen Oulu    14:00:00   2:11:23 (454)  2:11:37 (448)  2:11:56  
455.   Emilia Timonen Tornio    14:00:00   2:11:22 (453)  2:11:45 (451)  2:11:57  
456.   Henrik Brunell Run For Fun Nykarleby    14:00:00   2:11:36 (456)  2:11:21 (443)  2:12:01  
457.   Eva-Maria Haapalehto Tornio    14:00:00   2:11:22 (452)  2:11:22 (444)  2:12:03  
458.   Mikko Liukkonen Espl    14:00:00   2:11:33 (455)  2:11:33 (447)  2:12:09  
459.   Sanna Rissanen Kalajoki    14:00:00   2:11:47 (457)  2:12:05 (453)  2:12:23  
460.   Anne Impiö Oulu    14:00:00   2:11:51 (458)  2:11:59 (452)  2:12:28  
461.   Eero Kaivola Vehmaisten Urheilijat    14:00:00   2:12:00 (459)  2:12:29 (456)  2:12:38  
462.   Asko Kela Suomussalmi    14:00:00   2:12:13 (460)  2:12:33 (457)  2:12:50  
463.   Pasi Karpinmaa Hirvas    14:00:00   2:12:17 (461)  2:12:38 (458)  2:12:52  
464.   Johanna Peltoperä Rovaniemi    14:00:00   2:12:20 (463)  2:12:25 (455)  2:12:54  
465.   Markku Vaskelainen IKNV    14:00:00   2:12:19 (462)  2:12:20 (454)  2:12:55  
466.   Joel Anttila Tasamaantallaajat    14:00:00   2:12:25 (465)  2:12:53 (461)  2:12:59  
467.   Matti Luonuansuu TFW Oulu    14:00:00   2:12:25 (464)  2:12:43 (459)  2:13:09  
468.   Petra Pesonen Kuusamo    14:00:00   2:12:37 (467)  2:12:53 (460)  2:13:14  
469.   Seppo Aho Team Tuhkelo    14:00:00   2:12:38 (468)  2:12:55 (462)  2:13:15  
470.   Kirsi Vänninen Kuopio    14:00:00   2:12:45 (469)  2:13:07 (467)  2:13:20  
471.   Valde Aikioniemi Sodankylä    14:00:00   2:12:47 (470)  2:13:03 (466)  2:13:22  
472.   Anne Miettunen Oulu    14:00:00   2:12:48 (471)  2:12:58 (465)  2:13:25  
473.   Terttu Sipilä Katajaranta Sport    14:00:00   2:12:53 (473)  2:12:57 (464)  2:13:31  
474.   Kari Sipilä Katajaranta Sport    14:00:00   2:12:53 (472)  2:12:57 (463)  2:13:31  
475.   Filip Nilsen Dalmeyer Teamenbusk    14:00:00   2:12:31 (466)  2:13:07 (468)  2:13:36  
476.   Maarit Hahtonen Keminmaa    14:00:00   2:12:59 (474)  2:13:16 (469)  2:13:39  
477.   Terhi Simontaival Fu-47    14:00:00   2:13:16 (476)  2:13:37 (471)  2:13:47  
478.   Leena Tuominen Fu-47    14:00:00   2:13:15 (475)  2:13:37 (472)  2:13:47  
479.   Jukka Niska Team Niska    14:00:00   2:13:29 (477)  2:13:53 (475)  2:14:06  
480.   Jaana Koivumaa Koijumaan Kova    14:00:00   2:13:38 (480)  2:13:49 (474)  2:14:06  
481.   Tytti Selkälä Rovaniemi    14:00:00   2:13:35 (478)  2:13:31 (470)  2:14:07  
482.   Jarno Helassalo Äkäslompolo Sport Shop    14:00:00   2:13:39 (481)  2:13:45 (473)  2:14:09  
483.   Kari Tohmola Rovaniemi    14:00:00   2:13:35 (479)  2:14:04 (478)  2:14:15  
484.   Kati Hynynen Oys Vapari    14:00:00   2:13:45 (483)  2:13:54 (476)  2:14:21  
485.   Seppo Yli-Renko Seinäjoki    14:00:00   2:13:48 (484)  2:14:13 (480)  2:14:25  
486.   Tauno Jokinen Saariselän Mökit.fi    14:00:00   2:13:43 (482)  2:14:00 (477)  2:14:30  
487.   Liisa Majuri     14:00:00   2:13:53 (485)  2:14:12 (479)  2:14:31  
488.   Eija Väisänen Jokilaakson Terveys    14:00:00   2:13:58 (486)  2:14:33 (481)  2:14:36  
489.   Inke Kolari Rovaniemi    14:00:00   2:14:38 (490)  2:15:00 (485)  2:15:08  
