Suunnistuksen SM-pitkä matka (R1) World Ranking Event (WRE) Lapualla 2.-3.9.2017

H21K2, A-finaaliin 13 parasta

Smart Follow

        Starting time Intermediate
8,5 km
Intermediate
8,8 km
Finish
9,1 km
 
1.   Elias Kuukka Tampereen Pyrintö  FIN  12:33:00   48:36 (1)  50:11 (1)  50:43  
2.   Johan Runesson Tampereen Pyrintö (U)  SWE  12:35:00   49:09 (2)  50:37 (2)  51:06  
3.   Otto Simosas OK Trian  FIN  12:31:00   50:34 (3)  52:03 (3)  52:32  
4.   Arto Talvinen MS Parma  FIN  12:25:00   52:11 (4)  53:43 (4)  54:09  
5.   Jani Lakanen Koovee  FIN  12:29:00   52:37 (5)  54:05 (5)  54:33  
6.   Vladislav Malyshev Espoon Suunta (U)  RUS  12:19:00   53:09 (7)  54:30 (6)  54:52  
7.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  12:21:00   53:06 (6)  54:37 (7)  55:05  
8.   Henri Kalve Paimion Rasti  FIN  12:09:00   53:22 (8)  54:52 (8)  55:16  
9.   Juha Sorvisto Vaajakosken Terä  FIN  12:17:00   55:15 (9)  56:47 (9)  57:15  
10.   Timo Mähönen Sweden  FIN  12:07:00   55:27 (10)  56:58 (10)  57:27  
11.   Sami Valkama Paimion Rasti  FIN  11:45:00   56:37 (12)  58:10 (11)  58:38  
12.   Aleksi Karppinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:27:00   56:07 (11)  58:13 (12)  58:42  
13.   Luukas Valtonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:51:00   57:06 (13)  58:41 (13)  59:07  
14.   Tuomas Kotro Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:55:00   57:51 (14)  59:22 (14)  59:46  
15.   Matias Sankari Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:03:00   58:20 (15)  59:53 (15)  1:00:19  
16.   Jukka Tani Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:59:00   59:53 (16)  1:01:28 (16)  1:01:53  
17.   Miika Hernelahti Kalevan Rasti  FIN  11:39:00   1:00:29 (17)  1:02:15 (18)  1:02:40  
18.   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  11:19:00   1:00:37 (18)  1:02:14 (17)  1:02:42  
19.   Heikki Manninen Anttolan Urheilijat  FIN  11:27:00   1:00:52 (19)  1:02:23 (19)  1:02:50  
20.   Sampo Rahko SK Pohjantähti  FIN  11:21:00   1:01:23 (20)  1:03:04 (20)  1:03:34  
21.   Seppo Järvinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:37:00   1:02:34 (21)  1:04:20 (21)  1:04:46  
22.   Aleksi Sopo Kuopion Suunnistajat  FIN  11:17:00   1:04:24 (22)  1:06:04 (22)  1:06:30  
23.   Ville Uitto Rasti-Kurikka  FIN  11:23:00   1:04:40 (24)  1:06:20 (23)  1:06:49  
24.   Eero Inkeri Vehkalahden Veikot  FIN  12:05:00   1:04:39 (23)  1:06:22 (24)  1:06:54  
25.   Ville Parkkinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:11:00   1:05:20 (25)  1:06:59 (25)  1:07:28  
26.   Olli-Jussi Korpinen Anttolan Urheilijat  FIN  11:29:00      1:07:09 (26)  1:07:40  
27.   Ville Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:01:00   1:05:28 (26)  1:07:25 (27)  1:07:56  
28.   Otto Sund OK Trian  FIN  12:13:00   1:05:54 (27)  1:07:41 (28)  1:08:13  
29.   Aapo Summanen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:53:00   1:06:33 (28)  1:08:22 (29)  1:08:55  
30.   Vilho Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  11:09:00   1:07:13 (30)  1:09:00 (31)  1:09:23  
31.   Justus Laitinen Koovee  FIN  11:15:00   1:07:33 (31)  1:09:06 (32)  1:09:31  
31.   Peter Sundelin IF Femman  FIN  11:35:00   1:07:01 (29)  1:08:59 (30)  1:09:31  
33.   Petri Saari Vaajakosken Terä  FIN  11:57:00   1:08:17 (32)  1:10:05 (33)  1:10:36  
34.   Ari Meriläinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:25:00   1:09:19 (33)  1:11:07 (34)  1:11:35  
35.   Santeri Sainio Kangasala SK  FIN  12:15:00   1:09:19 (33)  1:11:28 (35)  1:12:10  
36.   Matti Tahvonen Paimion Rasti  FIN  11:07:00   1:19:02 (35)  1:21:12 (36)  1:21:53  
37.   Joni Solonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:33:00   1:21:42 (36)  1:23:42 (37)  1:24:19  
38.   Peter Söderström OK Raseborg  FIN  11:05:00   1:21:57 (37)  1:23:52 (38)  1:24:21  
39.   Samuel Hyyppä Vetelin Urheilijat  FIN  11:13:00   1:24:57 (38)  1:26:41 (39)  1:27:07  
40.   Pekka Määttänen Espoon Suunta  FIN  11:01:00   1:31:21 (39)  1:33:26 (40)  1:33:55  
41.   Kimmo Kaario Suunta Jyväskylä  FIN  11:03:00   1:33:26 (40)  1:36:00 (41)  1:36:43  
   Jeremias Lipsanen Navi  FIN  11:11:00         DNS  
   Tommi Oksanen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:31:00         DNS  
   Jukka-Pekka Seppänen Hiidenkiertäjät  FIN  11:41:00         DNS  
   Jaakko Istolahti Kangasala SK  FIN  11:43:00         DQ  
   Jarno Parkkinen Koovee  FIN  11:47:00         DNS  
   Petja Pöyhönen Rastikarhut  FIN  11:49:00         DNF  
   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät  FIN  12:23:00         DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English