Terwahölkkä ja -maraton 26.5.2018

Miehet puolimaraton

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,49 km
Intermediate
13,34 km
Intermediate
20,65 km

Finish
21,1 km
 
1.   Tony Gjerde Bøler IF Friidrett  NOR  14:00:00   12:22 (1)     1:12:57 (1)  1:14:25 (1)  1:14:27  
2.   Samuli Huusko Laitasaaren Veto  FIN  14:00:00   12:38 (2)     1:13:11 (2)  1:14:35 (2)  1:14:37  
3.   Petri Yliniemelä Nokia  FIN  14:00:00   13:14 (5)     1:14:10 (3)  1:15:31 (3)  1:15:33  
4.   Jani Ylisaukko-Oja Arctic Athletics Rovaniemi  FIN  14:00:00         1:17:53 (4)  1:19:27 (4)  1:19:29  
5.   Petteri Rantala Kokkola  FIN  14:00:00   13:07 (4)     1:18:01 (5)  1:19:38 (5)  1:19:40  
6.   Juha-Matti Heinonen Limingan Niittomiehet  FIN  14:00:00   13:01 (3)     1:20:15 (6)  1:21:54 (6)  1:21:56  
7.   Jaakko Päkkilä PNGC  FIN  14:00:00   13:20 (6)     1:20:20 (7)  1:22:00 (7)  1:22:02  
8.   Juuso Laitinen Aslakin liike  FIN  14:00:00   13:43 (10)     1:21:52 (8)  1:23:16 (8)  1:23:19  
9.   Kyösti Kujala Hiipijät  FIN  14:00:00   13:21 (8)     1:21:53 (9)     1:23:39  
10.   Hannu Kirstinä Oulu  FIN  14:00:00   13:20 (7)     1:22:34 (10)  1:24:12 (9)  1:24:14  
11.   Mirko Sorvari RDS / Särmäkoti  FIN  14:00:00   13:57 (11)     1:22:56 (11)  1:24:37 (10)  1:24:39  
12.   Tuomas Kumpula Kemijärvi  FIN  14:00:00   14:56 (21)     1:25:38 (12)  1:27:06 (11)  1:27:11  
13.   Kristian Palomaa Oulu  FIN  14:00:00   14:14 (12)     1:26:02 (13)  1:27:43 (12)  1:27:45  
14.   Heikki Pirttimaa RuNsU  FIN  14:00:00   14:36 (13)     1:27:07 (14)  1:28:59 (13)  1:29:02  
15.   Tuomas Aho Limingan Niittomiehet  FIN  14:00:00               1:29:20  
16.   Hannu Erkkilä Rovaniemi  FIN  14:00:00   14:53 (15)     1:27:35 (15)  1:29:17 (14)  1:29:20  
17.   Mika Marjeta Pro Victoria  FIN  14:00:00   14:55 (20)     1:27:43 (16)  1:29:24 (15)  1:29:27  
18.   Davide Macagnano Oulu  ITA  14:00:00   14:54 (16)     1:28:13 (17)  1:29:59 (16)  1:30:04  
19.   Patrik Murtola Palatienan Pojat Alakylä  FIN  14:00:00   15:50 (28)     1:28:38 (18)  1:30:17 (17)  1:30:22  
20.   Aapo Ylisassi Oulu  FIN  14:00:00   14:56 (22)     1:29:06 (19)  1:30:50 (18)  1:30:54  
21.   Niko Harmaala Oulu  FIN  14:00:00   14:54 (17)     1:30:11 (20)  1:32:05 (19)  1:32:11  
22.   Lauri Päkkilä Haukipudas  FIN  14:00:00   14:55 (19)     1:30:17 (21)  1:32:08 (20)  1:32:12  
23.   Juhani Granroth Prisma Limingantulli  FIN  14:00:00   15:34 (27)     1:30:41 (22)  1:32:25 (21)  1:32:35  
24.   Janne Sorvari Kalajoen Junkkarit  FIN  14:00:00   14:54 (18)     1:30:58 (23)  1:32:53 (22)  1:32:58  
25.   Jarmo Hyyppä Oulu  FIN  14:00:00   15:28 (24)     1:31:34 (25)  1:33:07 (23)  1:33:17  
26.   Tommi Nieminen Kuikan Kisailijat  FIN  14:00:00   15:51 (29)     1:31:17 (24)  1:33:12 (24)  1:33:20  
27.   Joona Holappa Heinäpään Hölkkäseura  FIN  14:00:00   16:08 (31)     1:32:25 (26)  1:34:15 (25)  1:34:21  
28.   Artturi Härkönen Oulu  FIN  14:00:00   14:57 (23)     1:32:26 (27)  1:34:22 (26)  1:34:27  
29.   Juho Kämäräinen Rise/Pelson vankila  FIN  14:00:00   13:37 (9)     1:32:47 (28)  1:34:40 (27)  1:34:42  
30.   Olli Heinikoski Kuivaniemen Isku  FIN  14:00:00   16:14 (34)     1:33:10 (29)  1:34:48 (28)  1:34:55  
31.   Mikko Ollikainen Intersport Oulu  FIN  14:00:00   14:37 (14)     1:33:31 (30)  1:35:35 (29)  1:35:37  
32.   Jussi Ronkainen Pölkky Oy Kuusamo  FIN  14:00:00   16:25 (39)     1:34:13 (31)  1:35:50 (30)  1:35:56  
33.   Aku Åkerman Haukipudas  FIN  14:00:00   16:06 (30)     1:34:13 (32)  1:35:51 (31)  1:35:57  
34.   Roni Hooli Alatornion Ahjo  FIN  14:00:00   15:34 (26)     1:34:17 (33)  1:36:06 (32)  1:36:11  
