Kainuun Rastiviikko - Kainuu Orienteering Week 2015

Starting list

Alajärven Ankkurit

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H50A2075Juha Latvala13:23:0011:25:0011:47:0011:15:00   131869
D18B3212Emmi Latvala14:45:0011:13:0011:41:0010:43:00   138199

Alatornion Pirkat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D16E Venla Taulavuori  10:25:0011:36:00   132316
H21A1019Antti Kalapudas13:26:0010:38:0011:20:0011:54:00   46771
H45A2041Tero Taulavuori  10:54:0012:34:00   51632
H50A2079Risto Luodonpää14:13:0010:39:0011:23:0011:47:00   190768
D45A3328Tarja Taulavuori  11:38:0010:16:00   51633
D124067Anni Taulavuori  10:25:0010:29:00   161539

Angelniemen Ankkuri

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Miika Kirmula 12:58:0011:12:00    179995
H21E Mikko Sirén13:21:0013:42:0011:50:0012:10:32   169960
D21E Emily Kemp13:46:0010:56:0013:28:0011:44:30   81764
D21E Sanni Kivelä14:36:0011:04:0013:20:0012:04:45   200065
H21A1008Markku Elo14:26:0011:56:0010:40:0010:16:00   190982
H21AL1086Jussi Parkkinen13:59:0010:37:0010:27:0010:51:00   74885
D14A3043Ronja Kemppainen14:23:0010:29:0011:55:0010:27:00   191335
D16B3262Maria Kemppainen14:25:0011:03:0010:59:0011:15:00   191334
H55AL3348Harri Niinistö13:19:0010:31:0010:05:0010:41:00   43737
H65AL3456Kari Niinistö13:15:0010:59:0011:55:0010:45:00   58827
D12TR4195Laura Kemppainen14:20:0010:04:0011:50:0010:40:00   191333
H9RR4293Hermanni Kemppainen14:47:0012:27:0010:06:0010:50:00   154843
H8RR4344Artturi Kemppainen14:56:0012:50:0011:28:0012:22:00   154765

Anttolan Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21E Henna-Riikka Haikonen15:04:0010:50:0013:12:0011:46:52   483285
D21E Laura Pajunen14:12:0010:32:0012:54:0012:02:26   99301
H21A1015Juha Hyyryläinen  12:08:0011:04:00   202063
D21A2316Jenna Pajunen13:03:0011:45:0011:27:0011:45:00   159576

Enon Kisa-Pojat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21B2372Petri Vanninen13:40:0011:02:0010:46:0011:08:00   202935

Epilän Esa

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60A2196Erkki Mäki13:45:0012:25:0011:39:0011:25:00   93748
H65A2261Ari Ovaska 11:22:00     488085
H20B2436Lauri Haapasalmi13:24:0010:06:0010:24:0010:02:00   49881
H55B2539Veli Syrjälä14:12:0011:44:0012:16:0011:04:00   57309
H16B3162Esko Kuusela14:44:0011:48:0010:34:0011:16:00   191852
D45A3322Johanna Perkkalainen14:30:0010:40:00     189987
H55AL3342Harri Kuusela13:29:0010:05:0010:23:0010:19:00   204232
D654574Mirja-Liisa Sulander15:02:0012:08:0011:10:0012:30:00   172738
H804600Simo Ruusunen 10:02:00     157549
D704625Marja-Liisa Ruusunen14:55:0012:25:0011:41:0011:55:00   175595
D704632Marjatta Vauhkonen15:03:0012:35:0011:37:0011:31:00   49563

Espoon Akilles

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H20E Petrus Hanhijärvi13:25:0010:53:0010:57:0010:17:02   186479
D16E Leenukka Hanhijärvi13:19:0011:01:0011:09:0010:33:16   186333
H65A2281Markku Virtanen13:30:0011:46:0011:34:0010:10:00   83751
D21A2292Marjukka Hanhijärvi13:13:0012:23:0011:07:0011:33:00   186348
H35AL2395Matti Vaaja13:26:0010:42:0010:24:0010:28:00   179792
H40AL2424Tuomas Vaherlehto13:51:0010:35:0011:05:0010:15:00   51241
D21AL3104Maria Lerssi13:57:0010:19:00     190606
D35B3137Jaana Ketola13:44:0010:52:0011:18:0011:00:00   208039
H50AL3280Antti Hanhijärvi13:26:0011:14:0010:52:0011:48:00   156656
D45A3326Anu Salokangas14:38:0010:06:0011:44:0010:44:00   177595
D124043Maijukka Hanhijärvi13:13:0011:15:0010:47:0011:03:00   186640
H13A4079Paulus Hanhijärvi14:08:0012:12:0010:58:0012:28:00   186680

Espoon Suunta

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D16E Maria Määttänen14:27:0011:05:0010:09:0010:39:33   159068
D16E Aino Palmen13:39:0011:27:0010:37:0011:27:00   191522
H21A1023Aki Kauppinen13:30:0011:10:0011:34:0010:52:00   191101
H21AL1094Tomi Suominen13:51:0010:29:0011:05:0010:31:00   181009
H50A2078Jarmo Lindroos13:55:0011:19:0012:03:0010:39:00   74874
H60A2197Ilkka Niemi15:27:0011:53:0010:37:0011:13:00   411890
H65A2262Mikko Parjanne13:18:0011:36:0011:14:0010:46:00   43518
D21A2291Inese Evele-Peltoniemi  11:05:0011:29:00   179490
H40AL2418Erno Puupponen13:17:0010:53:0010:33:0010:55:00   186813
H40AL2421Leo Koskenvuo13:35:0010:41:0010:19:0011:07:00   75413
H14A3024Lauri Puupponen14:09:0011:25:0010:37:0011:07:00   186444
D40B3198Kristiina Suominen14:13:0011:35:0011:05:0011:25:00   193739
D45A3312Hanna Kahanpää14:18:0010:52:0011:22:0010:42:00   161872
D45A3313Marjo Koistinen  11:18:0010:56:00   312827
H70A3515Paavo Rönkkö13:34:0011:10:0010:06:0010:56:00   199315
D13-14B4155Joanna Seppänen15:05:0011:33:0012:03:0011:11:00   199967
D8RR4387Ada Koskenvuo15:58:0011:30:0012:28:0011:40:00   207369
H70AL4411Eero Kärkkäinen13:17:0012:33:0011:05:0013:15:00   188478
D604528Marja-Liisa Parjanne13:58:0011:46:0012:46:0010:00:00   43520
H804593Pertti Laurila16:12:0010:14:0011:36:0013:22:00   58544
D704622Ritva Mikkonen15:05:0012:11:0011:27:0012:01:00   149134

Etelä-Kymen Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D55B3086Tarja Liikanen14:10:0010:40:0011:34:0010:28:00   99695

Gamlakarleby IF

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60A2169Sven Eriksson15:03:0011:25:0011:53:0010:49:00   173073

Haapaveden Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55AL3340Raimo Jussila13:31:0010:21:0010:17:0010:07:00   50825

Halden SK

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Jarkko Huovila13:51:0013:04:0011:26:0012:11:17   410995
H21E Fredric Portin14:51:0013:18:0011:30:0012:00:00   183491

Halsuan Toivo

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E Akseli Jussinmäki14:31:0011:03:0010:01:0011:32:00   214749
H35AL2383Ari Jussinmäki13:34:0010:44:0010:20:0010:26:00   194259
H60AL3377Mauri Jussinmäki13:40:0011:48:0010:36:0011:16:00   81847
D124052Iina Koskela13:37:0010:27:0011:17:0010:49:00   206712
H12TR4163Pietari Jussinmäki13:48:0011:30:0010:28:0011:04:00   152064
H9RR4292Iisakki Jussinmäki14:44:0012:23:0010:13:0010:51:00   81849
H754452Aapo Hietalahti  12:59:0011:17:00   81852

Hankasalmen Hanka

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55A2154Juha Tolonen15:04:0011:12:0012:14:0011:14:00   210087
H35AL2380Samuli Heino13:40:0010:40:0010:30:0010:16:00   48213
H65AL3480Mikko Valkonen14:09:0011:39:0010:43:0010:13:00   47683
H70AL4441Taisto Valkonen13:39:0012:47:0011:33:0012:03:00   221049
H754496Paavo Valkonen15:27:0011:09:0013:29:0010:25:00   159189
D654585Leena Valkonen15:14:0012:22:0011:14:0012:00:00   55135
D654586Pirjo Valkonen14:48:0013:10:0011:26:0011:42:00   159188

Hauhon Sisu

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H35A1115Mikko Lepistö13:50:0010:32:0010:28:0011:10:00   411932
H35A1123Jukka Pohjola13:28:0010:46:0011:12:0010:28:00   45553
H21C2564Ossi Pohjola15:22:0011:00:0011:42:0012:14:00   194188
D21C3247Tia Pohjola13:41:0011:25:0010:45:0011:41:00   194294
H60AL3398Pekka Pohjola13:06:0010:46:0011:38:0011:36:00   191708

Haukiputaan Heitto

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D18E Saana Backman14:16:0011:14:0010:48:0011:54:09   132255
H45A2024Jari Lehtosaari15:16:00      169354
H60AL3374Raimo Holappa13:12:0010:48:0011:52:0011:12:00   141174
H65AL3427Niilo Haapaniemi14:47:0011:01:0010:07:0010:57:00   153486
H12TR4173Kasperi Matinlauri13:10:0011:22:0010:42:0011:54:00   183189
D10RR4272Mimosa Matinlauri13:48:0011:54:0012:17:0010:23:00   53802
H8RR4349Miska Matinlauri14:04:0012:42:0011:48:0012:56:00   183188

Helsingin Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Timo Mähönen15:09:0011:44:0010:10:0012:30:20   100779
D21E Anniina Suhonen14:42:0010:00:0012:28:0012:11:54   202645
H20E Artur Kulagin13:35:0010:29:0010:53:0010:48:00   188596
H18E Tuomas Heikkilä13:04:0010:38:0011:08:0011:00:00   185044
H18E Johannes Louhi14:04:0010:18:0010:30:0011:46:00   153281
H16E Matias Salonen13:35:0011:33:0010:17:0011:00:52   209206
D20E Venla Heikkilä13:18:0011:52:0010:14:0010:23:28   173357
D16E Sanni Heikkinen13:09:0011:09:0010:57:0011:28:00   156232
H21A1001Lassi Aaltonen13:52:0010:10:0011:28:0011:44:00   402693
H35A1128Janne Nurminen   10:26:00   170067
H40A1163Mikko Salonen13:29:0011:05:0010:17:0011:05:00   65849
H40A1166Henrik Tala13:25:0011:19:0010:55:0010:19:00   47858
H55A2115Jarmo Heikkinen14:54:0011:22:00     40856
H60A2191Esa Lehto  12:05:0010:37:00   177036
H65A2245Jorma Kuparinen13:02:0010:52:0011:18:0011:42:00   411534
H65A2249Tapio Leino13:22:0010:48:0011:42:0011:06:00   169507
D21A2301Anni Karhunen14:07:0011:13:0010:51:0012:13:00   485487
H40AL2402Aleksei Hamppu13:49:0010:57:0010:47:0010:17:00   58627
D40A2511Heidi Salonen14:16:0010:46:0011:34:0010:10:00   65846
D21AL3109Sonja Nyberg13:05:0010:43:0010:31:0010:47:00   92917
D21AL3127Ramona Åkermarck-Mähönen13:21:0010:55:0010:07:0010:39:00   312903
D35B3135Paula Jouhten 11:06:0011:48:0010:38:00   177066
D45B3234Tiina Tervo-Rantakokko13:02:0010:14:0010:26:0010:14:00   47228
D45A3317Sanna Lousio15:00:0010:16:0011:28:0010:32:00   159890
H65AL3425Olavi Aho 10:37:0011:27:0010:29:00   206581
H13A4078Anton Hamppu14:06:0011:58:0011:14:0012:22:00   159600
D13A4122Venla Salonen15:32:0011:20:0012:02:0010:54:00   214856
D12TR4210Merianna Rantakokko14:08:0010:20:0011:40:0010:46:00   180956
D10RR4258Elina Hamppu13:49:0011:48:0012:31:0010:10:00   205006
D654559Marja Kuparinen15:38:0012:10:0010:28:0012:20:00   218517
D704627Tytti Torp15:09:0012:05:0011:31:0011:59:00   99652

Hiidenkiertäjät

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Matti Kivelä13:35:0013:02:0011:28:0012:12:58   196619
H21E Olli-Pekka Koistinen14:35:0012:42:0010:56:0012:12:57   207965
H21E Oskari Liukkonen14:05:0013:40:0011:56:0012:16:45   156042
H21E Mikko Patana15:03:0012:20:0010:38:0012:19:41   112540
D21E Jenny Patana14:04:0011:10:0013:14:0011:50:22   173576
D20E Tiia-Maria Rauttola13:24:0011:32:0010:32:0010:47:00   182724
H21A1046Perttu Sorsa14:52:0011:02:0010:06:00    147177
H21AL1090Lauri Sorsa13:57:0010:45:0010:17:0011:13:00   173679
H21AL1091Perttu Sorsa   10:39:00   147177
H55A2126Kari Koistinen14:40:0012:06:0011:40:0011:08:00   178004
D50A3551Marja Rauttola14:01:0010:57:0010:51:0011:27:00   90151
D13-14B4146Julianna Heikkinen14:53:0011:19:0011:45:0011:47:00   220890
H10RR4222Thomas Heikkinen13:19:0011:10:0011:29:0012:01:00   48443
H70AL4414Reijo Leino14:09:0012:25:0011:37:0011:59:00   161060
H754472Olavi Leino15:33:0010:01:0012:39:0011:43:00   201790

Hiisirasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21AL1082Ilari Leppimäki13:53:0010:17:0010:53:0010:59:00   83983
D40A2512Katja Seppänen14:40:0010:00:0011:26:0010:26:00   207038
D45B3229Satu Lehmus13:22:0010:04:0010:30:0010:12:00   216235
H50AL3306Petteri Vuorinen13:36:0011:20:0010:34:0011:46:00   186672
H65AL3442Olli Kares13:59:0010:31:0011:53:0010:39:00   83890
H804590Olavi Huhtala16:06:0010:04:0012:00:0013:18:00   158775

Himangan Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H45B2449Juha Kuusisto13:19:0010:15:0010:31:0010:25:00   55390
H21C2565Pasi Santapakka15:14:0011:10:0011:38:0012:24:00   50987
D20B3176Emilia Kaustinen15:02:0010:22:0011:06:0011:54:00   88579
D40B3182Johanna Halla-aho14:05:0011:55:0010:59:0011:29:00   159716
D18B3205Emma Halla-aho14:29:0010:55:0011:53:0011:05:00   216288
H50AL3287Kari Kaustinen13:30:0011:54:0010:20:0011:32:00   55437
H65AL3473Veli-Matti Uunila14:51:0010:35:0010:23:0011:05:00   88581
H70A3523Jussi Viitasaari13:44:0010:38:0011:08:0010:20:00   95234

Hirvensalon Heitto

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60A2194Veijo Lämsä14:07:0011:57:0012:19:0010:39:00   189674
D604533Irmeli Saari13:04:0011:12:0013:22:0010:48:00   45728

Hollolan Urheilijat -46

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E Aaro Virtanen14:09:0011:01:0010:37:0011:28:24   190864
H40AL2401Timo Gröhn13:47:0010:25:0010:55:0010:41:00   201540
H124008Riku Gröhn13:10:0011:04:0011:20:0010:26:00   182827
H124037Ilari Virtanen13:30:0010:48:0010:14:0011:24:00   191640
D10RR4256Ronja Gröhn14:05:0011:42:0012:30:0010:01:00   186467

Hong Kong

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55A2136Wai Tin Man14:56:0011:04:0012:08:009:58:00   171560
D604543Yuk Hing Wong14:26:0011:28:0012:36:0010:02:00   76419

Honkajoen Seudun Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H45A2008Heikki Haunia14:30:0010:58:0012:32:0012:04:00   205736
D13A4102Heta Haunia14:34:0011:36:0012:22:0011:08:00   202669

Hungary

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D16E Zsofia Sarközy14:21:0010:19:0010:53:0010:53:26   183212
H35A1127Gergely Sarközy13:42:0010:22:0011:10:0010:44:00   183211
D124069Rita Sarközy13:23:0011:09:0010:55:0010:53:00   183215

Hyvinkään Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H18E Sakari Puolakanaho13:00:0010:46:0011:06:0011:34:36   193670
D18E Sanni Norrbacka13:58:0011:04:0011:10:0011:44:40   185214
H35A1121Toni Pikkarainen14:12:0010:16:0010:42:0011:00:00   110388
H40A1158Tapani Partanen13:19:0010:49:0010:37:0011:25:00   217435
H40A1160Pasi Romppainen13:43:0010:09:0010:57:0011:09:00   184738
H40A1164Sampo Sillanpää13:35:0011:15:0010:25:0010:51:00   174748
H40A1173Janne Åberg13:39:0011:03:0011:01:0010:15:00   182696
D35A2354Paula Partanen15:27:0010:35:0011:49:0010:21:00   193650
D35A2358Hanna Sillanpää14:59:0010:03:0012:31:0010:39:00   202031
H35AL2384Teemu Kantelinen13:42:0010:24:0010:16:0010:42:00   44864
D40A2496Mari Laurinen13:50:0010:38:0011:18:0010:56:00   161608
H14A3020Lauri Partanen13:39:0011:59:0010:55:0010:53:00   158509
D21AL3111Hanna-Riikka Partanen13:29:0010:37:0010:43:0010:01:00   95171
D45B3230Aino Norrbacka13:28:0010:08:0010:04:0010:22:00   198883
H60AL3392Heikki Miettinen15:00:0010:10:0010:30:0011:30:00   41997
H60AL3402Hannu Salomäki13:52:0010:18:0011:30:0011:50:00   51585
H65AL3460Risto Partanen13:33:0011:49:0011:21:0010:09:00   201174
H65AL3468Aarno Saviaho13:11:0010:53:0011:49:0011:13:00   214114
D124058Salla Norrbacka13:43:0010:25:0010:49:0011:17:00   202717
D124075Nea Åberg13:11:0011:13:0010:59:0010:57:00   44477
H10RR4236Miika Mäenpää13:13:0010:49:0011:40:0012:15:00   156531
D10RR4280Piia Romppainen14:20:0011:28:0012:15:0010:17:00   214281
D9RR4332Ninni Åberg15:13:0010:09:0010:49:0011:37:00   51737
H8RR4342Leevi Kantelinen14:34:0012:40:0011:46:0012:26:00   211103
H8RR4343Vili Kantelinen14:38:0012:28:0011:24:0013:08:00   210840
D8RR4380Helmi Mäenpää15:36:0011:16:0013:08:0011:24:00   203015
H754457Eino Jokinen15:19:0011:45:0012:03:0011:09:00   202804
D604524Anneli Miettinen13:12:0011:16:0013:20:0010:52:00   42040
D654579Marja Tukiainen15:44:0012:52:0010:10:0012:12:00   42203
H804592Taisto Jakoaho16:28:0010:28:0011:42:0013:04:00   206622
D754637Ritva Jakoaho15:31:0011:21:0012:03:0012:17:00   195142

