Terwahölkkä ja -maraton 26.5.2018

Puolikas miehet

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,49 km
Intermediate
13,34 km
Intermediate
20,65 km

Finish
21,1 km
 
1.   Tony Gjerde Bøler IF Friidrett  NOR  14:00:00   12:22 (2)     1:12:57 (1)  1:14:25 (1)  1:14:27  
2.   Samuli Huusko Laitasaaren Veto  FIN  14:00:00   12:38 (6)     1:13:11 (2)  1:14:35 (2)  1:14:37  
3.   Jukka Rahkonen Polvijärven Urheilijat  FIN  14:00:00   12:21 (1)     1:13:17 (3)  1:14:42 (3)  1:14:44  
4.   Petri Yliniemelä Nokia  FIN  14:00:00   13:14 (9)     1:14:10 (4)  1:15:31 (4)  1:15:33  
5.   Veli-Heikki Koivu Rovaniemi Roadrunners  FIN  14:00:00   12:24 (3)     1:14:34 (6)  1:15:58 (5)  1:15:59  
6.   Alexander Davzhuk Kostomuksha, RUS  FIN  14:00:00   12:25 (4)     1:14:33 (5)  1:16:01 (6)  1:16:02  
7.   Jarkko Paukkeri Limingan Niittomiehet  FIN  14:00:00   12:37 (5)     1:16:16 (7)  1:17:49 (7)  1:17:51  
8.   Jani Ylisaukko-Oja Arctic Athletics Rovaniemi  FIN  14:00:00         1:17:53 (8)  1:19:27 (8)  1:19:29  
9.   Petteri Rantala Kokkola  FIN  14:00:00   13:07 (8)     1:18:01 (9)  1:19:38 (9)  1:19:40  
10.   Juha-Matti Heinonen Limingan Niittomiehet  FIN  14:00:00   13:01 (7)     1:20:15 (10)  1:21:54 (10)  1:21:56  
11.   Jaakko Päkkilä PNGC  FIN  14:00:00   13:20 (11)     1:20:20 (11)  1:22:00 (11)  1:22:02  
12.   Matti Hämeenkorpi Sokos Herkku Oulu  FIN  14:00:00   13:21 (15)     1:20:28 (12)  1:22:06 (12)  1:22:09  
13.   Timo Lehtola RRR  FIN  14:00:00   13:20 (12)     1:20:30 (13)  1:22:09 (13)  1:22:11  
14.   Jani Mallila Oulu  FIN  14:00:00   13:19 (10)     1:20:33 (14)  1:22:16 (14)  1:22:18  
15.   Juuso Laitinen Aslakin liike  FIN  14:00:00   13:43 (18)     1:21:52 (15)  1:23:16 (15)  1:23:19  
16.   Veijo Honkaniemi Ylitornio  FIN  14:00:00   13:59 (21)     1:21:53 (16)  1:23:19 (16)  1:23:22  
17.   Kyösti Kujala Hiipijät  FIN  14:00:00   13:21 (14)     1:21:53 (17)     1:23:39  
18.   Hannu Kirstinä Oulu  FIN  14:00:00   13:20 (13)     1:22:34 (18)  1:24:12 (17)  1:24:14  
19.   Mirko Sorvari RDS / Särmäkoti  FIN  14:00:00   13:57 (19)     1:22:56 (19)  1:24:37 (18)  1:24:39  
20.   Pasi Ala-Korpi Ullavan Kilpa  FIN  14:00:00   13:59 (20)     1:23:22 (20)  1:24:57 (19)  1:24:59  
21.   Hannu Partanen Ranua  FIN  14:00:00   14:22 (27)     1:25:04 (21)  1:26:47 (20)  1:26:51  
22.   Juha-Matti Sivonen Siikajoenkylä  FIN  14:00:00   14:34 (29)     1:25:26 (22)  1:27:06 (21)  1:27:09  
23.   Tuomas Kumpula Kemijärvi  FIN  14:00:00   14:56 (47)     1:25:38 (23)  1:27:06 (22)  1:27:11  
24.   Juha Riihimäki Tornio  FIN  14:00:00   14:25 (28)     1:25:52 (24)  1:27:33 (23)  1:27:37  
25.   Kristian Palomaa Oulu  FIN  14:00:00   14:14 (22)     1:26:02 (25)  1:27:43 (24)  1:27:45  
26.   Kai Heikkinen Rovaniemi  FIN  14:00:00   14:15 (24)     1:26:16 (26)  1:27:56 (25)  1:27:58  
27.   Svante Kärkkäinen Squeezy  FIN  14:00:00   14:53 (35)     1:26:48 (28)     1:28:20  
28.   Tuomas Ronkainen Kuivasjärven Aura  FIN  14:00:00   14:19 (26)     1:26:31 (27)  1:28:25 (26)  1:28:27  
29.   Arvid Hensvold Persön  SWE  14:00:00   14:14 (23)     1:27:08 (30)  1:28:54 (27)  1:28:57  
30.   Heikki Pirttimaa RuNsU  FIN  14:00:00   14:36 (30)     1:27:07 (29)  1:28:59 (28)  1:29:02  
31.   Tuomas Aho Limingan Niittomiehet  FIN  14:00:00               1:29:20  
32.   Hannu Erkkilä Rovaniemi  FIN  14:00:00   14:53 (34)     1:27:35 (31)  1:29:17 (29)  1:29:20  
33.   Mika Marjeta Pro Victoria  FIN  14:00:00   14:55 (44)     1:27:43 (32)  1:29:24 (30)  1:29:27  
34.   Matti Pulkkinen ONMKY  FIN  14:00:00   14:52 (33)     1:27:45 (33)  1:29:27 (31)  1:29:32  
35.   Harri Pärssinen EY  FIN  14:00:00   14:37 (32)     1:27:45 (34)  1:29:29 (32)  1:29:32  
36.   Antti Haimi Kuopio  FIN  14:00:00   14:54 (38)     1:28:00 (35)  1:29:40 (33)  1:29:42  
37.   Davide Macagnano Oulu  ITA  14:00:00   14:54 (37)     1:28:13 (36)  1:29:59 (34)  1:30:04  
38.   Kyösti Muhonen Premec Oy  FIN  14:00:00   14:19 (25)     1:28:22 (37)  1:30:17 (35)  1:30:20  
39.   Patrik Murtola Palatienan Pojat Alakylä  FIN  14:00:00   15:50 (70)     1:28:38 (38)  1:30:17 (36)  1:30:22  
40.   Aapo Ylisassi Oulu  FIN  14:00:00   14:56 (48)     1:29:06 (39)  1:30:50 (37)  1:30:54  
41.   Juha Juopperi Oulu  FIN  14:00:00   15:08 (55)     1:29:18 (42)  1:30:56 (40)  1:31:00  
42.   Marko Saarinen OTC  FIN  14:00:00   14:55 (42)     1:29:16 (41)  1:30:55 (39)  1:31:00  
43.   Pertti Lapinkangas Oulu  FIN  14:00:00   15:05 (53)     1:29:15 (40)  1:30:53 (38)  1:31:00  
44.   Veli-Matti Antinoja Keminmaa  FIN  14:00:00   15:00 (51)     1:29:25 (43)  1:31:07 (41)  1:31:10  
45.   Marko Pekkarinen Nokia Oulu/LNM  FIN  14:00:00         1:29:34 (44)  1:31:19 (42)  1:31:23  
46.   Kari Pikkarainen Kuivajärven Aura  FIN  14:00:00   14:57 (50)     1:30:03 (45)  1:31:50 (43)  1:31:56  
47.   Martti Korpi Pöyry Finland Oy  FIN  14:00:00         1:30:28 (49)  1:32:00 (44)  1:32:08  
48.   Niko Harmaala Oulu  FIN  14:00:00   14:54 (39)     1:30:11 (47)  1:32:05 (45)  1:32:11  
49.   Lauri Päkkilä Haukipudas  FIN  14:00:00   14:55 (43)     1:30:17 (48)  1:32:08 (46)  1:32:12  
50.   Eetu Luoma Prisma Limingantulli  FIN  14:00:00   13:42 (17)     1:30:09 (46)  1:32:17 (47)  1:32:18  
51.   Sauli Sydänmetsä Piklas Oy  FIN  14:00:00   16:12 (87)     1:30:54 (51)  1:32:26 (49)  1:32:34  
52.   Juhani Granroth Prisma Limingantulli  FIN  14:00:00   15:34 (64)     1:30:41 (50)  1:32:25 (48)  1:32:35  
53.   Jukka Niskakangas Polar Electro Oy  FIN  14:00:00   14:56 (46)     1:31:03 (53)  1:32:48 (50)  1:32:52  
54.   Janne Sorvari Kalajoen Junkkarit  FIN  14:00:00   14:54 (40)     1:30:58 (52)  1:32:53 (51)  1:32:58  
55.   Jarmo Hyyppä Oulu  FIN  14:00:00   15:28 (58)     1:31:34 (55)  1:33:07 (52)  1:33:17  
56.   Tommi Nieminen Kuikan Kisailijat  FIN  14:00:00   15:51 (72)     1:31:17 (54)  1:33:12 (53)  1:33:20  
57.   Sami Klemola Oulu  FIN  14:00:00   15:08 (55)     1:31:37 (56)  1:33:26 (54)  1:33:30  
58.   Heikki Ojantakanen OulunsuunHeitto/OFF  FIN  14:00:00   14:53 (36)     1:31:38 (57)  1:33:29 (55)  1:33:32  
59.   Veli-Matti Kulla Kempeleen Maratonklubi  FIN  14:00:00   15:51 (71)     1:31:48 (58)     1:33:38  
60.   Joona Holappa Heinäpään Hölkkäseura  FIN  14:00:00   16:08 (79)     1:32:25 (59)  1:34:15 (56)  1:34:21  
61.   Ahti Käsmä VRJ Group  FIN  14:00:00         1:32:34 (62)  1:34:16 (57)  1:34:21  
62.   Kari Kautio ONMKY / KKM  FIN  14:00:00   15:52 (73)     1:32:31 (61)     1:34:24  
63.   Artturi Härkönen Oulu  FIN  14:00:00   14:57 (49)     1:32:26 (60)  1:34:22 (58)  1:34:27  
64.   Mikko Tykkyläinen Oulu  FIN  14:00:00   15:40 (66)     1:32:46 (63)  1:34:28 (59)  1:34:35  
65.   Juho Kämäräinen Rise/Pelson vankila  FIN  14:00:00   13:37 (16)     1:32:47 (64)  1:34:40 (60)  1:34:42  
66.   Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet  FIN  14:00:00   15:01 (52)     1:32:57 (65)  1:34:40 (60)  1:34:43  
67.   Olli Heinikoski Kuivaniemen Isku  FIN  14:00:00   16:14 (90)     1:33:10 (66)  1:34:48 (62)  1:34:55  
68.   Markku Hänninen Kempeleen Maratonklubi  FIN  14:00:00   15:33 (62)     1:33:16 (67)  1:35:13 (63)  1:35:19  
69.   Mikko Ollikainen Intersport Oulu  FIN  14:00:00   14:37 (31)     1:33:31 (68)  1:35:35 (65)  1:35:37  
70.   Pekka Kauranen Squeezy  FIN  14:00:00   15:54 (76)     1:33:45 (69)  1:35:35 (64)  1:35:40  
71.   Hannes Ohtamaa Hemascon Oy  FIN  14:00:00   15:54 (75)     1:33:59 (70)  1:35:44 (66)  1:35:51  
72.   Jussi Ronkainen Pölkky Oy Kuusamo  FIN  14:00:00   16:25 (98)     1:34:13 (71)  1:35:50 (67)  1:35:56  
73.   Aku Åkerman Haukipudas  FIN  14:00:00   16:06 (78)     1:34:13 (72)  1:35:51 (68)  1:35:57  
74.   Matti Laitinen Rauhalahti Road Runners  FIN  14:00:00   16:09 (81)     1:34:17 (74)  1:36:04 (70)  1:36:10  
75.   Roni Hooli Alatornion Ahjo  FIN  14:00:00   15:34 (63)     1:34:17 (73)  1:36:06 (71)  1:36:11  
76.   Lasse Pesu Oulu  FIN  14:00:00   16:38 (112)     1:34:31 (76)  1:36:03 (69)  1:36:14  
77.   Juho-Pekka Jortama Espoo  FIN  14:00:00   16:38 (111)     1:34:30 (75)  1:36:20 (72)  1:36:29  
78.   Simo Tuppurainen Oulun kaupunki  FIN  14:00:00   16:16 (93)     1:34:47 (78)  1:36:32 (73)  1:36:42  
79.   Tommi Lappalainen Vieremä  FIN  14:00:00   16:40 (113)     1:35:09 (80)  1:36:36 (74)  1:36:44  
80.   Teppo Pikkarainen Oulu  FIN  14:00:00         1:34:36 (77)  1:36:41 (75)  1:36:46  
81.   Juho Jurvelin Oulu  FIN  14:00:00   16:24 (95)     1:34:54 (79)  1:36:42 (76)  1:36:46  