35.   Juho-Pekka Jortama Espoo  FIN  14:00:00   16:38 (44)     1:34:30 (34)  1:36:20 (33)  1:36:29  
36.   Simo Tuppurainen Oulun kaupunki  FIN  14:00:00   16:16 (36)     1:34:47 (36)  1:36:32 (34)  1:36:42  
37.   Tommi Lappalainen Vieremä  FIN  14:00:00   16:40 (45)     1:35:09 (38)  1:36:36 (35)  1:36:44  
38.   Teppo Pikkarainen Oulu  FIN  14:00:00         1:34:36 (35)  1:36:41 (36)  1:36:46  
39.   Juho Jurvelin Oulu  FIN  14:00:00   16:24 (37)     1:34:54 (37)  1:36:42 (37)  1:36:46  
40.   Olli Laitala Oulu  FIN  14:00:00   16:08 (32)     1:36:05 (39)  1:37:46 (38)  1:37:53  
41.   Mikko Tastula Pohjois-Oulun Voimannostajat  FIN  14:00:00   16:37 (43)     1:36:08 (41)  1:37:52 (40)  1:38:00  
42.   Anders Kleberg Svenska öronläkareföreningen i  FIN  14:00:00   16:36 (42)     1:36:05 (40)  1:37:52 (39)  1:38:01  
43.   Ville Savilampi Nuorisoasuntoliittto ry  FIN  14:00:00   16:14 (33)     1:36:09 (42)  1:37:53 (41)  1:38:01  
44.   Pertti Heinonen Edux ski team Ylivieska  FIN  14:00:00         1:36:23 (43)  1:38:05 (42)  1:38:12  
45.   Juha Pesola Oulu  FIN  14:00:00   16:36 (41)     1:36:59 (44)     1:39:01  
46.   Tero Venäläinen VRJ Group  FIN  14:00:00   16:24 (38)     1:38:38 (45)  1:40:29 (43)  1:40:35  
47.   Sami Kosonen Oulu  FIN  14:00:00   16:35 (40)     1:39:08 (46)  1:40:45 (44)  1:40:49  
48.   Lauri Jämsä Oulu  FIN  14:00:00   16:47 (50)     1:39:20 (47)  1:41:01 (45)  1:41:15  
49.   Ilpo Ohtamaa Maanrakennus Ohtamaa oy  FIN  14:00:00   17:43 (67)     1:39:38 (48)  1:41:21 (46)  1:41:35  
50.   Jouni Luokkola Lääkäriasema Doctoner Oy  FIN  14:00:00   17:36 (57)     1:40:06 (49)     1:41:55  
51.   Jouko Tapio Rovaniemi  FIN  14:00:00   17:41 (64)     1:40:40 (53)     1:42:21  
52.   Max Niemelä Hankasalmi  FIN  14:00:00   17:52 (76)     1:40:31 (51)  1:42:06 (47)  1:42:22  
53.   Antti Jäntti Tyrnävä  FIN  14:00:00   17:39 (62)     1:40:34 (52)  1:42:09 (48)  1:42:22  
54.   Heikki Lindgren Kattotutka  FIN  14:00:00   17:13 (53)     1:40:29 (50)  1:42:33 (50)  1:42:43  
54.   Heikki Hurtig Airlon Oy  FIN  14:00:00   16:43 (47)     1:40:48 (54)  1:42:35 (51)  1:42:43  
56.   Eemeli Antinmaa Kaipro  FIN  14:00:00   18:04 (83)     1:40:52 (55)  1:42:32 (49)  1:42:47  
57.   Juho Kosonen Oulu  FIN  14:00:00   17:40 (63)     1:40:55 (56)  1:42:37 (52)  1:42:49  
58.   Matti Toljamo Ideko  FIN  14:00:00         1:41:01 (57)  1:42:53 (53)  1:43:04  
59.   Jarno Kalliokoski Kastelli-talot Oy  FIN  14:00:00   16:54 (51)     1:41:10 (58)  1:43:05 (54)  1:43:14  
60.   Juha Väärälä Takapihan Elvikset  FIN  14:00:00         1:41:28 (60)     1:43:15  
61.   Teemu Husso Bitfactor Oy  FIN  14:00:00   17:23 (54)     1:41:17 (59)  1:43:15 (55)  1:43:26  
62.   Janne Moilanen Kuolion Visa  FIN  14:00:00   17:42 (65)     1:41:31 (61)     1:43:36  
63.   Eero Kannisto Groupie High School  FIN  14:00:00         1:41:48 (64)     1:43:38  
64.   Mikko Eirola Hiottu Oy  FIN  14:00:00   16:45 (49)     1:41:47 (62)  1:43:49 (57)  1:43:56  
65.   Mikko Liakka Oulu  FIN  14:00:00   19:00 (110)     1:41:47 (63)  1:43:38 (56)  1:43:57  
66.   Pekka Rajaniemi Oulu  FIN  14:00:00   17:29 (55)     1:42:24 (66)  1:44:17 (59)  1:44:27  
67.   Taneli Sihvonen Sale Maikkula  FIN  14:00:00   19:14 (118)     1:42:34 (67)  1:44:09 (58)  1:44:31  
68.   Teemu Karen Hikiset  FIN  14:00:00   17:37 (58)     1:43:13 (69)  1:44:52 (61)  1:45:01  
69.   Matti Syrjä Oulu  FIN  14:00:00   17:54 (78)     1:42:59 (68)  1:44:48 (60)  1:45:02  
70.   Sammeli Saari Rovaniemi  FIN  14:00:00         1:43:31 (71)  1:45:01 (62)  1:45:15  
71.   Heikki Niemelä Sokos Herkku Oulu  FIN  14:00:00   17:44 (69)     1:42:23 (65)  1:45:04 (63)  1:45:22  