Hämeenlinnan Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D16E Sanni Kuusinen14:09:0010:25:0011:01:0010:48:26   191017
H21A1063Vili Virkki13:14:0010:54:0012:00:0011:12:00   158515
H45A2022Petri Kuusinen15:24:0011:08:0012:02:0011:18:00   183850
H45A2052Antti Virtanen15:02:0011:34:0012:20:0011:02:00   94991
H55A2120Arto Jokinen14:32:0012:26:0010:50:0012:08:00   154561
H55A2131Martti Leppälä15:14:0011:56:0011:00:0011:38:00   48372
H55A2162Antti Virkki14:10:0012:20:0011:44:0011:20:00   53744
H60A2211Teuvo Tiilikainen14:41:0012:05:00 10:55:00   83822
D14A3057Heta Virtanen14:43:0010:27:0011:51:0010:11:00   152280
D16B3265Anna Kopra14:35:0010:37:0011:11:0010:53:00   186636
H70A3489Aarno Hovikorpi13:00:0011:22:0010:16:0011:02:00   203929
H124013Jami Kopra14:18:0010:16:0010:46:0010:52:00   2
D124053Saana Kuusinen13:39:0010:21:0011:07:0011:11:00   208115
D124074Reeta Virtanen13:55:0010:39:0010:21:0010:55:00   189974

Hämeenlinnan Tarmo

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D18B3214Enni-Maria Peltola14:39:0010:45:0011:43:0011:03:00   218550

IF Brahe

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H18E Axel Johansson13:06:0010:56:0010:52:0011:53:00   40186
H16E Emil Johansson14:07:0011:13:0010:11:0011:40:00   186725
H21A1002Vesa Aaltonen13:18:0010:46:0011:58:0011:14:00   409730
H45A2014Peter Johansson15:30:0011:46:0011:20:0011:14:00   186734
H60A2177Tore Högnäs14:57:0010:45:0012:25:0011:05:00   154755
H60A2188Peter Kronholm14:13:0012:13:0010:51:0011:53:00   93043
D40B3184Malin Johansson13:53:0011:57:0010:53:0011:49:00   206929
H50AL3279Johan Byggningsbacka13:14:0011:48:0010:10:0011:56:00   206681
H65AL3424Jukka Aaltonen13:55:0010:03:0011:29:0011:39:00   218876
D604500Eeva-Kaarina Aaltonen13:26:0011:52:0012:24:0010:36:00   45138

IF Femman

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21E Julia Järveläinen14:58:0010:38:0012:58:0011:58:50   205557
H21A1049Staffan Tunis14:16:0010:30:0010:36:0011:42:00   161069

IFK Göteborg

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21E Kirsi Nurmi14:28:0010:12:0012:44:0011:52:16   58776
D21E Anna Närhi14:00:0010:28:0013:04:0012:22:00   186751

IFK Lidingö

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Mårten Boström13:33:0013:32:0011:38:0012:05:16   412266

Iin Yritys

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D18E Johanna Juntunen14:26:0010:44:0011:02:0012:05:00   129946
H45A2049Seppo Veijola  10:50:00  
H45B2443Kari Backman13:29:0010:33:0010:11:0010:15:00   57571

Iisalmen Visa

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21A2295Terhi Huovinen  10:03:0012:09:00   42484
D21A2317Ritva Partanen14:33:0011:25:0010:19:0011:47:00   220503
H55B2532Pekka Koljonen 11:38:0012:20:0011:06:00   213846
D21AL3126Hanna Väätäinen13:37:0010:05:0010:59:0010:17:00   205139
D45B3238Sari Vainikainen13:10:0010:22:0010:02:0010:26:00   207171
H60AL3375Martti Huusko13:46:0011:34:0011:18:0010:54:00   205738
H65AL3451Matti Kumpulainen13:47:0011:31:0010:11:0011:33:00   207035
D50A3544Seija Nelimarkka14:13:0010:59:0010:35:0011:31:00   184737
D13-14B4149Iida-Liisa Kuokka14:51:0011:17:0011:47:0011:45:00   211059
D10RR4269Senni Kukkonen14:17:0011:30:0012:12:0010:20:00   190077
H8RR4347Niilo Kukkonen14:06:0012:38:0011:56:0012:48:00   197489
H70AL4440Veijo Vainikainen14:25:0012:09:0011:45:0011:49:00   47099
H754481Valto Puustinen16:09:00      157088

Iisu

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H50A2070Vesa Kemppainen14:03:0011:29:0011:55:0010:25:00   49363
H65A2250Sakari Liedes14:50:0010:00:0011:00:0011:22:00   189258
H40B2429Markku Loukusa13:12:0010:22:0010:02:0010:18:00   159431
H20B2438Sami Miettunen13:20:0010:02:0010:20:0010:08:00   113042
H60AL3422Antti Välikangas13:10:0010:58:0012:06:0010:52:00   87890
D13A4115Iina Loukusa15:18:0011:02:0011:32:0011:36:00   179817
D12TR4203Anni Loukusa14:38:0010:10:0011:22:0010:48:00   113048
H10RR4227Paavo Kemppainen13:04:0010:56:0011:43:0012:09:00   94838
H10RR4238Paavo Niemelä13:32:0010:42:0011:33:0012:11:00   98235
H754447Matti Haatainen15:23:0010:57:0013:13:0010:45:00   406076
H854606Kyösti Jäppinen14:25:0011:47:0012:15:0012:33:00   49377
H854610Jussi Turkka14:29:0011:37:0012:21:0012:29:00   52756
D704620Anneli Mattila15:01:0012:31:0011:43:0011:33:00   120587
D704633Anneli Vilppola14:57:0012:13:0011:47:0011:41:00   74597

IK Falken

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D654546Brita Forsman15:36:0012:56:0010:48:00    201482

IK Kronan

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H40A1134Kenneth Grankull14:07:0011:09:0010:19:0010:27:00   207981
D21A2325Ida-Marie Skogvik13:27:0011:57:0010:41:0012:15:00   95980
D40A2487Jaana Grankull14:10:0010:44:0011:48:0010:06:00   208005
H55B2538Göran Skogvik14:18:0011:34:0012:06:0011:18:00   216155

Ikaalisten Nouseva-Voima

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Mikko Knuuttila13:31:0012:04:0010:26:0012:15:36   169059
H21E Vesa Taanila14:23:0012:32:0010:54:0012:12:41   201255
H20E Aleksi Karppinen13:23:0010:47:0011:01:0010:00:00   153160
H16E Teemu Oksanen13:31:0011:41:0010:05:0011:15:51   161557
D18E Maiju Oksanen14:48:0010:48:0010:42:0011:48:10   195226
D18E Jenny Vehkalahti13:44:0010:52:0011:38:0012:14:00   195473
H21A1014Juho-Veikko Hytönen14:22:0010:14:00     152202
H21A1038Ville Parkkinen15:00:0010:34:0011:16:0010:24:00   218158
H21AL1079Iivo Kriikkula14:01:0011:01:0010:19:0010:23:00   179661
H45A2048Harri Vehkalahti15:28:0012:02:0010:58:0011:42:00   197578
D45A3320Kristiina Oksanen14:26:0010:50:0012:02:0010:10:00   158503
H124036Anton Vehkalahti13:58:0011:12:0010:10:0010:42:00   206603

Ilomantsin Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55A2119Taito Jeskanen14:14:0011:18:0011:22:0012:30:00   47127
H55A2164Jouni Volotinen15:32:0011:08:0011:02:0011:58:00   47138
H45B2444Esa Haaranen13:17:0010:21:0010:27:0010:17:00   47126
D13-14B4142Anni Haaranen 11:41:0011:53:0011:27:00   182414

Itä-Hämeen Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H50A2074Jari Lahtinen14:57:0010:33:0011:05:0011:29:00   401939
H50A2105Pasi Valkonen14:45:00 11:01:00    202073
H50A2107Jukka Väyrynen13:57:0011:45:0011:35:0010:45:00   211073
D50A3547Hanna Paronen14:11:0011:17:0010:43:0011:01:00   207210
D55A3570Terttu Lahtinen15:01:0010:27:0011:41:0010:09:00   202610
D55A3578Suvi-Päivikki Uusitalo14:47:0010:43:0011:21:0010:25:00   166568
D604504Maria-Leena Hakkarainen13:24:0012:00:0012:54:0010:04:00   57120

Itä-Päijänteen Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D16E Elsa Peltonen13:41:0010:51:0011:03:0011:24:00   91861
D40A2506Satu Paalanen14:12:0010:42:0011:40:0010:08:00   215268
H14A3019Arttu Paalanen13:15:0011:41:0010:33:0011:39:00   157120
D21AL3112Iida Peltonen13:23:0010:31:0010:55:0010:03:00   82035
D16B3269Hilma Myöhänen14:27:0011:11:0011:27:0010:39:00   190094
H12TR4177Valtteri Paalanen13:26:0011:04:0010:34:0011:56:00   204115
H9RR4300Tuomas Paalanen14:41:0012:18:0010:07:0011:04:00   190033
H754453Tapani Häkkinen15:11:0011:13:0012:53:0010:57:00   215279

Japan

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H50A2081Tatsuya Miyakawa13:27:0012:01:0011:39:0010:55:00   483422

Joutsenon Kullervo

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60A2186Seppo Keltamäki14:11:0010:55:0012:21:0011:51:00   49355
D35A2353Tarja Nykänen15:11:0010:45:0012:01:0010:07:00   58973
H754488Tarmo Salmi14:59:0011:33:0012:29:0011:03:00   216185
H804601Veikko Suutari16:24:0010:22:0011:32:0013:12:00   487829

Juuan Jänne

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65A2284Seppo Väyrynen14:44:0011:02:0010:32:0010:30:00   51850

Jämsän Retki-Veikot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21E Merja Rantanen 11:32:0013:46:00    183735
D16E Inka Nurminen14:15:0010:07:0010:59:0010:30:00   191860
H21A1039Tommi Peltonen13:36:00      81645
H40A1154Joonas Nurminen13:07:0011:07:0011:07:0010:35:00   216249
D35A2341Susan Humppi14:49:0010:29:0012:07:0010:51:00   199796
D35A2352Susanna Nurminen15:19:0010:47:0011:45:0010:17:00   186643
D35A2359Mia Taini15:03:0010:05:0012:17:0010:43:00   409362
H35AL2386Olli Lahtomäki13:22:0010:18:0010:48:0010:38:00   199022
H35AL2389Teemu Ronkainen13:14:0010:50:0010:40:0010:30:00   181593
H40B2432Tommi Sinisammal13:08:0010:18:0010:00:0010:24:00   401212
D40A2490Taija Huuskonen14:28:0010:08:0011:14:0010:58:00   401156
D14A3044Ella Kokkinen14:37:0010:31:0011:33:0010:43:00   194991
D35B3140Mari Lainkari14:02:0010:40:0011:40:0010:40:00   207945
D35B3149Liisa Sinisammal13:32:0010:44:0011:46:0010:58:00   203833
D40B3191Leea Lahtomäki14:09:0011:23:0011:13:0011:39:00   153764
H50AL3292Jaakko Lajunen13:54:0011:10:0010:50:0011:26:00   182820
H65AL3438Mauri Junnola13:07:0010:51:0011:13:0011:43:00   169535
H70A3486Pentti Helminen13:38:0010:52:0010:04:0011:16:00   183742
H70A3505Pauli Lahma14:08:0010:10:0010:28:0010:52:00   178056
H124026Aarni Ronkainen13:54:0010:12:0010:54:0011:10:00   185123
H12TR4175Hannes Nurminen13:34:0011:52:0010:20:0011:10:00   183501
D12TR4218Marian Yijälä14:14:0010:16:0011:54:0010:36:00   193191
D12TR4219Siiri Yijälä14:22:0010:08:0011:46:0010:42:00   193190
H10RR4245Elias Ronkainen13:01:0010:58:0011:32:0012:25:00   170058
H10RR4247Taavi Sinisammal13:22:0011:09:0011:26:0012:02:00   3
D9RR4322Sinja Nojonen15:27:0010:14:0010:33:0011:34:00   1
D8RR4385Elli Taini15:40:0011:40:0012:32:0011:48:00   208525
H70AL4400Keijo Jylhä13:55:0012:41:0010:05:0013:21:00   181747
D654561Aino Lainkari15:48:0013:12:0010:30:0011:30:00   202918
D704626Leena Sinisammal15:15:0012:27:0011:29:0011:37:00   206708

Järvenpään Palo

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65A2283Olavi Vuorio14:48:0010:18:0011:10:0010:38:00   161648
D21B2550Elisa Latvasto-Hyvärinen14:30:0012:14:0011:18:0011:52:00   173134
H10RR4228Jaakko Kervinen13:23:0010:53:0011:15:0012:26:00   44292
H70AL4405Unto Kervinen13:31:0012:05:0010:51:0013:29:00   161641
H754489Toivo Setälä16:15:0010:41:0012:25:0010:33:00   151091

Kaakon Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H70AL4410Herkko Kykkänen14:07:0012:11:0011:43:0012:11:00   203927

Kajaanin Kuohu

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55A2118Juha Härkönen14:50:0012:02:0011:48:0010:54:00   194327
H55A2127Markku Kokkonen15:28:0011:40:0011:14:0011:06:00   55608
H60A2175Arto Härkönen15:05:0011:43:0011:25:0011:01:00   55607
H65A2239Erkki Kari13:28:0011:28:0011:08:0010:48:00   189861
H55B2537Kari Putkonen14:00:0011:36:0012:24:0011:08:00   50561
H55AL3354Jari Halonen13:03:0010:39:0010:21:0010:27:00   55637
H60AL3363Hannu Anttonen14:42:0010:44:0011:32:0010:06:00   55610
H60AL3397Raimo Piirainen13:38:0011:52:0011:22:0010:38:00   55631
H60AL3401Veikko Repo14:06:0010:06:0011:48:0011:00:00   150532
H60AL3414Kimmo Nieminen13:32:0010:30:0011:14:0012:06:00   40798
H70AL4391Alpo Anttonen14:29:0012:19:0011:17:0011:47:00   55630

Kajaanin Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H18E Tommi Härkönen13:10:0010:54:0010:40:0011:34:51   155030
D18E Riikka Haverinen14:14:0010:56:0011:00:0012:06:00   191988
H21A1029Ville Widgrén13:24:0010:48:0011:18:0011:38:00   220701
H21A1042Jari Rajala13:20:0011:26:0010:42:0011:58:00   84550
H35A1108Ari-Matti Korhonen13:22:0010:56:0010:32:0011:14:00   202689
H40A1136Urpo Heikkinen13:53:0010:45:0011:17:0010:21:00   192973
H40A1141Ilkka Kasila14:23:00  10:11:00   128213
H40A1145Timo Kokkonen13:59:0010:39:0010:09:0011:17:00   180412
H45A2033Jouko Reponen15:34:0011:24:0011:48:0011:08:00   180730
H45A2039Juha Suutari14:58:0012:14:0011:38:0010:50:00   195988
H50A2091Hannu Pietilä13:49:0011:11:0010:47:0011:55:00   57166
H55A2121Pekka Kaartinen15:06:0010:54:0012:02:0011:48:00   180398
H55A2149Markku Savolainen15:34:0011:16:0011:56:0010:48:00   154979
H60A2171Risto Haapakoski15:13:0011:55:0011:15:0010:53:00   40782
D21A2307Saara Malinen14:13:0011:19:0011:33:0010:57:00   409723
D21A2309Anna Moilanen13:19:0011:49:0011:29:0011:31:00   190872
D35A2345Sonja Kellokumpu14:53:0010:31:0012:23:0010:27:00   190849
D40A2489Virva Horneman14:24:0010:30:0011:52:0010:00:00   132346
H55B2536Timo Pinola14:16:0011:26:0012:00:0011:24:00   40786
D21B2547Paula Juntunen14:50:0012:06:0011:02:0011:58:00   156456
D21B2552Hanna Näpänkangas14:54:0011:56:0011:24:0011:32:00   182936
D21B2554Liisa Tiihonen14:40:0012:22:0011:08:0011:38:00   154562
D21B2557Paula Widgren14:32:0012:02:0011:28:0011:46:00   135438
D21B2558Tanja Väyrynen14:36:0012:10:0011:20:0011:54:00   181213
H14A3012Eemeli Kokkonen14:01:0011:09:0010:53:0011:27:00   180363
D14A3053Tia-Maria Tikkanen14:51:0010:17:0011:47:0010:13:00   168310
D50B3068Ulla Moilanen13:52:0010:58:0010:52:0011:14:00   180643
D50B3070Sirkka-Liisa Niskanen13:28:0011:22:0010:58:0011:04:00   191536
D50B3075Tuula Rajander13:56:0011:32:0010:26:0011:00:00   124272
D55B3084Tuula Keränen14:34:0010:36:0011:26:0010:22:00   192838
D35B3130Laura Flöjt-Leinonen13:36:0010:58:0011:58:0010:22:00   174792
D35B3141Katariina Lukkarinen14:06:0011:02:0011:22:0010:26:00   169397
D40B3188Anu Kuosmanen13:45:0012:01:0010:47:0011:47:00   40780
D18B3204Maaria Haikola14:37:0010:41:0011:57:0011:11:00   202834
D16B3261Karoliina Kasila14:13:0010:41:00 11:07:00   194328
D16B3267Oona Kuosmanen14:31:0011:17:0011:03:0010:51:00   57174
H50AL3282Jari Karppinen14:04:0011:42:0010:26:0011:16:00   55510
H50AL3283Kyösti Karttunen13:42:0011:34:0010:12:0011:58:00   191725
D45A3310Tuula Haverinen14:48:0010:26:0011:16:0010:46:00   214766
H55AL3345Pentti Malinen13:01:0010:29:0010:39:0010:11:00   411576
H65AL3445Pentti Kela14:25:0010:17:0010:41:0011:31:00   411740
H65AL3458Eero Okkonen13:41:0011:07:0011:45:0010:17:00   183359
D50A3533Eevi Karppinen13:27:0011:39:0011:01:0011:11:00   124150
D55A3572Paula Malinen14:51:0010:41:0011:37:0010:07:00   194258
H124014Konsta Korhonen13:56:0010:38:0011:12:0010:22:00   202867
H13A4091Antti Pietilä14:04:0012:24:0010:50:0012:14:00   155131
D13A4098Jenni Antikainen 10:50:00 11:30:00   155115
D13-14B4143Ninni Haikola14:41:0011:23:0012:11:0011:31:00   194433
D13-14B4145Marika Haverinen15:01:0011:47:0011:39:0011:25:00   191194
D13-14B4147Josefiina Kasila15:11:0011:13:00 11:35:00   194229
D12TR4198Meeri Kokkonen14:58:0010:14:0011:30:0010:20:00   194228
D12TR4212Mia-Emilia Tikkanen14:32:0010:56:0011:20:0010:08:00   181824
H10RR4250Kalle Tikkanen13:18:0011:07:0011:13:0012:13:00   55939
D9RR4310Mette Haikola15:15:0010:02:0010:45:0011:43:00   194358
H8RR4346Karri Korhonen14:32:0012:46:0011:44:0012:24:00   216379
H70AL4412Jorma Lappalainen14:23:0013:03:0010:17:0012:23:00   40785
H70AL4419Eero Lång14:15:0012:31:0011:13:0012:09:00   55515
H70AL4431Reino Seilonen14:39:0012:27:0010:07:0013:07:00   205128
D604502Anna-Maija Anttonen14:08:0010:40:0012:38:0011:02:00   218830
H854608Jouko Mäkelä14:31:0011:45:0012:17:0012:27:00   180882