490.   Sari Juntura Tornio    14:00:00   2:14:38 (489)  2:14:54 (483)  2:15:09  
491.   Maarit Mukkala Orivesi    14:00:00   2:14:32 (487)     2:15:12  
492.   Jukka Lehikoinen A-Vakuutus    14:00:00   2:14:37 (488)  2:14:44 (482)  2:15:20  
493.   Eija Pörhölä Teiden tallaajat    14:00:00   2:14:46 (491)  2:15:00 (484)  2:15:24  
494.   Markku Kärkkäinen Kuohun Kovat    14:00:00   2:15:08 (492)  2:15:18 (486)  2:15:46  
495.   Jenny Tyni Jarrutytöt    14:00:00   2:15:12 (493)  2:15:22 (487)  2:15:52  
496.   Jukka Pulkkinen Kojamoveljet    14:00:00   2:15:15 (494)  2:15:34 (488)  2:15:54  
497.   Marko Mara Kojamoveljet    14:00:00   2:15:15 (495)  2:15:34 (489)  2:15:54  
498.   Maarit Kumpulainen Tornio    14:00:00   2:15:29 (496)  2:15:51 (490)  2:16:15  
499.   Magic Johansson Montreal Canada    14:00:00   2:15:43 (497)  2:15:53 (491)  2:16:15  
500.   Rita Björklund Run For Fun Nykarleby    14:00:00   2:15:55 (498)  2:16:11 (492)  2:16:35  
501.   Liisa Keskitalo Kemi    14:00:00   2:16:01 (499)  2:16:28 (493)  2:16:38  
502.   Marja-Leena Liuksiala Tekonivelsairaala Coxa Oy Tampe    14:00:00   2:16:03 (500)  2:16:30 (494)  2:16:43  
503.   Aino Heikki Rovaniemi    14:00:00   2:16:05 (501)  2:16:39 (496)  2:16:43  
504.   Susanna Hiltunen Kittilä Herkkutupa    14:00:00   2:16:27 (503)  2:16:41 (497)  2:16:54  
505.   Julia Hiltunen Kittilä Herkkutupa    14:00:00   2:16:27 (504)  2:16:41 (497)  2:16:54  
506.   Veli Koukkula Rovaniemi    14:00:00   2:16:27 (502)  2:16:53 (501)  2:17:01  
507.   Paula Kaarniemi Oulu    14:00:00   2:16:33 (505)  2:16:42 (499)  2:17:05  
508.   Roosa-Maria Oja Team Trio    14:00:00   2:16:44 (508)  2:16:32 (495)  2:17:12  
509.   Johanna Muotka Hisipirkot    14:00:00   2:16:43 (506)  2:17:05 (502)  2:17:21  
510.   Kari Hänti     14:00:00   2:16:44 (507)  2:16:50 (500)  2:17:25  
511.   Elsa Tiensuu     14:00:00   2:17:18 (509)  2:17:20 (503)  2:17:55  
512.   Henna Vanhanen     14:00:00   2:17:26 (510)  2:17:41 (506)  2:18:03  
513.   Jani Rantala     14:00:00   2:17:26 (511)  2:17:41 (505)  2:18:03  
514.   Aulis Kinnunen Tornio    14:00:00   2:17:33 (512)  2:17:34 (504)  2:18:08  
515.   Tuomo Herttua Amc    14:00:00   2:17:47 (513)  2:17:58 (508)  2:18:25  
516.   Janne Lammela Yvp    14:00:00   2:17:54 (515)  2:17:52 (507)  2:18:31  
517.   Mira Mäkipää Hymyhuulet    14:00:00   2:17:49 (514)  2:18:25 (513)  2:18:31  
518.   Teija Ruotsala Kittilän Kunta    14:00:00   2:18:01 (516)  2:18:22 (510)  2:18:37  
519.   Markku Mattila Oulu    14:00:00   2:18:13 (518)  2:18:39 (515)  2:18:49  
520.   Mikko Kuivinen Ylistaro    14:00:00   2:18:13 (517)  2:18:06 (509)  2:18:49  
521.   Kristian Stara Run For Fun, Nykarleby    14:00:00   2:18:16 (520)  2:18:22 (511)  2:18:53  
522.   Jani Vainikka Lohja    14:00:00   2:18:13 (518)  2:18:24 (512)  2:18:57  
523.   Anna Kontio Rovaniemi    14:00:00   2:18:17 (521)  2:18:33 (514)  2:18:59  
524.   Mikko Sotaniemi Soinan Kaiku, Oulu    14:00:00   2:18:26 (522)  2:18:46 (516)  2:19:06  
525.   Eija Niska Team Niska    14:00:00   2:18:36 (523)     2:19:11  
526.   Valtteri Virtanen Lasilyseo    14:00:00   2:18:58 (524)  2:19:15 (520)  2:19:33  