72.   Ari Turpeinen FC Kickballs  FIN  14:00:00   17:39 (61)     1:43:41 (72)  1:45:14 (64)  1:45:25  
73.   Atte Törmälä Jumpru  FIN  14:00:00   17:46 (70)     1:43:28 (70)  1:45:21 (65)  1:45:34  
74.   Tomi Rahikkala Oulu  FIN  14:00:00   18:02 (81)     1:43:47 (73)  1:45:49 (66)  1:46:09  
75.   Mikko Kalapuro Oulu  FIN  14:00:00   18:38 (95)     1:44:04 (74)  1:45:51 (67)  1:46:10  
76.   Juha Laivamaa Rovaniemi  FIN  14:00:00   19:14 (119)     1:44:15 (75)     1:46:19  
77.   Kimmo Keski-Ojala Kannus  FIN  14:00:00   18:48 (105)     1:45:10 (81)  1:46:33 (68)  1:46:52  
78.   Risto Hartikka EASTMAN  FIN  14:00:00   15:32 (25)     1:44:25 (76)  1:46:47 (69)  1:46:52  
79.   Anssi Karhu Oulu  FIN  14:00:00   17:47 (73)     1:44:38 (77)  1:46:48 (70)  1:47:00  
80.   Henrik Ahvenjärvi Tupos  FIN  14:00:00   16:45 (48)     1:44:46 (78)  1:46:52 (72)  1:47:02  
81.   Lauri Härö OYUSBV  FIN  14:00:00   16:14 (35)     1:44:58 (79)  1:46:59 (74)  1:47:03  
82.   Jukka Honkonen Tampere  FIN  14:00:00   17:51 (75)     1:45:00 (80)     1:47:03  
83.   Markus Keski-Ojala Kannus  FIN  14:00:00   18:47 (102)     1:45:18 (83)  1:46:53 (73)  1:47:10  
84.   Juha-Matti Ypyä Team PeeKoo  FIN  14:00:00   18:47 (103)     1:45:17 (82)  1:46:52 (71)  1:47:16  
85.   Iiro Åman Kempele  FIN  14:00:00   19:08 (113)     1:45:33 (85)  1:47:03 (75)  1:47:18  
86.   Aki Pusa Sweco Rakennetekniikka  FIN  14:00:00   18:14 (89)     1:45:32 (84)  1:47:12 (76)  1:47:33  
87.   Jukka Rusanen SK Mortis  FIN  14:00:00         1:45:37 (86)  1:47:27 (77)  1:47:38  
88.   Mikael Laaksonen Pohjois-Oulun Voimanostajat  FIN  14:00:00   18:53 (107)     1:46:07 (88)  1:47:38 (78)  1:47:56  
89.   Kari Tolonen Bittium  FIN  14:00:00   18:32 (92)     1:46:05 (87)  1:47:44 (79)  1:48:00  
90.   Antti Palo Team Pseudomonas  FIN  14:00:00   17:50 (74)     1:46:39 (90)  1:48:15 (80)  1:48:38  
91.   Arto Nieminen Team Pseudomonas  FIN  14:00:00   18:21 (90)     1:46:39 (91)  1:48:18 (81)  1:48:42  
92.   Joona Haapala Oulu  FIN  14:00:00   19:01 (111)     1:46:37 (89)  1:48:27 (82)  1:48:53  
93.   Mikko Takamaa EASTMAN  FIN  14:00:00   18:45 (99)     1:47:22 (92)  1:49:09 (83)  1:49:24  
94.   Joel Pitkänen Pohjois-Oulun Voimanostajat  FIN  14:00:00   19:30 (124)     1:47:37 (93)  1:49:13 (84)  1:49:31  
95.   Miika Niskanen Haapajärvi  FIN  14:00:00   18:09 (85)     1:47:39 (94)  1:49:34 (87)  1:49:49  
96.   Matti Hanni Oulu  FIN  14:00:00   19:53 (132)     1:48:11 (97)  1:49:23 (85)  1:49:49  
97.   Jani Seppälä Oulu  FIN  14:00:00   18:47 (103)     1:47:46 (95)  1:49:32 (86)  1:49:56  
98.   Antti Rasi Sweco Talotekniikka  FIN  14:00:00   18:27 (91)     1:48:05 (96)  1:49:56 (88)  1:50:09  
99.   Janne Kämäräinen Rise/Pelson vankila  FIN  14:00:00   17:35 (56)     1:48:15 (98)  1:50:17 (90)  1:50:21  
100.   Timo Niskanen Oulu  FIN  14:00:00   19:27 (121)     1:48:27 (99)  1:50:03 (89)  1:50:25  
101.   Hannes Hyväri Vaasa  FIN  14:00:00   17:43 (68)     1:48:28 (100)  1:50:31 (91)  1:50:44  
102.   Harri Lämsä Asianajajaliiton Oulun osasto  FIN  14:00:00   18:37 (93)     1:48:35 (101)     1:50:47  
103.   Antti Taimisto Oulu  FIN  14:00:00   18:54 (108)     1:49:03 (103)  1:50:44 (93)  1:50:56  
104.   Ari-Matti Leino Ideko  FIN  14:00:00         1:49:00 (102)  1:50:35 (92)  1:51:02  
105.   Teemu Keränen Kajaanin suunnistajat  FIN  14:00:00   19:56 (134)     1:49:08 (105)  1:50:46 (94)  1:51:11  
106.   Antti Haaraoja Oulainen  FIN  14:00:00         1:49:05 (104)     1:51:17  
107.   Antti Takala Kaipro  FIN  14:00:00   18:09 (86)     1:49:11 (106)  1:51:07 (95)  1:51:22  
108.   Henri Vainikainen Lumijoki  FIN  14:00:00   19:05 (112)     1:49:30 (107)  1:51:11 (96)  1:51:29  