Kalajoen Junkkarit

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H18E Niko Paavola13:14:0010:24:0011:04:0011:57:00   152759
D16E Eeva Kurikkala13:35:0010:37:0011:23:0011:23:00   411698
H21AL1068Joni Alasuvanto13:35:0010:23:0011:13:0010:37:00   217547
H21AL1069Matti Alasuvanto13:41:0010:33:0011:09:0010:33:00   48173
H40A1156Hannu Oja14:15:0010:35:0010:31:0010:47:00   48419
D35A2342Linda Junnikkala15:35:0010:17:0012:13:0010:09:00   50117
H45B2448Olli-Pekka Kurikkala13:23:0010:25:0010:01:0010:39:00   410890
D21B2544Satu Himanka14:38:0012:16:0011:26:0011:30:00   216453
D21B2545Suvi Himanka14:48:0012:04:0011:30:0011:34:00   75532
D40B3189Sirkku Kurikkala13:55:0011:27:0011:17:0011:51:00   183552
D13A4111Anna Kurikkala15:16:0011:30:0012:00:0011:00:00   182749
H13-14B4137Paavo Tilvis14:23:0012:07:0011:19:0011:53:00   159717
H12TR4176Jirka Oja13:24:0011:58:0010:02:0011:30:00   220870
H754480Kalevi Puusaari15:07:0010:25:0013:03:0011:13:00   48149

Kalevan Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Hannu Airila13:45:0013:06:0011:20:0012:04:48   183849
H21E Aaro Asikainen14:55:0013:26:0011:42:0012:54:00   204113
H21E Juuso Metsälä14:31:0012:22:0010:36:0012:18:13   195281
H21E Lauri Nenonen14:13:0011:54:0010:04:0012:24:02   178156
H21E Jere Pajunen13:17:0013:36:0011:34:0012:09:43   173383
D21E Silja Kauppinen14:20:0010:08:0012:30:0012:12:20   177210
H20E Arto Niiranen13:29:0010:35:0010:51:0010:26:33   161078
H16E Petka Hummelholm14:33:0010:39:0010:25:0011:38:00   202650
H16E Elias Liukka13:55:0010:25:0011:09:0011:46:00   169274
H16E Pieti Liukka13:33:0010:07:0011:39:0011:35:00   214927
D20E Essi Rautasalo13:30:0011:28:0010:18:0010:18:49   189945
D18E625Iina Rautasalo14:44:0010:14:0011:16:0012:13:00   189997
D16E Moona-Susanna Havula14:05:0011:19:0010:23:0011:04:06   208227
H45A2009Esa Havula14:00:0011:26:0011:42:0012:30:00   179956
H45A2015Jari Jormanainen14:14:0011:50:0012:34:0011:12:00   41848
H45A2018Anssi Kokkonen15:22:0012:00:0011:10:0011:30:00   202705
H45A2025Juha Malinen 11:42:0012:30:00    47070
H60A2200Markku Piironen  11:41:0012:19:00   128939
H65A2254Kauko Malinen 10:07:0011:44:00    128929
D21A2288Anna-Kaisa Asikainen14:17:0011:27:0010:25:0011:41:00   218867
D21A2296Henna Höglund13:17:0012:03:0011:17:0011:35:00   153194
H35AL2392Kalle Sivén13:18:0010:14:0010:44:0010:50:00   50268
H35AL2394Tuukka Tuomela13:36:0010:28:0010:14:0010:46:00   159472
H40AL2425Petri Vainio13:41:0010:15:0011:07:0010:49:00   47066
H50B2526Ari Niiranen14:03:0011:01:0011:09:0011:11:00   215650
D21B2543Suvituuli Asikainen14:44:0012:18:0011:06:0011:50:00   83360
D35B3134Sari Jormanainen13:18:0011:00:0011:30:0011:06:00   181362
D18B3206Heidi Havula14:49:0011:07:0011:35:0010:53:00   177067
D45A3316Heli Liukka14:44:0010:18:0011:50:0010:20:00   202830
H65AL3457Pekka Nousiainen13:39:0011:43:0010:09:0011:23:00   43153
D50A3535Aija Koistinen13:53:0011:15:0011:07:0011:03:00   215424
D50A3550Anneli Rautasalo13:43:0011:29:0011:11:0010:59:00   202666
D50A3554Sisko Turunen  10:57:0011:45:00   207022
D124046Marikki Juntunen13:47:0011:05:0010:23:0010:37:00   182261
D13A4114Venla Liukka15:12:0011:44:0011:42:0011:10:00   146120
D12TR4204Jonna Mukkala14:40:0010:54:0011:02:0010:16:00   218859
H10RR4234Jonne Mukkala13:16:0011:01:0011:41:0012:03:00   154709
D10RR4265Hertta Juntunen13:58:0011:35:0012:21:0010:33:00   194136
H8RR4341Henrik Juntunen14:40:0013:08:0011:08:0012:42:00   197691
H8RR4350Jonni Mukkala14:12:0013:02:0011:04:0013:16:00   202611
D8RR4384Neela Sivén15:46:0011:50:0013:00:0011:00:00   113576
D604521Hennariikka Lonka14:12:0011:18:0012:52:0010:16:00   202656
D654567Riitta Niinioja15:18:0013:00:0011:16:0011:36:00   82755

Kangasala SK

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Jere Ahonen14:19:0011:50:0010:08:0012:28:05   186468
H21E Santeri Sainio13:15:0011:56:0010:00:0012:23:49   214204
D21E Outi Hytönen13:52:0011:36:0013:58:0012:27:00   183993
D21E Laura Ahonen14:52:0010:16:0012:46:0012:06:43   159052
H16E Jeremias Joutsensaari13:49:0011:11:0010:39:0011:13:47   208530
H21A1032Jarkko Liuha  10:44:00    107254
H45A2036Vesa Ruuska14:22:0011:48:0011:02:0012:24:00   207264
H65A2248Jussi Lavikainen14:18:0010:34:0010:20:0011:46:00   177834
D21A2306Riina Liuha   12:29:00   155809
D21A2322Iida Savolainen13:01:0011:31:0011:21:0012:33:00   205849
H35AL2388Tomi-Pekka Olkkonen13:38:0010:26:0010:22:0010:44:00   186653
H40AL2419Sami Sivunen13:43:0010:49:0010:17:0011:05:00   410635
H45AL2469Jarmo Joutsensaari13:14:0011:50:0010:28:0011:12:00   220717
D14A3051Linda Sainio14:47:0010:25:0011:23:0010:47:00   196283
D35B3148Tuulikki Olkkonen13:24:0011:04:0011:36:0010:50:00   190055
D55A3576Netta Tammisalo14:37:0010:35:0011:53:0010:11:00   216616
D124061Veera Olkkonen13:53:0010:59:0010:15:0010:35:00   159794
H13A4090Vili Olkkonen14:24:0012:20:0011:08:0011:58:00   199943
D8RR4375Vilma Liuha  12:52:0011:38:00   42606
D604518Pirjo Lavikainen14:22:0011:06:0012:14:0010:50:00   47812

Kangasniemen Kalske

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D20E Viivi Valkonen13:10:0011:50:0010:24:0010:26:18   413138
D21A2303Tiina Laitinen13:37:00 10:11:0012:03:00   57024
D21A2336Oona Valkonen13:25:0012:13:0010:37:0011:53:00   40980
D14A3049Lotta Pynnönen14:41:0010:43:0011:29:0010:19:00   91762
D21AL3122Outi Valkonen13:47:0010:21:0010:49:0010:05:00   214807
H16B3163Joona Laitinen14:28:0011:56:0010:22:0011:30:00   179926
D45A3327Leena Sippo14:40:0010:08:0011:36:0010:54:00   220675
H55AL3356Pekka Valkonen13:41:0010:01:0010:13:0010:23:00   401274
H13A4092Matias Sippo13:52:0012:14:0011:18:0012:32:00   179943

Kankaanpään Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21AL1093Santeri Vaara13:25:0011:03:0010:35:0010:41:00   216161
H50A2064Jouko Huuhka14:27:0010:55:0012:07:0010:23:00   182615
D21AL3114Maria Taanila13:11:0010:51:0010:33:0010:27:00   204880
H60AL3413Jari Vaara14:48:0010:24:0011:20:0010:28:00   42347
H65AL3443Erkki Katajisto13:51:0011:19:0011:39:0010:03:00   42351
H70A3487Lauri Hieta13:32:0010:12:0011:14:0010:46:00   483264
D55A3579Marjatta Vaara14:45:0010:13:0011:59:0010:23:00   159901
D604511Raili Katajisto13:52:0011:58:0012:12:0010:26:00   51488
D654572Orvokki Soikkeli14:30:0012:44:0010:56:0012:54:00   203875

Kannuksen Ura

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21C3240Maija Asmundela13:49:0011:31:0010:35:0011:37:00   180154

Karihaaran Karu

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60AL3411Kullervo Torikka13:20:0011:58:0010:42:0011:18:00   53750

Karkki-Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21AL1072Miikka Huovila13:33:0011:13:0010:23:0010:29:00   45080
H35A1130Juha Villa13:14:0011:16:0010:44:0010:50:00   209183
H45A2002Rauno Autio14:40:0011:12:0011:30:0012:18:00   143411
H60A2223Tapani Valonen14:23:0012:07:0010:55:0011:55:00   42999
H65A2234Timo Huovila13:36:0011:32:0010:26:0011:20:00   42992
H40AL2405Marko Jylhänlehto14:05:0010:47:0010:27:0010:25:00   180699
D40A2503Tanja Nyholm14:36:0010:28:0011:02:0010:32:00   45121
D12TR4202Siiri Lindroth14:06:0010:36:0011:56:0010:14:00   188592
D8RR4374Siru Lindroth16:10:0011:38:0012:36:0011:10:00   59021
H754451Olavi Heinonen15:49:0010:55:0011:53:0011:23:00   43010
H754468Paavo Kytäjä15:05:0011:19:0012:15:0011:19:00   207212
D604542Eila Valonen14:10:0011:10:0012:18:0010:58:00   42998

Kauhajoen Karhu

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55A2137Mikko Mäkitalo14:18:0012:14:0011:42:0011:18:00   158791
D55B3089Liisa Mäkitalo14:12:0010:44:0011:08:0010:42:00   158790
D21AL3106Kaisa Mäkitalo13:31:0010:25:0010:17:0010:55:00   177303
D21AL3107Veera Mäkitalo13:59:0010:11:0010:35:0010:13:00   158789
D16B3276Sonja Vaskivuori 10:31:0011:15:0010:47:00   190859
D13-14B4158Erja Vaskivuori 11:39:0011:41:0011:21:00   179658

Kauhavan Wisa

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55A2155Reijo Toppari15:00:0010:46:0012:04:0011:52:00   124320
H21C2569Jaakko Vuorinen15:18:00      40398
D14A3042Henna-Riina Katajamäki14:55:0010:11:0011:41:0010:21:00   41604
D21AL3117Jenny Tunis13:01:0010:33:0010:45:0010:33:00   150714
D21AL3125Sanna Vuorinen13:07:0010:27:0010:27:0010:57:00   216194
H60AL3421Tapani Vuorinen14:24:0011:46:0010:46:0010:10:00   217176
H70A3482Marcus Ekström13:48:0010:32:0011:16:0010:02:00   117259
D50A3534Tuija Katajamäki13:19:0011:47:0010:53:0011:17:00   199958
D13A4113Tara Lammi15:24:0011:24:0011:38:0011:22:00   191438

Kaustisen Pohjan-Veikot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H18E Mikko Pajukangas13:30:0011:00:0010:10:0011:26:43   177310
D20E Nuppu Peltoniemi13:22:0011:24:0010:36:0010:48:00   40941
H45A2030Vesa Peltoniemi14:54:0010:50:0011:26:0012:28:00   193232
H50A2077Juha Lerssi14:47:0011:03:0011:57:0010:21:00   152135
H55A2140Tauno Pajukangas15:10:0012:08:0010:54:0011:26:00   138954
H65A2240Eero Kattilakoski13:24:0011:12:0011:40:0010:36:00   40911
H21B2367Jori Känsäkoski 10:56:0010:54:0011:00:00   209205
H55B2535Timo Mattila14:22:0011:32:0012:22:0011:02:00   152137
H14A3016Mitri Lerssi14:03:0011:33:0010:35:0010:55:00   215499
D55B3088Airi Mattila14:32:0010:32:0011:12:0010:36:00   120359
D45B3231Anne Peltoniemi13:26:0010:02:0010:06:0010:28:00   193227
H65AL3459Heikki Pajukangas 11:35:0010:55:0011:07:00   177286
H70A3500Matti Kattilakoski13:50:0011:02:0010:10:0010:36:00   40912
H9RR4302Sisu Peltoniemi14:37:0012:25:0010:16:0010:55:00   153375

Kemijärven Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H35A1116Jari Määttä14:08:0010:24:0010:54:0010:34:00   95448
H65A2259Seppo Määttä13:38:0010:06:0011:12:0011:56:00   95462
H65AL3450Reijo Kulmunki13:53:0010:15:0011:23:0011:35:00   132308

Keminmaan Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21A1043Ville-Petteri Saarela13:28:0012:00:0011:02:0010:34:00   157585
D40A2505Marja-Leena Ojanaho14:02:0010:48:0010:52:0011:00:00   49504

Keravan Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H35A1106Teemu Kalvas13:16:0011:14:0010:40:0010:56:00   214219
H50A2108Pasi Ylä-Oijala13:37:0011:21:0010:51:0011:51:00   44436
D35A2343Titta Kaartinen15:17:0010:37:0012:11:0010:01:00   71234
D35A2357Hanna Riihinen14:57:0010:41:0011:55:0010:37:00   207223
D50A3530Liisa Juga13:21:0011:37:0011:13:0011:13:00   154556
D13-14B4160Emma Ylä-Oijala14:55:0011:35:0011:35:0011:41:00   206620

Keski-Karjalan Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21A2299Emmi Kaalimaa13:59:0011:15:0010:59:0012:11:00   153114
H21B2365Timo Hynninen13:54:0010:58:0010:40:0010:58:00   216431
H45B2446Pasi Hirvonen13:05:0010:43:0010:09:0010:35:00   216208
H14A3023Oskari Pirinen13:21:0011:43:0010:11:0011:51:00   150758
D50B3061Auli Hirvonen13:30:0011:16:0010:56:0011:12:00   200901
D50B3072Päivi Pelkonen13:34:0011:04:0011:00:0011:20:00   203170
H60AL3404Aulis Sinkkonen14:00:0011:16:0011:58:0010:16:00   207225
H65AL3446Heimo Ketolainen14:03:0011:45:0010:29:0010:25:00   152613
D9RR4324Oona Pirinen15:30:0010:13:0010:37:0011:30:00   205579
H754466Veikko Kolu16:17:0010:45:0012:19:0010:31:00   216548
H754473Martti Matikainen16:25:0011:27:0011:47:0010:49:00   152616
H854609Pentti Pelkonen14:21:0011:39:0012:25:0012:35:00   161545
D754639Elli Pelkonen15:25:0011:29:0012:09:0012:11:00   193920

Keuruun Kisailijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21E Sari Anttonen15:06:0011:18:0013:56:0011:42:18   80984
D40A2494Maarit Lampinen 10:06:0011:44:00    178238
H14A3021Samuli Peltola13:25:0011:47:0010:23:0011:41:00   157723
D50B3071Saara Pekkanen13:24:0011:08:0010:38:0011:24:00   50746
H65AL3447Juhani Kiltinen14:45:0010:23:0011:15:0010:41:00   216239
H13-14B4131Mikael Järvinen 12:03:0011:11:00    178015
H12TR4178Tuomas Peltola13:20:0011:02:0010:50:0011:48:00   157724
D12TR4192Maria Järvinen 10:18:0011:32:00    178042
H9RR4301Konsta Peltola14:49:0012:20:0010:12:0010:52:00   157722
H70AL4429Mikko Saarinen13:07:0013:29:0010:37:0012:47:00   50605

Kiimingin Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H20E Harri Räisänen13:47:0010:49:0010:31:0010:51:00   214731
H21AL1087Juhani Päivärinta13:15:0010:55:0010:43:0011:05:00   192839
H21AL1088Janne Runtti13:55:0011:09:0010:47:0010:15:00   170118
H60A2202Matti Päivärinta15:21:0011:45:0011:11:0010:57:00   186789
H45AL2479Jarmo Pääkkönen13:38:0011:10:0010:18:0011:32:00   116988
H50AL3297Kari Räisänen13:28:0011:22:0010:56:0011:40:00   96075
H70AL4416Matti Lind13:49:0012:53:0011:15:0011:51:00   99239
H70AL4432Esko Takkinen14:27:0011:47:0011:31:0012:29:00   48725
H754458Heino Jurvakainen16:11:0011:31:0011:49:0010:59:00   199384
H754479Heimo Pelkonen16:01:0010:05:0012:55:0011:05:00   180397
H754482Esko Pyky15:57:0010:37:0012:01:0011:25:00   76696
D654548Ritva Halme14:50:0012:04:0011:04:0012:46:00   191823
D654549Raili Hanhela14:28:0013:28:0010:24:0012:24:00   56662
H804604Sulo Vartiainen16:14:0010:10:0011:34:0013:30:00   196297

Kokemäen Kova-Väki Suunnistus

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65AL3433Lasse Inkinen14:01:0011:47:0010:27:0010:27:00   52032