82.   Peter Blomster Rise/Keha  FIN  14:00:00   15:54 (74)     1:35:15 (82)  1:37:06 (77)  1:37:12  
83.   Pekka Eeronheimo Bitfactor Oy  FIN  14:00:00   14:54 (41)     1:35:11 (81)  1:37:15 (78)  1:37:19  
84.   Janne Saukko Ahlsell 951  FIN  14:00:00   16:37 (108)     1:35:56 (83)  1:37:36 (79)  1:37:46  
85.   Olli Laitala Oulu  FIN  14:00:00   16:08 (80)     1:36:05 (85)  1:37:46 (80)  1:37:53  
86.   Pasi Sjöman Kempeleen Maratonklubi  FIN  14:00:00   15:06 (54)     1:36:04 (84)  1:37:54 (84)  1:37:59  
87.   Mikko Tastula Pohjois-Oulun Voimannostajat  FIN  14:00:00   16:37 (110)     1:36:08 (88)  1:37:52 (82)  1:38:00  
88.   Anders Kleberg Svenska öronläkareföreningen i  FIN  14:00:00   16:36 (106)     1:36:05 (86)  1:37:52 (81)  1:38:01  
89.   Ville Savilampi Nuorisoasuntoliittto ry  FIN  14:00:00   16:14 (89)     1:36:09 (89)  1:37:53 (83)  1:38:01  
90.   Aimo Määttä RDS  FIN  14:00:00   16:16 (92)     1:36:22 (93)  1:38:00 (85)  1:38:08  
91.   Ilja Koljonen LKS  FIN  14:00:00         1:36:16 (91)  1:38:01 (86)  1:38:08  
92.   Pertti Heinonen Edux ski team Ylivieska  FIN  14:00:00         1:36:23 (94)  1:38:05 (87)  1:38:12  
93.   Pentti Yli-Hallila Pietarsaari  FIN  14:00:00   15:31 (59)     1:36:06 (87)  1:38:06 (88)  1:38:13  
94.   Janne Kotaniemi Puke  FIN  14:00:00   15:32 (60)     1:36:18 (92)  1:38:11 (90)  1:38:15  
95.   Antti Alakärppä Oulu  FIN  14:00:00         1:36:11 (90)  1:38:10 (89)  1:38:18  
96.   Juha Pesola Oulu  FIN  14:00:00   16:36 (105)     1:36:59 (95)     1:39:01  
97.   Janne Siikaluoma Kuusamo  FIN  14:00:00   16:11 (85)     1:37:08 (96)  1:39:05 (91)  1:39:09  
98.   Eero Talonen Oulu  FIN  14:00:00   16:10 (83)     1:37:31 (97)  1:39:35 (92)  1:39:42  
99.   Janne Kaarela Oulu  FIN  14:00:00   16:05 (77)     1:37:45 (98)  1:39:40 (93)  1:39:43  
100.   Kari Mattila Haapajärvi  FIN  14:00:00   15:41 (67)     1:37:52 (99)  1:39:51 (96)  1:39:55  
101.   Hannu Kanniainen NTR / Juoksuliike Oulu  FIN  14:00:00   16:43 (118)     1:38:04 (101)  1:39:45 (94)  1:39:55  
102.   Heikki Kämäräinen Arctic Marathon Club Rovaniemi  FIN  14:00:00   15:35 (65)     1:38:00 (100)  1:39:49 (95)  1:39:56  
103.   Matti Tarkiainen Oulu  FIN  14:00:00   16:56 (129)     1:38:07 (102)     1:40:01  
104.   Oula Karjalainen Kontio  FIN  14:00:00   17:21 (141)     1:38:19 (104)  1:39:59 (97)  1:40:13  
105.   Juho Ohtamaa Kuopio  FIN  14:00:00   16:44 (120)     1:38:18 (103)  1:40:11 (98)  1:40:26  
106.   Tero Venäläinen VRJ Group  FIN  14:00:00   16:24 (97)     1:38:38 (105)  1:40:29 (100)  1:40:35  
107.   Jarkko Kemppainen OTC  FIN  14:00:00   19:35 (275)     1:38:39 (106)  1:40:20 (99)  1:40:37  
108.   Jorma Hekkala Espoo  FIN  14:00:00   16:32 (101)     1:38:50 (107)  1:40:34 (102)  1:40:39  
109.   Jarmo Himanka FinnTriathlon Masters  FIN  14:00:00   17:04 (133)     1:38:57 (110)  1:40:32 (101)  1:40:43  
110.   Sami Kosonen Oulu  FIN  14:00:00   16:35 (104)     1:39:08 (113)  1:40:45 (105)  1:40:49  
111.   Petri Moilanen Jyväskylä  FIN  14:00:00   17:01 (131)     1:38:53 (108)  1:40:43 (104)  1:40:53  
112.   Jorma Paaso Jopera  FIN  14:00:00   16:55 (128)     1:38:56 (109)  1:40:40 (103)  1:40:54  
113.   Jukka Himanka Kalajoen Junkkarit  FIN  14:00:00   17:04 (133)     1:38:58 (111)  1:40:45 (106)  1:40:56  
114.   Markku Harju Oulu  FIN  14:00:00   16:52 (126)     1:39:03 (112)     1:41:05  
115.   Tuomas Kinnunen Kattotutka  FIN  14:00:00   17:13 (137)     1:39:10 (114)  1:41:03 (108)  1:41:13  
116.   Lauri Jämsä Oulu  FIN  14:00:00   16:47 (123)     1:39:20 (115)  1:41:01 (107)  1:41:15  
117.   Ilpo Ohtamaa Maanrakennus Ohtamaa oy  FIN  14:00:00   17:43 (165)     1:39:38 (116)  1:41:21 (109)  1:41:35  
118.   Risto Taskinen Rauhalahti Road Runners  FIN  14:00:00   16:37 (107)     1:39:42 (117)  1:41:34 (110)  1:41:43  
119.   Pentti Rautakoski Kempele  FIN  14:00:00   17:07 (136)     1:39:48 (118)  1:41:47 (113)  1:41:55  
119.   Jouni Luokkola Lääkäriasema Doctoner Oy  FIN  14:00:00   17:36 (148)     1:40:06 (122)     1:41:55  
121.   Marko Kovaniemi Oulu  FIN  14:00:00   17:41 (160)     1:40:04 (121)  1:41:44 (111)  1:42:00  
122.   Petri Karjalainen Kuusamo  FIN  14:00:00         1:40:06 (123)  1:41:44 (111)  1:42:03  
123.   Jukka Hinttala Pöyry Finland Oy  FIN  14:00:00   16:26 (99)     1:39:50 (119)  1:41:59 (114)  1:42:06  
124.   Jouko Tapio Rovaniemi  FIN  14:00:00   17:41 (161)     1:40:40 (128)     1:42:21  
125.   Max Niemelä Hankasalmi  FIN  14:00:00   17:52 (181)     1:40:31 (125)  1:42:06 (115)  1:42:22  
126.   Antti Jäntti Tyrnävä  FIN  14:00:00   17:39 (156)     1:40:34 (126)  1:42:09 (116)  1:42:22  
127.   Mika Siirtola Sodankylä  FIN  14:00:00   14:55 (44)     1:40:03 (120)  1:42:28 (118)  1:42:34  
128.   Janne Paavola Teknopal  FIN  14:00:00         1:40:42 (129)  1:42:22 (117)  1:42:38  
129.   Kari Lievonen MänVe  FIN  14:00:00         1:40:34 (127)  1:42:33 (121)  1:42:41  
130.   Heikki Lindgren Kattotutka  FIN  14:00:00   17:13 (138)     1:40:29 (124)  1:42:33 (120)  1:42:43  
130.   Heikki Hurtig Airlon Oy  FIN  14:00:00   16:43 (119)     1:40:48 (132)  1:42:35 (122)  1:42:43  
132.   Mikko Martimo Haukipudas  FIN  14:00:00         1:40:46 (131)  1:42:36 (123)  1:42:46  
133.   Veijo Kotilainen Oulu  FIN  14:00:00   16:42 (117)     1:40:45 (130)  1:42:42 (125)  1:42:47  
134.   Eemeli Antinmaa Kaipro  FIN  14:00:00   18:04 (192)     1:40:52 (133)  1:42:32 (119)  1:42:47  
135.   Juho Kosonen Oulu  FIN  14:00:00   17:40 (157)     1:40:55 (134)  1:42:37 (124)  1:42:49  
136.   Matti Toljamo Ideko  FIN  14:00:00         1:41:01 (135)  1:42:53 (126)  1:43:04  
137.   Tapio Iinatti Rise/Alke Oulu  FIN  14:00:00   16:34 (102)     1:41:05 (136)  1:43:02 (128)  1:43:08  
138.   Jarno Kalliokoski Kastelli-talot Oy  FIN  14:00:00   16:54 (127)     1:41:10 (137)  1:43:05 (129)  1:43:14  
139.   Sami Perttunen Groupie High School  FIN  14:00:00   17:05 (135)     1:41:25 (139)  1:43:01 (127)  1:43:15  
140.   Juha Väärälä Takapihan Elvikset  FIN  14:00:00         1:41:28 (140)     1:43:15  
141.   Teemu Husso Bitfactor Oy  FIN  14:00:00   17:23 (142)     1:41:17 (138)  1:43:15 (130)  1:43:26  
142.   Janne Moilanen Kuolion Visa  FIN  14:00:00   17:42 (162)     1:41:31 (141)     1:43:36  
143.   Eero Kannisto Groupie High School  FIN  14:00:00         1:41:48 (149)     1:43:38  
144.   Niklas Mäenpää Ii  FIN  14:00:00   16:09 (82)     1:41:46 (146)  1:43:46 (134)  1:43:52  
145.   Risto Jääskeläinen Haapajarvi  FIN  14:00:00   16:59 (130)     1:41:52 (150)  1:43:46 (135)  1:43:54  
146.   Kari Pakaslahti ONMKY  FIN  14:00:00   17:40 (157)     1:41:46 (145)  1:43:44 (133)  1:43:56  
147.   Hansi Kitti ONMKY  FIN  14:00:00   17:39 (154)     1:41:46 (143)  1:43:44 (132)  1:43:56  
148.   Mikko Eirola Hiottu Oy  FIN  14:00:00   16:45 (122)     1:41:47 (147)  1:43:49 (136)  1:43:56  
149.   Mikko Liakka Oulu  FIN  14:00:00   19:00 (243)     1:41:47 (148)  1:43:38 (131)  1:43:57  
150.   Pekka Ågren Oulu  FIN  14:00:00   15:48 (69)     1:42:02 (152)  1:43:55 (137)  1:44:01  
151.   Jari Hasa Oulu  FIN  14:00:00   16:11 (84)     1:41:46 (143)  1:44:02 (138)  1:44:05  
152.   Janne Pihlajaniemi Arkkitehdit m3 Oy  FIN  14:00:00   15:46 (68)     1:41:44 (142)  1:44:08 (140)  1:44:14  
153.   Pekka Laurila-Harju Kiiminki  FIN  14:00:00   16:35 (103)     1:42:00 (151)  1:44:12 (142)  1:44:16  
154.   Timo Virtanen Rise/Jokelan vankila  FIN  14:00:00   17:58 (186)     1:42:28 (155)  1:44:08 (139)  1:44:20  
155.   Pekka Rajaniemi Oulu  FIN  14:00:00   17:29 (144)     1:42:24 (154)  1:44:17 (143)  1:44:27  
156.   Taneli Sihvonen Sale Maikkula  FIN  14:00:00   19:14 (258)     1:42:34 (157)  1:44:09 (141)  1:44:31  
157.   Esko Hyvärinen SSAB Europe  FIN  14:00:00   17:33 (145)     1:42:31 (156)  1:44:35 (144)  1:44:49  
158.   Mika Korva Turku  FIN  14:00:00   18:23 (202)     1:43:04 (159)     1:44:56  
159.   Teemu Karen Hikiset  FIN  14:00:00   17:37 (149)     1:43:13 (160)  1:44:52 (146)  1:45:01  
160.   Matti Syrjä Oulu  FIN  14:00:00   17:54 (184)     1:42:59 (158)  1:44:48 (145)  1:45:02  
161.   Sammeli Saari Rovaniemi  FIN  14:00:00         1:43:31 (162)  1:45:01 (147)  1:45:15  
162.   Heikki Niemelä Sokos Herkku Oulu  FIN  14:00:00   17:44 (167)     1:42:23 (153)  1:45:04 (148)  1:45:22  
163.   Ari Turpeinen FC Kickballs  FIN  14:00:00   17:39 (155)     1:43:41 (165)  1:45:14 (149)  1:45:25  
164.   Atte Törmälä Jumpru  FIN  14:00:00   17:46 (172)     1:43:28 (161)  1:45:21 (151)  1:45:34  