527.   Marja Wahlberg Keminmaa    14:00:00   2:19:10 (526)  2:19:11 (517)  2:19:40  
528.   Paavo Takalahti Kempeleen Maratonklubi    14:00:00   2:19:08 (525)  2:19:12 (518)  2:19:47  
529.   Mira Reunanen Tampere    14:00:00   2:19:12 (527)  2:19:32 (522)  2:19:51  
530.   Johnny Vesterlund Run For Fun Nykarleby    14:00:00   2:19:16 (528)  2:19:14 (519)  2:19:54  
531.   Kai Åkerlund Oulu    14:00:00   2:19:23 (529)  2:19:50 (523)  2:20:00  
532.   Ida Lamminpää Oulu    14:00:00   2:19:23 (530)  2:19:51 (524)  2:20:00  
533.   Sonja Angeria Sa-Training/ Ylitornio    14:00:00   2:19:38 (533)  2:19:31 (521)  2:20:12  
534.   Anne-Marja Saloniemi Tornio    14:00:00   2:19:36 (532)  2:20:08 (526)  2:20:15  
535.   Mika Sunnari Keminmaa    14:00:00   2:19:33 (531)  2:20:10 (527)  2:20:17  
536.   Gubben Asplund Karesuando    14:00:00   2:19:45 (534)     2:20:29  
537.   Lisbeth Asplund Karesuando    14:00:00   2:19:46 (535)     2:20:29  
538.   Jere Mäkiranta TE Runners    14:00:00   2:19:53 (536)  2:20:07 (525)  2:20:30  
539.   Mika Heikkinen Team Skrode    14:00:00   2:20:13 (538)  2:20:12 (528)  2:20:50  
540.   Kaisa Lehto Lehon Kenneli    14:00:00   2:20:13 (537)  2:20:45 (531)  2:20:51  
541.   Marika Niskala     14:00:00   2:20:18 (539)  2:20:22 (529)  2:20:55  
542.   Mari Nikkinen Liminka    14:00:00   2:20:35 (541)  2:20:42 (530)  2:21:18  
543.   Anna Paloniemi     14:00:00   2:20:52 (542)  2:21:19 (533)  2:21:27  
544.   Seija Vehmasaho Hymyhuulet    14:00:00   2:21:11 (543)  2:21:47 (537)  2:21:52  
545.   Veikko Seppänen Teatteri Retikka    14:00:00   2:21:18 (545)  2:21:13 (532)  2:21:54  
546.   Marketta Soikko-Tirroniemi Kemi    14:00:00   2:21:13 (544)  2:21:38 (535)  2:21:54  
547.   Mikko Pantsar Rovaniemi    14:00:00   2:21:19 (546)  2:21:54 (539)  2:21:58  
548.   Olli Salo Kemijärvi    14:00:00   2:21:19 (547)  2:21:46 (536)  2:21:59  
549.   Anne Mäkelä Autokoulu S.nuutinen Ky    14:00:00   2:21:23 (548)  2:21:32 (534)  2:22:01  
550.   Paula Loponen-Huutola Kittilän Kunta    14:00:00   2:21:23 (549)  2:21:47 (538)  2:22:03  
551.   Katja Suomalainen Ivalo    14:00:00   2:21:32 (550)  2:21:59 (540)  2:22:09  
552.   Juha Helin Hämeen Hitaat    14:00:00   2:21:53 (551)  2:22:12 (541)  2:22:35  
553.   Martti Ylimaula Stul    14:00:00   2:22:01 (552)  2:22:21 (542)  2:22:42  
554.   Sari Laurikkala     14:00:00   2:22:03 (553)  2:22:24 (543)  2:22:45  
555.   Reko Kauppinen Mnv / Autoliike Koskinen Viitas    14:00:00   2:22:32 (557)  2:22:27 (544)  2:23:00  
556.   Jorma Onnela NaMit    14:00:00   2:22:27 (556)  2:22:39 (546)  2:23:02  
557.   Birgit Pfaler-Onnela Namit    14:00:00   2:22:27 (555)  2:22:40 (547)  2:23:02  
558.   Mari Hyrkäs Laki-Forum    14:00:00   2:22:34 (558)  2:22:30 (545)  2:23:03  
559.   Lauri Nykänen Varpaisjäeven Vire    14:00:00   2:22:27 (554)  2:22:47 (549)  2:23:09  
560.   Harri Knuuti Ruskan Pakoilijat    14:00:00   2:20:19 (540)  2:23:17 (552)  2:23:18  
561.   Aila Hasa Aavasaksa    14:00:00   2:22:43 (559)  2:22:40 (548)  2:23:21  
562.   Leena Pesälä Pudasjärvi    14:00:00   2:22:46 (561)  2:23:03 (551)  2:23:25  