109.   Aleksi Tuovila Sale Kempele  FIN  14:00:00   18:42 (98)     1:49:56 (110)  1:51:20 (97)  1:51:53  
110.   Antti Asikainen EASTMAN  FIN  14:00:00   19:12 (114)     1:50:11 (114)  1:51:40 (99)  1:51:57  
111.   Vesa Halonen Kempele  FIN  14:00:00   18:41 (96)     1:49:38 (108)  1:51:40 (99)  1:51:57  
112.   Tuomo Haapsaari Caverion Suomi Oy  FIN  14:00:00   18:46 (101)     1:49:59 (113)  1:51:44 (103)  1:51:58  
113.   Samu Hautamäki Oulu  FIN  14:00:00   18:51 (106)     1:49:59 (112)  1:51:42 (101)  1:51:58  
114.   Antti Heiska Kastelli-talot Oy  FIN  14:00:00   18:38 (94)     1:49:54 (109)  1:51:48 (104)  1:52:04  
115.   Antero Lappalainen S-market Liminka  FIN  14:00:00   19:13 (116)     1:49:56 (111)  1:51:43 (102)  1:52:16  
116.   Sami Ruostetsaari Sokos Oulu  FIN  14:00:00   18:07 (84)     1:50:30 (116)  1:52:05 (105)  1:52:26  
117.   Tuomo Ojala Tyrnävä  FIN  14:00:00   21:55 (181)     1:50:36 (117)  1:51:33 (98)  1:52:26  
118.   Uuri Toivonen Oulu  FIN  14:00:00   19:52 (131)     1:50:30 (115)  1:52:06 (106)  1:52:34  
119.   Antti Kervinen Oulu  FIN  14:00:00   18:00 (80)     1:50:46 (118)  1:53:15 (107)  1:53:35  
120.   Mika Väisänen K-rauta Äimärautio  FIN  14:00:00   17:46 (71)     1:51:32 (119)  1:53:28 (112)  1:53:40  
121.   Antti Hanni Oulu  FIN  14:00:00   20:00 (137)     1:51:46 (123)  1:53:15 (108)  1:53:42  
122.   Veli-Matti Pörhö EASTMAN  FIN  14:00:00   19:13 (117)     1:51:45 (122)  1:53:27 (109)  1:53:43  
123.   Roope Myllylä ABC Kiiminki  FIN  14:00:00   18:41 (97)     1:51:42 (120)  1:53:27 (111)  1:53:44  
124.   Roope Tapaninen Bitfactor Oy  FIN  14:00:00         1:51:48 (124)  1:53:27 (110)  1:53:58  
125.   Santtu Mankinen Oulu Osuuspankki  FIN  14:00:00   17:47 (72)     1:51:42 (121)  1:54:03 (117)  1:54:16  
126.   Miro Anttila OULU  FIN  14:00:00         1:51:59 (125)  1:54:02 (116)  1:54:20  
127.   Jonne Haapala Oulainen  FIN  14:00:00   20:12 (146)     1:52:21 (128)  1:53:54 (114)  1:54:22  
128.   Markku Kurunlahti Kattotutka  FIN  14:00:00   20:06 (142)     1:52:25 (130)  1:53:59 (115)  1:54:27  
129.   Nikke Vilmi Vilmin pojat  FIN  14:00:00   20:40 (167)     1:52:26 (131)  1:53:50 (113)  1:54:27  
130.   Joona Jämsä Kaipro  FIN  14:00:00   18:10 (87)     1:52:02 (126)     1:54:35  
131.   Tuomo Ylönen Talenom  FIN  14:00:00   19:57 (135)     1:52:24 (129)  1:54:15 (119)  1:54:40  
132.   Lauri Hänninen S-market Tuira, Oulu  FIN  14:00:00   21:32 (176)     1:52:50 (132)  1:54:08 (118)  1:54:50  
133.   Samu Heikkilä Airlon Oy  FIN  14:00:00   16:42 (46)     1:52:05 (127)  1:54:43 (121)  1:54:52  
134.   Ari Junkkari Oulu  FIN  14:00:00   20:06 (140)     1:53:16 (135)  1:54:40 (120)  1:55:07  
135.   Jyrki Ojala Tornio  FIN  14:00:00   20:06 (140)     1:53:10 (134)     1:55:10  
136.   Tomas Djupsund Kokkola  FIN  14:00:00   17:43 (66)     1:52:56 (133)  1:55:02 (122)  1:55:17  
137.   Veli-Matti Kurkela Tulevaisuuden Kasvupolut Oy  FIN  14:00:00   19:19 (120)     1:53:37 (136)  1:55:31 (124)  1:55:46  
138.   Henri Matikainen Rovaniemen VPK  FIN  14:00:00   20:08 (143)     1:53:47 (138)  1:55:28 (123)  1:55:49  
139.   Aleksi Kulokorpi Oulu  FIN  14:00:00   18:13 (88)     1:53:42 (137)  1:55:54 (128)  1:56:05  
140.   Risto Honkonen Oulu  FIN  14:00:00   17:52 (76)     1:54:13 (141)  1:55:51 (127)  1:56:06  
141.   Esa Koponen Siili Solutions Oyj  FIN  14:00:00   20:16 (151)     1:54:16 (142)  1:55:40 (125)  1:56:07  
142.   Pauli Mankinen EASTMAN  FIN  14:00:00   18:46 (100)     1:53:58 (139)  1:55:51 (126)  1:56:09  
143.   Joel Tikkinen Oulu  FIN  14:00:00   18:57 (109)     1:54:00 (140)  1:56:09 (130)  1:56:22  
