ESOC, JWSOC, EYSOC and WMSOC, Middle distance, 11.2.2017, Imatra, Finland

Men 70 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,0 km
Maali
4,5 km
 
1.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  9:54:00   8:13 (1)  21:39  
2.   Jorma Hyyryläinen Juvan Urheilijat  FIN  10:34:00   9:37 (6)  21:59  
3.   Risto Orpana SOC Asikkala  FIN  10:08:00   8:31 (2)  22:10  
4.   Tapani Kesti Kuortaneen Kunto  FIN  10:36:00   8:45 (3)  23:38  
5.   Pekka Kanste OK Raseborg  FIN  9:56:00   8:51 (4)  23:47  
6.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  10:04:00   12:06 (21)  25:20  
7.   Pekka Ravattinen Joutsenon Kullervo  FIN  9:52:00   10:17 (11)  25:22  
8.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  10:42:00   10:10 (8)  25:27  
9.   Heikki Nurminen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  9:58:00   9:48 (7)  25:45  
10.   Seppo Määttä Kemijärven Urheilijat  FIN  10:14:00   10:12 (9)  26:04  
11.   Mikhail Voznesenskiy KFK 164  RUS  10:28:00   10:38 (12)  26:54  
12.   Reijo Haaja Valkeakosken Haka  FIN  9:40:00   9:30 (5)  28:08  
13.   Esko Taipalus Rastiketut  FIN  10:20:00   11:18 (16)  28:10  
14.   Severi Halkosaari Nivalan Suunnistajat  FIN  10:48:00   11:41 (19)  29:19  
15.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta  FIN  9:36:00   11:05 (15)  29:49  
16.   Ilmari Mäkilä Espoon Suunta  FIN  10:18:00   10:16 (10)  29:57  
17.   Seppo Tammela Tikkakosken Suunnistajat  FIN  10:44:00   11:22 (17)  30:01  
18.   Lauri Mustonen Alatornion Pirkat  FIN  9:50:00   13:17 (24)  30:14  
19.   Matts Engvall Bodens BK OS  SWE  10:10:00   11:29 (18)  30:24  
20.   Kjell Moertberg Bodens BK OS  SWE  10:30:00   12:52 (22)  30:58  
21.   Antti Niittymäki Itä-Päijänteen Rasti  FIN  10:26:00   10:48 (13)  31:38  
22.   Seppo Mähönen Perämeren Rasti  FIN  10:40:00   12:02 (20)  31:58  
23.   Jussi Viitasaari Nivalan Suunnistajat  FIN  10:12:00   13:41 (25)  32:32  
24.   Tuomo Romula Mesikämmenet  FIN  10:16:00   15:03 (28)  33:10  
25.   Jorma Kemppi Navi  FIN  10:32:00   14:40 (27)  33:27  
26.   Matti Lehtonen Pieksämäen Veikot  FIN  10:02:00   14:18 (26)  34:16  
27.   Markku Tunturi Valkeakosken Haka  FIN  10:24:00   13:04 (23)  35:31  
28.   Kauko Turunen Lahden Suunnistajat-37  FIN  9:38:00   11:04 (14)  35:46  
29.   Aleksandr Kozmov Everest Russia LO  RUS  9:42:00   18:02 (30)  41:05  
30.   Heikki Pitkänen Jämsän Retki-Veikot  FIN  10:00:00   15:05 (29)  46:10  
31.   Kimmo Kettunen Säyneisen Salpa  FIN  10:46:00   23:08 (32)  46:44  
32.   Nikolai Kazarinov Rus veteran  RUS  9:44:00   19:42 (31)  48:22  
   Kari Koskinen SOC Asikkala  FIN  9:30:00      ei läht.  
   Sulo Jakovlev Pieksämäen Veikot  FIN  9:32:00      hylätty  
   Taisto Voutilainen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  9:34:00      ei läht.  
   Eje Andersson Bodens BK OS  SWE  9:46:00      ei läht.  
   Pertti Valtee Helsingin Suunnistajat  FIN  9:48:00      hylätty  
   LarsAke Sjokvist Varend GN  SWE  10:06:00      ei läht.  
   Jouko Torvikoski Järvenpään Palo  FIN  10:22:00      ei läht.  
   Pentti Reinikainen Rasti-Jyry  FIN  10:38:00      hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English