Kokkolan Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H18E Lauri Koivumäki13:44:0010:22:0010:26:0011:23:57   190689
H16E Mikko Poutanen14:05:0010:09:0011:15:0010:53:57   195513
H16E Peetu Rantala14:37:0010:29:0010:21:0011:28:10   192010
H16E Väinö Venetjoki13:27:0010:33:0011:29:0011:13:10   186453
D16E Greta Biskop13:27:0010:33:0011:33:0011:31:00   195429
D16E Jenna Hietala14:01:0011:11:0010:31:0011:25:00   137885
H21AL1076Teppo Isokoski14:15:0010:31:0010:29:0010:35:00   203071
H45A2037Pertti Salo14:56:0011:44:0011:00:0012:08:00   215219
H45A2051Tommi Viitasaari14:26:0011:54:0011:08:0012:14:00   216336
H55A2147Esa Saarela13:58:0012:04:0011:52:0011:42:00   203105
H60A2204Aulis Rantala13:47:0011:47:0012:23:0011:15:00   213869
D35A2361Elina Orjala15:09:0010:21:00     195003
H40AL2400Kim Biskop13:29:0010:37:0010:53:0010:45:00   159964
H45B2454Marko Siironen13:21:0010:41:0010:07:0010:19:00   188570
H14A3011Olli Koivumäki13:17:0011:51:0010:39:0011:23:00   173255
D14A3052Ella Siironen14:29:0010:15:0011:43:0010:45:00   161484
D14A3056Venla Venetjoki15:01:0010:23:0011:21:0010:41:00   186801
H16B3161Emil Kronqvist14:48:0011:42:0010:32:0011:20:00   202025
D20B3177Venla Saarela14:58:0010:24:0011:00:0012:00:00   202123
D20B3179Henna Virkkala14:54:0010:20:0011:08:0011:56:00   107142
D40B3200Kirsi Venetjoki13:43:0011:49:0011:19:0011:41:00   48255
D45B3232Eija Pienimäki13:04:0010:30:0010:14:0010:18:00   190213
H50AL3286Jarmo Kattilakoski14:00:0011:06:0010:32:0011:30:00   183455
H50AL3288Kari Koivumäki13:34:0011:40:0010:18:0011:54:00   205822
H50AL3305Harri Virkkala13:24:0011:46:0010:14:0011:50:00   89370
H60AL3393Seppo Nurisalo14:54:0011:08:0010:48:0010:22:00   48208
H65AL3437Leo Jokinen14:49:0010:45:0010:13:0011:09:00   173063
H65AL3440Eero Juola14:05:0010:39:0011:47:0010:33:00   159180
H124003Robert Biskop13:42:0010:34:0010:18:0011:22:00   206877
H124005Gavin Brock14:16:0010:24:0011:06:0010:32:00   107154
D124047Ida Kattilakoski13:59:0010:29:0011:03:0010:33:00   89242
D124051Liisa Kinnunen  10:37:0011:21:00   190542
D12TR4217Liina Viitasaari14:54:0010:40:0011:04:0010:18:00   177658
D10RR4287Aada Viitasaari13:52:0011:56:0012:24:0010:08:00   193712
D9RR4307Patricia Biskop15:23:0010:15:0010:36:0011:36:00   153146

Kontiolahden Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65A2282Antero Vornanen13:12:0010:42:0011:30:0011:34:00   53771
H70AL4433Kauko Tiili14:43:0012:37:0010:27:0012:17:00   51841

Koovee

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Topi Anjala14:33:0012:02:0010:28:0012:07:45   201850
H21E Joni Hirvikallio13:47:0012:50:0011:04:0012:17:03   218589
H21E Jani Lakanen14:01:0013:38:0011:48:0012:02:29   214773
H21E Jani Myllärinen13:27:0012:40:0010:46:0012:09:58   182262
H21E Timo Sild14:53:0013:20:0011:54:0012:01:05   213904
D21E Svetlana Mironova 11:20:0013:50:00    214051
D21E Miia Niittynen13:40:0011:30:0013:44:0011:43:34   184960
H18E Akseli Ketola14:06:0010:30:0010:16:0011:48:00   185030
H18E Severi Valkamo13:40:0010:20:0010:36:0011:17:57   198400
H16E Eemi Konttila13:13:0011:23:0011:03:0011:50:00   183384
H16E Eetu Pohja14:23:0010:13:0011:07:0011:31:00   186344
H21A1011Jouni Heinonen13:32:0011:38:0011:30:0010:08:00   208397
H21A1031Ari-Pekka Lassila13:54:0010:16:0011:26:0011:40:00   185194
H21A1047Jouko Järnefelt15:06:0010:52:0011:08:0010:02:00   191659
H45A2023Seppo Kuusisto14:12:0012:22:0011:14:0011:52:00   182680
H45A2026Jarmo Mauriala14:44:0012:10:0011:36:0011:16:00   148831
H55A2161Hannu Vehmaa13:48:0012:34:0011:54:0011:28:00   214010
D21A2324Hanna-Mari Siivonen13:11:0011:51:0010:49:0012:31:00   201208
D35A2346Reetta Lakanen15:15:0010:09:0012:29:0010:19:00   182859
H40AL2408Janne Konttila13:31:0010:43:0010:21:0010:59:00   46852
D40A2493Minna Konttila14:18:0010:58:0010:54:0010:44:00   191462
H50B2522Jyri Jyrkkäranta14:01:0011:03:0011:07:0011:13:00   55898
D14A3045Idaliina Kuusisto14:27:0010:21:0011:53:0010:37:00   191100
D21AL3118Erika Uotila13:15:0010:23:0010:57:0010:07:00   215080
H13A4082Akseli Konttila14:16:0012:00:0011:10:0012:20:00   182721
H12TR4179Iiro Pitkänen13:18:0011:38:0010:08:0011:50:00   203349
H12TR4183Sakari Syrjälä13:38:0011:08:0010:30:0011:44:00   205759
H10RR4231Milo Konttila13:29:0011:02:0011:30:0012:00:00   221030
H9RR4295Olli Kuusisto14:51:0012:15:0010:05:0010:59:00   183053
H8RR4348Lauri Lakanen14:10:0012:34:0011:52:0012:50:00   215117
H8RR4358Eero Siivonen14:44:0013:06:0011:02:0012:44:00   216546

Kortesjärven Järvi-Veikot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H40AL2403Juha Heikkilä13:25:0011:01:0010:23:0010:51:00   40358
H70A3483Voitto Erkinheimo  10:12:0011:18:00   167844
D654545Ritva Erkinheimo  10:12:0011:50:00   166053

Koskelankylän Riento

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21B2368Mika Laurila13:52:0010:54:0010:52:0010:56:00   116945
D40A2507Sara Palmi13:48:0011:00:0011:20:0010:34:00   106940
D21B2549Laura Korppinen14:42:0011:54:0011:22:0012:00:00   179936
D21C3245Henna Lantto 11:29:00     51620

Kouvolan Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H18E Samu Pylvänäinen13:02:0011:04:0010:48:0011:52:00   177300
H18E Eemil Sakki13:54:0010:34:0010:20:0011:50:00   120198
H16E Niklas Heikkilä13:51:0011:17:0010:35:0010:47:17   202030
H16E Pyry Mattila13:15:0010:51:0011:23:0011:10:45   220941
D16E Riikka Peltonen13:43:0011:17:0010:35:0011:12:40   182678
D16E Henna Pylvänäinen13:25:0010:55:0011:15:0010:31:00   190795
D16E Tanja Harjula14:37:0010:35:0010:11:0011:20:00   161451
D16E Elisa Mattila13:33:0011:13:0010:47:0010:51:59   215300
H21A1027Ilkka Kohvakka14:48:0011:18:0010:26:0010:54:00   410693
H40A1143Jarno Kiintola14:17:0010:33:0011:09:0010:07:00   191074
H40A1157Tero Ojala13:23:0011:25:0010:05:0011:01:00   177106
H50A2096Jukka Sakki14:37:0010:57:0011:59:0010:29:00   170377
H40B2431Jari Pylvänäinen13:06:0010:14:0010:08:0010:20:00   182717
D40A2514Erika Tammilehto14:04:0010:40:0011:46:0010:12:00   161430
H55B2533Juha Käki14:02:0011:28:0012:18:0011:22:00   161426
H14A3028Arttu Sakki14:13:0010:57:0010:47:0011:37:00   125835
D14A3037Elina Espo14:49:0010:37:0011:25:0010:25:00   179454
D45B3223Oili Harjula13:12:0010:20:0010:00:0010:32:00   193479
D45B3228Maria Käki13:06:0010:28:0010:16:0010:20:00   161425
D45B3233Pia Säyriö13:00:0010:24:0010:20:0010:24:00   211114
D21C3244Eeva Kuuri-Riutta13:33:0011:39:0010:33:0011:45:00   59827
H65AL3426Matti Espo13:19:0011:29:0011:33:0010:37:00   182809
H124022Urho Ojala13:22:0010:42:0011:08:0011:06:00   161431
H124029Elias Suurnäkki14:24:0010:46:0010:28:0010:30:00   161427
H13A4089Aaro Ojala14:26:0012:06:0011:16:0012:02:00   202764
H10RR4249Jyri Säyriö13:20:0010:54:0011:17:0012:29:00   179684
H9RR4296Lauri Mattila14:50:0012:17:0010:08:0010:58:00   192016
D9RR4314Emilia Kiintola15:07:0010:11:0010:56:0011:35:00   191912
H8RR4345Eemil Kiintola14:46:0012:56:0011:12:0012:38:00   220755
H8RR4354Jere Pylvänäinen14:14:0013:16:0011:06:0012:52:00   177178

Kuhmon Peurat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D16E Saini Kyllönen13:47:0010:29:0011:25:0011:17:00   142476
H40A1144Jouko Kinnunen13:27:0010:15:0011:05:0011:07:00   194392
H45A2017Mika Kinnunen13:54:0012:16:0011:56:0011:44:00   55483
H50A2063Arto Huotari13:29:0011:05:0011:17:0011:49:00   151448
H50A2067Anssi Karjalainen14:19:0010:21:0012:05:0011:23:00   190568
H60A2183Mikko Kanniainen14:25:0010:43:0012:29:0011:43:00   47454
H60A2203Ari Pääkkönen13:53:0011:39:0011:09:0012:29:00   194444
H55B2531Ari Innilä14:14:0011:30:0012:02:0011:20:00   192823
D21B2553Karoliina Partanen14:58:0011:58:0011:04:0011:48:00   194346
H14A3014Seeti Kyllönen14:07:0011:11:0010:27:0011:33:00   117049
H14A3017Hannu Malinen13:47:0011:53:0010:45:0011:01:00   183550
D18B3211Moona Komulainen14:33:0011:01:0011:37:0011:13:00   181540
D45A3314Marjut Kyllönen14:50:0010:32:0011:48:0010:06:00   182923
H55AL3339Pentti Immonen13:05:0010:41:0010:27:0010:09:00   193970
H60AL3391Pentti Manninen15:04:0011:00:0011:08:0010:00:00   47465
H65AL3452Heimo Kärnä13:35:0011:37:0010:21:0011:15:00   193971
H70A3490Teuvo Jalonen13:24:0010:22:0010:50:0011:20:00   192053
D55A3566Eija Juntunen14:41:0010:47:0011:23:0010:21:00   194340
D124068Vanni Triipponen14:15:0010:33:0010:31:0010:43:00   216537
D12TR4196Jenny Kinnunen14:30:0010:30:0011:14:0010:44:00   192736
D12TR4197Jonna Kinnunen14:36:0010:44:0011:06:0010:28:00   194383
H9RR4294Eeli Kinnunen14:42:0012:22:0010:15:0010:49:00   112041
H9RR4303Vetja Triipponen14:39:0012:31:0010:11:0010:53:00   205113
D8RR4370Linda Kinnunen15:56:0011:42:0012:50:0011:04:00   110345
H70AL4407Kauko Kilpeläinen13:23:0012:43:0010:33:0013:19:00   156180
D604519Sirkka Leino13:16:0011:30:0012:42:0011:08:00   211093

Kuopion Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Markus Räsänen13:57:0012:06:0010:20:0012:14:36   159986
D21E Miitu Korhonen13:58:0010:04:0012:26:0012:09:30   207144
H20E Aleksi Sopo13:41:0010:55:0010:33:0010:14:25   190262
H18E Anton Laukkanen13:48:0010:28:0010:24:0011:56:00   177824
D18E Annika Kirvesmies14:24:0010:54:0010:52:0011:46:31   207296
D18E Johanna Räsänen14:52:0010:40:0010:56:0011:25:39   177659
D16E Hanna Leppävuori14:13:0011:23:0010:15:0011:26:00   195645
D16E Annika Sopo13:37:0010:43:0011:11:0010:57:56   191093
H21A1050Aleksi Tuovinen13:44:0011:50:0011:14:0010:12:00   190735
H21AL1084Timo Nissinen13:21:0010:59:0010:39:0010:57:00   43074
H40A1140Riku Kankkunen 11:13:0010:35:0010:23:00   43382
H45A2013Sakari Hyvönen15:00:0011:02:0011:28:0012:10:00   52762
H50A2097Timo Suhonen13:51:0011:57:0011:41:0010:27:00   152435
H60A2184Juha Karhunen13:59:0010:39:0012:03:0012:23:00   188496
H60A2190Eino Launonen  11:05:0012:07:00   177816
H45AL2476Pekka Lång13:08:0011:36:0010:40:0011:22:00   214924
D40A2488Reetta Heiskanen 10:26:0011:36:0010:48:00   139003
D40A2497Maija Lång14:22:0010:02:0011:22:0011:02:00   177910
D40A2500Sanna Multala14:52:0010:22:0010:50:0010:40:00   46743
H14A3030Elias Sopo13:07:0011:17:0010:57:0011:55:00   190006
D50B3076Ulla Saramäki13:32:0011:02:0010:40:0011:28:00   181220
D18B3218Ella Vehmas14:59:0010:59:0011:49:0010:47:00   201584
H50AL3291Ilkka Korhonen13:48:0011:08:0010:44:0011:28:00   181500
H50AL3298Vesa Saramäki13:18:0012:02:0010:08:0011:44:00   215188
D45A3334Minna Valkonen-Korhonen14:22:0010:12:0011:42:0010:58:00   47682
H55AL3338Petri Airaksinen13:37:0010:19:0010:19:0010:05:00   52782
H55AL3349Seppo Nissinen13:07:0010:25:0010:35:0010:15:00   43075
H60AL3399Niilo Puhakka14:44:0010:04:0011:26:0010:56:00   43067
H60AL3407Pekka Sonninen14:20:0010:00:0012:04:0010:46:00   202912
H65AL3428Kari Heinonen13:57:0011:55:0010:49:0010:07:00   485500
H70A3506Lauri Lehtinen13:18:0011:08:0010:58:0010:26:00   205517
D50A3525Merja Airaksinen13:23:0011:55:0010:25:0011:37:00   190834
D50A3540Päivi Leppävuori13:13:0011:49:0010:31:0011:47:00   159731
D50A3553Sirpa Suhonen13:59:0011:41:0010:17:0011:19:00   43053
H124009Jerry Hyvönen13:52:0011:16:0010:44:0010:12:00   52771
H124011Kimi Kemiläinen13:12:0010:58:0010:40:0011:16:00   205288
D13-14B4144Aada-Loviisa Halonen14:59:0011:29:0012:07:0011:15:00   207347
H12TR4165Jimi Kemiläinen13:12:0011:48:0010:40:0011:16:00   207165
H12TR4185Eetu Tujunen13:54:0011:12:0010:22:0011:32:00   220962
H10RR4230Atte Kirvesmies13:07:0010:57:0011:16:0012:31:00   218252
D10RR4263Vilma Hyvönen14:12:0011:37:0012:06:0010:25:00   190217
D10RR4274Emmi Multala14:00:0011:53:0012:22:0010:06:00   180058
H8RR4339Otso Hyvönen14:20:0013:10:0011:10:0012:54:00   190501
D8RR4376Emma Lång16:06:0011:20:0012:34:0011:32:00   43282
H754460Raimo Jääskeläinen15:39:0010:09:0012:35:0011:31:00   191613
H754461Martti Kaipainen14:55:0011:17:0012:05:0011:37:00   43102
H754469Tapani Laine15:35:0011:35:0011:55:0011:15:00   183004
H754478Viljo Patronen15:31:0010:03:0012:41:0011:41:00   50587
D604529Raija Puhakka13:56:0011:42:0012:20:0010:24:00   43069

Kuortaneen Kunto

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H50A2056Vesa Ala-Rasula  11:11:0011:03:00   106928

Kuusamon Erä-Veikot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21A1003Santeri Aikio15:08:0010:42:0010:20:0011:08:00   161076
H21A1048Teemu Tauriainen14:36:0012:06:0010:00:0010:30:00   159591
H35A1103Tuomo Heikkinen13:58:00      218592
H35A1122Harri Pitkänen13:18:0011:00:0010:36:0011:02:00   42559
H55A2125Kari Keränen14:44:0011:38:0010:52:0012:32:00   205163
H55A2134Seppo Linjakumpu14:06:0011:34:0012:16:0011:54:00   154714
H60A2206Timo Ronkainen15:23:0011:21:0011:47:0010:41:00   190781
H60A2209Paavo Tahkola14:47:0010:47:0012:27:0011:11:00   182896
H65A2244Ahti Kinnula14:28:0010:30:0011:38:0010:08:00   211106
D21A2312Annemari Murtovaara13:05:0011:55:0010:55:0012:25:00   154571
D35A2339Asta Flöjt15:01:0010:07:0012:27:0010:33:00   117022
H50B2521Hannu Ervasti14:07:0011:05:0011:03:0011:09:00   82837
D50B3060Jaana Heikkinen13:36:0011:12:0010:30:0011:30:00   411091
D16B3255Siiri Ervasti14:03:0011:13:0011:29:0010:49:00   48540
H50AL3281Esa Heikkinen13:06:0011:28:00     40468
H60AL3408Tapio Tahkola13:08:0011:20:0012:00:0010:40:00   413242
H65AL3471Jouko Tauriainen13:43:0010:25:0010:57:0011:51:00   42544
D55A3573Anne Määttä14:29:0010:45:0011:45:0010:17:00   191830
H124001Valtteri Aikio13:44:0011:20:0010:36:0010:16:00   182397
D10RR4278Anni Pitkänen14:07:0011:36:0012:11:0010:29:00   202622
H70AL4402Juhani Karjalainen13:27:0012:21:0011:39:0012:55:00   180180
H70AL4408Mauno Kokkila13:43:0012:55:0011:03:0012:13:00   42552
H70AL4422Erkki Oinas14:19:0011:55:0010:25:0013:17:00   159592
H754485Väinö Ronkainen15:29:0011:41:0012:45:0010:03:00   180178
D604513Irma Kinnula13:02:0011:08:0013:08:0011:22:00   207062

Kuusankosken Urheiluseura

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D35B3138Heidi Kilpinen-Suurnäkki13:42:0010:36:0011:42:0011:04:00   190204

Kyrös-Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60AL3379Ari Kartaslammi13:14:0011:26:0011:54:0010:32:00   176978
H754475Lasse Mäenpää15:43:0011:39:0011:57:0011:11:00   203780

Kärkölän Kisa-Veikot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55AL3351Hannu Nurminen13:17:0010:37:0010:25:0010:03:00   161670

Kärsämäen Kataja

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21B2370Tapani Lintula  10:48:0010:54:00   161568
D21B2551Eveliina Lintula14:46:0012:20:0011:12:0011:42:00   96074