144.   Aleksi Nissilä Oulu  FIN  14:00:00         1:54:19 (144)  1:56:01 (129)  1:56:35  
145.   Timo Kaakinen OYS Vapari  FIN  14:00:00   19:13 (115)     1:54:18 (143)  1:56:31 (132)  1:56:55  
146.   Timo Nurmimäki Sweco Rakennetekniikka  FIN  14:00:00   20:03 (139)     1:54:48 (145)  1:56:35 (133)  1:56:59  
147.   Markus Verkasalo Oulu  FIN  14:00:00         1:54:51 (146)  1:56:45 (134)  1:57:09  
148.   Kari Kemell Ahlsell 951  FIN  14:00:00   20:29 (156)     1:54:55 (148)  1:56:29 (131)  1:57:13  
149.   Aku Maliniemi Oulu  FIN  14:00:00   17:59 (79)     1:54:51 (147)  1:57:19 (136)  1:57:32  
150.   Toni Pulkkinen Rise/Oulun vankila  FIN  14:00:00   19:38 (125)     1:55:14 (149)  1:57:13 (135)  1:57:43  
151.   Sami Koskenniemi Sieppijärvi  FIN  14:00:00   17:38 (60)     1:55:23 (150)  1:57:34 (137)  1:57:44  
152.   Pekka Mankila Oulu  FIN  14:00:00   20:14 (149)     1:55:44 (151)  1:57:38 (138)  1:58:04  
153.   Tuomas Tanska Oulu  FIN  14:00:00   21:35 (177)     1:56:43 (157)  1:58:04 (140)  1:58:32  
154.   Jesper Lapela Oulu  FIN  14:00:00   20:14 (150)     1:56:28 (154)  1:58:05 (141)  1:58:37  
155.   Olli Tanner Oulu  FIN  14:00:00   20:00 (138)     1:56:20 (152)  1:58:13 (142)  1:58:40  
156.   Tommi Kähkönen OULU  FIN  14:00:00   21:58 (184)     1:56:37 (156)  1:57:56 (139)  1:58:42  
157.   Samuel Koskelo Ideko  FIN  14:00:00   20:13 (147)     1:56:25 (153)  1:58:17 (143)  1:58:44  
158.   Jukka Malinen Oulu  FIN  14:00:00   20:26 (154)     1:56:34 (155)  1:58:19 (144)  1:58:58  
159.   Markus Nurmela Kattotutka  FIN  14:00:00   20:14 (148)     1:57:00 (159)  1:58:41 (145)  1:59:12  
160.   Tuomas Lehtola Pyykösjärvi  FIN  14:00:00   19:48 (128)     1:56:53 (158)     1:59:20  
161.   Sami Mursu VRJ Group  FIN  14:00:00   20:31 (157)     1:57:21 (161)  1:58:54 (147)  1:59:25  
162.   Tuukka Tiri EASTMAN  FIN  14:00:00   21:44 (178)     1:57:12 (160)  1:58:51 (146)  1:59:26  
163.   Jaakko Syrjäpalo Tampere  FIN  14:00:00   20:42 (169)     1:57:37 (162)  1:59:15 (148)  1:59:48  
164.   Jere Salonen Rise/Riihimäen vankila  FIN  14:00:00   20:34 (159)     1:57:43 (163)  1:59:35 (150)  1:59:55  
165.   Jyri Pitkänen Kattotutka  FIN  14:00:00   22:27 (189)     1:57:53 (164)  1:59:19 (149)  2:00:08  
166.   Jukka Lievonen Rise/Riihimäen vankila  FIN  14:00:00   20:34 (158)     1:58:16 (165)  1:59:56 (152)  2:00:16  
167.   Valtteri Korpela Talenom  FIN  14:00:00   21:17 (175)     1:58:25 (168)  1:59:49 (151)  2:00:28  
168.   Mikael Turtinen Kattotutka  FIN  14:00:00   20:40 (166)     1:58:20 (167)  2:00:08 (155)  2:00:40  
169.   Petteri Nikulainen Presso / Hesburger / Buffa Limi  FIN  14:00:00   20:38 (165)     1:58:17 (166)  2:00:06 (153)  2:00:41  
170.   Leif Syrjä Jääli  FIN  14:00:00   20:37 (162)     1:59:00 (170)  2:00:42 (158)  2:01:06  
171.   Antti Heikkinen Oulu  FIN  14:00:00   24:19 (211)     1:59:18 (173)  2:00:07 (154)  2:01:11  
172.   Miika Moisala Prisma Raksila  FIN  14:00:00   22:44 (190)     1:59:20 (174)  2:00:28 (156)  2:01:16  
173.   Heikki Päkkilä Hemascon Oy  FIN  14:00:00   21:58 (183)     1:58:54 (169)  2:00:38 (157)  2:01:18  
174.   Ville Laitila Softagram  FIN  14:00:00   20:28 (155)     1:59:09 (172)  2:01:06 (160)  2:01:36  
175.   Lasse Ahonen K-rauta Äimärautio  FIN  14:00:00   20:38 (164)     1:59:00 (171)  2:01:04 (159)  2:01:37  
176.   Vesa-Matti Nousiainen Prisma Limingantulli  FIN  14:00:00   22:04 (186)     1:59:27 (175)  2:01:21 (161)  2:01:56  
177.   Jaakko Pakonen Sale Talvikangas  FIN  14:00:00   22:06 (187)     1:59:27 (175)  2:01:22 (162)  2:01:56  
178.   Esa Jääskelä Oulu  FIN  14:00:00   21:08 (173)     1:59:48 (177)  2:01:24 (163)  2:02:02  