563.   Tuija Alariesto Rovaniemi    14:00:00   2:22:44 (560)  2:22:52 (550)  2:23:26  
564.   Susanne Kristiansen Kirkenes Løpeklubb    14:00:00   2:22:49 (562)  2:23:21 (554)  2:23:32  
565.   Anna-Kaisa Tuuttila S-Market Pattijoki    14:00:00   2:22:57 (563)  2:23:18 (553)  2:23:37  
566.   Anu Meriläinen Oulu    14:00:00   2:23:02 (564)  2:23:25 (556)  2:23:39  
567.   Helena Vähäkangas Hämeenlinna    14:00:00   2:23:13 (566)  2:23:23 (555)  2:23:52  
568.   Sara Lehtonen Turku    14:00:00   2:23:07 (565)  2:23:41 (557)  2:23:53  
569.   Tapio Jantunen Nurmijärven Yrittäjät Ry    14:00:00   2:23:23 (567)  2:23:49 (559)  2:24:03  
570.   Salla Inget Oulu    14:00:00   2:23:26 (568)  2:23:41 (558)  2:24:03  
571.   Jussi Herranen Kuopio    14:00:00   2:23:30 (569)  2:24:07 (562)  2:24:16  
572.   Janika Pasma Kolari    14:00:00   2:23:44 (570)  2:23:59 (560)  2:24:26  
573.   Mari Pikkarainen Kemi    14:00:00   2:24:06 (572)  2:24:20 (563)  2:24:44  
574.   Kari Hasa Aavasaksa    14:00:00   2:24:15 (573)  2:24:03 (561)  2:24:47  
575.   Minna Koukkunen Rovaniemi    14:00:00   2:24:03 (571)  2:24:47 (567)  2:24:48  
576.   Elina Mäkinen Helsinki    14:00:00   2:24:18 (574)  2:24:27 (565)  2:24:48  
577.   Mari Kursukangas     14:00:00   2:24:21 (575)  2:24:25 (564)  2:24:59  
578.   Johanna Kotajärvi Oulunsalo    14:00:00   2:24:25 (576)  2:24:42 (566)  2:25:02  
579.   Katja Eteläinen Rovaniemi    14:00:00   2:24:31 (577)  2:24:53 (568)  2:25:06  
580.   Matti Heikkilä Turku    14:00:00   2:24:45 (578)  2:24:57 (569)  2:25:09  
581.   Markku Torkko Arctic Marathon Club    14:00:00   2:24:59 (579)  2:24:59 (570)  2:25:34  
582.   Emma Kataja Tampere    14:00:00   2:25:28 (585)  2:25:13 (571)  2:25:52  
583.   Suvi Muittari Jyväskylä    14:00:00   2:25:28 (584)  2:25:14 (572)  2:25:52  
584.   Pirjo Oja Team Trio    14:00:00   2:25:05 (580)  2:25:14 (573)  2:25:54  
585.   Sara Reipas Team Hyytiäinen    14:00:00   2:25:28 (586)  2:25:16 (574)  2:25:55  
586.   Kati Reipas Team Hyytiäinen    14:00:00   2:25:29 (587)  2:25:17 (575)  2:25:56  
587.   Kitty Rönty Kello    14:00:00   2:25:22 (581)  2:25:54 (579)  2:26:02  
588.   Kirsti Järvenmäki     14:00:00   2:25:27 (582)  2:25:42 (578)  2:26:07  
589.   Raimo Maijala Väyrynen Supporting Team    14:00:00   2:25:27 (583)  2:25:41 (577)  2:26:07  
590.   Tero Rytkönen     14:00:00   2:25:34 (588)  2:25:28 (576)  2:26:09  
591.   Merja Sihvonen Oulu    14:00:00   2:25:36 (589)  2:25:57 (580)  2:26:15  
592.   Jarno Nurmela Rovaniemi    14:00:00   2:25:52 (590)  2:26:16 (582)  2:26:32  
593.   Sari Laitinen Hirvas    14:00:00   2:26:00 (591)  2:26:32 (585)  2:26:46  
594.   Hanna Silvola     14:00:00   2:26:11 (594)  2:26:28 (583)  2:26:48  
595.   Ulla Rahkola Kempele    14:00:00   2:26:12 (595)  2:26:29 (584)  2:26:49  
596.   Kari Nenonen Ouneva Group    14:00:00   2:26:05 (592)  2:26:08 (581)  2:26:50  
597.   Juha Kuru Sieppijärven Sisu    14:00:00   2:26:07 (593)  2:26:38 (586)  2:26:52  
598.   Anja Mäkelä Autokoulu S.nuutinen Ky    14:00:00   2:26:31 (596)  2:26:43 (587)  2:27:11  
599.   Jan Mäntyharju Lempäälä    14:00:00   2:27:00 (597)  2:27:12 (590)  2:27:39  