Lahden Suunnistajat-37

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Aleksi Anttolainen13:29:0012:52:0010:52:0012:13:58   203718
D21E Minna Kauppi14:22:0011:24:0013:40:0011:30:00   218291
H16E Oskari Arvela13:53:0011:15:0010:31:0011:39:00   183870
D16E Krista Tuominen14:23:0010:21:0010:49:0010:58:49   189251
H21A1036Teemu Niskanen13:42:0010:26:0011:22:0011:36:00   158823
H21A1059Lauri Valkonen14:04:00 11:00:00    205727
H21AL1077Jouni Karetjoki13:37:0011:15:0010:45:0010:17:00   217310
H21AL1078Ville Kauppi14:05:0011:05:0010:31:0010:21:00   401246
H21AL1080Jarno Käyhkö13:23:0011:11:0010:37:0010:25:00   207269
H35A1110Mikko Kotola13:48:0010:58:0010:50:0010:30:00   125100
H45A2040Heikki Tanhua14:28:0010:54:0012:06:0012:12:00   46782
H60A2167Jorma Aherto13:39:0012:29:0011:27:0011:41:00   197683
H65A2260Paavo Nikkari13:46:0010:20:0011:46:0010:58:00   184957
D21A2300Miia Karetjoki13:09:0012:29:0011:03:0011:39:00   177473
H50AL3290Risto Kolstela13:50:0011:30:0010:54:0011:12:00   209013
H60AL3385Kari Käyhkö14:28:0010:14:0011:02:0011:42:00   40577
H124002Henri Arvela13:26:0010:52:0011:18:0010:28:00   201405
H124007Aapo Granqvist14:14:0010:18:0010:42:0010:58:00   201423
D13-14B4148Hilla Kolstela14:49:0011:11:0011:57:0011:39:00   209017
D13-14B4152Siiri Pirkkalainen14:39:0011:25:0011:51:0011:43:00   177913
D13-14B4159Aino Vepsä14:45:0011:37:0012:01:0011:17:00   152782
H10RR4221Eetu Granqvist13:14:0011:04:0011:34:0012:06:00   215077
H70AL4399Esko Jokinen14:17:0013:17:0010:31:0011:55:00   195179
H804599Esko Ranta16:04:0010:08:0011:50:0013:24:00   161071

Lahden Taimi

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21E Sanna Andelin13:54:0010:24:0012:42:0012:14:25   190015
H21A1024Mikko Kemppinen 11:48:0010:04:0010:50:00   205227
H35A1126Timo Sarkkinen13:24:0010:50:0011:14:0010:32:00   100481
H65A2227Jouko Andelin13:42:0011:38:0010:22:0011:02:00   190142
D21A2302Hanne Kolehmainen 11:41:0011:11:0011:07:00   203189
H65AL3467Heino Sarkkinen14:17:0011:05:0010:15:0011:01:00   50582
H10RR4246Joonas Sarkkinen13:09:0011:06:0011:20:0012:14:00   109774
H8RR4356Eetu Sarkkinen14:52:0012:52:0011:14:0012:40:00   112570
D604501Tarja Andelin14:06:0010:50:0013:16:0010:22:00   190014

Lahden Työväen Hiihtäjät

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65AL3455Aarne Mörsky14:31:0010:21:0010:51:0011:03:00   50583
D654565Raija Malm15:52:0012:40:0010:06:0012:14:00   99622

Laihian Luja

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D16E Jenna Viianen13:51:0010:27:0011:21:0011:16:00   207104
H40A1172Jussi Viero14:01:0010:13:0010:39:0011:19:00   55020
H50A2090Pekka Patana13:21:00      201752
H55A2144Esko Pensas15:12:0010:58:0012:12:0011:34:00   182226
H60A2182Lasse Kalliomaa15:09:0010:49:0011:57:0011:29:00   177644
H40AL2409Sami Kuntola13:55:0010:21:0011:03:0010:27:00   56231
H14A3035Lauri Viianen14:11:0011:27:0010:43:0010:57:00   159274
H70A3495Pentti Kamila13:26:0010:20:0011:20:0010:44:00   126194
D13A4128Eveliina Viianen15:20:0010:54:0012:18:0011:16:00   177161
H70AL4430Matti Saaristo13:03:0013:27:0010:39:0013:03:00   144625
H754459Rauno Juvonen 10:19:0013:23:0010:17:00   74252
H904613Unto Nyystilä14:41:0011:57:0012:31:0011:25:00   74245

Laitasaaren Veto

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D18E Sara Niva14:34:0010:16:0011:32:0011:37:05   190675
D18E Veera Stenius14:12:0011:02:0010:54:0012:20:00   154736
D18E Petra Väliheikki14:22:0010:10:0011:44:0011:39:58   154751
D16E Julia Väliheikki14:07:0010:09:0011:29:0011:02:39   203941
H45A2053Mikael Väliheikki15:04:0011:04:0012:12:0011:36:00   154795
H55A2123Jouko Karppinen14:20:0012:12:0011:34:0011:24:00   90424
H40AL2413Pasi Niva13:45:0010:29:0010:37:0011:01:00   179848
D14A3048Heini Niva14:21:0010:47:0011:37:0010:35:00   203090
D21AL3105Milla Lotvonen13:55:0010:03:0010:29:0010:45:00   178077
D40B3195Anu Niva14:11:0011:53:0010:51:0011:23:00   133998
D40B3201Susanna Väliheikki13:59:0011:25:0011:11:0011:45:00   154733
D50A3541Arja Lotvonen13:55:0011:11:0010:15:0011:53:00   57502

Lapin Veikot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D18E Sini-Pauliina Juopperi14:18:0010:26:0011:36:0011:57:41   180691
H55A2152Antti Tepsa14:02:0011:54:0011:06:0012:28:00   137909
H60A2213Esa Turunen13:37:0012:17:0011:37:0011:33:00   71134
H65A2268Kauko Pääkkölä13:40:0010:10:0011:36:0011:40:00   51126
D21A2298Suvi-Päivikki Juopperi13:29:0012:01:0010:05:0012:23:00   90887

Lappeen Riento

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D16E Ira Kiero13:53:0010:17:0011:27:0010:57:18   54054
H21A1033Matti Maajärvi13:08:0011:24:0011:56:0010:44:00   179659
H35A1119Ville Nykänen13:20:0010:30:0011:02:0011:08:00   180564
D21A2315Eveliina Nykänen13:53:0012:19:0010:47:0011:15:00   180524
D21A2318Johanna Pensas-Maajärvi14:09:0011:01:0011:39:0011:23:00   140656
D21A2326Riikka Suomalainen14:25:0011:07:0011:23:0011:27:00   46604
D40A2510Mia Saarilaakso13:52:0011:04:0011:10:0010:36:00   44772
H14A3009Aaro Kiero13:57:0011:19:0010:29:0011:19:00   102733
H65AL3464Jaakko Saarilaakso14:33:0010:43:0011:17:0010:31:00   179660
H124019Vertti-Vilhelm Myllärinen13:24:0010:50:0011:22:0010:34:00   156513
D124049Veera Kiero13:19:0010:35:0011:09:0011:19:00   54061
H8RR4355Sulo Saarilaakso14:22:0013:12:0011:00:0013:04:00   205527
H8RR4359Vilho Suomalainen14:08:0012:58:0011:40:0012:32:00   207198

Lapuan Virkiä

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E Valtteri Niska14:19:0010:53:0010:19:0011:48:00   215155
D18E Milla Rajala 10:50:0011:40:0012:19:00   183009
D16E Emma Kangas13:13:0011:03:0011:13:0011:06:38   161094
D16E725Sara Peltonen13:21:0011:29:0010:41:0011:18:00   208133
H45A2019Kari Kontola15:26:0011:32:0011:50:0011:06:00   181288
H50A2069Matti Kattelus13:53:0011:31:0011:49:0010:51:00   215628
H35AL2397Lassi Hietala13:50:0010:16:0010:42:0010:24:00   203021
H40AL2414Juha Nivukoski13:21:0010:39:0010:51:0010:53:00   80074
H14A3007Juho Kangas13:19:0011:37:0010:25:0011:49:00   101401
H14A3013Eeli Kontola13:31:0010:59:0011:07:0011:45:00   181332
D55B3087Sirpa Mahlanen-Peltola14:08:0010:48:0011:30:0010:30:00   206720
H16B3159Matte Kontola14:30:0012:00:0010:18:0011:32:00   180949
D16B3256Anna-Kaisa Hakala14:41:0010:43:0011:01:0011:03:00   159756
H60AL3369Juhani Hakomäki13:18:0011:42:0010:56:0011:24:00   131072
H60AL3371Martti Herttua14:16:0010:32:0010:08:0011:54:00   161082
H60AL3395Ilkka Pajula13:48:0011:50:0010:22:0011:20:00   147082
D124045Emmi Hietala13:35:0010:23:0011:19:0011:01:00   404507
D124057Saana Niska13:15:0011:01:0011:11:0010:41:00   208072
D124070Eeva Peltola14:05:0010:31:0011:13:0010:17:00   146153
H13-14B4132Niilo Niska14:11:0011:59:0011:25:0012:03:00   203174
H10RR4225Aapo Kangas13:30:0010:47:0011:24:0012:22:00   135085
D10RR4277Sini Peltonen14:16:0011:34:0012:07:0010:24:00   182986
D9RR4311Sini Hietala15:21:0010:05:0010:57:0011:22:00   191654
D9RR4321Lotta Nivukoski15:29:0010:03:0010:41:0011:33:00   208301

Leppävaaran Sisu

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65AL3436Erkki Jokela13:23:0011:53:0011:01:0010:15:00   45678

Liperin Taimi

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H35A1100Erno Aalto   10:20:00   191868
H35B2375Antti-Jussi Hirvonen14:02:0010:40:0011:08:0010:40:00   55535
D40A2492Tarja Klemetti14:00:0010:14:0011:38:0010:52:00   117499
H60AL3366Juho Haaranen14:50:0010:36:0011:24:0010:20:00   191930
H60AL3387Seppo Laaksamo13:36:0010:28:0011:36:0011:38:00   177736
H65AL3430Jaakko Hirvonen13:31:0011:21:0010:05:0011:45:00   199874
H70AL4404Esko Keijonen13:25:0012:59:0010:35:0013:09:00   93768
H70AL4443Taisto Vinni13:35:0012:03:0011:41:0012:59:00   55615
H754448Mauno Hartikainen15:51:0011:37:0012:07:0010:35:00   41853
H754470Mauno Lavikainen14:47:0010:39:0012:43:0011:33:00   168103
H754484Pertti Rautasalo16:13:0010:43:0012:37:0010:13:00   177630

Lohtajan Veikot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H50A2061Petri Hietala14:53:0011:07:0010:25:0011:19:00   125078

Loimaan Jankko

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H70A3488Heimo Hongisto13:52:0010:36:0011:06:0010:04:00   183059

Lounais-Hämeen Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55A2148Jukka Salonen14:04:0012:18:0011:50:0011:30:00   203068
D40A2498Katariina Manni14:44:0010:20:0011:28:0010:14:00   195193

Luumäen Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H18E Janne Ovaska 10:10:0010:54:0012:00:00   195365
D16E Jenni Ovaska 11:07:0010:13:0011:34:00   193870
H14A3005Aatu Hirvikallio13:13:0011:49:0011:01:0011:09:00   122514
H60AL3373Lassi Hirvikallio13:56:0011:06:0012:02:0010:24:00   185042
H60AL3383Pertti Koljonen13:04:0010:52:0011:28:0011:44:00   50115
D604515Marja Koljonen13:42:0010:58:0013:04:0011:04:00   50116

Lynx

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Aapo Leskinen13:25:0013:24:0011:32:0012:22:30   161864
H21E Janne Mänkärlä14:15:0011:58:0010:14:0012:25:47   170048
D21E Aino Mänkärlä14:56:0010:46:0013:00:0011:53:11   213948
D21E Karoliina Sundberg14:06:0011:00:0013:22:0012:05:02   42958
H16E Ville Rehn13:43:0010:15:0011:35:0011:17:22   191441
H40AL2417Mikko Pohjola14:01:0010:23:0010:41:0010:35:00   411983
H45AL2480Pekka Rehn13:34:0011:48:0010:02:0011:28:00   204077
D45A3315Heli Lehmussaari-Rehn14:16:0010:42:0011:58:0010:22:00   201940
D55A3571Tiina Leskinen14:55:0010:31:0011:35:0010:15:00   217300
H124017Karim Mbembela14:20:0010:20:0010:58:0010:40:00   410770
D9RR4318Kia Mbembela15:20:0010:26:0010:42:0011:20:00   178262
D9RR4327Viliina Sundberg15:28:0010:06:0010:47:0011:23:00   413414
D604537Tuija Soanjärvi13:28:0010:56:0013:24:0010:46:00   201392
D654575Liisa Sundberg14:42:0012:36:0010:58:0012:48:00   190892

Länsi-Lavian Loiske

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H45B2452Marko Saari13:13:0010:17:0010:17:0010:43:00   45629
H21C2568Juha Venesmäki15:20:0011:04:0011:48:0012:08:00   58830
D21AL3123Johanna Venesmäki13:25:0010:57:0010:11:0010:37:00   82849

Länsi-Rajan Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D16E Sirje Tolonen13:49:0011:33:00 11:37:00   158751
H60A2215Esko Udd15:17:0011:17:0010:53:0011:49:00   189776
H45B2445Petri Hannila13:07:0010:39:0010:21:0010:23:00   136047
D20B3175Henna Hannila15:00:0010:18:0011:02:0012:02:00   138185
D654566Marja Matila14:40:0013:16:0010:32:0012:32:00   49490

Maarian Mahti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H70A3485Pertti Havia14:12:0010:24:0010:14:0010:58:00   174760
H70AL4393Jorma Eskola13:59:0012:57:0010:19:0012:45:00   112565
H754462Risto Kaitio16:05:0010:21:0013:15:0010:23:00   183463
H754471Reijo Lehkonen16:29:0010:49:0012:23:0010:11:00   43657
D654551Tuula Havia15:10:0012:20:0010:36:0012:44:00   190075

Mesikämmenet

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H70A3513Juha Penttinen  11:12:0010:28:00   142415

MS Parma

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Sami Hämäläinen14:11:0012:44:0010:48:0012:46:00   183046
H21E Henrik Väisänen15:05:0012:12:0010:18:0012:47:00   157580
D21E Anni Heikkonen14:08:0010:18:0012:48:0012:06:17   183467
D21E Sanna Paukkunen14:38:0010:40:00     138128
D21E Maija Sianoja14:26:0010:36:0012:52:0011:56:41   54249
D21E Susanna Tervo13:30:0010:22:0012:36:0012:17:00   191949
D21E Tuulia Viberg13:56:0011:12:0013:18:0012:18:00   158808
H16E Aleks Hiidenhovi13:59:0010:11:0011:17:0011:04:00   195013
H35A1120Petri Paukkunen13:44:0010:18:00     408819
H60A2170Arto Etu-Huitti13:57:0011:49:0011:21:0012:11:00   205369
H35AL2393Petteri Suominen13:24:0010:20:0010:50:0010:34:00   175167
H804589Teuvo Hannukainen16:16:0010:30:0011:48:0013:00:00   191851

Mäntsälän Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E Valtteri Kinnunen13:07:0010:57:0011:21:0011:41:00   170003
H16E Niko Vaenerberg13:29:0011:27:0010:43:0011:36:00   190080
D18E Laura Kylmälä13:48:0011:10:0011:18:0012:01:00   199956
D18E Riikka Mäkinen14:42:0010:34:0011:08:0012:03:00   190998
D18E Liinu Nummela14:08:0010:24:0011:48:0011:27:57   181882
H40A1162Sauli Saarinen13:37:0010:07:0011:23:0010:45:00   191154
H50A2072Markku Kylmälä14:39:0010:27:0011:53:0011:07:00   191766
H50A2082Jouko Mäkinen14:11:0011:13:0011:45:0010:53:00   200143
H50A2086Arto Nummela15:07:0011:09:0010:23:0011:11:00   189192
H55A2130Markku Laine13:56:0011:26:0011:38:0012:26:00   190925
D21A2313Iida Nummela13:39:0012:33:0010:01:0011:49:00   173643
H124027Tuomas Ruuskanen13:14:0011:14:0010:50:0010:50:00   179591
D13A4110Minea Korhonen15:22:0011:16:0012:10:0010:58:00   152959
D10RR4281Senni Ruuskanen14:03:0011:33:0012:23:0010:26:00   191643

Mäntän Seudun Eräpirkat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H50AL3278Jari Ala-Sankila13:22:0011:58:0010:16:0011:36:00   48624
H754465Erkki Koipijärvi15:45:0011:23:0012:49:0010:15:00   191086

Nastolan Terä

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21B2366Kalle Kalapudas13:42:0011:00:0010:50:0011:02:00   215284
H60AL3378Risto Kalapudas13:22:0012:00:0010:28:0011:28:00   46769

Navi

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55A2141Jukka Pajunen14:38:0010:50:0011:26:0012:34:00   201296
H60AL3388Martti Lappalainen13:30:0012:02:0010:32:0011:14:00   216318
H60AL3403Hannu Seppänen14:02:0011:40:0010:18:0011:22:00   156116
H65AL3462Jorma Pöntinen14:23:0011:09:0010:53:0010:11:00   82502
H70A3501Jorma Kemppi13:12:0010:44:0010:34:0011:14:00   185155
D55A3575Tarja Pajunen14:57:0010:15:0011:49:0010:19:00   43269
H12TR4171Vinski Malinen 11:26:0010:36:00    168104
D8RR4377Fanni Malinen 11:02:0012:44:00    204255
D604531Tuula Pöntinen13:44:0011:32:0012:10:0011:10:00   190066

New Zealand

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21A1034Duncan Morrison14:34:0011:58:0010:14:0010:36:00   180658

Nilsiän Nujakka

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65A2256Juhani Matilainen14:10:0010:14:0010:50:0011:48:00   194055
H65A2263Aimo Partanen14:30:0011:18:0010:44:0010:18:00   186709
H65A2285Matti Väänänen14:46:0010:36:0011:22:0010:04:00   202777
D35A2356Anu Pursiainen  12:19:0010:47:00   220360
D45A3325Marja Räsänen14:10:0010:56:0011:40:0010:24:00   193933

Nivalan Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D18E Riikka Hautamäki14:32:0010:38:0011:04:0012:12:00   90263
H40AL2415Lasse Palola13:19:0011:05:0010:29:0010:47:00   48309
D50B3069Kaija Mäkikangas13:50:0011:00:0010:28:0011:32:00   82827
D45B3222Anu Alasaari  10:18:0010:06:00   107224
H55AL3346Martti Mäkikangas13:33:0010:09:0010:09:0010:33:00   191193
H65AL3435Martti Joensuu13:29:0010:07:0011:51:0011:19:00   95458
D50A3526Pirkko Ekdahl13:49:0011:13:0010:09:0012:01:00   48327
D13A4101Sanni Haikara14:52:0011:10:0011:54:0011:44:00   179571
D13A4106Tuuli Järviluoma14:56:0011:14:0011:46:0011:48:00   207053
H13-14B4130Konsta Alasaari  11:17:0012:01:00   146827
D10RR4257Elsa Haikara14:01:0011:43:0012:04:0010:27:00   190495
D10RR4266Pilvi-Sofia Järviluoma14:18:0011:38:0012:01:0010:18:00   190722
H70AL4420Mauno Mikkilä14:45:0011:49:0010:29:0012:51:00   48317

Norway

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21A2319Laura Portin14:15:0011:33:0010:17:0011:59:00   190337
D21AL3098Anni-Maija Fincke13:45:0010:45:0010:15:0010:19:00   170500

OK Kristina

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55A2133Stefan Lillandt15:22:0011:00:00     175187
H21B2369Rasmus Lillandt13:50:0011:04:00     199881

OK Linné

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21E Riina Kuuselo15:00:0011:14:0013:42:0011:47:21   312885

OK Tisaren

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21E Marion Aebi14:34:0011:02:0013:30:0012:25:00   180383