165.   Eero Moilanen Siikalatva  FIN  14:00:00   17:46 (173)     1:43:34 (163)  1:45:19 (150)  1:45:36  
166.   Jukka Nevalaita Kemijärvi  FIN  14:00:00   17:21 (140)     1:43:53 (167)  1:45:29 (152)  1:45:39  
167.   Esa Illikainen S-market Ranua  FIN  14:00:00   16:22 (94)     1:43:40 (164)  1:45:50 (155)  1:45:57  
168.   Rami Muotka OULU  FIN  14:00:00   17:47 (176)     1:43:54 (168)  1:45:48 (153)  1:46:02  
169.   Tomi Rahikkala Oulu  FIN  14:00:00   18:02 (190)     1:43:47 (166)  1:45:49 (154)  1:46:09  
170.   Mikko Kalapuro Oulu  FIN  14:00:00   18:38 (217)     1:44:04 (169)  1:45:51 (156)  1:46:10  
171.   Kari Tapani Tornio  FIN  14:00:00   17:44 (168)     1:44:06 (170)  1:46:01 (157)  1:46:18  
172.   Juha Laivamaa Rovaniemi  FIN  14:00:00   19:14 (259)     1:44:15 (171)     1:46:19  
173.   Kimmo Keski-Ojala Kannus  FIN  14:00:00   18:48 (230)     1:45:10 (179)  1:46:33 (158)  1:46:52  
174.   Risto Hartikka EASTMAN  FIN  14:00:00   15:32 (61)     1:44:25 (172)  1:46:47 (159)  1:46:52  
175.   Ville Kukkola Talenom  FIN  14:00:00   16:37 (108)     1:45:01 (177)  1:46:54 (164)  1:47:00  
176.   Anssi Karhu Oulu  FIN  14:00:00   17:47 (177)     1:44:38 (173)  1:46:48 (160)  1:47:00  
177.   Henrik Ahvenjärvi Tupos  FIN  14:00:00   16:45 (121)     1:44:46 (174)  1:46:52 (162)  1:47:02  
178.   Lauri Härö OYUSBV  FIN  14:00:00   16:14 (91)     1:44:58 (175)  1:46:59 (165)  1:47:03  
179.   Jukka Honkonen Tampere  FIN  14:00:00   17:51 (180)     1:45:00 (176)     1:47:03  
180.   Markus Keski-Ojala Kannus  FIN  14:00:00   18:47 (227)     1:45:18 (183)  1:46:53 (163)  1:47:10  
181.   Pekka Jokinen Kempele  FIN  14:00:00   17:44 (169)     1:45:09 (178)  1:47:00 (166)  1:47:12  
182.   Juha-Matti Ypyä Team PeeKoo  FIN  14:00:00   18:47 (228)     1:45:17 (182)  1:46:52 (161)  1:47:16  
183.   Iiro Åman Kempele  FIN  14:00:00   19:08 (249)     1:45:33 (187)  1:47:03 (168)  1:47:18  
184.   Juho Rankinen Oulu  FIN  14:00:00         1:45:13 (180)     1:47:19  
185.   Antti Takkinen Kiimingin Kärpäset  FIN  14:00:00   17:42 (163)     1:45:14 (181)  1:47:14 (170)  1:47:22  
186.   Mikko Suorsa Haukipudas  FIN  14:00:00   19:36 (278)     1:45:31 (185)  1:47:02 (167)  1:47:27  
187.   Olli Kyllönen Arctic Marathon Club Rovaniemi  FIN  14:00:00   16:40 (114)     1:45:26 (184)  1:47:24 (171)  1:47:32  
188.   Aki Pusa Sweco Rakennetekniikka  FIN  14:00:00   18:14 (199)     1:45:32 (186)  1:47:12 (169)  1:47:33  
189.   Jukka Rusanen SK Mortis  FIN  14:00:00         1:45:37 (189)  1:47:27 (172)  1:47:38  
190.   Petri Nivala OTC  FIN  14:00:00   16:24 (96)     1:45:44 (191)  1:47:50 (175)  1:47:56  
191.   Mikael Laaksonen Pohjois-Oulun Voimanostajat  FIN  14:00:00   18:53 (234)     1:46:07 (193)  1:47:38 (173)  1:47:56  
192.   Kari Tolonen Bittium  FIN  14:00:00   18:32 (208)     1:46:05 (192)  1:47:44 (174)  1:48:00  
193.   Hannu Kulmunki Kemijärvi  FIN  14:00:00   17:17 (139)     1:45:36 (188)  1:47:54 (176)  1:48:07  
194.   Kaapo Schroderus Oulu  FIN  14:00:00   16:42 (116)     1:45:39 (190)  1:48:02 (177)  1:48:09  
195.   Jouko Lehto Polar Electro Oy  FIN  14:00:00   18:44 (223)     1:46:26 (194)     1:48:29  
196.   Antti Palo Team Pseudomonas  FIN  14:00:00   17:50 (179)     1:46:39 (197)  1:48:15 (178)  1:48:38  
197.   Arto Nieminen Team Pseudomonas  FIN  14:00:00   18:21 (201)     1:46:39 (198)  1:48:18 (179)  1:48:42  
198.   Joona Haapala Oulu  FIN  14:00:00   19:01 (244)     1:46:37 (196)  1:48:27 (181)  1:48:53  
199.   Osmo Keränen Siikalatva  FIN  14:00:00   16:50 (125)     1:46:29 (195)  1:48:42 (183)  1:48:53  
200.   Antti Hokkanen Kauppilan Maraton Team  FIN  14:00:00         1:46:47 (199)  1:48:26 (180)  1:48:53  
201.   Rauno Holmi Ii  FIN  14:00:00         1:47:12 (201)  1:48:51 (184)  1:49:01  
202.   Pekka Sarkkinen Oulu  FIN  14:00:00         1:46:54 (200)  1:48:42 (182)  1:49:03  
203.   Harri Isoherranen Nurmijärvi  FIN  14:00:00   18:53 (235)     1:47:15 (202)  1:48:56 (185)  1:49:13  
204.   Mikko Takamaa EASTMAN  FIN  14:00:00   18:45 (224)     1:47:22 (203)  1:49:09 (186)  1:49:24  
205.   Joel Pitkänen Pohjois-Oulun Voimanostajat  FIN  14:00:00   19:30 (269)     1:47:37 (206)  1:49:13 (187)  1:49:31  
206.   Ilkka Luoma Oulu  FIN  14:00:00   18:31 (207)     1:47:23 (204)  1:49:18 (189)  1:49:31  
207.   Juha Yrjänäinen Rovan kiituri  FIN  14:00:00   19:23 (264)     1:47:30 (205)  1:49:17 (188)  1:49:34  
208.   Petri Lastikka Kattotutka  FIN  14:00:00   18:29 (206)     1:47:56 (214)  1:49:25 (192)  1:49:38  
209.   Esa Paajanen Linja Arkkitehdit Oy  FIN  14:00:00   19:35 (277)     1:47:42 (209)  1:49:21 (190)  1:49:42  
210.   Miika Niskanen Haapajärvi  FIN  14:00:00   18:09 (194)     1:47:39 (207)  1:49:34 (194)  1:49:49  
211.   Matti Hanni Oulu  FIN  14:00:00   19:53 (296)     1:48:11 (219)  1:49:23 (191)  1:49:49  
212.   Jani Seppälä Oulu  FIN  14:00:00   18:47 (228)     1:47:46 (211)  1:49:32 (193)  1:49:56  
213.   Riku Kärki Oulu  FIN  14:00:00   16:12 (86)     1:47:42 (208)  1:49:55 (198)  1:50:01  
214.   Pekka Jussila Sportcult Ry  FIN  14:00:00   17:37 (150)     1:47:51 (213)  1:49:53 (197)  1:50:04  
215.   Erkki Kumpula Haukiputaan Veikot  FIN  14:00:00   18:27 (205)     1:47:47 (212)     1:50:06  
216.   Kauko Meriläinen Oulunsuun Heitto  FIN  14:00:00   18:36 (213)     1:48:02 (215)  1:49:53 (196)  1:50:07  
217.   Antti Rasi Sweco Talotekniikka  FIN  14:00:00   18:27 (204)     1:48:05 (217)  1:49:56 (199)  1:50:09  
218.   Jukka Tikkala Rise/Pelson vankila  FIN  14:00:00   18:54 (237)     1:48:10 (218)  1:49:42 (195)  1:50:11  
219.   Tenho Isola Rauhalahti Road Runners  FIN  14:00:00   17:53 (183)     1:48:05 (216)  1:50:01 (200)  1:50:17  
220.   Janne Kämäräinen Rise/Pelson vankila  FIN  14:00:00   17:35 (147)     1:48:15 (220)  1:50:17 (202)  1:50:21  
221.   Timo Niskanen Oulu  FIN  14:00:00   19:27 (266)     1:48:27 (222)  1:50:03 (201)  1:50:25  
222.   Hannu Karjalainen Rise/Pelson vankila  FIN  14:00:00   17:34 (146)     1:48:31 (224)  1:50:33 (205)  1:50:43  
223.   Hannes Hyväri Vaasa  FIN  14:00:00   17:43 (166)     1:48:28 (223)  1:50:31 (204)  1:50:44  
224.   Harri Lämsä Asianajajaliiton Oulun osasto  FIN  14:00:00   18:37 (215)     1:48:35 (225)     1:50:47  
225.   Alberto Pereira Hailuoto  POR  14:00:00   16:13 (88)     1:48:18 (221)  1:50:37 (207)  1:50:47  
226.   Timo Toiviainen GammelDansk yhdistys  FIN  14:00:00   15:09 (57)     1:47:45 (210)  1:50:44 (209)  1:50:49  
227.   Mika Kaikkonen Temotek  FIN  14:00:00         1:48:48 (226)  1:50:30 (203)  1:50:52  
228.   Antti Taimisto Oulu  FIN  14:00:00   18:54 (238)     1:49:03 (231)  1:50:44 (208)  1:50:56  
229.   Pasi Saikkonen TekU Kajaani  FIN  14:00:00   18:35 (212)     1:48:51 (228)  1:50:49 (212)  1:51:00  
230.   Ari-Matti Leino Ideko  FIN  14:00:00         1:49:00 (230)  1:50:35 (206)  1:51:02  
231.   Janne Hansén-Haug Pajakadun Tango  FIN  14:00:00   17:48 (178)     1:48:54 (229)  1:50:48 (211)  1:51:05  
232.   Janne Lassi Kempele  FIN  14:00:00   17:57 (185)     1:48:49 (227)  1:50:58 (213)  1:51:10  
233.   Teemu Keränen Kajaanin suunnistajat  FIN  14:00:00   19:56 (298)     1:49:08 (233)  1:50:46 (210)  1:51:11  
234.   Jorma Puurunen Pudasjärven Urheilijat  FIN  14:00:00   16:32 (100)     1:49:18 (236)  1:51:09 (215)  1:51:16  
235.   Antti Haaraoja Oulainen  FIN  14:00:00         1:49:05 (232)     1:51:17  
236.   Antti Takala Kaipro  FIN  14:00:00   18:09 (195)     1:49:11 (234)  1:51:07 (214)  1:51:22  
237.   Henri Vainikainen Lumijoki  FIN  14:00:00   19:05 (246)     1:49:30 (238)  1:51:11 (216)  1:51:29  
238.   Timo Kylmänen Oulu  FIN  14:00:00   19:04 (245)     1:49:26 (237)     1:51:35  
239.   Jussi Lassila Sitowise  FIN  14:00:00   18:34 (209)     1:49:18 (235)  1:51:35 (219)  1:51:48  
240.   Aleksi Tuovila Sale Kempele  FIN  14:00:00   18:42 (222)     1:49:56 (245)  1:51:20 (217)  1:51:53  
241.   Niilo Vainikainen Lumijoki  FIN  14:00:00   19:07 (248)     1:49:51 (242)  1:51:35 (219)  1:51:53  
242.   Antti Asikainen EASTMAN  FIN  14:00:00   19:12 (254)     1:50:11 (253)  1:51:40 (221)  1:51:57  
243.   Vesa Halonen Kempele  FIN  14:00:00   18:41 (219)     1:49:38 (239)  1:51:40 (221)  1:51:57  
244.   Tuomo Haapsaari Caverion Suomi Oy  FIN  14:00:00   18:46 (226)     1:49:59 (250)  1:51:44 (225)  1:51:58  
245.   Samu Hautamäki Oulu  FIN  14:00:00   18:51 (232)     1:49:59 (249)  1:51:42 (223)  1:51:58  
246.   Eero Hanni Kempeleen Maratonklubi  FIN  14:00:00   18:37 (214)     1:49:47 (240)  1:51:48 (227)  1:52:00  