599.   Hannu-Pekka Autti Ruskan Pakoilijat    14:00:00   2:27:03 (598)  2:27:39 (593)  2:27:39  
601.   Sarita Haukipuro Haapavesi    14:00:00   2:27:09 (599)  2:27:09 (588)  2:27:40  
602.   Saila Holmström Muhos    14:00:00   2:27:10 (600)  2:27:10 (589)  2:27:41  
603.   Melina Matinlompolo Oulu    14:00:00   2:27:16 (601)  2:27:28 (591)  2:27:55  
604.   Veli Pekkala Jbe-Service Oy    14:00:00   2:27:19 (602)  2:27:30 (592)  2:27:57  
605.   Niina Vieltojärvi Daamitokka    14:00:00   2:27:27 (604)  2:27:50 (594)  2:28:05  
606.   Sirkka Nurmela Daamitokka    14:00:00   2:27:27 (605)  2:27:50 (594)  2:28:06  
607.   Kirsti Satta Amc/kolari    14:00:00   2:27:24 (603)  2:27:53 (596)  2:28:09  
608.   Sonja Valle Ivalo    14:00:00         2:29:06  
608.   Hanne Lappi Ivalo    14:00:00         2:29:06  
610.   Annikka Sandberg Kiruna Flygplats Fritidsförenin    14:00:00   2:28:29 (606)  2:28:55 (598)  2:29:12  
611.   Maaren Hiltunen Rovaniemi    14:00:00   2:28:55 (607)  2:28:45 (597)  2:29:24  
612.   Kai Jokinen     14:00:00   2:29:15 (608)  2:29:21 (599)  2:29:58  
613.   Jarno Sorvisto     14:00:00   2:29:15 (609)  2:29:21 (600)  2:29:59  
614.   Tarja Kyröläinen Raahe    14:00:00   2:29:34 (610)  2:29:58 (601)  2:30:16  
615.   Minna Lappalainen Kemi    14:00:00   2:29:39 (611)  2:30:04 (602)  2:30:29  
616.   Ritva Paaso-Rantala Ii Yritys    14:00:00   2:29:56 (612)  2:30:24 (603)  2:30:37  
617.   Karri Koskinen Mnv / Autoliike Koskinen Viitas    14:00:00   2:30:42 (613)  2:30:51 (604)  2:31:23  
618.   Anneli Ojala Pudasjärvi    14:00:00   2:30:55 (614)  2:31:28 (606)  2:31:40  
619.   Pasi Nyman Pudasjärvi    14:00:00   2:30:57 (615)  2:31:15 (605)  2:31:41  
620.   Päivi Kiuru Mnv / Autoliike Koskinen Viitas    14:00:00   2:31:25 (617)  2:31:31 (607)  2:32:03  
621.   Henna Pehkonen Rovaniemi    14:00:00   2:31:28 (618)  2:31:36 (608)  2:32:07  
622.   Risto Majuri     14:00:00   2:31:25 (616)  2:31:47 (609)  2:32:07  
623.   Suvi Perälä Kotka    14:00:00   2:32:10 (619)  2:32:40 (614)  2:32:51  
624.   Eero Niemelä Haukiputaan Veikot    14:00:00   2:32:12 (620)  2:32:22 (610)  2:32:53  
625.   Anni Guttorm Inari    14:00:00   2:32:17 (621)  2:32:25 (611)  2:32:59  
626.   Viveka Mämmi SIK Saivomuotka    14:00:00   2:32:21 (623)  2:32:37 (613)  2:33:00  
627.   Jenny Matilainen Lahti    14:00:00   2:32:21 (622)  2:32:52 (615)  2:33:03  
628.   Annukka Ahonen Suokummun Koiralenkittäjät    14:00:00   2:32:29 (624)  2:32:34 (612)  2:33:10  
629.   Seppo Tuulaniemi Rovaniemi    14:00:00   2:32:49 (625)  2:33:07 (616)  2:33:17  
630.   Markku Komulainen Vesimiehet Sport Team    14:00:00   2:33:02 (626)  2:33:14 (617)  2:33:41  
631.   Juha Ylioinas Vesimiehet Sport Team    14:00:00   2:33:02 (627)  2:33:14 (618)  2:33:41  
632.   Emma Tervashonka Oulu    14:00:00   2:33:09 (628)  2:33:46 (621)  2:33:50  
633.   Tiia Menna Laki-Forum    14:00:00   2:33:19 (629)  2:33:30 (619)  2:34:04  
634.   Tiina Rauhala Snail Running Team Kpk 24/7    14:00:00   2:33:35 (630)  2:33:48 (622)  2:34:17  
635.   Marja Talves     14:00:00   2:33:45 (631)  2:33:43 (620)  2:34:19  