OK Trian

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Filip Brunell13:39:0011:48:0010:02:00    175551
H21E Mikael Fabritius14:37:0012:38:0010:50:0012:24:14   190036
H21E Tobias Henriksson13:23:0012:56:0011:14:0012:09:44   209794
H21E Topi Penttinen14:45:0013:14:0011:24:0012:14:17   180702
H21E Otto Simosas13:55:0012:46:0011:06:0012:11:14   125940
D21E Elli Virta13:34:0011:06:0013:08:0011:49:00   181838
H18E Kasperi Reijonen14:10:0010:14:0010:28:0011:49:00   189416
D20E Outi Hasu13:34:0011:30:0010:16:0010:12:31   58899
D20E von Katja Schoultz13:16:0011:44:0010:22:0010:14:21   51027
H21A1009Simo Hasu14:08:0011:00:0011:48:0010:18:00   51992
H21A1010Topi Hasu13:34:0012:08:0011:04:0010:04:00   208082
H35A1131Jani Virta14:10:0010:36:0010:14:0010:58:00   199410
H40A1150Pasi Liitiäinen13:31:0010:17:0010:51:0011:11:00   189422
H50A2058Heikki Frilander13:59:0010:23:0011:21:0012:05:00   97892
D21A2293Emmi Hasu13:35:0012:21:0011:19:00    218479
D21A2297Lena Jauhiainen13:15:0012:17:0010:43:0011:57:00   483870
D21A2323Mari Seppänen13:31:0012:25:0011:09:0011:05:00   192286
D21A2331Emma Juga13:49:0011:17:0010:31:0012:35:00   201556
H14A3026Oskari Reijonen13:35:0011:39:0010:17:0011:43:00   189419
D40B3192Anneli Laurila13:57:0011:41:0010:43:0012:01:00   201323
D40B3193Milla Laurila14:07:0011:21:0010:49:0011:57:00   183778
H60AL3365Hannu Fabritius14:26:0011:36:0010:20:0010:36:00   51542
D13-14B4150Eva Käki14:35:0011:31:0012:09:0011:33:00   161437
D10RR4259Aino Hasu14:08:0011:59:0011:59:0010:12:00   175664
D8RR4388Saana Kajander16:08:0011:14:0012:54:0011:14:00   217202

OK77

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Mikko Salervo14:39:0012:28:0010:34:0012:49:00   169915
D21E Ina Westerlund14:50:0010:34:0012:50:0012:09:41   195291
H20E Johan Jern13:43:0010:41:0010:37:0010:46:00   197430
H18E af Fabian Hällström14:02:0010:08:0010:44:0011:27:53   193909
H18E Tobias Jern13:58:0010:04:0010:50:0011:38:09   197445
H18E Jonathan Ray13:18:0010:52:0010:32:0012:01:00   186724
H16E Linus Jern13:17:0011:35:0010:49:0011:42:00   183511
H16E Valter Mårtenson13:01:0010:59:0011:37:0011:07:49   188459
D20E Jenny Ray13:14:0011:34:0010:34:0010:43:00   179820
D18E Isabel Donner13:42:0010:42:0011:52:0011:48:12   90148
D16E Janina Donner13:57:0010:31:0011:07:0010:44:23   190963
H21A1007Mikael Donner14:56:0010:32:0010:34:0011:28:00   193600
H21A1021Matias Kankkunen13:40:0011:30:0010:24:0011:48:00   407179
H21A1025Lauri Kenttä14:46:0010:36:0010:18:0011:34:00   217595
H21AL1089Mikko Ruokolainen 10:51:0010:49:0010:47:00   184907
H45A2020Jarmo Koskela 12:12:0011:12:00    208040
H45A2027Rasmus Mårtenson14:46:0012:34:0010:56:0011:22:00   215610
H50A2094Tomas Ray14:05:0010:29:0011:19:0012:01:00   161868
D21A2321Miina Ruokolainen14:05:0012:35:0010:29:0011:03:00   46504
H45AL2467af Anders Hällström13:10:0011:52:0010:20:0011:18:00   52338
H14A3001Jonny Donner13:33:0011:01:0011:09:0011:35:00   213916
D21AL3113Henna Salminen13:13:0010:39:0010:13:0010:51:00   74593
H16B3158Lukas Kankkunen14:24:0012:02:0010:42:0011:12:00   135380
D40B3197Mari Reinivuo-Kenttä13:41:0011:37:0011:21:0011:43:00   175092
D18B3203Sophia Arrakoski14:27:0011:05:0011:39:0011:07:00   195198
D18B3219Michaela Weiss14:55:0010:53:0011:59:0010:49:00   202954
D18B3220Liva Westerback14:41:0011:11:0011:47:0010:45:00   181614
D45A3311Tove Jern14:54:0010:22:00     190490
D45A3323Carola Ray14:46:0010:10:0011:46:0010:28:00   184926
D45A3330Heidi Torp-Donner14:42:0010:30:0011:14:0010:50:00   102607
D50A3552von Annika Schoultz14:03:0011:25:0010:49:0010:57:00   55596
H124006Jesper Donner13:16:0010:32:0011:24:0010:56:00   191133
D13A4117Lydia Mårtenson14:58:0011:08:0012:24:0011:02:00   150659
H12TR4166Nooa Kenttä13:42:0011:36:0010:00:0011:18:00   179941
D12TR4191af Fredrika Hällström14:02:0010:46:0011:38:0010:30:00   128170
D9RR4313Lumi Kenttä15:25:0010:12:0010:55:0011:19:00   202119
H8RR4334Jeremy Donner14:28:0012:26:0011:32:0013:06:00   215263
D8RR4369Sora Kenttä15:38:0011:32:0013:10:0011:08:00   218225
D654578Vellamo Toivonen14:32:0013:30:0010:26:0012:16:00   44928
D654587Sonja Wikström15:06:0012:58:0010:16:0012:42:00   188477

Olavin Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60A2176Risto Höglund15:31:0010:35:0011:49:0011:19:00   57329

ONMKY

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H70AL4435Kalle Männikkö14:03:0013:11:0010:45:0012:01:00   53890

Oriveden Ponnistus

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H35A1118Ville Nummela14:02:0010:26:0010:56:0010:42:00   172791
H40A1139Jukka Jarva14:05:0010:57:0010:07:0010:33:00   50708
H65A2236Risto Jarva13:26:0011:08:0011:52:0010:24:00   50707
H35AL2382Jani Jauhiainen   10:40:00   216216
D12TR4206Laura Nummela14:34:0010:22:0011:10:0010:50:00   201395
D10RR4264Sara Jauhiainen   10:04:00   204961
H9RR4299Luukas Nummela14:45:0012:21:0010:14:0010:48:00   216418
H8RR4340Santtu Jauhiainen   12:34:00   204943
D604527Arja Pajunen13:40:0011:48:0012:56:0010:08:00   205184

Otaniemen Jyllääjät

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H35A1112Ismo Lahtinen13:26:0011:06:0010:52:0010:38:00   218520

Oulaisten Huima

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H20E Matti Linna13:27:0010:39:0010:49:0010:27:53   202695
D16E Aino-Maria Linna14:35:0010:11:0010:39:0011:21:00   203203
H55A2116Rolf Helander15:18:0011:02:0011:58:0011:16:00   157804
D21B2546Anni Huuha14:34:0012:24:00     117576
D50A3549Eija Piispanen14:15:0011:09:0010:37:0011:09:00   96042
H70AL4394Matti Haapakoski13:19:0013:05:0010:43:0013:01:00   402657

Oulun NMKY:n Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H50A2093Tuomo Rantapelkonen14:59:0010:37:0011:33:0011:01:00   49414
H60A2210Arhi Tervo15:25:0011:13:0011:51:0010:45:00   49415
H65A2274Esko Tuohimaa14:36:0010:28:0010:00:0011:24:00   49424
H14A3004Juho Hiltunen13:59:0011:31:0010:21:0011:13:00   74990
H65AL3470Kalevi Tapaninaho14:21:0011:17:0010:25:0010:35:00   172827
H65AL3472Pauli Toropainen13:27:0010:33:0011:07:0011:41:00   54657

Oulun Reipas

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65A2235Pentti Hurskainen14:38:00      191113

Oulun Tarmo

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E Sami Härkönen14:03:0010:05:0011:33:0011:22:06   153314
H16E Aapo Viippola14:27:0010:19:0010:57:0010:57:48   110516
H60A2168Risto Airaksinen14:21:0011:41:0011:03:0012:09:00   405925
H65A2267Reijo Puurunen14:40:0011:16:0010:40:0010:14:00   51085
H40AL2426Ilpo Viippola13:59:0010:31:0010:43:0010:31:00   49463
D14A3039Laura Härkönen14:33:0010:13:0012:01:0010:31:00   153222
D40B3196Mira Paavola14:19:0011:43:0010:57:0011:21:00   76604
H50AL3294Jussi Neuvonen13:40:0011:24:0011:00:0011:18:00   156535
D50A3529Tarja Jokikokko14:07:0011:07:0010:47:0011:15:00   166683
D124073Venla Viippola13:25:0010:43:0010:57:0011:13:00   191327
H754476Reino Nikula16:21:0010:31:0012:33:0010:27:00   51081
D704623Irma Nikula14:59:0012:15:0011:45:0011:53:00   51080

Oulunsalon Vasama

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H35A1117Olli Nikkari14:04:0010:44:0010:46:0010:22:00   193647
H65A2264Alpo Pelkonen14:54:0010:54:0010:14:0010:44:00   213996
D35A2347Johanna Limingoja14:47:0010:19:0012:33:0010:35:00   52303
H40B2428Sami Alitalo13:02:0010:24:0010:10:0010:22:00   152051
D35B3132Salla Heikkinen14:04:0010:54:0011:26:0010:34:00   181076
D35B3136Tytti Kaijanen13:34:0010:50:0012:00:0010:24:00   213827
H70A3504Reino Kukkohovi13:22:0011:14:0010:52:0010:22:00   42534
H124023Atte Rahikkala13:28:0011:24:0011:00:0010:18:00   205072
D13-14B4141Heidi Alitalo14:47:0011:45:0011:55:0011:13:00   154135
D12TR4201Senni Limingoja14:46:00 11:28:00    191863
D10RR4271Ella Limingoja13:54:00 12:18:00    213861
D654568Maija Pelkonen15:22:0013:22:0010:08:0012:02:00   213995

Ounasvaaran Hiihtoseura

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H20E Markku Bergman13:57:0010:27:0010:39:0010:47:00   155001
H16E Niilo Ojanaho13:57:0011:29:0010:09:0010:57:29   97654
D18E Laura Kotila14:30:0010:30:0011:26:0012:18:00   139213
H35A1111Teppo Kuusela13:30:0011:04:0011:00:0010:24:00   105352
H55A2112Eero Haapasalmi13:50:0011:30:0012:18:0012:04:00   179298
H55A2122Taisto Kaikkonen14:28:0011:52:0012:28:0010:52:00   193955
H55A2128Reino Kurkela 11:58:0011:04:0011:10:00   183522
H65A2237Timo Juujärvi13:56:0010:02:0011:24:0011:30:00   154652
D21A2289Marjo Bergman13:21:0011:59:0010:33:0012:17:00   154662
H40AL2406Tero Karvinen13:27:0010:55:0010:25:0010:57:00   111237
H40AL2411Harri Mäki13:15:0010:51:0010:59:0010:37:00   49988
H45AL2478Jari Määttä13:32:0011:18:0010:08:0011:52:00   185160
D40A2515Sirpa Torvinen13:56:0010:18:0011:50:0010:30:00   97655
H14A3022Eetu Petrelius13:55:0011:07:0011:05:0011:11:00   203722
D14A3040Johanna Isojärvi14:25:0010:39:0011:49:0010:17:00   181130
D45B3226Tuija Hyvönen13:14:0010:10:0010:22:0010:30:00   217198
H50AL3304Reima Vanhanen13:20:0011:18:0010:46:0011:52:00   485595
D45A3319Mirka Oikkonen15:02:0010:36:0011:24:0010:08:00   189955
D45A3335Kirsi Viitanen  11:56:0010:12:00   182733
H70A3517Voitto Siitonen13:16:0010:50:0010:36:0011:06:00   193495
D50A3532Maarit Kaikkonen13:15:0011:43:0010:27:0011:51:00   194028
D50A3543Anna-Maija Määttä13:39:0011:53:0010:21:0011:29:00   214861
D124060Ansa-Lotta Ojanaho13:49:0011:11:0010:45:0010:15:00   74824
D124063Enni Petrelius14:03:0010:55:0010:17:0010:27:00   154575
H13A4086Rasmus Mäkinen13:54:0012:30:0011:12:0012:08:00   139448
H13A4088Severi Oikkonen14:00:0012:26:0010:52:0012:16:00   190005
D13A4119Lumimaaria Ojala15:30:0011:04:0011:44:0011:26:00   154650
D13A4120Nea Pääkkönen15:02:0011:50:0012:12:0010:50:00   200046
H12TR4174Sampo Mäkinen13:02:0011:18:0010:46:0011:52:00   159718
D12TR4208Metsämaria Ojala14:42:0010:48:0011:18:0010:02:00   154649
H10RR4224Joonas Isojärvi13:33:0010:55:0011:27:0012:07:00   181205
H10RR4241Hermanni Pernu13:31:0010:41:0011:25:0012:21:00   183337
H10RR4243Eetu Pulju13:03:0010:59:0011:23:0012:30:00   181091
H10RR4244Rasmus Pääkkönen13:15:0010:44:0011:36:0012:23:00   206722
D10RR4275Sissi Oikkonen13:53:0011:46:0012:13:0010:30:00   190263
D10RR4276Eeva-Liina Ojanaho14:15:0011:39:0012:02:0010:19:00   201345
H8RR4353Erkka Petrelius14:42:0012:36:0011:18:0013:10:00   217225
H70AL4396Asko Harvala13:13:0012:49:0011:27:0012:39:00   159141
H70AL4426Touko Putkonen13:57:0013:07:0010:21:0012:35:00   90191
H70AL4442Martti Varis14:31:0012:23:0010:53:0012:15:00   49249
D654556Marketta Juujärvi15:00:0013:06:0011:12:0011:38:00   154651
D704631Tuula Varis15:19:0012:23:0011:39:0011:35:00   49248

Paimion Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Daniel Stenlund13:11:0012:16:0010:32:0012:24:33   159983
H21E Frederic Tranchand14:17:0013:16:0011:36:0012:52:00   146651
D21E Inga Dambe14:44:0011:22:0013:34:0011:47:04   192414
D21E Eveliina Hirvonen 10:14:0012:32:00    188550
D21E Saara Norrgrann14:14:0011:28:0013:38:0012:26:00   148725
H21A1020Henri Kalve13:04:0012:02:0011:06:0010:58:00   181841
D21A2304Hilla Lamminpää14:19:0011:03:0010:53:0012:05:00   220900

Paltamon Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65A2253Pentti Lukkari13:08:0011:52:0010:58:0011:08:00   181527
H60AL3389Jyri Leinonen13:24:0011:44:0011:06:0011:02:00   218141

Pargas IF

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21E Yvonne Gunell 11:34:0013:36:00    195156
D40A2499Ingela Mattsson14:38:0010:34:0011:06:0010:22:00   159995
D21C3246Hanna Lindholm13:47:0011:33:0010:39:0011:35:00   197705

Pellon Ponsi

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Lauri Oikarinen14:49:0012:18:0010:42:0012:21:53   205625
H21E Sami-Petteri Juopperi14:27:0012:30:0010:40:0012:27:54   207304
H21E Olli-Markus Taivainen14:07:0013:00:0011:10:0012:00:19   413109
H20E Sampo Hyppölä13:39:0010:21:0010:59:0010:01:19   183198
H21A1013Perttu Hietala14:50:0011:12:0010:58:0010:22:00   159048
H21A1044Esa Saarijärvi13:58:0010:20:0011:12:0011:52:00   146291
H21A1052Jyri Uusitalo14:14:0011:42:0010:28:0011:00:00   192606
H21AL1092Jaakko Tervo14:07:0010:21:0010:41:0010:53:00   88479
H55A2163Kari Virtanen15:16:0010:52:0011:08:0012:16:00   195427

Perhon Kiri

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H14A3015Eetu Lakanen13:11:0012:01:0010:41:0011:29:00   207303
D10RR4270Inka Lakanen14:14:0011:29:0012:26:0010:11:00   177776

Perttelin Peikot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21A1028Kari Kokkinen13:06:0011:46:0011:24:0010:48:00   204866

Perämeren Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D55B3090Leena Paaso  11:22:0010:46:00   49732
H55AL3352Jouko Paaso  10:15:0010:37:00   49731
H70A3514Erkki Pietiläinen13:46:0011:20:0010:38:0010:00:00   146111

Petäjäveden Petäjäiset

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H904614Aarne Soanjärvi14:37:0011:53:0012:35:0011:23:00   46707

Pieksämäen Veikot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60A2192Pekka Linjala14:53:0011:15:0010:47:0012:13:00   180679
D10RR4267Outi Kankkunen 11:49:0012:05:0010:15:00   191655

Pihkaniskat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H45A2011Matti Huttunen15:14:0012:08:0011:16:0011:10:00   177715
H45A2031Timo Pietikänen15:18:0011:18:0011:32:0011:56:00   172776
H45A2034Paavo Ritvanen13:58:0012:04:0012:26:0011:28:00   168989
H50A2085Tommi Nietosjärvi14:23:0011:55:0010:53:0010:43:00   197442
H65A2238Lauri Karhumäki13:00:0011:42:0011:26:0010:52:00   182456
H65A2270Jorma Ryynänen14:56:0010:38:0010:10:0010:56:00   213966
H65A2273Harri Tolvanen14:00:0010:26:0011:04:0011:26:00   196684
H16B3169Esa Savolainen14:20:0011:38:0010:40:0011:42:00   177694
D40B3194Sari Leiniö14:21:0011:39:0010:41:0011:37:00   182547
H70AL4417Simo Luoma 12:29:0010:09:00    150680
D604506Kaija Heinonen14:02:0010:44:0012:48:0010:54:00   49853
D654563Helena Luoma 12:54:0010:14:00    150683

Pihtiputaan Tuisku

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H754487Kosti Salmela15:01:0011:29:0013:05:0010:39:00   411107

Pitäjänmäen Tarmo

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21AL1083Tapani Naakka13:27:0010:57:0011:11:0010:19:00   191106
H35A1113Jussi Lassila14:14:0010:48:0010:48:0010:14:00   177386
H65A2243Klaus Kihlman13:14:00      159489
H65A2247Heikki Lassila13:48:0011:26:0010:30:0011:00:00   189233
D654547Kirsi Haglund14:38:0013:18:0010:44:0012:06:00   180868

Pohjankyrön Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D9RR4326Venla Saari15:17:0010:20:0010:35:0011:41:00   177269
D604534Seija Sauru13:18:0010:54:0013:32:0010:44:00   177272

Posion Pyrintö

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H50AL3296Jarmo Pyhtinen13:38:0011:52:0010:30:0011:08:00   74622
H13-14B4134Riku Pyhtinen14:15:0012:09:0011:23:0011:55:00   177229