247.   Otto Ryynänen Oulu  FIN  14:00:00   18:34 (210)     1:49:48 (241)  1:51:50 (229)  1:52:01  
248.   Antti Heiska Kastelli-talot Oy  FIN  14:00:00   18:38 (216)     1:49:54 (244)  1:51:48 (226)  1:52:04  
249.   Mikko Korkia-Aho Sievin Sisu  FIN  14:00:00   17:45 (171)     1:49:54 (243)  1:51:57 (232)  1:52:10  
250.   Jari Peltola Oulu  FIN  14:00:00   19:11 (250)     1:50:01 (251)  1:51:50 (228)  1:52:11  
251.   Johannes Pakanen Oulu  FIN  14:00:00   19:14 (259)     1:49:57 (247)  1:51:54 (230)  1:52:13  
252.   Antti Luukkonen Jämsänkoski  FIN  14:00:00   18:17 (200)     1:49:59 (248)  1:52:13 (237)  1:52:16  
253.   Antero Lappalainen S-market Liminka  FIN  14:00:00   19:13 (256)     1:49:56 (246)  1:51:43 (224)  1:52:16  
254.   Kimmo Kokkonen Poliisihallitus  FIN  14:00:00   19:46 (284)     1:50:13 (254)  1:51:55 (231)  1:52:17  
255.   Mika Heilala Ruukki  FIN  14:00:00   18:12 (197)     1:50:07 (252)  1:52:10 (236)  1:52:23  
256.   Sami Ruostetsaari Sokos Oulu  FIN  14:00:00   18:07 (193)     1:50:30 (258)  1:52:05 (233)  1:52:26  
257.   Tuomo Ojala Tyrnävä  FIN  14:00:00   21:55 (410)     1:50:36 (260)  1:51:33 (218)  1:52:26  
258.   Uuri Toivonen Oulu  FIN  14:00:00   19:52 (292)     1:50:30 (257)  1:52:06 (234)  1:52:34  
259.   Mika Kiljala Ylivieska  FIN  14:00:00   20:06 (319)     1:50:30 (258)  1:52:08 (235)  1:52:40  
260.   Arvo Kumpuvaara Oulu  FIN  14:00:00   19:11 (252)     1:50:26 (256)  1:52:23 (238)  1:52:41  
261.   Ari Kinnunen Oulu  FIN  14:00:00   16:47 (124)     1:50:25 (255)  1:52:32 (240)  1:52:46  
262.   Krister Tapio Poliisihallitus  FIN  14:00:00   19:44 (282)     1:50:39 (261)  1:52:26 (239)  1:52:48  
263.   Reijo Hummastenniemi Oulunsuun Heitto  FIN  14:00:00   19:12 (253)     1:50:42 (262)     1:52:54  
264.   Sauli Kujala Pihlajalinna  FIN  14:00:00   19:47 (286)     1:51:13 (267)  1:52:45 (241)  1:53:06  
265.   Seppo Karjalainen Juoksuliike Oulu  FIN  14:00:00         1:51:13 (266)  1:52:54 (242)  1:53:18  
266.   Olli Ervasti Pihlajalinna Oulu  FIN  14:00:00   19:53 (295)     1:51:31 (269)  1:53:04 (244)  1:53:25  
267.   Tapio Laine TekU Kajaani  FIN  14:00:00   18:56 (239)     1:51:11 (265)  1:53:16 (248)  1:53:26  
268.   Tomi Honkala Oulu  FIN  14:00:00         1:51:11 (264)  1:53:01 (243)  1:53:29  
269.   Reino Kallio OTC  FIN  14:00:00   18:39 (218)     1:51:15 (268)  1:53:10 (245)  1:53:30  
270.   Antti Kervinen Oulu  FIN  14:00:00   18:00 (188)     1:50:46 (263)  1:53:15 (246)  1:53:35  
271.   Mika Väisänen K-rauta Äimärautio  FIN  14:00:00   17:46 (174)     1:51:32 (271)  1:53:28 (253)  1:53:40  
272.   Antti Hanni Oulu  FIN  14:00:00   20:00 (307)     1:51:46 (275)  1:53:15 (247)  1:53:42  
273.   Veli-Matti Pörhö EASTMAN  FIN  14:00:00   19:13 (257)     1:51:45 (274)  1:53:27 (250)  1:53:43  
274.   Roope Myllylä ABC Kiiminki  FIN  14:00:00   18:41 (220)     1:51:42 (272)  1:53:27 (252)  1:53:44  
275.   Miika Tuominen Kaarina  FIN  14:00:00   19:57 (301)     1:51:31 (270)  1:53:31 (254)  1:53:49  
276.   Markus Paloniemi Liminka  FIN  14:00:00         1:51:52 (277)  1:53:32 (255)  1:53:55  
277.   Antton Nissilä Haukipudas  FIN  14:00:00   20:40 (364)     1:52:20 (283)  1:53:26 (249)  1:53:57  
278.   Roope Tapaninen Bitfactor Oy  FIN  14:00:00         1:51:48 (276)  1:53:27 (251)  1:53:58  
279.   Juha Saaranen Oulu  FIN  14:00:00   19:16 (261)     1:51:53 (278)  1:53:48 (256)  1:54:05  
280.   Santtu Mankinen Oulu Osuuspankki  FIN  14:00:00   17:47 (175)     1:51:42 (273)  1:54:03 (262)  1:54:16  
281.   Anssi Sillanpää Siilinjärvi  FIN  14:00:00   19:50 (289)     1:52:19 (282)  1:54:02 (261)  1:54:18  
282.   Miro Anttila OULU  FIN  14:00:00         1:51:59 (279)  1:54:02 (260)  1:54:20  
283.   Jonne Haapala Oulainen  FIN  14:00:00   20:12 (333)     1:52:21 (284)  1:53:54 (258)  1:54:22  
284.   Pekka Möttönen Kempele  FIN  14:00:00   19:11 (251)     1:52:26 (290)     1:54:25  
285.   Markku Kurunlahti Kattotutka  FIN  14:00:00   20:06 (323)     1:52:25 (289)  1:53:59 (259)  1:54:27  
286.   Nikke Vilmi Vilmin pojat  FIN  14:00:00   20:40 (366)     1:52:26 (291)  1:53:50 (257)  1:54:27  
287.   Tuomas Kinnunen Intersport Oulu  FIN  14:00:00   19:33 (272)     1:52:24 (287)  1:54:07 (263)  1:54:28  
288.   Joona Jämsä Kaipro  FIN  14:00:00   18:10 (196)     1:52:02 (280)     1:54:35  
289.   Tommi Kuha Bittium  FIN  14:00:00   17:41 (159)     1:52:23 (285)  1:54:23 (268)  1:54:35  
290.   Tapio Koivuniemi Code-Q Oy  FIN  14:00:00         1:52:24 (287)  1:54:15 (266)  1:54:37  
291.   Tuomo Ylönen Talenom  FIN  14:00:00   19:57 (300)     1:52:24 (286)  1:54:15 (265)  1:54:40  
292.   Jukka Ojala Synopsys  FIN  14:00:00   19:46 (283)     1:52:32 (292)  1:54:20 (267)  1:54:45  
293.   Lauri Hänninen S-market Tuira, Oulu  FIN  14:00:00   21:32 (401)     1:52:50 (295)  1:54:08 (264)  1:54:50  
294.   Jani Kuisma Oulu  FIN  14:00:00   18:34 (211)     1:52:38 (293)  1:54:33 (270)  1:54:50  
295.   Samu Heikkilä Airlon Oy  FIN  14:00:00   16:42 (115)     1:52:05 (281)  1:54:43 (272)  1:54:52  
296.   Matti Kojo Lapinlahti  FIN  14:00:00   19:58 (303)     1:53:07 (299)  1:54:31 (269)  1:54:54  
297.   Ari Junkkari Oulu  FIN  14:00:00   20:06 (319)     1:53:16 (303)  1:54:40 (271)  1:55:07  
298.   Juha Anttila Juoksuliike Oulu  FIN  14:00:00         1:52:55 (296)  1:54:45 (273)  1:55:07  
299.   Jukka Haapalainen EASTMAN  FIN  14:00:00   17:44 (170)     1:52:40 (294)  1:55:02 (276)  1:55:09  
300.   Jyrki Ojala Tornio  FIN  14:00:00   20:06 (319)     1:53:10 (300)     1:55:10  
301.   Tomas Djupsund Kokkola  FIN  14:00:00   17:43 (164)     1:52:56 (297)  1:55:02 (275)  1:55:17  
302.   Eetu Eilola Oulu  FIN  14:00:00   20:05 (317)     1:53:32 (308)  1:54:50 (274)  1:55:22  
303.   Heikki Koskinen OULU  FIN  14:00:00         1:52:57 (298)  1:55:20 (283)  1:55:29  
304.   Antti Haapakangas NE Device SW  FIN  14:00:00         1:53:11 (302)  1:55:10 (277)  1:55:29  
305.   Jaakko Reinilä Oulu  FIN  14:00:00   18:01 (189)     1:53:10 (301)  1:55:18 (282)  1:55:32  
306.   Petteri Jokitalo Oulu  FIN  14:00:00   19:33 (274)     1:53:18 (304)  1:55:16 (280)  1:55:33  
307.   Mikko Sarpola Rise/Pelson vankila  FIN  14:00:00   18:57 (241)     1:53:25 (306)  1:55:12 (278)  1:55:41  
308.   Sami Viljanmaa Oulu  FIN  14:00:00   19:35 (275)     1:53:44 (311)  1:55:14 (279)  1:55:42  
309.   Jorma Peltokorpi Suomen rakettitukku Oy  FIN  14:00:00         1:53:30 (307)  1:55:16 (281)  1:55:42  
310.   Veli-Matti Kurkela Tulevaisuuden Kasvupolut Oy  FIN  14:00:00   19:19 (262)     1:53:37 (309)  1:55:31 (285)  1:55:46  
311.   Henri Matikainen Rovaniemen VPK  FIN  14:00:00   20:08 (324)     1:53:47 (312)  1:55:28 (284)  1:55:49  
312.   Antti Husu K-rauta Äimärautio  FIN  14:00:00   19:05 (246)     1:53:20 (305)  1:55:35 (287)  1:55:56  
313.   Aleksi Kyllönen Kärsämäki  FIN  14:00:00   20:11 (329)     1:54:08 (317)  1:55:34 (286)  1:55:57  
314.   Arto Kuukasjärvi Kapustan Kalske  FIN  14:00:00   20:13 (335)     1:53:55 (313)  1:55:41 (289)  1:56:03  
315.   Aleksi Kulokorpi Oulu  FIN  14:00:00   18:13 (198)     1:53:42 (310)  1:55:54 (293)  1:56:05  
316.   Risto Honkonen Oulu  FIN  14:00:00   17:52 (181)     1:54:13 (318)  1:55:51 (292)  1:56:06  
317.   Esa Koponen Siili Solutions Oyj  FIN  14:00:00   20:16 (343)     1:54:16 (319)  1:55:40 (288)  1:56:07  
318.   Pauli Mankinen EASTMAN  FIN  14:00:00   18:46 (225)     1:53:58 (314)  1:55:51 (291)  1:56:09  
319.   Joel Tikkinen Oulu  FIN  14:00:00   18:57 (240)     1:54:00 (315)  1:56:09 (295)  1:56:22  
320.   Asko Räikkä Keminmaa  FIN  14:00:00   19:59 (304)     1:54:04 (316)     1:56:25  
321.   Aleksi Nissilä Oulu  FIN  14:00:00         1:54:19 (321)  1:56:01 (294)  1:56:35  
322.   Antti Salminen Helsinki  FIN  14:00:00   21:28 (399)     1:54:32 (322)  1:55:50 (290)  1:56:35  
323.   Petri Mällinen Oulu  FIN  14:00:00   19:52 (292)     1:55:06 (330)  1:56:24 (296)  1:56:50  
324.   Timo Kaakinen OYS Vapari  FIN  14:00:00   19:13 (255)     1:54:18 (320)  1:56:31 (298)  1:56:55  
324.   Matti Eilonen Talenom  FIN  14:00:00   19:31 (270)     1:54:39 (323)  1:56:33 (299)  1:56:55  
326.   Kari Marjakangas Ylivieskan Kuula  FIN  14:00:00   19:20 (263)     1:55:00 (328)  1:56:42 (301)  1:56:59  
327.   Timo Nurmimäki Sweco Rakennetekniikka  FIN  14:00:00   20:03 (313)     1:54:48 (324)  1:56:35 (300)  1:56:59  
328.   Markus Verkasalo Oulu  FIN  14:00:00         1:54:51 (325)  1:56:45 (302)  1:57:09  
329.   Kari Kemell Ahlsell 951  FIN  14:00:00   20:29 (351)     1:54:55 (327)  1:56:29 (297)  1:57:13  
