Fin5 suunnistusviikko 2017

H60A 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,8 km
Väliaika
5,3 km
Maali
5,4 km
 
1.   Jorma Nissilä Kokkolan Suunnistajat    10:12:00      23:08 (1)  43:20  
2.   Reima Liikkanen Lahden Taimi    11:30:00      26:05 (2)  47:16  
3.   Keijo Viilo Tampereen Pyrintö    9:10:00      27:44 (5)  49:57  
4.   Matti Mattila Oriveden Ponnistus    11:22:00      27:42 (4)  49:58  
5.   Tapio Tikkanen Savon Suunta    10:20:00      26:48 (3)  50:25  
6.   Matti Hautala Oulun NMKY:n Urheilijat    10:48:00      28:11 (7)  50:42  
7.   Markku Helle Saarijärven Pullistus    10:06:00      28:48 (9)  50:45  
8.   Jouko Malinen Helsingin Suunnistajat    10:14:00      30:29 (16)  52:32  
9.   Geoff Lawford Australia    10:50:00      31:12 (19)  52:40  
10.   Seppo Turpeinen Kontiolahden Urheilijat    10:40:00      29:04 (11)  52:47  
11.   Kyösti Kukonlehto Valkeakosken Haka    9:38:00      29:01 (10)  52:52  
12.   Esa Toivonen Tarpian Suunta    10:32:00      29:40 (13)  53:36  
13.   Tapio Halme Angelniemen Ankkuri    9:40:00      31:05 (18)  54:52  
14.   Arto Kiiskinen Tampereen Pyrintö    9:20:00      30:10 (14)  55:14  
15.   Jouko Karamo Helsingin Suunnistajat    10:02:00      28:27 (8)  55:32  
16.   Reino Kurkela Ounasvaaran Hiihtoseura    10:04:00      30:42 (17)  55:34  
17.   Tapio Nieminen Jämsän Retki-Veikot    9:18:00      33:18 (23)  56:36  
18.   Esko Pensas Laihian Luja    10:34:00      27:58 (6)  56:42  
19.   Aki Nieminen Rasti-Nokia    10:38:00      32:10 (21)  56:46  
20.   Erkki Pulkkinen Rasti-Lukko    9:28:00      32:35 (22)  58:01  
21.   Jorma Yli-Kaatiala Kuortaneen Kunto    10:18:00      35:30 (29)  58:51  
22.   Arto Jokinen Hämeenlinnan Suunnistajat    11:16:00      34:59 (27)  59:42  
23.   Markku Ritanotko Turun Metsänkävijät    9:04:00      30:24 (15)  59:52  
24.   Seppo Kinkki Hyvinkään Rasti    11:02:00      34:27 (24)  1:00:45  
25.   Rein Rooni Hiisirasti    11:26:00      35:51 (30)  1:01:17  
26.   Markku Rajala Pälkäneen Luja-Lukko    11:20:00      35:07 (28)  1:02:09  
27.   Matti Viinikka Kauhajoen Karhu    9:48:00      29:19 (12)  1:02:44  
28.   John Laukka Rastivarsat    9:32:00      32:02 (20)  1:03:23  
29.   Tuomo Koskinen Suunta-Sepot    9:12:00      36:23 (32)  1:04:09  
30.   Timo Alhoke Turun Metsänkävijät    9:46:00      36:16 (31)  1:04:53  
31.   Georg Gittmaier Austria    10:10:00      39:13 (38)  1:05:47  
32.   Pasi Julkunen Tampereen Pyrintö    9:22:00      39:04 (37)  1:08:04  
33.   Raimo Hannukainen Kankaanpään Suunnistajat    10:52:00      34:41 (25)  1:08:47  
34.   Heikki Lepistö Oriveden Ponnistus    11:00:00      34:52 (26)  1:08:50  
35.   Jaakko Käyhkö RastiPiikkiö    10:30:00      36:30 (33)  1:09:53  
36.   Harri Lukander RastiPiikkiö    10:22:00      41:46 (42)  1:10:02  
37.   Esa Laine Tampereen Pyrintö    9:26:00      38:21 (35)  1:10:38  
38.   Kari Papinsaari Kangasala SK    9:50:00      38:51 (36)  1:10:44  
39.   Jan-Peter Niva Ylläksen Rasti    11:06:00      41:16 (41)  1:11:00  
40.   Tapani Rautavuoma Vihtavuoren Pamaus    10:26:00      41:10 (40)  1:13:15  
41.   Jouko Lahtinen Helsingin Suunnistajat    10:28:00      43:26 (45)  1:14:19  
42.   Mauri Rustari Virtain Urheilijat    11:04:00      43:09 (44)  1:14:49  
43.   Martti Pihlajamaa Vetelin Urheilijat    9:58:00      37:54 (34)  1:15:22  
44.   Matti Jokinen Turun Visat    9:24:00      40:28 (39)  1:17:32  
45.   Jarmo Viirto Hiidenkiertäjät    9:54:00      44:56 (49)  1:17:57  
46.   Graham Johnson Great Britain    9:44:00      46:54 (51)  1:19:21  
47.   Paul Bradbury Great Britain    10:56:00      44:29 (48)  1:19:44  
48.   Markus Jakobsson Rastikarhut    11:14:00      42:21 (43)  1:21:54  
49.   Martti Hakola Riihimäen Suunnistajat    9:56:00      55:11 (58)  1:22:23  
50.   Timo Kurki Espoon Suunta    10:24:00      47:24 (52)  1:22:38  
51.   Harri Koski Tarpian Suunta    10:36:00      45:11 (50)  1:22:56  
52.   Esko Parikka Hollolan Urheilijat -46    9:02:00      43:52 (47)  1:24:22  
53.   Kari Virtanen Pellon Ponsi    9:08:00      48:26 (53)  1:25:48  
54.   Jorma Matilainen Suunta Jyväskylä    10:16:00      43:30 (46)  1:26:41  
55.   Phillip Bricker USA    10:08:00      54:44 (57)  1:29:08  
56.   Shoji Kato Japan    9:30:00      57:29 (59)  1:34:24  
57.   Kari Jylhä Joutsenon Kullervo    10:00:00      49:46 (54)  1:38:50  
58.   Rob Beattie Australia    10:58:00      1:02:19 (60)  1:47:10  
59.   Jouko Koskialho Rasti-Lukko    9:14:00      51:31 (56)  1:47:44  
60.   Juha Karhunen Kuopion Suunnistajat    11:28:00      50:57 (55)  1:48:19  
61.   Philip Burrill Australia    10:44:00      1:12:59 (61)  2:01:51  
   Jari Pellinen Angelniemen Ankkuri    9:16:00         ei läht.  
   Jarmo Jumppanen Pihkaniskat    9:34:00         ei läht.  
   Timo Hyppänen Etelä-Kymen Suunnistajat    9:36:00         hylätty  
   Kari Nuuttila Kauhajoen Karhu    9:42:00         ei läht.  
   Jukka Nyystilä Laihian Luja    10:42:00         hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English