179.   Pasi Heikkinen Ylikiiminki  FIN  14:00:00   21:48 (180)     2:00:34 (179)  2:02:15 (164)  2:02:48  
180.   Mikko Pöyskö Haukiputaan Heitto  FIN  14:00:00   20:08 (145)     2:00:17 (178)  2:02:24 (165)  2:02:54  
181.   Iiro Lahtinen Ideko  FIN  14:00:00   19:30 (123)     2:00:37 (180)  2:02:26 (166)  2:02:55  
182.   Prem Kumar Seelam University of Oulu  FIN  14:00:00   19:40 (126)     2:02:00 (181)  2:04:16 (167)  2:04:21  
183.   Tero Kääriä Oulu  FIN  14:00:00   17:37 (59)     2:02:10 (182)  2:04:37 (168)  2:04:53  
184.   Matti Kuusela Ranua  FIN  14:00:00   17:03 (52)     2:03:10 (187)  2:05:03 (170)  2:05:12  
185.   Juha Väänänen OULU  FIN  14:00:00   21:57 (182)     2:02:57 (186)  2:04:46 (169)  2:05:21  
186.   Pekka Ylönen Oulu  FIN  14:00:00   20:19 (153)     2:02:52 (183)  2:05:12 (171)  2:05:39  
186.   Olavi Mäcklin Metka  FIN  14:00:00   20:18 (152)     2:02:52 (183)     2:05:39  
188.   Vesa Matila Oulu  FIN  14:00:00   19:55 (133)     2:02:53 (185)  2:05:21 (172)  2:05:43  
189.   Timo Pylväläinen Premec Oy  FIN  14:00:00   21:03 (172)     2:03:23 (188)  2:05:26 (173)  2:05:52  
190.   Max Hellman Raahe  FIN  14:00:00   20:36 (161)     2:04:00 (189)  2:06:10 (174)  2:06:40  
191.   Mikko Tihinen Wermon Maili  FIN  14:00:00   19:47 (127)     2:04:24 (190)  2:06:57 (177)  2:07:15  
191.   Marko Rytkönen Vaimo Finland Oy  FIN  14:00:00   23:17 (196)     2:04:37 (193)  2:06:28 (175)  2:07:15  
193.   Jari Viirret Oulu  FIN  14:00:00   20:00 (136)     2:04:26 (192)  2:06:47 (176)  2:07:16  
194.   Antti Väyrynen Oulu Osuuspankki  FIN  14:00:00   19:49 (129)     2:04:24 (191)     2:07:24  
195.   Saranyu Kladsawad Yasothon  THA  14:00:00   18:03 (82)     2:06:46 (194)  2:09:17 (181)  2:09:23  
196.   Tuukka Hautamäki OULU  FIN  14:00:00   21:44 (179)     2:06:59 (195)  2:09:02 (179)  2:09:39  
197.   Juho Kärppä Sport It! Oulu  FIN  14:00:00   23:54 (202)     2:07:11 (196)  2:08:55 (178)  2:09:46  
198.   Mikko Kulmunki Juoksuliike Oulu  FIN  14:00:00   23:07 (191)     2:07:37 (198)  2:09:14 (180)  2:09:56  
199.   Mika Timonen Sale Tuira  FIN  14:00:00   20:38 (163)     2:07:20 (197)  2:09:28 (182)  2:10:01  
200.   Jussi Syväniemi Arctic Athletics Rovaniemi  FIN  14:00:00   24:12 (208)     2:08:12 (200)  2:09:31 (183)  2:10:27  
201.   Henri Kuivala Oulu  FIN  14:00:00   21:12 (174)     2:08:04 (199)  2:10:00 (184)  2:10:39  
202.   Tommi Ojala Prisma Linnanmaa  FIN  14:00:00   23:19 (197)     2:08:32 (201)  2:10:05 (185)  2:10:53  
203.   Niko Hummastenniemi Liminka  FIN  14:00:00   22:26 (188)     2:08:43 (202)  2:10:38 (189)  2:11:05  
204.   Ville Raunio Rovaniemi  FIN  14:00:00   24:04 (205)     2:08:44 (203)  2:10:29 (186)  2:11:07  
205.   Juha Oinas Rovaniemi  FIN  14:00:00   23:07 (193)     2:08:50 (205)  2:10:32 (187)  2:11:10  
206.   Petri Kortesalmi Oulu  FIN  14:00:00         2:08:55 (206)  2:10:38 (188)  2:11:19  
207.   Oke Tossavainen Kattotutka  FIN  14:00:00   23:13 (195)     2:08:57 (207)  2:10:42 (190)  2:11:30  
208.   Ari-Pekka Alafrantti Tornio  FIN  14:00:00   20:42 (168)     2:09:34 (208)  2:11:14 (191)  2:11:35  
209.   Marko Kaakkuriniemi OULU  FIN  14:00:00   20:08 (143)     2:08:46 (204)  2:11:24 (192)  2:11:53  
210.   Heikki Huikuri Jussi ja kumpp - Jänis  FIN  14:00:00   23:07 (192)     2:09:43 (209)  2:11:28 (193)  2:12:08  
211.   Jarno Alanne Prisma Rovaniemi  FIN  14:00:00         2:10:04 (210)  2:12:09 (194)  2:12:48  
212.   Kimmo Karihtala Pihlajalinna Oulu  FIN  14:00:00   19:51 (130)     2:11:38 (212)  2:13:34 (197)  2:13:54  
213.   Kimmo Kortelainen Oulu  FIN  14:00:00   22:03 (185)     2:11:38 (211)  2:13:27 (196)  2:14:04  