330.   Andrii Vashchuk elfGROUP  FIN  14:00:00   18:41 (221)     1:55:06 (331)  1:57:03 (303)  1:57:28  
331.   Aku Maliniemi Oulu  FIN  14:00:00   17:59 (187)     1:54:51 (326)  1:57:19 (307)  1:57:32  
332.   Markus Schroderus HOF  FIN  14:00:00   20:09 (328)     1:55:01 (329)  1:57:09 (305)  1:57:35  
333.   Hannu Pulli Ruutana  FIN  14:00:00   21:18 (393)     1:55:53 (343)  1:57:04 (304)  1:57:39  
334.   Kari Kemppainen Rise/Oulun vankila  FIN  14:00:00   19:39 (280)     1:55:15 (333)  1:57:22 (308)  1:57:43  
335.   Toni Pulkkinen Rise/Oulun vankila  FIN  14:00:00   19:38 (279)     1:55:14 (332)  1:57:13 (306)  1:57:43  
336.   Sami Koskenniemi Sieppijärvi  FIN  14:00:00   17:38 (152)     1:55:23 (334)  1:57:34 (314)  1:57:44  
337.   Heikki Korhonen Ylivieska  FIN  14:00:00   19:32 (271)     1:55:30 (336)  1:57:34 (313)  1:57:49  
338.   Juha Harjulahti Nordea Pankki  FIN  14:00:00         1:55:28 (335)  1:57:24 (310)  1:57:50  
339.   Peitsa Juujärvi Pihla Ikkunat  FIN  14:00:00   20:06 (318)     1:55:49 (341)  1:57:33 (312)  1:57:59  
340.   Tommi Myllyneva Haukipudas  FIN  14:00:00   20:04 (315)     1:55:45 (340)  1:57:35 (317)  1:58:00  
341.   Pentti Rautio Polar Electro Oy  FIN  14:00:00   21:18 (394)     1:56:02 (346)  1:57:27 (311)  1:58:01  
342.   Sampo Backman Spsu  FIN  14:00:00   20:34 (353)     1:55:40 (337)  1:57:23 (309)  1:58:01  
343.   Pekka Mankila Oulu  FIN  14:00:00   20:14 (339)     1:55:44 (339)  1:57:38 (318)  1:58:04  
344.   Mikko Lassila Kuivasjärven Kanuunat  FIN  14:00:00   20:13 (336)     1:55:52 (342)  1:57:35 (315)  1:58:07  
345.   Marko Kangas Bitfactor Oy  FIN  14:00:00         1:55:41 (338)  1:57:41 (319)  1:58:12  
346.   Juha Tauriainen OULU  FIN  14:00:00   20:06 (319)     1:56:14 (349)  1:57:35 (316)  1:58:13  
347.   Kari Rönkä Oulu  FIN  14:00:00   19:58 (302)     1:55:57 (344)  1:58:02 (324)  1:58:16  
348.   Marko Tiikkainen Rise/Sukevan vankila  FIN  14:00:00   19:52 (294)     1:56:24 (353)  1:57:59 (323)  1:58:29  
349.   Kari Holappa Kempeleen Maratonklubi  FIN  14:00:00         1:56:19 (350)  1:57:58 (321)  1:58:31  
350.   Risto Rauhala Mitayh Koenedur  FIN  14:00:00   20:50 (370)     1:56:13 (347)  1:57:58 (322)  1:58:31  
351.   Tuomas Tanska Oulu  FIN  14:00:00   21:35 (403)     1:56:43 (365)  1:58:04 (326)  1:58:32  
352.   Moyeen Ahmad NE Device SW  GBR  14:00:00         1:56:24 (354)  1:58:12 (329)  1:58:32  
353.   Jori Saarela Premec Oy  FIN  14:00:00   20:00 (308)     1:55:59 (345)  1:58:08 (328)  1:58:34  
354.   Jesper Lapela Oulu  FIN  14:00:00   20:14 (342)     1:56:28 (357)  1:58:05 (327)  1:58:37  
355.   Tapio Ylikorkala Oulu  FIN  14:00:00   20:02 (311)     1:56:27 (356)  1:58:14 (331)  1:58:38  
356.   Matti Junttila Sulmu Oy  FIN  14:00:00   20:13 (334)     1:56:20 (351)  1:58:04 (325)  1:58:39  
357.   Olli Tanner Oulu  FIN  14:00:00   20:00 (309)     1:56:20 (351)  1:58:13 (330)  1:58:40  
358.   Tommi Kähkönen OULU  FIN  14:00:00   21:58 (415)     1:56:37 (363)  1:57:56 (320)  1:58:42  
359.   Seppo Kantola Oulu  FIN  14:00:00   20:00 (305)     1:56:13 (348)  1:58:23 (337)  1:58:43  
360.   Samuel Koskelo Ideko  FIN  14:00:00   20:13 (337)     1:56:25 (355)  1:58:17 (332)  1:58:44  
361.   Riku Höyhtyä OULU  FIN  14:00:00   18:53 (236)     1:56:34 (360)  1:58:33 (338)  1:58:48  
362.   Reima Malinen Kuhmon Kiva  FIN  14:00:00   20:12 (332)     1:56:32 (359)  1:58:21 (335)  1:58:48  
363.   Tapio Kytövuori Kello  FIN  14:00:00   21:05 (382)     1:56:37 (362)  1:58:18 (333)  1:58:50  
364.   Jukka Alavesa Jääli  FIN  14:00:00   20:08 (326)     1:56:28 (358)  1:58:22 (336)  1:58:51  
365.   Jukka Malinen Oulu  FIN  14:00:00   20:26 (349)     1:56:34 (361)  1:58:19 (334)  1:58:58  
366.   Markus Nurmela Kattotutka  FIN  14:00:00   20:14 (338)     1:57:00 (368)  1:58:41 (339)  1:59:12  
367.   Tuomas Lehtola Pyykösjärvi  FIN  14:00:00   19:48 (287)     1:56:53 (366)     1:59:20  
368.   Sami Mursu VRJ Group  FIN  14:00:00   20:31 (352)     1:57:21 (370)  1:58:54 (341)  1:59:25  
369.   Tuukka Tiri EASTMAN  FIN  14:00:00   21:44 (407)     1:57:12 (369)  1:58:51 (340)  1:59:26  
370.   Risto Tuominen ONMKY  FIN  14:00:00         1:56:42 (364)  1:59:07 (342)  1:59:33  
371.   Teemu Kilpi PehuTec  FIN  14:00:00   18:51 (233)     1:56:59 (367)  1:59:26 (346)  1:59:34  
372.   Tomi Kummala Kemi  FIN  14:00:00         1:57:21 (371)  1:59:18 (344)  1:59:36  
373.   Jaakko Syrjäpalo Tampere  FIN  14:00:00   20:42 (368)     1:57:37 (372)  1:59:15 (343)  1:59:48  
374.   Jere Salonen Rise/Riihimäen vankila  FIN  14:00:00   20:34 (355)     1:57:43 (373)  1:59:35 (348)  1:59:55  
375.   Tiko Rajamäki Raahe  FIN  14:00:00   21:23 (397)     1:57:44 (374)  1:59:32 (347)  2:00:04  
376.   Jyri Pitkänen Kattotutka  FIN  14:00:00   22:27 (434)     1:57:53 (375)  1:59:19 (345)  2:00:08  
377.   Jukka Lievonen Rise/Riihimäen vankila  FIN  14:00:00   20:34 (354)     1:58:16 (377)  1:59:56 (350)  2:00:16  
378.   Valtteri Korpela Talenom  FIN  14:00:00   21:17 (391)     1:58:25 (380)  1:59:49 (349)  2:00:28  
379.   Keijo Kujala Poliisihallitus  FIN  14:00:00         1:58:08 (376)  2:00:09 (355)  2:00:32  
380.   Mikael Turtinen Kattotutka  FIN  14:00:00   20:40 (365)     1:58:20 (379)  2:00:08 (354)  2:00:40  
381.   Petteri Nikulainen Presso / Hesburger / Buffa Limi  FIN  14:00:00   20:38 (361)     1:58:17 (378)  2:00:06 (352)  2:00:41  
382.   Jukka Harju Lapin Sudet  FIN  14:00:00   21:55 (411)     1:58:30 (381)  2:00:02 (351)  2:00:46  
383.   Kari Miettinen Squeezy  FIN  14:00:00         1:58:36 (382)  2:00:32 (357)  2:00:54  
384.   Leif Syrjä Jääli  FIN  14:00:00   20:37 (358)     1:59:00 (386)  2:00:42 (359)  2:01:06  
385.   Antti Heikkinen Oulu  FIN  14:00:00   24:19 (487)     1:59:18 (389)  2:00:07 (353)  2:01:11  
386.   Miika Moisala Prisma Raksila  FIN  14:00:00   22:44 (438)     1:59:20 (390)  2:00:28 (356)  2:01:16  
387.   Heikki Päkkilä Hemascon Oy  FIN  14:00:00   21:58 (414)     1:58:54 (385)  2:00:38 (358)  2:01:18  
388.   Raimo Päkkilä Kemi  FIN  14:00:00   20:14 (339)     1:58:54 (384)  2:01:10 (363)  2:01:26  
389.   Mika Patala VRJ Group  FIN  14:00:00   20:17 (344)     1:59:21 (391)  2:01:00 (360)  2:01:30  
390.   Ville Laitila Softagram  FIN  14:00:00   20:28 (350)     1:59:09 (388)  2:01:06 (362)  2:01:36  
391.   Lasse Ahonen K-rauta Äimärautio  FIN  14:00:00   20:38 (360)     1:59:00 (387)  2:01:04 (361)  2:01:37  
392.   Jukka Warpenius Alko Oy  FIN  14:00:00   18:25 (203)     1:58:51 (383)  2:01:23 (366)  2:01:39  
393.   Pekka Kankainen Muhos  FIN  14:00:00   20:39 (362)     1:59:25 (392)  2:01:40 (369)  2:01:46  
394.   Vesa-Matti Nousiainen Prisma Limingantulli  FIN  14:00:00   22:04 (421)     1:59:27 (393)  2:01:21 (364)  2:01:56  
395.   Jaakko Pakonen Sale Talvikangas  FIN  14:00:00   22:06 (424)     1:59:27 (393)  2:01:22 (365)  2:01:56  
396.   Jarmo Lehto Jalegon Oy  FIN  14:00:00   20:59 (378)     1:59:51 (396)  2:01:30 (368)  2:02:00  
397.   Esa Jääskelä Oulu  FIN  14:00:00   21:08 (385)     1:59:48 (395)  2:01:24 (367)  2:02:02  
398.   Erkki Manninen Oulunsuun Heitto  FIN  14:00:00   19:26 (265)     2:00:03 (398)  2:01:57 (371)  2:02:11  
399.   Erik Pörhö Kemi VKV  FIN  14:00:00   20:53 (372)     1:59:56 (397)  2:01:44 (370)  2:02:19  
400.   Reijo Paaso Ahlsell 951  FIN  14:00:00   18:49 (231)     2:00:03 (398)  2:02:13 (374)  2:02:22  
401.   Tero Reingoldt Jyväskylä  FIN  14:00:00   20:14 (339)     2:00:23 (403)  2:02:12 (373)  2:02:37  
402.   Jyrki Virkkunen Muurame  FIN  14:00:00         2:00:20 (402)  2:02:11 (372)  2:02:41  
403.   Markus Heikell Kokkola  FIN  14:00:00   18:59 (242)     2:00:19 (401)  2:02:30 (378)  2:02:47  
404.   Pasi Heikkinen Ylikiiminki  FIN  14:00:00   21:48 (409)     2:00:34 (404)  2:02:15 (375)  2:02:48  
405.   Mikko Pöyskö Haukiputaan Heitto  FIN  14:00:00   20:08 (326)     2:00:17 (400)  2:02:24 (376)  2:02:54  
406.   Iiro Lahtinen Ideko  FIN  14:00:00   19:30 (268)     2:00:37 (405)  2:02:26 (377)  2:02:55  
407.   Timo Honkanen Oulu  FIN  14:00:00   21:04 (381)     2:00:47 (407)  2:02:30 (379)  2:03:05  
408.   Mika Kangas Premec Oy  FIN  14:00:00   20:11 (329)     2:00:38 (406)     2:03:07  
409.   Salomo Juupaluoma Lyseonpuiston lukio  FIN  14:00:00   20:18 (346)     2:00:49 (408)  2:02:54 (380)  2:03:24  
410.   Juha Körkkö Oplax Oy  FIN  14:00:00   20:11 (331)     2:01:19 (410)  2:03:14 (381)  2:03:36  
