Särkänniemi-suunnistus ja Huippuliiga 2015

H21E

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,0 km
Väliaika
2,7 km
Väliaika
2,9 km
Maali
3,1 km
 
1.   Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  12:43:00   7:53 (1)  10:26 (1)  11:09 (1)  11:51  
2.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  12:38:00   7:57 (2)  10:28 (2)  11:12 (2)  11:53  
3.   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri  FIN  12:42:00   8:07 (3)  10:38 (3)  11:20 (3)  12:04  
4.   Mårten Boström Sweden  FIN  12:44:00   8:14 (6)  10:48 (5)  11:29 (4)  12:12  
5.   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:31:00   8:10 (4)  10:43 (4)  11:30 (5)  12:15  
6.   Antti Anttonen Vaajakosken Terä  FIN  12:41:00   8:18 (7)  10:48 (5)  11:33 (6)  12:18  
7.   Fredric Portin Norway  FIN  12:33:00   8:18 (7)  10:50 (7)  11:38 (7)  12:20  
8.   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL  12:37:00   8:20 (10)  10:54 (8)  11:42 (8)  12:26  
9.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  12:27:00   8:18 (7)  10:59 (10)  11:44 (10)  12:27  
9.   Otto Simosas OK Trian  FIN  12:40:00   8:24 (13)  10:59 (10)  11:44 (10)  12:27  
11.   Jesse Laukkarinen Paimion Rasti  FIN  12:36:00   8:20 (10)  11:00 (12)  11:46 (12)  12:31  
12.   Topi Penttinen OK Trian  FIN  12:25:00   8:13 (5)  11:06 (14)  11:53 (13)  12:36  
13.   Antti Parjanne Turun Metsänkävijät  FIN  12:28:00   8:23 (12)  10:58 (9)  11:43 (9)  12:37  
14.   Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:22:00   8:27 (14)  11:09 (15)  11:58 (14)  12:43  
15.   Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö  FIN  12:19:00   8:43 (20)  11:19 (16)  12:05 (15)  12:51  
16.   Frederic Tranchand Paimion Rasti  FRA  12:45:00   8:35 (16)  11:04 (13)  12:10 (17)  12:52  
17.   Antti Vainio MS Parma  FIN  11:58:00   8:43 (20)  11:23 (19)  12:10 (17)  12:55  
18.   Mikko Patana Hiidenkiertäjät  FIN  12:32:00   8:41 (19)  11:19 (16)  12:08 (16)  12:58  
19.   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  12:26:00   8:51 (23)  11:27 (20)  12:16 (20)  13:00  
20.   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  12:21:00   8:46 (22)  11:30 (22)  12:20 (23)  13:02  
21.   Lauri Nenonen Kalevan Rasti  FIN  12:03:00   8:52 (24)  11:29 (21)  12:16 (20)  13:03  
22.   Markus Räsänen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:04:00   8:52 (24)  11:30 (22)  12:19 (22)  13:06  
22.   Santeri Sainio Kangasala SK  FIN  12:29:00   8:31 (15)  11:19 (16)  12:10 (17)  13:06  
24.   Tommaso Scalet Helsingin Suunnistajat  ITA  12:18:00   8:36 (17)  11:31 (24)  12:20 (23)  13:11  
25.   Tuukka Jurvakainen Vaajakosken Terä  FIN  12:12:00   8:52 (24)  11:39 (26)  12:30 (26)  13:12  
26.   Jukka-Pekka Seppänen Hiidenkiertäjät  FIN  12:10:00   8:54 (28)  11:36 (25)  12:28 (25)  13:13  
27.   Aleksi Tuovinen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:05:00   8:57 (30)  11:42 (27)  12:32 (27)  13:20  
27.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  12:23:00   8:56 (29)  11:43 (28)  12:32 (27)  13:20  
29.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  12:14:00   9:11 (32)  11:56 (31)  12:42 (29)  13:26  
29.   Anssi Vesanto Espoon Suunta  FIN  12:16:00   8:38 (18)  11:52 (29)  12:42 (29)  13:26  
31.   Jere Sipponen Paimion Rasti  FIN  12:20:00   9:01 (31)  11:55 (30)  12:45 (31)  13:29  
32.   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö  FIN  11:47:00   9:15 (34)  12:06 (34)  12:56 (33)  13:40  
32.   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  12:30:00   8:52 (24)  12:06 (34)  12:54 (32)  13:40  
34.   Roope Koskinen Hiisirasti  FIN  12:11:00   9:35 (40)  12:13 (36)  13:01 (34)  13:48  
35.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  12:15:00   9:18 (35)  12:16 (37)  13:09 (35)  13:58  
36.   Topi Raitanen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:02:00   9:37 (41)  12:02 (32)  13:14 (38)  14:03  
37.   Juuso Metsälä Kalevan Rasti  FIN  12:01:00   9:44 (42)  12:31 (41)  13:17 (39)  14:04  
38.   Tuukka Senttula Suunta Jyväskylä  FIN  11:49:00   9:13 (33)  12:03 (33)  13:09 (35)  14:09  
39.   Henri Kalve Paimion Rasti  FIN  12:08:00   9:22 (36)  12:29 (40)  13:20 (40)  14:10  
40.   Kimmo Mieskoski Rasti-Lukko  FIN  11:59:00   9:22 (36)  12:21 (38)  13:11 (37)  14:13  
41.   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:48:00   9:23 (38)  12:28 (39)  13:22 (41)  14:14  
42.   Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:54:00   9:32 (39)  12:37 (42)  13:29 (42)  14:16  
43.   Kari-Pekka Seppänen Rastikarhut  FIN  11:52:00   9:55 (43)  12:58 (43)  13:50 (43)  14:41  
44.   Tomas Snellman Rasti-Lukko  FIN  12:06:00   10:04 (47)  12:59 (44)  13:51 (44)  14:44  
45.   Teemu Niskanen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:56:00   10:02 (45)  13:07 (47)  13:58 (46)  14:45  
45.   Antto-Iiro Suhonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:07:00   9:56 (44)  13:03 (45)  13:56 (45)  14:45  
47.   Mika Jokiranta Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:24:00   10:03 (46)  13:05 (46)  13:59 (47)  14:52  
48.   Eetu Summanen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:51:00   10:59 (48)  13:47 (48)  14:41 (48)  15:28  
49.   Miika Laine Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:57:00   11:27 (49)  16:37 (49)  17:29 (49)  18:32  
   Janne Kuningas Luumäen Rasti  FIN  11:50:00            hylätty  
   Petja Pöyhönen Rastikarhut  FIN  11:53:00            hylätty  
   Luukas Valtonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:55:00            hylätty  
   Petteri Huikko Vaajakosken Terä  FIN  12:00:00            ei läht.  
   Perttu Sorsa Hiidenkiertäjät  FIN  12:09:00            hylätty  
   Lasse Suonpää Paimion Rasti  FIN  12:13:00            hylätty  
   Samu Heiska Vehkalahden Veikot  FIN  12:17:00            ei läht.  
   Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  12:34:00            hylätty  
   Tero Föhr Vehkalahden Veikot  FIN  12:35:00            ei läht.  
   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  12:39:00            hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English