Suunnistuksen SM-pitkä matka (R1) World Ranking Event (WRE) Lapualla 2.-3.9.2017

H21K1, A-finaaliin 13 parasta

Smart Follow

        Starting time Intermediate
8,4 km
Intermediate
8,8 km
Finish
9,0 km
 
1.   Olav Lundanes Paimion Rasti (U)  NOR  12:36:00   46:00 (1)  47:48 (1)  48:15  
2.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  12:30:00   50:00 (2)  51:51 (2)  52:20  
3.   Lauri Oikarinen Vaajakosken Terä  FIN  12:16:00   50:36 (3)  52:44 (3)  53:12  
4.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:50:00   51:16 (4)  53:00 (4)  53:27  
5.   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  12:28:00   51:58 (5)  53:53 (5)  54:24  
6.   Andris Jubelis Vehkalahden Veikot (U)  LAT  12:32:00   53:12 (6)  55:06 (6)  55:32  
7.   Mikko Hölsö Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  11:46:00   54:13 (9)  55:59 (8)  56:24  
8.   Aapo Leskinen Lynx  FIN  12:26:00   53:56 (8)  55:58 (7)  56:27  
9.   Antti Saikko Tampereen Pyrintö  FIN  11:52:00   53:54 (7)  56:09 (9)  56:30  
10.   Ari-Pekka Lassila Koovee  FIN  11:34:00   54:58 (10)  56:52 (10)  57:19  
11.   Aapo Aaltio Kuopion Suunnistajat  FIN  11:44:00   55:07 (11)  56:58 (11)  57:25  
12.   Lasse Kautto Vaajakosken Terä  FIN  11:32:00   55:21 (12)  57:22 (12)  57:54  
13.   Niklas Saramäki Lynx  FIN  12:20:00   55:40 (13)  57:31 (13)  57:59  
14.   Tobias Henriksson OK Trian  FIN  12:24:00   56:06 (14)  57:54 (14)  58:21  
15.   Lari-Antti Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  11:36:00   56:15 (15)  58:01 (15)  58:25  
16.   Lari Takanen Vehkalahden Veikot  FIN  12:04:00   56:33 (16)  58:26 (16)  58:50  
17.   Miikka Ketonen Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:42:00   57:06 (17)  58:54 (17)  59:20  
18.   Roope Koskinen Kalevan Rasti  FIN  12:10:00   58:44 (18)  1:00:42 (18)  1:01:08  
19.   Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat  FIN  11:26:00   59:01 (19)  1:00:56 (19)  1:01:21  
20.   Iisak Helander SK Pohjantähti  FIN  11:40:00   59:08 (20)  1:01:00 (20)  1:01:23  
21.   Artur Kulagin Helsingin Suunnistajat  FIN  11:28:00   1:00:31 (21)  1:02:31 (21)  1:02:54  
22.   Jarkko Saarinen Hiidenkiertäjät  FIN  11:30:00   1:01:04 (22)  1:03:01 (22)  1:03:30  
23.   Tuomo Lahtinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:48:00   1:01:39 (23)  1:04:03 (23)  1:04:35  
24.   Jesse Laukkarinen Paimion Rasti  FIN  12:02:00   1:02:09 (24)  1:04:11 (24)  1:04:47  
25.   Miika Laine Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:05:39 (26)  1:07:37 (25)  1:07:59  
26.   Jussi Uitto Rasti-Kurikka  FIN  11:18:00   1:05:32 (25)  1:07:39 (26)  1:08:10  
27.   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:58:00   1:06:29 (28)  1:08:18 (27)  1:08:44  
28.   Arto Niiranen Kalevan Rasti  FIN  11:38:00   1:06:05 (27)  1:08:19 (28)  1:08:45  
29.   Kalle Manninen Anttolan Urheilijat  FIN  11:22:00   1:06:55 (29)  1:09:19 (29)  1:09:48  
30.   Kimmo Pajula Turun Metsänkävijät  FIN  11:10:00   1:07:52 (30)  1:09:59 (30)  1:10:26  
31.   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi  FIN  12:12:00   1:08:28 (31)  1:11:04 (31)  1:11:43  
32.   Santeri Schroderus SK Pohjantähti  FIN  11:12:00   1:11:14 (32)  1:13:31 (32)  1:13:59  
33.   Veli-Pekka Kuutti Espoon Akilles  FIN  11:54:00   1:12:30 (33)  1:15:05 (33)  1:15:34  
34.   Lauri Heikka SK Pohjantähti  FIN  11:00:00   1:12:55 (34)  1:15:16 (34)  1:15:45  
35.   Daniel Blomster OK Trian  FIN  11:56:00   1:13:06 (35)  1:15:27 (35)  1:16:02  
36.   Heikki Virekunnas Tampereen Pyrintö  FIN  11:24:00   1:18:24 (36)  1:20:57 (36)  1:21:38  
37.   Petri Kuusinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:04:00   1:19:10 (37)  1:21:29 (37)  1:22:04  
38.   Mikko Kemppinen Lahden Taimi  FIN  11:14:00   1:21:38 (38)  1:23:55 (38)  1:24:26  
39.   Juha Huhtanen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  11:08:00   1:23:56 (39)  1:27:29 (39)  1:28:13  
   Christian Kronberg IF Femman  FIN  11:02:00         DNS  
   Robin Bäckström IF Femman  FIN  11:06:00         DNS  
   Santeri Vaara Kankaanpään Suunnistajat  FIN  11:16:00         DNS  
   Jiri-Pekka Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  11:20:00         DNS  
   Eemeli Suominen Hiidenkiertäjät  FIN  12:06:00         DNS  
   Matti Kivelä Hiidenkiertäjät  FIN  12:08:00         DNS  
   Veli Kangas Helsingin Suunnistajat  FIN  12:14:00         DNS  
   Petteri Muukkonen OK Trian  FIN  12:18:00         DNF  
   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  12:22:00         DNF  
   Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö  FIN  12:34:00         DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English