411.   Jukka Takkinen EASTMAN  FIN  14:00:00   17:29 (143)     2:01:12 (409)  2:03:47 (384)  2:03:53  
412.   Kai Kiiskilä Majavan Pamputtajat  FIN  14:00:00   20:44 (369)     2:01:34 (411)  2:03:22 (382)  2:03:55  
413.   Eino Keränen Oulu  FIN  14:00:00   21:15 (388)     2:01:42 (412)  2:03:26 (383)  2:04:02  
414.   Prem Kumar Seelam University of Oulu  FIN  14:00:00   19:40 (281)     2:02:00 (413)  2:04:16 (385)  2:04:21  
415.   Tero Kääriä Oulu  FIN  14:00:00   17:37 (151)     2:02:10 (414)  2:04:37 (387)  2:04:53  
416.   Mikko Junnonaho Kemi  FIN  14:00:00   20:54 (373)     2:02:22 (415)  2:04:22 (386)  2:05:00  
417.   Hannu Märsy Oulu  FIN  14:00:00   21:58 (415)     2:02:56 (420)     2:05:11  
418.   Matti Kuusela Ranua  FIN  14:00:00   17:03 (132)     2:03:10 (423)  2:05:03 (390)  2:05:12  
419.   Juha Väänänen OULU  FIN  14:00:00   21:57 (413)     2:02:57 (421)  2:04:46 (388)  2:05:21  
420.   Marko Jaanu Kaakkuri  FIN  14:00:00   19:33 (273)     2:02:41 (416)  2:05:23 (394)  2:05:35  
421.   Mika Ahlroth Penan-Tiimi  FIN  14:00:00   21:32 (402)     2:03:22 (424)  2:04:56 (389)  2:05:35  
422.   Olavi Mäcklin Metka  FIN  14:00:00   20:18 (345)     2:02:52 (417)     2:05:39  
422.   Pekka Ylönen Oulu  FIN  14:00:00   20:19 (347)     2:02:52 (417)  2:05:12 (392)  2:05:39  
424.   Vesa Matila Oulu  FIN  14:00:00   19:55 (297)     2:02:53 (419)  2:05:21 (393)  2:05:43  
425.   Tetu Norman Oulu  FIN  14:00:00   22:10 (425)     2:03:02 (422)  2:05:10 (391)  2:05:51  
426.   Timo Pylväläinen Premec Oy  FIN  14:00:00   21:03 (380)     2:03:23 (425)  2:05:26 (396)  2:05:52  
427.   Samuli Ronkanen Kello  FIN  14:00:00   17:39 (153)     2:03:26 (426)  2:05:42 (397)  2:05:53  
428.   Timo Sarajärvi Ranua  FIN  14:00:00   22:17 (426)     2:03:50 (427)  2:05:24 (395)  2:06:00  
429.   Tarmo Möykkymäki Ylivieska  FIN  14:00:00   20:02 (312)     2:04:00 (430)  2:06:06 (400)  2:06:22  
430.   Heikki Halko Ylivieska  FIN  14:00:00   20:01 (310)     2:04:00 (429)  2:06:07 (402)  2:06:22  
431.   Viktor Murtola Oulu  FIN  14:00:00   21:39 (405)     2:04:04 (431)  2:06:05 (399)  2:06:28  
432.   Jukka-Pekka Vesala Jääli  FIN  14:00:00   21:32 (400)     2:04:10 (432)  2:06:03 (398)  2:06:37  
433.   Max Hellman Raahe  FIN  14:00:00   20:36 (357)     2:04:00 (428)  2:06:10 (403)  2:06:40  
434.   Ville Murto S-market Tuira, Oulu  FIN  14:00:00   22:05 (422)     2:04:36 (437)  2:06:07 (401)  2:06:49  
435.   Mikko Tihinen Wermon Maili  FIN  14:00:00   19:47 (285)     2:04:24 (434)  2:06:57 (407)  2:07:15  
435.   Marko Rytkönen Vaimo Finland Oy  FIN  14:00:00   23:17 (457)     2:04:37 (438)  2:06:28 (404)  2:07:15  
437.   Jari Viirret Oulu  FIN  14:00:00   20:00 (305)     2:04:26 (436)  2:06:47 (405)  2:07:16  
438.   Antti Väyrynen Oulu Osuuspankki  FIN  14:00:00   19:49 (288)     2:04:24 (435)     2:07:24  
439.   Aaro Tuomaala Oulu  FIN  14:00:00   20:39 (363)     2:04:15 (433)  2:06:50 (406)  2:07:25  
440.   Sauli Peltoperä Kemi  FIN  14:00:00   19:56 (299)     2:04:58 (439)  2:07:08 (408)  2:07:30  
441.   Juho Järvelin Talenom  FIN  14:00:00   20:57 (376)     2:05:19 (442)  2:07:14 (411)  2:07:38  
442.   Jarmo Holappa Temotek  FIN  14:00:00   20:04 (316)     2:05:02 (440)  2:07:12 (409)  2:07:44  
443.   Kari Mahlakaarto Oulainen  FIN  14:00:00   21:11 (386)     2:05:04 (441)  2:07:13 (410)  2:07:49  
444.   Ilkka Hätälä OULU  FIN  14:00:00   21:22 (396)     2:06:13 (444)  2:08:08 (412)  2:08:43  
445.   Mikko Tapani Niemelä Ii  FIN  14:00:00   22:04 (420)     2:06:41 (446)  2:08:25 (415)  2:08:55  
446.   Vesa Vähäkangas Oulu  FIN  14:00:00   21:07 (383)     2:06:11 (443)  2:08:18 (413)  2:08:58  
447.   Mikko Tikkinen Original Sokos Hotel Arina  FIN  14:00:00   21:20 (395)     2:06:28 (445)  2:08:22 (414)  2:09:05  
448.   Markku Riipinen Apilatien Vaeltajat  FIN  14:00:00   22:05 (423)     2:06:51 (448)  2:08:41 (416)  2:09:18  
449.   Konsta Keski-Ojala Ylivieska  FIN  14:00:00   22:25 (431)     2:07:16 (454)  2:08:42 (417)  2:09:20  
450.   Saranyu Kladsawad Yasothon  THA  14:00:00   18:03 (191)     2:06:46 (447)  2:09:17 (426)  2:09:23  
451.   Juha Henriksson ONMKY  FIN  14:00:00   23:09 (450)     2:07:04 (452)  2:08:46 (419)  2:09:28  
452.   Tor Bäckman Porvoon NMKY  FIN  14:00:00   23:14 (455)     2:07:03 (451)  2:08:44 (418)  2:09:29  
453.   Lasse Leppänen Oulu  FIN  14:00:00   21:37 (404)     2:06:56 (449)  2:09:00 (422)  2:09:33  
454.   Pekka Saukkonen Oulu  FIN  14:00:00   23:06 (446)     2:07:20 (455)  2:08:48 (420)  2:09:36  
455.   Tuukka Hautamäki OULU  FIN  14:00:00   21:44 (408)     2:06:59 (450)  2:09:02 (423)  2:09:39  
456.   Juho Kärppä Sport It! Oulu  FIN  14:00:00   23:54 (467)     2:07:11 (453)  2:08:55 (421)  2:09:46  
457.   Mikko Kulmunki Juoksuliike Oulu  FIN  14:00:00   23:07 (447)     2:07:37 (457)  2:09:14 (425)  2:09:56  
458.   Mika Timonen Sale Tuira  FIN  14:00:00   20:38 (359)     2:07:20 (456)  2:09:28 (427)  2:10:01  
459.   Ari Katajala Kattotutka  FIN  14:00:00   22:27 (433)     2:07:38 (458)  2:09:14 (424)  2:10:06  
460.   Jussi Syväniemi Arctic Athletics Rovaniemi  FIN  14:00:00   24:12 (481)     2:08:12 (461)  2:09:31 (428)  2:10:27  
461.   Timo Kärkkäinen Oulu  FIN  14:00:00   21:59 (417)     2:07:43 (459)  2:09:54 (429)  2:10:31  
462.   Henri Kuivala Oulu  FIN  14:00:00   21:12 (387)     2:08:04 (460)  2:10:00 (430)  2:10:39  
463.   Tommi Ojala Prisma Linnanmaa  FIN  14:00:00   23:19 (460)     2:08:32 (462)  2:10:05 (431)  2:10:53  
464.   Aimo Veteläinen Kapustan Kalske  FIN  14:00:00   23:05 (444)     2:08:42 (463)  2:10:14 (432)  2:10:56  
465.   Niko Hummastenniemi Liminka  FIN  14:00:00   22:26 (432)     2:08:43 (466)  2:10:38 (438)  2:11:05  
466.   Ville Raunio Rovaniemi  FIN  14:00:00   24:04 (473)     2:08:44 (467)  2:10:29 (433)  2:11:07  
467.   Juha Oinas Rovaniemi  FIN  14:00:00   23:07 (449)     2:08:50 (470)  2:10:32 (434)  2:11:10  
468.   Janne Kiviniemi Pohjanmiesten kerho  FIN  14:00:00   22:59 (443)     2:08:43 (465)  2:10:32 (435)  2:11:15  
469.   Mika Henrikson Kempele  FIN  14:00:00   22:59 (442)     2:08:43 (464)  2:10:33 (436)  2:11:16  
470.   Petri Kortesalmi Oulu  FIN  14:00:00         2:08:55 (473)  2:10:38 (437)  2:11:19  
471.   Toni Hakanen Synopsys  FIN  14:00:00   23:17 (458)     2:08:58 (475)  2:10:45 (440)  2:11:29  
472.   Pekka Isohookana Kellon Vaeltajat  FIN  14:00:00   22:18 (428)     2:08:53 (472)  2:10:54 (441)  2:11:30  
472.   Oke Tossavainen Kattotutka  FIN  14:00:00   23:13 (454)     2:08:57 (474)  2:10:42 (439)  2:11:30  
474.   Ari-Pekka Alafrantti Tornio  FIN  14:00:00   20:42 (367)     2:09:34 (478)  2:11:14 (444)  2:11:35  
475.   Ilkka Haataja Oulu  FIN  14:00:00   21:40 (406)     2:08:49 (469)  2:11:11 (443)  2:11:42  
475.   Jaakko Lampela Oulu  FIN  14:00:00   21:02 (379)     2:08:51 (471)  2:11:19 (445)  2:11:42  
477.   Marko Kaakkuriniemi OULU  FIN  14:00:00   20:08 (324)     2:08:46 (468)  2:11:24 (447)  2:11:53  
478.   Esa Peltoniemi Laihia  FIN  14:00:00   22:36 (436)     2:09:35 (479)  2:11:07 (442)  2:11:55  
479.   Martti Hahtonen Oulu  FIN  14:00:00   22:45 (439)     2:09:27 (477)  2:11:23 (446)  2:12:04  
480.   Heikki Huikuri Jussi ja kumpp - Jänis  FIN  14:00:00   23:07 (448)     2:09:43 (480)  2:11:28 (448)  2:12:08  
481.   Teppo Luosujärvi Oulu  FIN  14:00:00   22:28 (435)     2:09:21 (476)  2:11:37 (449)  2:12:13  
482.   Mika Viiri Kapustan Kalske  FIN  14:00:00   23:05 (445)     2:09:54 (481)  2:11:43 (450)  2:12:27  
483.   Jarno Alanne Prisma Rovaniemi  FIN  14:00:00         2:10:04 (482)  2:12:09 (452)  2:12:48  
484.   Jari Rinne Kemi  FIN  14:00:00   23:19 (461)     2:10:30 (483)  2:12:08 (451)  2:12:57  
485.   Esko Malila Nokia Oulu  FIN  14:00:00   22:01 (418)     2:10:32 (484)  2:12:39 (453)  2:13:09  
486.   Jukka Pietarila Oulu Metsähallitus  FIN  14:00:00   20:24 (348)     2:10:47 (485)  2:13:07 (455)  2:13:30  
487.   Kimmo Lukkari Kuivasrannan etanat  FIN  14:00:00   21:57 (412)     2:10:58 (486)  2:13:04 (454)  2:13:37  
488.   Kimmo Karihtala Pihlajalinna Oulu  FIN  14:00:00   19:51 (291)     2:11:38 (489)  2:13:34 (459)  2:13:54  
489.   Harri Kosonen Oulu  FIN  14:00:00   21:17 (392)     2:11:11 (487)  2:13:24 (456)  2:13:56  
490.   Kimmo Kortelainen Oulu  FIN  14:00:00   22:03 (419)     2:11:38 (488)  2:13:27 (458)  2:14:04  
491.   Arto Apila Imatra  FIN  14:00:00   23:42 (466)     2:11:51 (490)  2:13:26 (457)  2:14:14  
492.   Tuomo Pitkänen Oulu  FIN  14:00:00   24:52 (498)     2:12:03 (491)  2:13:44 (460)  2:14:30  