Pudasjärven Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H20E Juha-Matti Inget13:51:0010:25:0010:41:0010:53:00   180874
H18E Aleksi Härkönen13:20:0010:50:0010:34:0011:11:42   194144
H18E Taneli Härkönen13:24:0010:00:0011:10:0011:37:20   107214
D18E Oona Huhtela13:50:0011:16:0011:14:0012:15:00   180610
H50A2065Antti Härkönen14:31:0012:07:0010:27:0010:59:00   49452
H40AL2404Hannu Hiltula14:03:0010:27:0010:39:0010:29:00   120195
D55B3092Raija Sarajärvi14:20:0010:30:0011:36:0010:26:00   205301
D50A3537Maire Kosamo13:31:0012:01:0010:45:0010:53:00   49449
H70AL4418Taisto Luukkonen14:01:0012:07:0010:23:0013:31:00   49444
H754450Heikki Heikkilä15:25:0010:13:0013:07:0011:21:00   49458
H804598Juhani Rajavaara16:02:0010:12:0011:44:0013:26:00   49431
D754636Liisa Heikkilä15:35:0011:23:0012:01:0012:19:00   49456

Pulkkilan Ponsi

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65AL3454Teemu Moilanen14:15:0010:27:0010:47:0011:21:00   181620

Punkalaitumen Kunto

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D35B3143Anne Mäki-Laurila14:00:0010:42:0011:24:0010:56:00   190971
H10RR4237Anttoni Mäki-Laurila13:06:0011:03:0011:44:0011:59:00   191159

Puolangan Ryhti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H18E Tomi Kanniainen14:00:0010:42:0010:08:0011:37:08   183502
H16E Veeti Nissinen13:47:0010:17:0011:31:0011:34:00   157554
H60A2185Hannu Karila14:35:0011:05:0012:07:0011:31:00   47398
H60A2212Pekka Toppari14:31:0012:01:0011:01:0011:35:00   121254
H65A2258Jouko Määttä13:44:0010:56:0010:34:0011:36:00   47389
D55B3083Terttu Härkönen14:28:0010:42:0011:24:0010:20:00   216372
D55B3093Lea Tervonen14:36:0010:28:0011:28:0010:24:00   83907
D55B3096Annu Väisänen 10:46:0011:10:0010:32:00   156363
H50AL3307Teemu Väyrynen13:12:0011:04:0011:02:0011:38:00   75790
H60AL3372Alpo Hiltunen14:18:0010:12:0011:56:0010:42:00   47401
H60AL3386Martti Köngäs14:22:0010:08:0010:44:0011:56:00   159138
H60AL3423Stefano Zonato13:26:0011:30:0011:34:0010:50:00   193168
H65AL3432Jarmo Huovinen14:19:0011:27:0010:03:0010:55:00   47395
D55A3569Maija Käkelä14:31:0010:21:0011:39:0010:47:00   47387
D654560Kaarina Köngäs14:44:0012:38:0011:06:0012:28:00   158516

Päijät-Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H50A2080Timo Maaranen14:25:0011:43:0010:39:0011:13:00   120059
H45AL2483Vesa Tähtinen13:04:0011:46:0010:06:0011:40:00   46799
D14A3041Mikaela Karjalainen14:53:0010:35:0011:27:0010:23:00   167500
D16B3272Tessa Tähtinen14:29:0010:33:0011:41:0010:59:00   58265
H60AL3420Pekka Valtonen14:46:0010:26:0010:12:00    46792
H13A4085Jaakko Maaranen14:10:0012:08:0011:00:0012:26:00   111152
H13A4093Miska Tähtinen14:18:0011:56:0011:24:0012:04:00   177892
H12TR4164Akseli Karjalainen13:04:0011:40:0010:48:0011:20:00   199766
D654573Päivi Sorri15:42:0012:14:0010:20:0012:26:00   48454

Raision Kuula

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21AL1070Joel Hakala13:17:0010:39:0011:03:0011:07:00   81931
H55A2113Jouni Hakala14:48:0012:30:0011:36:0010:46:00   53554

Raisu Lumous

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H50A2068Heikki Karjalainen14:09:0011:23:0011:51:0010:31:00   214762
H50A2076Kasperi Launis13:25:0010:51:0011:25:0012:03:00   200083
D50A3539Teija Launis14:09:0011:31:0010:11:0011:21:00   53855

Raja-Karjalan Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E Saul Klemola13:03:0011:09:0011:11:0010:57:00   208012
H35A1129Matias Törmänen13:38:0010:14:0010:58:0011:12:00   207363
H45A2003Jussi Eskelinen14:18:0010:52:0011:52:0012:32:00   207175
H65A2251Pekka Lindqvist14:16:0010:24:0010:52:0011:32:00   124095
H14A3002Pyry Eskelinen13:37:0011:35:0010:59:0011:05:00   195303
D45B3227Leena Kantanen13:18:0010:12:0010:32:0010:00:00   182810
D21C3249Maija Tikka13:51:0011:35:0010:41:0011:31:00   43311
H60AL3380Markku Kaulio 11:14:0010:14:0010:30:00   124480
D50A3527Riitta Hakkarainen13:17:0011:27:0011:09:0011:25:00   159593
D8RR4386Nella Törmänen15:28:0011:24:0012:56:0011:46:00   124280
H70AL4423Ossi Paukkunen14:35:0012:13:0011:09:0011:53:00   140671
D654562Ulla Lindqvist15:28:0012:34:0010:40:0012:04:00   124155
D654577Eija Tikka14:46:0012:42:0011:08:0012:22:00   157971

Rajamäen Rykmentti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Ross Morrison14:29:0012:48:0010:58:0012:34:38   56469
H21E Vili Niemi 12:54:0011:02:00    180367
H21E Jarno Parkkinen14:41:0012:36:0011:08:0012:15:14   159109
H21E Miika Suominen13:53:0012:08:0010:12:0012:17:12   157623
H21E Kimmo Vilska13:37:0011:46:0010:06:0012:27:55   409766
D21E Marjo Liikanen13:50:0010:42:0012:56:0011:59:35   88650
H60A2222Timo Valkonen14:27:0010:51:0011:35:0012:21:00   205556
D21A2320Hanna Raitanen13:57:0012:09:0010:15:0011:37:00   195432
H21C2560Taneli Koho15:06:0011:18:0011:50:0012:16:00   43554
D21AL3124Tiina Vilska13:09:0010:41:0010:23:0010:53:00   221322
D45A3321Anne Paalanen14:56:0010:28:0011:12:0010:40:00   185195
H60AL3409Vesa Tervo13:42:0010:40:0011:50:0011:10:00   43880
H12TR4169Miika Koho13:08:0011:28:0010:56:0011:34:00   208570

RAPSU

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D604512Maija Kautonen14:14:0010:42:0012:58:0010:28:00   50802

Rasti E4

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H20E Vili Sormunen13:55:0010:51:0010:27:0010:33:13   40814
H18E Jaakko Hyttinen13:46:0010:40:0010:22:0011:51:00   189897
H18E Roope Sormunen13:50:0010:44:0010:12:0011:30:36   40818
H40A1152Sami Mönttinen13:45:00      220423
H45A2012Tarmo Hyttinen15:08:0012:24:0011:04:0011:26:00   190114
H55B2534Hannu Leppänen14:24:0011:24:0012:14:0011:12:00   40843
H70AL4401Viljo Kaivosaari13:45:0011:51:0011:01:0013:27:00   198773
H804594Kalle Leppänen16:22:0010:16:0011:38:0013:10:00   156782

Rasti-Hyry

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H40A1147Tero Kuosmanen13:51:0010:31:0010:29:0011:15:00   40781
H45A2028Petteri Niskanen14:02:0011:28:0012:24:0011:58:00   199797
H50A2059Sakari Heikkinen13:45:0010:49:0011:43:0011:35:00   411827
H50A2089Juha Partanen14:15:0011:49:0011:13:0010:41:00   214940
H55A2114Esko Heikkinen15:24:0010:56:0011:24:0011:50:00   51468
H55A2135Veli-Matti Lähdesmäki14:58:0011:32:0012:10:0011:02:00   156027
H55A2143Timo Partanen13:46:0012:16:0011:18:0012:12:00   191920
D50B3065Tuula Lankinen13:48:0011:26:0010:48:0010:56:00   74722
D50A3531Tuija Jurvakainen13:41:0010:55:0010:59:0011:49:00   51447
D50A3548Tuula Partanen13:09:0011:21:0011:03:0011:35:00   51436
H124030Tuomas Turpeinen14:08:0010:22:0010:48:0010:54:00   193088
D124048Suvi Kemppainen14:01:0010:51:0010:27:0010:25:00   190168

Rasti-Jussit

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H18E Aku Hietaharju13:22:0011:10:0010:04:0011:42:55   41710
H18E Mikko Lähdesmäki13:32:0010:12:0011:00:0011:54:00   51457
D16E Suvi Hietaharju14:33:0010:45:0010:19:0011:29:00   41716
H65A2230Olavi Hautala14:22:0011:20:0010:28:0010:34:00   184971
H65A2265Kari Pienimäki14:02:0011:56:0010:16:0010:22:00   191974
H35B2376Pasi Mutikainen14:04:0010:44:0011:06:0010:42:00   50606
H18B2460Ilari Hauhia13:41:0010:07:0010:37:0010:03:00   186539
D35B3142Kati Mutikainen13:22:0011:20:0011:34:0010:52:00   204227
H16B3156Ossi Hietaharju14:14:0011:34:0010:44:0011:44:00   41623
H16B3168Topias Saranpää14:26:0011:50:0010:30:0011:36:00   82495
D45B3224Eija Hauhia13:24:0010:00:0010:24:0010:08:00   50500
H70A3496Jussi Kankaanpää13:56:0010:14:0011:02:0010:32:00   215696
D55A3562Päivi Hautala14:23:0010:25:0011:47:0010:45:00   203018
H124018Leevi Mutikainen14:00:0010:10:0011:16:0010:38:00   153386
H13-14B4136Touko Saranpää14:21:0011:57:0011:27:0011:57:00   41707
H12TR4161Iiro Hauhia13:32:0011:42:0010:10:0011:24:00   182521
H9RR4290Aleksi Hauhia14:35:0012:26:0010:17:0010:57:00   181000
H70AL4406Jouko Keskinen13:47:0012:01:0011:21:0013:05:00   41648
H70AL4415Matti Lilja13:01:0012:51:0011:35:0012:31:00   177769
D654564Alli Maja14:34:0012:50:0011:22:0012:18:00   112150

Rasti-Jyry

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55A2111Timo Glad14:24:0011:50:0012:24:0011:12:00   161543
H65A2231Jorma Helin14:34:0011:14:0010:36:0010:28:00   210496
D8RR4364Gaia Alhojärvi16:16:0011:12:0012:38:0011:22:00   218186

Rasti-Kurikka

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21E Satu Heittola13:38:0010:20:0012:40:0012:21:00   195469
D21E Alexandra Voytova14:24:0010:10:0012:34:0012:20:00   205913
D20E Suvi Heittola13:12:0011:40:0010:26:0010:00:00   159998
H21AL1097Matti Vainionpää13:43:0011:07:0010:59:0010:13:00   109801
H40A1138Jani Isoluoma14:11:0010:43:0010:27:0010:57:00   216192
H45AL2464Teemu Hauhia13:06:0011:32:0010:16:0011:44:00   50239
D40A2504Leena Ojala14:06:0010:56:0011:00:0010:54:00   152974
D55B3082Paula Alanen14:18:0010:26:0011:16:0010:44:00   95975
D21AL3103Johanna Kriikkula13:17:0010:07:0010:39:0010:59:00   161092
D21AL3110Sanna Palomäki13:35:0010:35:0010:19:0010:23:00   84811
D35B3133Sari Isoluoma13:28:0011:10:00 10:42:00   189773
H60AL3361Martti Alanen14:32:0011:32:0011:04:0010:12:00   92006
D12TR4194Sofia Karjanlahti14:26:0010:52:0011:34:0010:00:00   176977
D12TR4207Irina Ojala14:12:0010:38:0011:48:0010:22:00   145925
H10RR4232Jimmy Kuntola13:02:0011:08:0011:28:0012:18:00   136688

Rasti-Lukko

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E Juuso Kaihtela13:19:0011:21:0011:01:0011:37:00   182767
D16E Säde Uusi-Pietilä13:45:0011:21:0010:33:0011:09:41   183049
H45A2042Janne Uusi-Pietilä14:34:0012:06:0011:46:0011:00:00   194090
H60A2201Erkki Pulkkinen14:37:0011:23:0010:57:0012:17:00   46488
H8RR4357Juuna Seppänen14:16:0012:54:0011:42:0012:30:00   207039
H754477Pekka Nurmi15:59:0010:23:0013:27:0010:21:00   45409
D704624Raija Nurmi15:13:0012:09:0011:25:0011:57:00   45363

Rasti-Nokia

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E Sakari Koivuniemi13:21:0010:49:0011:19:0011:49:00   170032
D18E Kiia Isokallio14:28:0010:36:0011:24:0012:07:00   190911
D18E Hilla Toivanen14:04:0011:06:0010:58:0012:10:00   180279
H21A1005André Bruguière14:02:0011:06:0010:12:0012:06:00   161085
H45A2001Janne Autero14:32:0012:32:0010:52:0011:50:00   217150
H50A2066Pasi Isokallio14:49:0010:43:0012:01:0010:35:00   180295
D21A2329Minttu Toivanen13:43:0011:47:0010:21:0012:21:00   210317
D21A2330Pinja Toivanen14:11:0011:29:0010:13:0012:27:00   201457
D16B3252Laura Autero14:19:0011:05:0010:57:0011:17:00   182754
H55AL3337Hannu Aasla13:35:0010:23:0010:03:0010:17:00   183510
D55A3577Tuula Toivanen14:21:0010:37:0011:31:0010:37:00   195344
H124010Lauri Isokallio13:34:0011:00:0010:20:0011:14:00   202941

Rasti-Pielinen

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H20E Seppo Väyrynen13:31:0010:33:0010:55:0010:50:00   159204
D16E Jenni Ruokolainen13:11:0011:37:0010:43:0011:19:00   220603
H21A1064Jukka Väyrynen13:46:0011:34:0010:10:0011:46:00   159243
H21A1065Ville Väyrynen13:22:0011:14:0011:44:0010:46:00   410618
H45A2035Jouni Ruokolainen14:04:0011:58:0012:18:0011:32:00   46899
H60A2174Markku Hyvönen14:15:0011:07:0012:11:0011:45:00   218855
H60A2187Hannu Kokkonen15:19:0010:37:0011:13:0012:05:00   190127
H65A2246Pauli Kärnä13:10:0010:32:0011:56:0011:04:00   46898
D50B3067Eija Meriläinen-Ruokolainen13:44:0010:56:0010:44:0011:26:00   88653
D21AL3115Tarja Tanner13:39:0010:59:0010:05:0010:21:00   46887
H60AL3410Jouko Timonen13:58:0011:10:0010:26:0011:46:00   58460
D8RR4371Terhi Koponen15:30:0011:36:0012:42:0011:44:00   483860
H70AL4397Viljo Heiskanen13:53:0013:13:0010:11:0012:49:00   100922
H70AL4421Kullervo Nyyssönen14:05:0011:57:0011:29:0012:41:00   70588
H70AL4427Hemmo Ropponen13:37:0012:45:0010:15:0013:25:00   210495
H754449Martti Haverinen15:09:0011:01:0013:11:0010:53:00   83300
D604508Eija Hyvönen13:10:0011:44:0012:34:0011:00:00   177289
H804597Pauli Piiroinen16:08:0010:26:0011:40:0013:14:00   70286

Rasti-Vihti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H35A1101Tommi Grover14:06:0010:38:0010:20:0010:54:00   187349
H60AL3390Esa Litja14:52:0010:50:0010:06:0011:04:00   204016
D604520Seija Litja13:06:0011:54:0013:06:0010:20:00   204270
D754635Airi Havukorpi15:27:0011:25:0012:07:0012:15:00   145541

RasTiimi

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E Robert Hyvönen13:41:0010:03:0011:41:0011:45:00   217257
H16E Riku Koirikivi13:25:0010:37:0011:27:0011:43:00   196235
H40A1153Hannu Niemelä14:13:0010:05:0011:13:0010:31:00   177858
D21A2327Johanna Tiitto13:47:0012:31:0011:01:0011:01:00   215411
D21A2328Katariina Tiitto14:01:0011:23:0011:35:0011:13:00   215332
H40AL2407Vesa Koirikivi14:07:0010:19:0010:31:0010:43:00   56481
H50B2524Jukka Korhonen14:11:0011:09:0011:01:0011:05:00   48361
H14A3010Aleksi Koirikivi13:43:0011:03:0011:13:0011:15:00   179570
D45B3225Jaana Hyvönen13:32:0010:16:0010:10:0010:02:00   217256
D45A3318Riitta Mattila14:24:0010:24:0011:34:0010:52:00   49757
D45A3329Aija Tilvis14:58:0010:38:0011:10:0010:30:00   191530
H70A3491Toivo Jokikuona13:36:0010:46:0010:00:0011:22:00   48368
H70A3502Eero Korhonen13:42:0011:04:0010:44:0010:08:00   74557
D50A3538Päivi Lassila13:51:0010:53:0011:05:0011:23:00   48365
H13A4081Tommi Koirikivi14:14:0012:02:0011:04:0012:30:00   170235
D10RR4273Helmi Mattila14:02:0011:45:0012:27:0010:05:00   90906

Rastikarhut

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21E Mira Kaskinen14:18:0010:52:0013:10:0011:53:24   185124
D21E Elli Peltomäki15:08:0010:30:0013:02:0011:56:26   50516
D20E507Saina Pöyhönen13:28:0011:48:0010:10:0010:30:27   199831
H65A2228Pertti Euren13:32:0011:00:0010:18:0011:54:00   167572
D50B3074Marjo Rajamäki13:40:0011:30:0010:20:0011:36:00   193445
H50AL3289Jukka Koivuniemi13:46:0011:12:0010:58:0011:22:00   145754
H70A3508Kalervo Mattila14:18:0010:16:0010:26:0010:42:00   195572
H754446Osmo Aronen15:15:0011:11:0012:09:0011:35:00   312803
H754497Jukka Vapanen16:23:0011:25:0011:51:0010:43:00   45282
D704621Riitta Mattila15:17:0012:07:0011:23:0011:47:00   206614

Rastiketut

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60A2195Hannu Matikainen15:07:0011:33:0011:33:0010:59:00   201242
D21A2294Heini Hemminki14:29:0011:05:0010:57:0011:51:00   153867
D55B3085Sirpa Leinonen14:26:0010:38:0011:14:0010:34:00   201359
D55B3091Eija Rantoja14:30:0010:34:0011:18:0010:38:00   41518
H70A3518Esko Taipalus14:20:0010:06:0010:24:0011:00:00   150657
D13A4103Maria Hoskari15:28:0010:52:0012:16:0011:20:00   201373
D9RR4312Sanni Hoskari15:19:0010:01:0010:51:0011:31:00   177610
D654544Alli Elomaa15:46:0013:02:0010:02:0012:08:00   40308
D654550Anna-Maija Hautamäki15:32:0012:46:0010:50:0011:40:00   154036

