ESOC, JWSOC, EYSOC and WMSOC, Middle distance, 11.2.2017, Imatra, Finland

Men 55 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
4,1 km
Maali
6,7 km
 
1.   Hannu Heiskanen Sonkajärven Pahka  FIN  13:49:00   17:38 (1)  29:01  
2.   Asko Sippola Kuortaneen Kunto  FIN  14:19:00   18:07 (2)  29:27  
3.   Tapio Mannila Epilän Esa  FIN  13:51:00   18:40 (3)  30:03  
4.   Jurii Borodulin Rus veteran  RUS  13:33:00   19:32 (4)  31:56  
5.   Timo Salonen Valkeakosken Haka  FIN  14:11:00   20:44 (8)  32:59  
6.   Arto Vilppola Suunta 2000  FIN  13:25:00   20:29 (7)  33:04  
7.   Kari-Veli Niemi Lappeen Riento  FIN  13:37:00   20:10 (6)  33:15  
8.   Ari Martikainen Haapamäen Urheilijat  FIN  13:19:00   20:48 (9)  33:50  
9.   Reto Mueller OLG Galgenen  SUI  13:01:00   19:54 (5)  34:07  
10.   Jarmo Oikarinen Tampereen Pyrintö  FIN  14:27:00   21:56 (13)  34:26  
11.   Markku Laine Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:05:00   21:19 (10)  34:48  
12.   Erkki Oinaskallio Rajamäen Rykmentti  FIN  14:09:00   21:36 (11)  35:03  
13.   Velu Sipola Suunta 2000  FIN  14:05:00   21:37 (12)  35:32  
14.   Nikolajs Grigorjevs OK Stiga  LAT  13:59:00   22:17 (16)  35:51  
15.   Tapani Penttinen Navi  FIN  13:45:00   22:08 (15)  36:19  
16.   Andrei Fershalov Rus veteran  RUS  13:09:00   21:59 (14)  37:03  
17.   Juha Pietarinen Pihkaniskat  FIN  14:15:00   22:52 (19)  37:24  
18.   Ismo Paukku Itä-Päijänteen Rasti  FIN  14:31:00   24:55 (26)  37:38  
19.   Charles Bromley Gardner BAOC  GBR  13:23:00   23:34 (22)  37:41  
19.   Edmunds Zvaigzne A2  LAT  14:03:00   24:03 (23)  37:41  
21.   Janis Putnins Mezmalas  LAT  14:01:00   22:57 (20)  37:48  
22.   Bjorn Albinssson IFK Moras OK  SWE  13:31:00   22:19 (17)  38:13  
23.   Markku Hämäläinen Rastivarsat  FIN  13:29:00   24:38 (25)  38:57  
24.   Anatoly Shigaev Omega  RUS  13:15:00   24:29 (24)  39:07  
25.   Pekka Niemensivu Kankaanpään Suunnistajat  FIN  13:03:00   23:22 (21)  39:40  
26.   Vladimir Ivanov Nord West  RUS  13:07:00   22:36 (18)  39:49  
27.   Alois Achermann SkiO Swiss  SUI  13:53:00   25:54 (28)  40:26  
28.   Rimantas Cicenas No club membership  LTU  14:25:00   26:18 (29)  41:47  
29.   Harijs Lacars Silva  LAT  13:13:00   25:53 (27)  41:51  
30.   Hannu Myllärinen Joutsenon Kullervo  FIN  14:21:00   26:33 (30)  42:47  
31.   Hansruedi Haeny Switzerland  SUI  14:17:00   26:45 (31)  45:17  
32.   Mark Tarnopolosky DontGetLost Adventure Running  CAN  14:07:00   32:26 (34)  47:01  
33.   Mikael Yngvesson Robertsfors IK  SWE  13:27:00   32:40 (35)  49:12  
34.   Andrejus Gumenikovas OK Dainava  LTU  13:11:00   35:30 (37)  50:08  
35.   Koji Chino Wanderers  JPN  13:41:00   32:00 (32)  53:26  
36.   Guenter Kradischnig OLC Graz  AUT  13:35:00   32:18 (33)  54:11  
37.   Joel Poulain Caponord sports dorientation  FRA  14:23:00   35:39 (38)  56:46  
38.   Arkadii Vedin No club membership  RUS  13:43:00   34:12 (36)  57:39  
39.   Colin Blackburn NATO  GBR  13:57:00   54:06 (39)  1:24:54  
   Esko Jussila Päijät-Rasti  FIN  13:17:00      hylätty  
   Sergey Chernykh Orienta OPAL  RUS  13:21:00      ei läht.  
   Sergei Skokov Rus veteran  RUS  13:39:00      hylätty  
   Pasi Martikainen Haapamäen Urheilijat  FIN  13:47:00      hylätty  
   Johan Trygg IFK Moras OK  SWE  13:55:00      ei läht.  
   Andrei Sharygin Rus veteran  RUS  14:13:00      hylätty  
   Robert Lee Interlopers  GBR  14:29:00      ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English