493.   Tapio Yliniemi Oulu  FIN  14:00:00   25:09 (499)     2:12:08 (492)  2:13:44 (460)  2:14:45  
494.   Aimo Alatalo Oulu OHS  FIN  14:00:00   20:03 (314)     2:12:21 (493)  2:14:43 (463)  2:15:00  
495.   Antti Polvinen Rise/Kestilän vankila  FIN  14:00:00   23:12 (453)     2:12:42 (494)     2:15:26  
496.   Tero Kääntä Oulu  FIN  14:00:00   20:36 (356)     2:12:59 (497)  2:15:00 (464)  2:15:30  
497.   Jari Greus Oulu  FIN  14:00:00   20:56 (375)     2:12:52 (495)  2:15:03 (465)  2:15:34  
498.   Jarmo Vilmi Vilmin pojat  FIN  14:00:00   25:22 (502)     2:13:26 (501)  2:14:39 (462)  2:15:37  
499.   Tuomo Herttua Arctic Marathon Club Rovaniemi  FIN  14:00:00   20:56 (374)     2:13:08 (498)  2:15:28 (468)  2:15:51  
500.   Veikko Rusanen Kastelli-talot Oy  FIN  14:00:00   22:40 (437)     2:13:16 (500)  2:15:16 (467)  2:15:52  
501.   Reijo Pirinen Siikajoki  FIN  14:00:00         2:13:15 (499)  2:15:06 (466)  2:16:03  
502.   Jari Laitinen Oulu  FIN  14:00:00   20:57 (377)     2:12:53 (496)  2:15:35 (469)  2:16:06  
503.   Niko Lompolo Prisma Tornio  FIN  14:00:00         2:14:00 (502)  2:16:00 (470)  2:16:37  
504.   Mikko Luukkonen Jämsänkosken Ilves  FIN  14:00:00   22:53 (441)     2:14:04 (503)  2:16:34 (472)  2:16:55  
505.   Juha Pyrrö Oulu  FIN  14:00:00   23:19 (461)     2:14:51 (506)  2:16:23 (471)  2:17:11  
506.   Tapio Saukko Kiiminki  FIN  14:00:00   22:22 (430)     2:14:47 (505)  2:17:04 (473)  2:17:32  
507.   Aleksi Saukko Kiiminki  FIN  14:00:00   22:20 (429)     2:14:47 (504)  2:17:04 (473)  2:17:33  
508.   Jarkko Pohjoisaho Osuuskauppa Arina konttori  FIN  14:00:00   23:11 (452)     2:15:01 (507)  2:17:07 (475)  2:17:51  
509.   Marko Yli Grill It! Oulu  FIN  14:00:00   24:16 (486)     2:15:37 (509)  2:17:09 (476)  2:18:01  
510.   Martti Meriläinen ABC Liminka  FIN  14:00:00   24:00 (470)     2:15:22 (508)  2:17:23 (477)  2:18:13  
511.   Oskari Kanervo Oulu  FIN  14:00:00   21:07 (384)     2:15:56 (511)  2:17:43 (478)  2:18:21  
512.   Niko Halkola S-market Oulunsalo  FIN  14:00:00   24:10 (479)     2:16:14 (512)  2:17:43 (479)  2:18:35  
513.   Jarmo Kämäräinen Oulun Betoniporaus  FIN  14:00:00   21:16 (390)     2:15:46 (510)  2:18:06 (480)  2:18:36  
514.   Kai Hietala Oulu  FIN  14:00:00   21:16 (389)     2:16:35 (513)  2:18:49 (483)  2:19:12  
515.   Olli Sankari Vaimo Finland Oy  FIN  14:00:00   23:16 (456)     2:16:40 (514)  2:18:36 (481)  2:19:23  
516.   Kari Hannus Martinniemi  FIN  14:00:00   23:18 (459)     2:16:44 (515)  2:18:40 (482)  2:19:30  
517.   Timo Sipilä Kempele  FIN  14:00:00   24:02 (472)     2:17:37 (518)  2:19:08 (484)  2:19:48  
518.   Martti Penttilä Merijärven kestävä  FIN  14:00:00   23:38 (465)     2:17:21 (517)  2:19:19 (485)  2:20:06  
519.   Juho Lindgren Kattotutka  FIN  14:00:00         2:16:47 (516)  2:19:44 (488)  2:20:13  
520.   Petri Larinen EASTMAN  FIN  14:00:00   23:57 (468)     2:17:51 (520)  2:19:42 (487)  2:20:28  
521.   Aulis Riepponen Hattula  FIN  14:00:00   23:59 (469)     2:18:00 (523)  2:19:42 (486)  2:20:35  
522.   Toni Mettovaara Fujitsu Finland Oy  FIN  14:00:00         2:17:46 (519)  2:20:19 (492)  2:20:38  
523.   Jarno Mattila Oulu  FIN  14:00:00   26:29 (518)     2:18:22 (525)  2:19:49 (489)  2:20:44  
524.   Jukka Asikainen Oulu  FIN  14:00:00   24:24 (489)     2:17:52 (521)  2:20:01 (490)  2:20:54  
525.   Jarkko Jolkkonen LeanCraft Innovations Oy  FIN  14:00:00   19:51 (290)     2:17:59 (522)     2:20:59  
526.   Jukka Nikula Haapajärvi  FIN  14:00:00   24:25 (490)     2:18:17 (524)  2:20:08 (491)  2:21:05  
527.   Mats Hilli Spsu  FIN  14:00:00   24:10 (478)     2:18:34 (526)  2:20:33 (493)  2:21:15  
528.   Timo Hietala GE spedet RY  FIN  14:00:00   24:51 (497)     2:18:44 (527)  2:20:40 (494)  2:21:26  
529.   Arttu Vilmi Vilmin pojat  FIN  14:00:00   26:14 (513)     2:20:02 (530)  2:21:11 (495)  2:22:11  
530.   Sami Jutila Oulu  FIN  14:00:00   24:08 (477)     2:19:45 (529)     2:22:15  
531.   Sami Luukkonen Sale Maikkula  FIN  14:00:00   22:47 (440)     2:19:33 (528)  2:21:56 (498)  2:22:37  
532.   Ville Eronen Oulu  FIN  14:00:00   25:20 (501)     2:20:16 (532)  2:21:36 (496)  2:22:39  
533.   Jukka Kuoppala YTHS  FIN  14:00:00   24:22 (488)     2:20:19 (533)  2:21:52 (497)  2:22:48  
534.   Jussi Ojala S-market Oulunsalo  FIN  14:00:00   25:37 (505)     2:20:44 (535)  2:22:16 (499)  2:23:08  
535.   Jani Kokko Oulu  FIN  14:00:00         2:20:11 (531)  2:22:27 (500)  2:23:12  
536.   Ilmari Laakso JS-PU  FIN  14:00:00   24:40 (492)     2:20:31 (534)     2:23:29  
537.   Hannu Tölli Nivalan kaupunki  FIN  14:00:00   24:13 (484)     2:20:49 (536)  2:22:56 (501)  2:23:39  
538.   Tero Määttä Oulu  FIN  14:00:00   24:51 (495)     2:21:50 (537)  2:23:53 (502)  2:24:25  
539.   Hannu-Pekka Autti Prisma Tornio  FIN  14:00:00   23:22 (463)     2:22:34 (538)  2:24:45 (503)  2:25:23  
540.   Tapani Ekman Bittium  FIN  14:00:00   25:50 (507)     2:23:27 (539)  2:25:00 (504)  2:26:06  
541.   Juha Veijola oulu  FIN  14:00:00   26:22 (516)     2:23:33 (540)  2:25:01 (505)  2:26:07  
542.   Markku Korpela Kittilä  FIN  14:00:00         2:23:43 (541)  2:26:13 (506)  2:26:57  
543.   Pekka Pukari GE Spedet Ry  FIN  14:00:00   24:51 (496)     2:25:08 (547)  2:26:33 (509)  2:27:18  
544.   Marko Vesterinen Ahlsell 951  FIN  14:00:00   24:43 (494)     2:24:38 (544)  2:26:18 (508)  2:27:19  
545.   Tero Paloniemi Ahlsell 951  FIN  14:00:00   24:42 (493)     2:24:38 (545)  2:26:17 (507)  2:27:19  
546.   Paavo Takalahti Kempeleen Maratonklubi  FIN  14:00:00   24:01 (471)     2:24:30 (542)  2:26:40 (510)  2:27:34  
547.   Janne Juurakko Oulu  FIN  14:00:00   24:13 (483)     2:25:23 (548)  2:26:48 (511)  2:27:43  
548.   Vesa Holtinkoski Sanginjoen Karpaasi  FIN  14:00:00   24:15 (485)     2:25:23 (549)  2:26:48 (512)  2:27:43  
549.   Ari Pihlajamaa Raahe  FIN  14:00:00   26:30 (519)     2:24:37 (543)  2:27:03 (513)  2:27:58  
550.   Harri Tapio Oulu  FIN  14:00:00   20:53 (371)     2:25:39 (550)  2:28:10 (517)  2:28:29  
551.   Denis Zosen Saint-Petersburg, Russia  RUS  14:00:00   19:29 (267)     2:25:54 (554)  2:28:41 (522)  2:28:52  
552.   Ari-Pekka Koivula Oulu  FIN  14:00:00   26:22 (515)     2:26:05 (556)  2:27:54 (515)  2:28:52  
553.   Seppo Kauppila Tapojärvi Sport Club  FIN  14:00:00   26:19 (514)     2:26:05 (555)  2:27:53 (514)  2:28:53  
554.   Jarmo Isomaa Keminmaa  FIN  14:00:00         2:26:19 (558)  2:28:05 (516)  2:28:56  
555.   Raimo Mankinen Uusikaupunki  FIN  14:00:00   21:25 (398)     2:24:54 (546)  2:28:27 (519)  2:28:56  
556.   Matti Pietiläinen Oulu  FIN  14:00:00   23:09 (451)     2:25:52 (553)  2:28:28 (520)  2:29:07  
557.   Teemu Leskinen KELLO  FIN  14:00:00   23:31 (464)     2:26:17 (557)  2:28:29 (521)  2:29:11  
558.   Tuomas Tonteri elfGROUP  FIN  14:00:00   25:15 (500)     2:26:27 (559)  2:28:13 (518)  2:29:13  
559.   Markku Ylikauma OYS Vapari  FIN  14:00:00   25:24 (503)     2:26:51 (560)  2:28:47 (523)  2:29:42  
560.   Janne Helttunen ONMKY  FIN  14:00:00   24:05 (474)     2:25:51 (552)  2:28:52 (524)  2:29:42  
561.   Esa Koivikko Oulu  FIN  14:00:00   24:06 (475)     2:25:42 (551)  2:28:53 (525)  2:29:42  
562.   Jari Matinniemi Pekant Oy  FIN  14:00:00   26:38 (521)     2:27:52 (561)  2:29:35 (526)  2:30:36  
563.   Reijo Parkkila Salmiperä  FIN  14:00:00   25:52 (508)     2:28:45 (564)  2:30:04 (527)  2:31:02  
564.   Risto Moisanen Oulu  FIN  14:00:00   24:07 (476)     2:27:58 (562)  2:30:24 (528)  2:31:19  
565.   Pekka Riepula Kuivaniemen Yritys  FIN  14:00:00   28:17 (527)     2:29:01 (565)  2:30:42 (529)  2:31:44  
566.   Tapio Jolkin Pekant Oy  FIN  14:00:00   25:55 (509)     2:28:19 (563)  2:30:47 (530)  2:31:48  
567.   Jukka Niska Team Niska  FIN  14:00:00   24:13 (482)     2:30:01 (566)     2:33:12  
568.   Esa Rättyä Kempele  FIN  14:00:00   25:47 (506)     2:30:25 (568)  2:32:36 (532)  2:33:14  
569.   Aki Hangasluoma Oulu  FIN  14:00:00   26:29 (517)     2:30:08 (567)  2:32:22 (531)  2:33:20  
570.   Kari Heljasvaara Kastellin Kalttaaja  FIN  14:00:00         2:31:28 (570)  2:33:20 (534)  2:34:09  
571.   Mikko Kuivala Oulu  FIN  14:00:00   27:15 (525)     2:31:27 (569)  2:33:11 (533)  2:34:14  
572.   Kari Pieniniemi Ylivieska  FIN  14:00:00   27:10 (524)     2:31:30 (571)  2:33:20 (535)  2:34:23  
573.   Mika Veteläinen Oulu  FIN  14:00:00   24:11 (480)     2:32:03 (573)  2:34:22 (537)  2:35:11  
574.   Teemu Kyyrö Pekant Oy  FIN  14:00:00   26:37 (520)     2:32:10 (574)  2:34:17 (536)  2:35:18  