636.   Kari Tuominen Terpe/ Rovaniemi    14:00:00   2:34:22 (632)  2:34:26 (623)  2:35:02  
637.   Annikki Tammi Oulu    14:00:00   2:34:39 (633)  2:35:13 (625)  2:35:22  
638.   Minna Hetta-Rauma Rovaniemi    14:00:00   2:35:02 (634)  2:35:00 (624)  2:35:40  
638.   Mira Körkkö Sale Rantavitikka    14:00:00   2:35:02 (635)  2:35:25 (626)  2:35:40  
640.   Piia Kuru Kpk24/7 Etanajaosto    14:00:00   2:35:16 (636)  2:35:25 (627)  2:35:55  
641.   Hanna-Leena Kuokkanen Sale Kaijonharju    14:00:00   2:35:22 (637)  2:35:56 (632)  2:36:07  
641.   Juho Köpman     14:00:00   2:35:23 (638)  2:35:56 (631)  2:36:07  
643.   Mirva Konu Ivalo    14:00:00   2:35:28 (639)  2:35:46 (628)  2:36:13  
644.   Elina Riikonen The Redhead33    14:00:00   2:35:54 (641)  2:35:55 (630)  2:36:33  
645.   Helena Huikuri-Kujala Kittilän Voima    14:00:00   2:35:49 (640)  2:35:54 (629)  2:36:34  
646.   Aino Vanhakartano Kittilän Kunta    14:00:00   2:36:13 (642)  2:36:31 (633)  2:36:47  
647.   Unto Tyyskänen MS-Parma    14:00:00   2:36:40 (643)  2:37:01 (635)  2:37:22  
648.   Mirva Birling Kajaani    14:00:00   2:36:47 (644)  2:37:01 (634)  2:37:38  
649.   Teija Nurmela Keminmaa    14:00:00   2:37:15 (645)  2:37:18 (637)  2:37:46  
650.   Riitta Tossavainen Mustasaari    14:00:00   2:37:18 (647)  2:37:18 (636)  2:37:54  
651.   Paula Hallaneva Lasilyseo    14:00:00   2:37:18 (646)  2:37:39 (638)  2:37:57  
652.   Sari Määttä Kuusamo    14:00:00   2:37:39 (649)  2:37:46 (639)  2:38:24  
653.   Veli-Matti Hettula Kittilän Kunta    14:00:00   2:37:38 (648)     2:38:26  
654.   Minna Ojanen Tampere    14:00:00   2:37:42 (650)  2:38:11 (641)  2:38:29  
655.   Harri Arola Luopioisten Maratoonarit    14:00:00   2:37:51 (651)  2:38:08 (640)  2:38:36  
656.   Mirja Paski Seinäjoki    14:00:00   2:38:19 (652)  2:38:57 (644)  2:39:02  
657.   Terho Paksuniemi Könkään Kyläyhdistys    14:00:00   2:38:29 (653)  2:38:58 (645)  2:39:19  
658.   Terhi Uusi-Vähälä Kempele    14:00:00   2:38:50 (654)  2:38:44 (642)  2:39:22  
659.   Sirpa Kulla Haukipudas    14:00:00   2:38:51 (655)  2:38:53 (643)  2:39:30  
660.   Marjo-Riitta Rantamäki Inari    14:00:00   2:39:17 (656)  2:39:29 (646)  2:40:02  
661.   Martti Kaikkonen Tapojärvi Sport Club    14:00:00   2:39:24 (657)  2:39:50 (647)  2:40:14  
662.   Seija Pöyhtäri-Keränen Himanka    14:00:00   2:39:48 (658)  2:40:00 (648)  2:40:29  
663.   Iiris Satamo Roinu Ry.    14:00:00   2:40:04 (659)  2:40:03 (650)  2:40:41  
664.   Anna Venho Rovaniemi    14:00:00   2:40:04 (660)  2:40:03 (649)  2:40:41  
665.   Anne Savukoski Rovaniemi    14:00:00   2:40:10 (661)  2:40:25 (651)  2:40:55  
666.   Jarmo Kallio Pälkäneen luja lukko    14:00:00   2:40:37 (662)  2:40:59 (653)  2:41:10  
667.   Päivi Vaattovaara Kuusamo    14:00:00   2:40:44 (663)  2:40:49 (652)  2:41:26  
668.   Paula Pivelin Kuivaniemen Yritys Ry    14:00:00   2:40:56 (664)  2:41:17 (654)  2:41:32  
669.   Jirka Micklin Ruskan Pakoilijat    14:00:00   2:41:03 (666)  2:41:41 (656)  2:41:42  
670.   Ethel Mämmi Saivomuotka IK    14:00:00   2:41:01 (665)  2:41:23 (655)  2:41:48  
671.   Tauno Karjalainen     14:00:00   2:41:18 (667)  2:41:54 (657)  2:42:10  
