Suunnistuksen SM-pitkä matka (R1) World Ranking Event (WRE) Lapualla 2.-3.9.2017

H18K1, A-finaaliin 20 parasta

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,1 km
Väliaika
6,5 km
Maali
6,7 km
 
1.   Daniel Koivisto Kymin Suunnistajat  FIN  12:12:00   41:11 (1)  43:36 (1)  44:09  
2.   Antton Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  11:58:00   42:12 (2)  44:26 (2)  44:54  
3.   Saul Klemola Koovee  FIN  11:52:00   42:26 (3)  44:44 (3)  45:14  
4.   Lassi Vaismaa Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:18:00   44:20 (4)  46:47 (4)  47:20  
5.   Aapo Viippola Oulun Tarmo  FIN  12:00:00   44:36 (5)  46:56 (5)  47:26  
6.   Teemu Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:16:00   44:38 (6)  47:00 (6)  47:31  
7.   Arttu Lindqvist Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:14:00   45:14 (7)  47:39 (7)  48:11  
8.   Vesa Nokka Rasti 88  FIN  12:06:00   45:53 (8)  48:13 (8)  48:49  
9.   Mikko Tervakangas Espoon Suunta  FIN  11:50:00   46:22 (9)  48:48 (9)  49:20  
10.   Juho Pousi Vehkalahden Veikot  FIN  12:02:00   46:54 (10)  49:24 (10)  49:54  
11.   Lasse Viilo Tampereen Pyrintö  FIN  11:54:00   47:14 (11)  49:47 (11)  50:20  
12.   Markus Simonen Kalevan Rasti  FIN  11:22:00   47:47 (12)  50:16 (12)  50:43  
13.   Sakari Koivuniemi Tampereen Pyrintö  FIN  11:56:00   47:48 (13)  50:16 (12)  50:47  
14.   Benjamin Lamberg Espoon Suunta  FIN  11:30:00   48:13 (16)  50:30 (14)  50:56  
15.   Leevi Keronen Tampereen Pyrintö  FIN  11:38:00   48:21 (17)  50:41 (15)  51:07  
16.   Väinö Venetjoki Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:24:00   48:12 (15)  50:42 (17)  51:09  
16.   Tiitus Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  11:28:00   47:52 (14)  50:41 (15)  51:09  
18.   Ville Laakso Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:42:00   48:35 (18)  50:45 (18)  51:14  
19.   Pyry Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:08:00   48:58 (19)  51:06 (19)  51:31  
20.   Arttu Kaario Suunta Jyväskylä  FIN  11:26:00   49:16 (21)  51:35 (20)  51:59  
21.   Miika Husu SK Vuoksi  FIN  11:48:00   49:15 (20)  51:36 (21)  52:10  
22.   Valtteri Kinnunen Mäntsälän Urheilijat  FIN  11:34:00   49:40 (22)  51:59 (22)  52:23  
23.   Lars Vicari Navi  FIN  11:40:00   50:56 (23)  52:59 (23)  53:28  
24.   Eero Turkki Olavin Rasti  FIN  12:04:00   51:13 (24)  53:14 (24)  53:43  
25.   Erik Kesti Rastikarhut  FIN  11:02:00   51:29 (25)  53:54 (25)  54:21  
26.   Mikael Rautio Espoon Suunta  FIN  11:44:00   52:21 (26)  54:42 (26)  55:09  
27.   Emil Johansson IF Brahe  FIN  11:10:00   54:00 (27)  56:33 (27)  57:03  
28.   Juha Lilja Tampereen Pyrintö  FIN  12:10:00   54:24 (28)  56:43 (28)  57:12  
29.   Veeti Nissinen Puolangan Ryhti  FIN  11:18:00   55:50 (29)  58:23 (29)  58:51  
30.   Eppu Honkanen Rasti-Pielinen  FIN  11:36:00   56:01 (30)  58:31 (30)  58:55  
31.   Juho Mäki Rasti 88  FIN  11:16:00   56:47 (31)  59:25 (31)  59:53  
32.   Tomi Kyrönlahti Suunta Jyväskylä  FIN  11:20:00   1:01:16 (33)  1:04:02 (32)  1:04:37  
33.   Ossi Hietaharju Rasti-Jussit  FIN  11:00:00   1:01:10 (32)  1:04:10 (33)  1:04:42  
34.   Markus Parviainen SK Vuoksi  FIN  11:32:00   1:11:32 (34)  1:14:35 (34)  1:15:11  
35.   Juho Tiukkanen Vaasan Suunnistajat  FIN  11:12:00   1:16:30 (35)  1:19:54 (35)  1:20:28  
   Jerry Aunula Espoon Suunta  FIN  11:04:00         ei läht.  
   Konsta Sipiläinen Suunta Jyväskylä  FIN  11:06:00         ei läht.  
   Teemu Kaksonen Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  11:08:00         ei läht.  
   Sakari Koskela Rasti-Jussit  FIN  11:14:00         ei läht.  
   Arttu Vesterinen Tampereen Pyrintö  FIN  11:46:00         hylätty  
   Mikko Eerola Tampereen Pyrintö  FIN  12:20:00         ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English