214.   Arto Apila Imatra  FIN  14:00:00   23:42 (201)     2:11:51 (213)  2:13:26 (195)  2:14:14  
215.   Tero Kääntä Oulu  FIN  14:00:00   20:36 (160)     2:12:59 (216)  2:15:00 (198)  2:15:30  
216.   Jari Greus Oulu  FIN  14:00:00   20:56 (170)     2:12:52 (214)  2:15:03 (199)  2:15:34  
217.   Jari Laitinen Oulu  FIN  14:00:00   20:57 (171)     2:12:53 (215)  2:15:35 (200)  2:16:06  
218.   Niko Lompolo Prisma Tornio  FIN  14:00:00         2:14:00 (217)  2:16:00 (201)  2:16:37  
219.   Juha Pyrrö Oulu  FIN  14:00:00   23:19 (198)     2:14:51 (218)  2:16:23 (202)  2:17:11  
220.   Jarkko Pohjoisaho Osuuskauppa Arina konttori  FIN  14:00:00   23:11 (194)     2:15:01 (219)  2:17:07 (203)  2:17:51  
221.   Martti Meriläinen ABC Liminka  FIN  14:00:00   24:00 (203)     2:15:22 (220)  2:17:23 (204)  2:18:13  
222.   Niko Halkola S-market Oulunsalo  FIN  14:00:00   24:10 (207)     2:16:14 (221)  2:17:43 (205)  2:18:35  
223.   Timo Sipilä Kempele  FIN  14:00:00   24:02 (204)     2:17:37 (223)  2:19:08 (206)  2:19:48  
224.   Juho Lindgren Kattotutka  FIN  14:00:00         2:16:47 (222)  2:19:44 (207)  2:20:13  
225.   Jarno Mattila Oulu  FIN  14:00:00   26:29 (221)     2:18:22 (225)  2:19:49 (208)  2:20:44  
226.   Jukka Asikainen Oulu  FIN  14:00:00   24:24 (212)     2:17:52 (224)  2:20:01 (209)  2:20:54  
227.   Mats Hilli Spsu  FIN  14:00:00   24:10 (206)     2:18:34 (226)  2:20:33 (210)  2:21:15  
228.   Timo Hietala GE spedet RY  FIN  14:00:00   24:51 (214)     2:18:44 (227)  2:20:40 (211)  2:21:26  
229.   Arttu Vilmi Vilmin pojat  FIN  14:00:00   26:14 (218)     2:20:02 (228)  2:21:11 (212)  2:22:11  
230.   Jussi Ojala S-market Oulunsalo  FIN  14:00:00   25:37 (215)     2:20:44 (229)  2:22:16 (213)  2:23:08  
231.   Hannu-Pekka Autti Prisma Tornio  FIN  14:00:00   23:22 (199)     2:22:34 (230)  2:24:45 (214)  2:25:23  
232.   Pekka Pukari GE Spedet Ry  FIN  14:00:00   24:51 (213)     2:25:08 (232)  2:26:33 (215)  2:27:18  
233.   Janne Juurakko Oulu  FIN  14:00:00   24:13 (209)     2:25:23 (233)  2:26:48 (216)  2:27:43  
234.   Vesa Holtinkoski Sanginjoen Karpaasi  FIN  14:00:00   24:15 (210)     2:25:23 (234)  2:26:48 (217)  2:27:43  
235.   Ari Pihlajamaa Raahe  FIN  14:00:00   26:30 (222)     2:24:37 (231)  2:27:03 (218)  2:27:58  
236.   Denis Zosen Saint-Petersburg, Russia  RUS  14:00:00   19:29 (122)     2:25:54 (235)  2:28:41 (222)  2:28:52  
237.   Ari-Pekka Koivula Oulu  FIN  14:00:00   26:22 (219)     2:26:05 (236)  2:27:54 (219)  2:28:52  
238.   Jarmo Isomaa Keminmaa  FIN  14:00:00         2:26:19 (238)  2:28:05 (220)  2:28:56  
239.   Teemu Leskinen KELLO  FIN  14:00:00   23:31 (200)     2:26:17 (237)  2:28:29 (221)  2:29:11  
240.   Jari Matinniemi Pekant Oy  FIN  14:00:00   26:38 (224)     2:27:52 (239)  2:29:35 (223)  2:30:36  
241.   Tapio Jolkin Pekant Oy  FIN  14:00:00   25:55 (216)     2:28:19 (240)  2:30:47 (224)  2:31:48  
242.   Aki Hangasluoma Oulu  FIN  14:00:00   26:29 (220)     2:30:08 (241)  2:32:22 (225)  2:33:20  
243.   Mikko Kuivala Oulu  FIN  14:00:00   27:15 (226)     2:31:27 (242)  2:33:11 (226)  2:34:14  
244.   Teemu Kyyrö Pekant Oy  FIN  14:00:00   26:37 (223)     2:32:10 (244)  2:34:17 (227)  2:35:18  
245.   Miika Puolitaival Oulu  FIN  14:00:00         2:32:01 (243)  2:35:22 (228)  2:36:05  
246.   Olli Karppinen Rise/Sukevan vankila  FIN  14:00:00   26:58 (225)     2:37:13 (245)  2:38:34 (229)  2:39:37  
247.   Paavo Pokkinen Vaimo Finland Oy  FIN  14:00:00   25:57 (217)     2:46:16 (246)  2:48:33 (230)  2:49:21  
248.   Jukka Kontiainen Sale Alppila  FIN  14:00:00   29:46 (227)     3:05:59 (247)  3:09:02 (231)  3:09:48  
   Ossi Myllylä Ideko  FIN  14:00:00               DNF  