672.   Emma Koivisto Forssa    14:00:00   2:41:45 (668)  2:42:13 (658)  2:42:28  
673.   Hannu Kumpula Kemijärvi    14:00:00   2:42:42 (669)  2:43:06 (659)  2:43:26  
674.   Milla Kronbäck Helsinki    14:00:00   2:43:36 (671)  2:43:49 (661)  2:44:19  
675.   Anu Maijala Sodankylä    14:00:00   2:43:35 (670)  2:43:49 (660)  2:44:19  
676.   Christian Storrenk ORC    14:00:00   2:44:12 (672)  2:44:48 (662)  2:45:18  
677.   Merja Määttä Kempele    14:00:00   2:45:06 (673)  2:45:22 (663)  2:45:54  
678.   Sari Yliniva Prisma Rovaniemi    14:00:00   2:46:04 (674)  2:46:34 (666)  2:46:47  
679.   Heta Helakari Oulu    14:00:00   2:46:07 (675)  2:46:21 (664)  2:46:48  
680.   Jenna Lukkarila Oulu    14:00:00   2:46:18 (676)  2:46:32 (665)  2:47:00  
681.   Suvi Kuusirati Raahe    14:00:00   2:47:00 (677)  2:47:24 (667)  2:47:44  
682.   Satu Soronen Raahe    14:00:00   2:47:00 (678)  2:47:25 (668)  2:47:46  
683.   Liisa Kauppinen Mnv / Autoliike Koskinen Viitas    14:00:00   2:47:20 (679)  2:47:31 (669)  2:48:04  
684.   Susanna Ekonoja Team Ässät    14:00:00   2:48:15 (680)  2:48:53 (670)  2:49:01  
685.   Suvi Peltovuoma Team ässät    14:00:00   2:48:17 (681)  2:49:01 (671)  2:49:09  
686.   Tuomo Kuisma Nurmijärven Yrittäjät Ry    14:00:00   2:48:47 (683)  2:49:12 (672)  2:49:28  
687.   Merja Augustin Forssa    14:00:00   2:48:46 (682)  2:49:13 (673)  2:49:28  
688.   Maria Haanpää Sola2    14:00:00   2:49:55 (684)  2:50:37 (675)  2:50:45  
689.   Iida Ollitervo Rovaniemi    14:00:00   2:50:26 (685)  2:50:33 (674)  2:51:08  
690.   Teija Kylmä Keminmaan Kasellit    14:00:00   2:52:05 (686)  2:52:33 (676)  2:52:44  
691.   Heimo Blomster     14:00:00   2:52:21 (687)  2:52:43 (677)  2:53:28  
692.   Heidi Jolanki Oulu    14:00:00   2:53:09 (688)  2:53:14 (678)  2:53:42  
693.   Maria Myllymäki Haparanda    14:00:00   2:53:49 (689)  2:54:07 (679)  2:54:39  
694.   Minna Mourujärvi Rovaniemi    14:00:00   2:55:55 (690)  2:56:21 (680)  2:56:35  
695.   Jonna-Erika Pitkänen Rovaniemi    14:00:00   2:55:58 (691)  2:56:24 (681)  2:56:38  
696.   Katja Kähkölä Rovaniemi    14:00:00   2:57:07 (692)  2:57:40 (682)  2:57:55  
697.   Raino Immonen Mikkeli    14:00:00   3:00:11 (693)  3:00:41 (683)  3:01:21  
697.   Satu-Marja Anjala Lahti    14:00:00   3:00:11 (694)  3:00:58 (684)  3:01:21  
699.   Taina Ruoho Harjavalta    14:00:00   3:05:19 (695)  3:05:55 (685)  3:06:07  
700.   Eija Välikangas Kirkenes Taekwon-Do Klubb    14:00:00   3:06:47 (696)  3:06:57 (686)  3:07:27  
701.   Tutta Jänkälä AMC    14:00:00   3:09:28 (697)  3:09:42 (687)  3:10:15  
702.   Anne Nurmela Ranua    14:00:00   3:09:34 (698)  3:10:17 (689)  3:10:35  
703.   Anne Kuha Kela    14:00:00   3:09:35 (699)  3:10:17 (688)  3:10:35  
704.   Maarit Lehto Tornio    14:00:00      3:27:06 (690)  3:27:22  
705.   Kati Mäkihalvari Kittilän Kunta    14:00:00   3:27:14 (700)  3:27:30 (691)  3:28:13  
706.   Marko Korkeamäki     14:00:00   3:35:01 (701)  3:35:48 (692)  3:36:21  
707.   Virpi Blomster Keminmaa    14:00:00      3:39:51 (693)  3:40:18  
   Jarmo Mäkipörhölä Kemi    14:00:00         ei läht.  