575.   Miika Puolitaival Oulu  FIN  14:00:00         2:32:01 (572)  2:35:22 (540)  2:36:05  
576.   Ari-Pekka Kemi Oulu  FIN  14:00:00   27:08 (523)     2:33:26 (575)  2:35:06 (538)  2:36:06  
577.   Pasi Karppinen Oulu  FIN  14:00:00   28:07 (526)     2:34:00 (576)  2:35:19 (539)  2:36:19  
578.   Pekka Larivaara Famsystems Oy  FIN  14:00:00         2:35:10 (577)  2:37:27 (541)  2:38:22  
579.   Olli Karppinen Rise/Sukevan vankila  FIN  14:00:00   26:58 (522)     2:37:13 (578)  2:38:34 (542)  2:39:37  
580.   Janne Kemppainen Ahlsell 951  FIN  14:00:00   26:06 (512)     2:37:55 (579)  2:40:10 (543)  2:41:12  
581.   Antti Lääkkö Kastelli-talot Oy  FIN  14:00:00   28:22 (528)     2:41:02 (581)  2:43:12 (544)  2:44:09  
582.   Sakari Kaikkonen Oulu  FIN  14:00:00   25:31 (504)     2:40:43 (580)  2:43:27 (545)  2:44:16  
583.   Risto Luodonpää Alatornion Pirkat  FIN  14:00:00   22:17 (427)     2:41:13 (582)  2:44:03 (546)  2:44:41  
584.   Petri Nauska Ahlsell 951  FIN  14:00:00   26:05 (511)     2:41:48 (583)  2:44:10 (547)  2:45:11  
585.   Kauko Häkkilä Jataplan Oy  FIN  14:00:00   28:23 (529)     2:44:46 (584)  2:47:21 (548)  2:48:29  
586.   Paavo Pokkinen Vaimo Finland Oy  FIN  14:00:00   25:57 (510)     2:46:16 (585)  2:48:33 (549)  2:49:21  
587.   Mikko Jänkälä Muurolan Kisaveikot  FIN  14:00:00   28:30 (530)     2:48:41 (586)  2:50:42 (550)  2:51:44  
588.   Juha Hatula Rise/Kestilän vankila  FIN  14:00:00   24:37 (491)     2:56:12 (587)  2:59:57 (551)  3:00:08  
589.   Jukka Kontiainen Sale Alppila  FIN  14:00:00   29:46 (531)     3:05:59 (588)  3:09:02 (552)  3:09:48  
590.   Patrik Haarakangas Oulu  FIN  14:00:00   31:51 (532)     3:07:58 (589)  3:09:38 (553)  3:10:36  
591.   Markku Kaikkonen Kuivaniemen K.Y.  FIN  14:00:00   32:01 (533)     3:18:14 (590)  3:21:27 (554)  3:22:29  
   Ossi Myllylä Ideko  FIN  14:00:00               DNF  
   Sami Halonen Ukkoskerho  FIN  14:00:00               DNF  
   Karip Zakole Amarillo Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Teemu Ylimartimo Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Joona Vähäjylkkä Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Riku Vakkuri Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Anssi Uistola Sale Toppila  FIN  14:00:00               DNS  
   Timo Torkkeli Nordea Rahoitus  FIN  14:00:00               DNS  
   Juha-Matti Tolonen Oulu Osuuspankki  FIN  14:00:00               DNF  
   Mikko Toljamo Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Samuli Tiiro Bittium  FIN  14:00:00               DNS  
   Topi Suviaro Sokos Herkku Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Samuli Saukko Daily Banking 24/7 Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Juhani Saraste Taskila Cool Cats, Xulu, Finlan  FIN  14:00:00               DNS  
   Keijo Salmela Revonlahti  FIN  14:00:00               DNS  
   Aatu Rissanen Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Ville Rimpinen Prisma Linnanmaa  FIN  14:00:00               DNS  
   Pekka Pukari Green Explosion  FIN  14:00:00               DNS  
   Jari Poikela Rovaniemi  FIN  14:00:00               DNS  
   Lasse Pelttari Tili-Tekno  FIN  14:00:00               DNS  
   Jouni Palander S-market Tuira, Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Tuomo Ojala Tyrnävä  FIN  14:00:00               DNS  
   Teemu Nurminen Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Janne Nissinen Oulunsalo  FIN  14:00:00               DNS  
   Matti Niskakangas Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Niila Neuvonen Prisma Limingantulli  FIN  14:00:00               DNS  
   Tatu Mäkimartti Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Jaakko Mikkola Prisma Linnanmaa  FIN  14:00:00               DNS  
   Valtteri Matikainen Haukion Kala Oy  FIN  14:00:00               DNS  
   Tommi Luukinen PEKANT OY  FIN  14:00:00               DNF  
   Jarmo Lohilahti Ensto  FIN  14:00:00               DNS  
   Tommi Lohi Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Pasi Lohela Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Jimmy Lindholm Spsu  FIN  14:00:00               DNS  
   Tommi Lindgren Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Matti Lindgren Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Mikko Lindgren Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Ilkka Lindgren Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Toni Lehtimäki Bittium  FIN  14:00:00               DNS  
   Kimi Lappalainen OULU  FIN  14:00:00               DNF  
   Mikko Kuusisto Välimallin miehet  FIN  14:00:00               DNS  
   Ilkka Kuosmanen Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Tuomas Koistinen Muhos  FIN  14:00:00               DNS  
   Tommi Kiviniemi Sweco Ympäristö  FIN  14:00:00               DNS  
   Lauri Keränen Prisma Linnanmaa  FIN  14:00:00               DNS  
   Olli Karppinen Suv  FIN  14:00:00               DNS  
   Kai Kanniainen K-rauta Äimärautio  FIN  14:00:00               DNS  
   Petri Jäntti Rise/Jokelan vankila  FIN  14:00:00               DNS  
   Teemu Jämsä Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Mika Hämäläinen Talenom  FIN  14:00:00               DNS  
   Antti Heikkilä Sale Höyhtyä  FIN  14:00:00               DNS  
   Juuso Havana Jääli  FIN  14:00:00               DNS  
   Tuomas Hautamäki Ylivieska  FIN  14:00:00               DNS  
   Vuong Bui Prisma Linnanmaa  FIN  14:00:00               DNF  
   Josef Ben Baruch K-rauta Äimärautio  FIN  14:00:00               DNS  
   Antti Ahonen Sweco Rakennetekniikka  FIN  14:00:00               DNS  
   Heikki Huhanantti Jääli  FIN  14:00:00               DNS  
   Mikko Räsänen Hemascon Oy  FIN  14:00:00               DNS  
   Kari Lindgren Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Jukka Romppainen ONMKY/KKM  FIN  14:00:00               DNF  
   Pekka Lämsä Sweco Rakennetekniikka  FIN  14:00:00               DNS  
   Petri Leskelä Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Jarmo Juuso RDS  FIN  14:00:00               DNS  
   Reijo Häkkinen Ahlsell 951  FIN  14:00:00               DNS  
   Jouko Saukonoja Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Tatu Ruoho Varkaus  FIN  14:00:00               DNF  
   Jari Partanen Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Juha Mursula Oulu  FIN  14:00:00               DNF  
   Mika Kiviniemi Ahlsell 951  FIN  14:00:00               DNF  
   Jari Karjalainen Kempele  FIN  14:00:00               DNS  
   Teemu Hasu Oulu  FIN  14:00:00               DNF  
   Juha Vimpari Jyväskylän Latu  FIN  14:00:00               DNS  
   Jukka-Pekka Sävykoski Polar Electro Oy  FIN  14:00:00               DNS  
   Petri Suotula Rise/Oulun vankila  FIN  14:00:00               DNS  
   Jaakko Ruokola Osnakodit  FIN  14:00:00               DNS  
   Janne Niemelä Tanssivat Timpurit ry  FIN  14:00:00               DNS  
   Kari Lapinlampi Hiottu Oy  FIN  14:00:00               DNS  
   Iiro Kukkonen Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Pekka -Juhani Koistinen Maikkulan Kuntohikut  FIN  14:00:00               DNS  
   Janne Hietala Keminmaa  FIN  14:00:00               DNS  
   Jani Engberg Rise/Oulun vankila  FIN  14:00:00               DNS  
   Jarmo Antikka K-rauta Äimärautio  FIN  14:00:00               DNS  
   Toni Tirronen Rise/Jokelan vankila  FIN  14:00:00               DNS  
   Ville Sarviaho Premium Banking Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Aki Ronkainen Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Achim Peters Team EB  FIN  14:00:00               DNS  
   Juha-Pekka Niinimaa Linja Arkkitehdit Oy  FIN  14:00:00               DNF  
   Aarne Määttä Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Hannu Mettovaara Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Juho Kotikumpu Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Ilkka Komulainen S-market Tuira, Oulu  FIN  14:00:00               DNS  
   Esko Haverinen Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Heino Ala-Honkola Kauhavan Wisa  FIN  14:00:00               DNS  
   Pontus Pulkkanen Kattotutka  FIN  14:00:00               DNS  
   Elias Mustajärvi Kempele  FIN  14:00:00               DNS  
   Jesse Kuokkanen Wp 35  FIN  14:00:00               DNS  
   Valtteri Koskela Kannus  FIN  14:00:00               DNS  
   Artem Klimenko Oulu  RUS  14:00:00               DNS  
   Miska Karjalainen Prisma Limingantulli  FIN  14:00:00               DNS  

Classes:

| Form of the results:
Suomi Svenska English