   Karip Zakole Amarillo Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Teemu Ylimartimo Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Joona Vähäjylkkä Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Riku Vakkuri Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Anssi Uistola Sale Toppila  FIN  14:00:00               DNS  
   Timo Torkkeli Nordea Rahoitus  FIN  14:00:00               DNS  
   Juha-Matti Tolonen Oulu Osuuspankki  FIN  14:00:00               DNF  
   Mikko Toljamo Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Samuli Tiiro Bittium  FIN  14:00:00               DNS  
   Topi Suviaro Sokos Herkku Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Samuli Saukko Daily Banking 24/7 Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Juhani Saraste Taskila Cool Cats, Xulu, Finlan  FIN  14:00:00               DNS  
   Keijo Salmela Revonlahti  FIN  14:00:00               DNS  
   Aatu Rissanen Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Ville Rimpinen Prisma Linnanmaa  FIN  14:00:00               DNS  
   Pekka Pukari Green Explosion  FIN  14:00:00               DNS  
   Jari Poikela Rovaniemi  FIN  14:00:00               DNS  
   Lasse Pelttari Tili-Tekno  FIN  14:00:00               DNS  
   Jouni Palander S-market Tuira, Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Tuomo Ojala Tyrnävä  FIN  14:00:00               DNS  
   Teemu Nurminen Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Janne Nissinen Oulunsalo  FIN  14:00:00               DNS  
   Matti Niskakangas Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Niila Neuvonen Prisma Limingantulli  FIN  14:00:00               DNS  
   Tatu Mäkimartti Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Jaakko Mikkola Prisma Linnanmaa  FIN  14:00:00               DNS  
   Valtteri Matikainen Haukion Kala Oy  FIN  14:00:00               DNS  
   Tommi Luukinen PEKANT OY  FIN  14:00:00               DNF  
   Jarmo Lohilahti Ensto  FIN  14:00:00               DNS  
   Tommi Lohi Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Pasi Lohela Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Jimmy Lindholm Spsu  FIN  14:00:00               DNS  
   Tommi Lindgren Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Matti Lindgren Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Mikko Lindgren Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Ilkka Lindgren Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Toni Lehtimäki Bittium  FIN  14:00:00               DNS  
   Kimi Lappalainen OULU  FIN  14:00:00               DNF  
   Mikko Kuusisto Välimallin miehet  FIN  14:00:00               DNS  
   Ilkka Kuosmanen Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Tuomas Koistinen Muhos  FIN  14:00:00               DNS  
   Tommi Kiviniemi Sweco Ympäristö  FIN  14:00:00               DNS  
   Lauri Keränen Prisma Linnanmaa  FIN  14:00:00               DNS  
   Olli Karppinen Suv  FIN  14:00:00               DNS  
   Kai Kanniainen K-rauta Äimärautio  FIN  14:00:00               DNS  
   Petri Jäntti Rise/Jokelan vankila  FIN  14:00:00               DNS  
   Teemu Jämsä Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Mika Hämäläinen Talenom  FIN  14:00:00               DNS  
   Antti Heikkilä Sale Höyhtyä  FIN  14:00:00               DNS  
   Juuso Havana Jääli  FIN  14:00:00               DNS  
   Tuomas Hautamäki Ylivieska  FIN  14:00:00               DNS  
   Vuong Bui Prisma Linnanmaa  FIN  14:00:00               DNF  
   Josef Ben Baruch K-rauta Äimärautio  FIN  14:00:00               DNS  
   Antti Ahonen Sweco Rakennetekniikka  FIN  14:00:00               DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English