   Pekka Palin Vihdin Autotalo    14:00:00         ei läht.  
   Jari Mäki-Runsas Oulu    14:00:00         keskeytti  
   Kalle Niemimaa Helsinki    14:00:00         ei läht.  
   Roger Mikalsen Tromsø Løpeklubb    14:00:00         ei läht.  
   Markku Juopperi Prisma Kemi    14:00:00         ei läht.  
   Ilpo Pulju Sodankylä    14:00:00         ei läht.  
   Heikki Tynjälä Seinäjoki    14:00:00         ei läht.  
   Jostein Tørstad Kirkenes Løpeklubb    14:00:00         ei läht.  
   Jukka Salmi Kittilän Kunta    14:00:00         ei läht.  
   Juhani Kortelahti Punkalaidun    14:00:00         ei läht.  
   Timo Särkelä Espoo    14:00:00         ei läht.  
   Olli Rimpisalo Ey    14:00:00         ei läht.  
   Kenneth Hagnäs Pietarsaari    14:00:00         ei läht.  
   Jouni Heinikoski Kittilä    14:00:00         ei läht.  
   Aleksi Sivula Rovaniemi    14:00:00         ei läht.  
   Markus Hautaniemi S-Market Sodankylä    14:00:00         keskeytti  
   Mikko Kaunisvaara Kodin Terra Rovaniemi    14:00:00         ei läht.  
   Otto Lamminmäki Veljekset Vaara Oy    14:00:00         ei läht.  
   Mikko Kulmala Smilevi    14:00:00         keskeytti  
   Samuel Korhonen Kittilän Kunta    14:00:00         ei läht.  
   Joni Vihanta Vesimiehet Sport Team    14:00:00         ei läht.  
   Tanja Pajulampi Ey    14:00:00         ei läht.  
   Nina Pajala-Huusko Himanka    14:00:00         ei läht.  
   Kristiina Kotavuopio Söderfalk Karesuando    14:00:00         ei läht.  
   Sari Piikamäki Tornio    14:00:00         ei läht.  
   Leila Paavola-Ruotsalainen Haukiputaan Heitto    14:00:00         ei läht.  
   Katja Piittisjärvi Ranua    14:00:00         ei läht.  
   Eija Hannola Ivalo    14:00:00         ei läht.  
   Markit Sokka Janakkalan Jana    14:00:00         ei läht.  
   Eeva-Liisa Kokko Prisma Rovaniemi    14:00:00         ei läht.  
   Anita Kirsilä Run For Fan Nykarleby    14:00:00         ei läht.  
   Heidi Heino Pietarsaari    14:00:00         ei läht.  
   Marjo Sipilä Alatornion Pirkat    14:00:00         ei läht.  
   Heidi Mikkola Nummela    14:00:00         ei läht.  
   Sarah Tuomaala Oulu    14:00:00         ei läht.  
   Mervi Isokangas Oulu    14:00:00         ei läht.  
   Mari Nykänen Pieksämäki    14:00:00         ei läht.  
   Liisa Mella-Aho Rovaniemi    14:00:00         ei läht.  
   Taija Välitalo Lähitapiola Lappi    14:00:00         ei läht.  
   Heli Kallio Lähitapiola Lappi    14:00:00         ei läht.  
   Jenni Lammassaari Lähitapiola Lappi    14:00:00         ei läht.  
   Suvi Nakkila Lähitapiola Lappi    14:00:00         ei läht.  
   Tone Kuzmiszyn Teamenbusk    14:00:00         ei läht.  
   Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet    14:00:00         ei läht.  
   Inka-Sisko Huuska Rovaniemi    14:00:00         ei läht.  
   Hanna Kursula Tornio    14:00:00         ei läht.  
   Nina Lehosmaa Prisma Kemi    14:00:00         ei läht.  
   Johanna Kuukasjärvi Ravintolamaailma Prisma Rvoanie    14:00:00         ei läht.  
   Eeva-Liisa Pietola Mick`s Oulu    14:00:00         ei läht.  
   Kirsti Järvenmäki     14:00:00         ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English