Rastivarsat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H18E Eemeli Kiljunen13:26:0010:58:0010:14:0011:41:04   195441
H45A2010Hannu Heinilä14:08:0011:30:0011:44:0012:22:00   101570
H55A2132Reima Liikkanen14:22:0011:24:0011:28:0012:18:00   181354
H60A2207Juha Suomela14:17:0012:31:0010:45:0011:39:00   46860
H45AL2473Juha Kiljunen13:36:0011:12:0010:34:0011:24:00   199151
D16B3263Elisa Kiljunen14:33:0010:49:0011:43:0010:37:00   46840
H65AL3461Heikki Pitkänen13:13:0011:11:0011:41:0010:53:00   206590
D13A4109Emmi Kiljunen14:40:0011:18:0012:26:0011:18:00   173488
D9RR4315Eevi Kiljunen15:16:0010:22:0010:34:0011:39:00   190791

Rauman Työväen Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D50A3542Tiina Mäkelä13:11:0011:19:0010:39:0011:59:00   183494

Riihimäen Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60A2166Antti Aalto14:49:0010:57:0012:15:0011:17:00   184979
D21C3241Saara Asmundela13:39:0011:45:0010:31:0011:29:00   193419

Russia

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H18E Ivan Zolkin13:12:0010:32:0010:56:0011:33:38   204032
H45A2005Ilya Gusev14:38:0012:30:0011:34:0010:58:00   179306
H50A2055Alexander Afonyushkin13:39:0011:17:0011:07:0011:45:00   123750
D35A2360Arisha Trofimchik15:23:0010:11:0011:59:0010:41:00   181411
H18B2459Igor Egorov13:39:0010:01:0010:43:0010:07:00   205874
H18B2461Konstantin Kurilov13:43:0010:05:0010:39:0010:01:00   183525
H21C2561Aleksandr Kotliarskii15:08:0011:16:0011:40:0012:20:00   183303
H21C2563Mikhail Nikiforov15:12:0011:12:0011:54:0012:06:00   183237
D50B3059Elena Afonyushkina13:54:0010:54:0011:02:0011:06:00   125053
D35B3129Elena Averina13:38:0010:56:0012:02:0010:20:00   183307
H16B3166Oleg Mikhailov14:34:0011:46:0010:46:0011:14:00   183298
H16B3167Fedor Rusanov14:38:0011:30:0010:20:0011:48:00   205656
D21C3248Tatiana Shevchenko13:37:0011:27:0010:47:0011:39:00   183238
D16B3253Anna Chelnova14:17:0010:39:0011:21:0011:09:00   152017
D16B3254Anastasia Eltsova14:39:0011:01:0011:07:0010:35:00   205691
H124038Petr Volkov14:04:0011:08:0010:32:0010:20:00   43158
D124041Ekaterina Guseva14:09:0010:17:0010:43:0011:05:00   207257
D124059Valeria Nosova13:33:0010:45:0010:35:0011:09:00   220942
D13A4099Elena Brusova15:08:0010:56:0012:08:0011:42:00   220992
H12TR4184Kirill Tiuzenkov13:40:0011:10:0010:18:0011:58:00   183232
H10RR4242Artem Petrov13:17:0010:45:0011:39:0012:17:00   183313
D10RR4268Sofia Klimochkina14:13:0011:51:0012:03:0010:09:00   183233
H9RR4289Mikhail Belov14:43:0012:28:0010:03:0010:54:00   183231
H9RR4298Igor Nosov14:40:0012:16:0010:09:0011:03:00   183256
D9RR4309Svetlana Guseva15:18:0010:17:0010:32:0011:44:00   123344

Saarijärven Pullistus

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H20E Aapo Häkkinen13:53:0010:23:0010:43:0010:49:00   125845
H40B2434Janne Valkonen13:04:0010:26:0010:04:0010:14:00   483217
D21AL3100Eija Ihanainen13:03:0010:53:0010:25:0010:49:00   130073
H55AL3343Ilpo Liimatainen13:21:0010:35:0010:01:0010:35:00   190826
H60AL3382Veijo Kokkinen14:04:0010:16:0011:16:0011:52:00   180464
H60AL3400Seppo Raatikainen13:28:0011:18:0011:40:0010:48:00   145524
H70A3516Jaakko Salo13:30:0010:48:0011:10:0010:12:00   182702
D13-14B4151Ellanoora Lehtonen14:43:0011:21:0011:59:0011:37:00   153328
H754483Eino Rantala14:51:0010:51:0012:13:0011:45:00   43156
D604507Vappu Hyvärinen14:16:0010:38:0012:50:0010:38:00   148455
D654558Sirkka Ketola15:20:0012:32:0011:18:0011:46:00   214912
D654571Tarja Rantala15:24:0012:18:0010:22:0012:40:00   100019

Sahalahden Kunto

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H754490Heikki Sulander14:57:0011:03:0013:09:0010:55:00   157778

Saloisten Reipas

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H35A1109Samuel Korhonen13:36:0010:52:0010:16:0011:16:00   221442
H45A2021Marko Kuusikko15:20:0011:36:0012:04:0010:52:00   181641
H50A2092Reima Piispanen13:41:0011:39:0011:31:0011:09:00   190706
H55A2124Antti Kauppila14:16:0011:20:0012:06:0012:10:00   57780
H65A2271Niilo Sevon14:04:0011:40:0010:06:0010:42:00   49741
H35AL2391Tuomo Sevon13:46:0010:30:0010:26:0010:32:00   220568
H45AL2471Sami Karvonen13:30:0011:44:0010:10:0011:14:00   194048
D40A2495Sari Laurila14:46:0010:24:0011:32:0010:02:00   201938
D35B3139Marika Korhonen13:52:0010:34:0011:52:0010:44:00   124205
H16B3164Santeri Laurila14:16:0011:40:0010:52:0011:40:00   195262
H60AL3406Urho Sivonen13:54:0010:22:0011:44:0011:08:00   49730
H70A3484Kalervo Grekula13:04:0011:12:0010:48:0010:30:00   129965
H70A3510Juhani Mäkinen13:08:0011:18:0010:42:0010:34:00   190676
H124015Miska Kuusikko13:48:0010:26:0010:52:0011:08:00   190424
H124024Miika Rajaniemi13:18:0010:40:0011:02:00    159702
D124054Elina Laurila13:17:0011:17:0011:05:0010:39:00   179787
D8RR4372Kiia Kuusikko15:54:0011:46:0012:48:0011:06:00   183581
H70AL4398Arvo Helanti14:21:0013:09:0010:01:0012:43:00   83974
H70AL4413Matti Lassila13:33:0011:59:0011:23:0013:13:00   57793
H754463Olavi Kittilä15:03:0011:05:0013:17:0010:47:00   407157

Savon Suunta

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E Samuli Natunen13:11:0011:39:0010:45:0011:33:00   144239
D16E Annu Pylkkänen13:07:0010:47:0011:37:0011:30:00   181887
H50A2083Timo Natunen15:05:0010:45:0011:27:0010:47:00   147956
H50A2098Eero Thitz  10:59:0011:27:00   90784
H55A2153Hannu Tiusanen  12:22:0010:50:00   52951
H65A2252Hannes Loikkanen13:06:0010:46:0011:20:0011:44:00   71010
H45AL2475Kari Laitinen13:02:0011:34:0010:30:0011:38:00   190784
H60AL3384Markku Kostamo 10:34:00     201142
H60AL3394Reijo Ovaskainen13:02:0011:04:0010:40:0012:04:00   190320
D604516Auli Kostamo 11:24:00     201229
D604522Sisko Malkki14:24:0011:04:0012:16:0010:56:00   215167
H804591Paavo Issakainen16:20:0010:24:0011:30:0013:16:00   154565

Sievin Sisu

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H754467Pentti Kumara15:17:0011:43:0012:27:0010:37:00   95428

Siikaisten Sisu

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D16E Eveliina Vehkala14:03:0010:15:0011:19:0011:32:00   50541
H50A2106Seppo Vehkala14:55:0010:25:0011:15:0011:17:00   50528
D50B3073Seija Peltomäki13:26:0011:36:0010:42:0011:08:00   50524
H60AL3396Aimo Peltomäki13:44:0010:38:0011:46:0011:06:00   50536
D13A4127Katariina Vehkala15:26:0011:22:0011:48:0011:12:00   50520
D10RR4286Anniina Vehkala13:59:0011:55:0012:00:0010:22:00   50529

Siilin Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H35A1114Kimmo Leivo13:52:0011:12:0010:22:0010:40:00   203250
H35A1125Erkki Saarijärvi  11:04:0010:52:00   191571
D40B3190Iina Kylmälä 11:51:0011:03:0011:35:00   208340
D9RR4316Maire Kylmälä 10:10:0010:39:0011:28:00   217341

Sinkki-Sepot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60A2224Pauli Vilminko14:43:0012:15:0010:43:0011:21:00   400847
D21B2548Mari Koirikivi15:00:0012:12:0011:14:0011:36:00   51604
D55A3567Seija Jussinniemi14:35:0010:39:0011:51:0010:13:00   107196

SK Pohjantähti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Jouni Kujala15:01:0012:00:0010:16:0012:33:52   413297
D21E Sofia Haajanen14:48:0011:38:0013:54:0012:19:00   179888
D21E Marttiina Joensuu13:32:0010:54:0013:32:0011:54:48   181586
D21E Saana-Maria Rahko14:02:0010:02:0012:24:0012:07:12   74887
D21E Heini Wennman13:48:0011:08:0013:26:0012:24:00   202122
H20E201Severi Aikio14:01:00      190615
H20E Samuli Schroderus13:45:0010:31:0010:45:0010:13:36   184925
H20E Santeri Schroderus13:49:0010:37:0010:35:0010:54:00   171996
H16E Jere Nissinen14:13:0011:05:0010:07:0011:16:05   182716
D18E Henriikka Haapasalo  11:06:0012:17:00   195152
D18E Ella Liinamaa14:36:0010:28:0011:20:0012:09:00   142251
D16E Taika Kangas13:17:0010:53:0011:17:0011:22:00   207350
D16E Lotta Sankelo  10:27:0011:35:00   153031
H21A1012Iisak Helander14:12:0010:58:0011:42:0010:20:00   146027
H21A1037Niko Nissinen14:28:0010:18:0010:50:0012:04:00   161072
H21A1041Sampo Rahko13:10:00      74890
H21AL1067Arttu-Pekka Alaperä13:29:0010:35:0011:07:0010:43:00   112684
H40A1151Jouni Mäkäräinen13:05:0010:23:0011:25:0010:59:00   195574
H40A1165Tommi Sillanpää13:21:0010:55:0010:43:0010:53:00   411004
H45A2004Kaj Fredriksson14:10:0011:14:0012:14:0012:02:00   130358
H45A2006Harri Haapasalo  11:54:0012:16:00   173739
H45A2007Jarmo Haapasalo14:06:0012:26:0011:58:0011:04:00   169845
H45A2016Timo Karppinen15:10:0010:56:0012:10:0011:34:00   203880
H45A2032Ilpo Pietiläinen15:32:0011:56:0011:22:0010:56:00   90909
H45A2038Jouni Savolainen13:56:0012:18:0011:18:0012:06:00   189768
H50A2084Urpo Niemelä15:03:0011:15:0010:41:0011:05:00   59851
H55A2129Juhani Kurula15:02:0012:22:0010:56:0011:22:00   130046
H55A2142Pekka Parkkinen14:36:0011:36:0012:26:0010:58:00   207052
H60A2172Pertti Haapasalo13:41:0012:27:0011:29:0011:47:00   64067
H60A2180Aulis Kaasinen14:59:0010:41:0012:13:0011:03:00   57646
D35A2349Pia-Riitta Marjala15:33:0010:27:0012:09:0010:05:00   49476
D35A2350Kaisu Martinmäki15:05:0010:51:0011:57:0010:15:00   194122
D35A2351Riitta Niinimäki14:55:0010:33:0011:51:0010:49:00   194190
H35AL2385Ilkka Koivula13:44:0010:36:0010:28:0010:22:00   177895
H35AL2390Hannu Savolainen13:30:0010:32:0010:46:0010:18:00   135108
H40AL2410Veijo Marjala13:37:0010:59:0010:45:0010:23:00   190773
H40AL2412Tuukka Niinimäki13:33:0011:03:0010:49:0010:19:00   190560
H20B2437Johannes Kurula13:22:0010:08:0010:22:0010:00:00   130048
H20B2439Joni Nissinen13:18:0010:04:0010:26:0010:04:00   159178
H45B2450Olli Liinamaa13:01:0010:35:0010:15:0010:41:00   83881
H45B2453Jari Schroderus13:11:0010:19:0010:25:0010:29:00   409416
H45AL2477Kai Mutka  10:26:0011:10:00   215259
D40A2513Elina Sillanpää14:34:0010:04:0011:24:0010:50:00   411005
H14A3025Roope Pöyry13:51:0011:57:0010:31:0010:59:00   182697
D50B3063Elina Kivelä14:02:0011:18:0010:34:0010:54:00   409414
D21AL3108Suvi Niemi13:27:0010:13:0010:51:0010:35:00   43526
D21AL3119Marika Teini13:49:0010:09:0010:37:0010:29:00   138576
H16B3165Sakari Marjala14:46:0011:28:0010:26:0011:38:00   190772
D40B3183Mervi Holster-Hemmi13:51:0011:29:0011:15:0011:53:00   49460
D21C3242Kaisa Happonen13:31:0011:43:0010:37:0011:43:00   197580
D16B3268Venla Liinamaa14:07:0010:51:0011:23:0011:11:00   145851
H60AL3360Hemmo Ahokoivu14:36:0011:38:0010:52:0010:14:00   150750
H65AL3434Mikko Jaako14:37:0010:19:0010:45:0011:17:00   74886
H65AL3441Hannu Juutinen13:09:0010:47:0011:11:0011:53:00   183605
H65AL3448Raimo Kinnunen13:03:0011:51:0010:33:0011:29:00   93833
H65AL3466Heikki Salovaara14:53:0010:57:0010:59:0010:05:00   145946
H70A3493Rauno Kaipala13:54:0011:16:0010:18:0010:16:00   180447
H70A3507Olavi Lukkarinen14:16:0010:26:0010:08:0010:54:00   181497
D50A3528Raili Hokajärvi14:05:0011:33:0010:33:0011:07:00   150757
H124012Eerik Kinnunen13:36:0010:14:0011:14:0011:00:00   152491
H124020Niilo Niinimäki14:06:0011:10:0010:22:0010:24:00   194304
H124028Severi Similä13:46:0010:36:0010:26:0011:20:00   180348
D124042Heidi Haapasalo13:21:0011:07:0010:53:0010:59:00   154548
D124044Kia Hemmi13:31:0010:19:0011:21:0011:07:00   183025
D124055Helmi Liinamaa14:07:0010:15:0011:15:0010:19:00   160295
D124056Aino Mutka14:21:0010:41:0010:39:0010:13:00   189659
D13A4100Wilma Haapasalo  11:34:0011:50:00   159887
D13A4123Emma Sankelo  12:20:00    169452
H13-14B4135Saku Salovaara14:17:0012:05:0011:13:0012:09:00   193384
H12TR4172Viljami Marjala13:36:0011:14:0010:26:0011:42:00   49478
H12TR4181Topi Sillanpää13:44:0011:24:0010:06:0011:38:00   74883
H12TR4186Sakari Ukkola13:06:0011:50:0010:44:0011:14:00   125909
H10RR4229Antti Kinnunen13:28:0010:52:0011:19:0012:20:00   93392
H10RR4233Verneri Marjala13:05:0010:50:0011:38:0012:28:00   190997
H10RR4239Olli Niinimäki13:21:0011:12:0011:21:0012:05:00   206587
D10RR4255Minea Anttila13:57:0011:50:0012:25:0010:07:00   197572
D10RR4261Mai Hemmi13:50:0012:00:0012:09:0010:16:00   182964
D10RR4282Selina Similä14:06:0011:32:0012:14:0010:32:00   191013
D9RR4320Selma Mäkäräinen15:26:0010:07:0010:38:0011:38:00   48724
H8RR4351Roope Määttä14:54:0012:24:0011:22:0013:00:00   218113
D8RR4365Ilona Anttila15:52:0011:44:0012:46:0011:12:00   58271
D8RR4378Saaga Marjala15:32:0011:28:0013:04:0011:20:00   44642
D8RR4381Nelli Niinimäki16:00:0011:04:0013:16:0011:16:00   203186
D604509Sirkka-Liisa Hämälä14:18:0011:22:0012:08:0010:32:00   191810
D654570Lea Putkonen15:30:0012:24:0010:46:0011:58:00   70264

SK Uusi

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21E Jannina Gustafsson13:36:0010:44:0013:06:0012:11:38   182753
D21E Johanna Hulkkonen 10:26:0012:38:00    216483
H18E Aleksi Pietikäinen13:08:0011:02:0010:38:0011:34:47   195502
H18E Eemeli Saukkonen13:28:0011:08:0010:02:0011:55:00   190720
H18E Samuli Saukkonen13:16:0010:26:0010:58:0011:27:36   177724
H14A3027Kristian Rosenblad13:29:0010:55:0011:03:0011:59:00   185159
D14A3047Hanna Malinen14:57:0010:09:0011:39:0010:29:00   214020
H124016Iikka Leiniö13:32:0010:30:0011:10:0011:02:00   161664
H124035Eemi Vaherlehto13:50:0011:06:0010:30:0010:36:00   189415
H13A4080Tuomo Kalvas13:56:0012:18:0011:26:0012:10:00   97921
H13A4084Juho Leiniö13:50:0012:22:0011:22:0012:06:00   208603
D12TR4193Ella Kaartinen14:24:0010:34:0011:08:0010:54:00   183332
D12TR4211Helmi Riihinen14:16:0010:50:0011:12:0010:38:00   44447
H10RR4235Topias Muukkonen13:08:0011:05:0011:35:0012:08:00   214007
D8RR4379Roosa Muukkonen15:44:0011:06:0012:58:0011:50:00   402009

SK Vuoksi

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E Miika Husu14:39:0010:35:0010:15:0011:06:16   193299
H40A1137Heikki Husu14:19:0010:21:0010:21:0011:03:00   202703
H40A1146Kai Korhonen13:41:0011:23:0010:13:0010:43:00   221497
H40A1167Mika Tonder13:33:0010:11:0011:21:0010:39:00   47061
H45A2029Jorma Ojalainen15:12:0011:40:0012:08:0010:54:00   413256
H50A2071Ari Kosunen14:41:0011:01:0010:37:0011:43:00   50815
H50A2087Kari Ojalainen13:33:0011:51:0010:55:0011:25:00   191773
H55A2146Jouni Ruotsalainen13:54:0011:46:0011:16:0012:22:00   197396
H40B2430Jussi Miikki13:00:0010:16:0010:12:0010:26:00   184917
H45AL2474Mika Korhonen13:42:0011:40:0010:00:0011:20:00   159566
H14A3006Eeka Husu14:15:0011:13:0010:07:0011:31:00   191517
H14A3018Veeti Miikki14:05:0010:53:0010:49:0011:47:00   184877
D40B3187Marja Korhonen13:49:0011:33:0011:01:0011:59:00   214779
D16B3266Essi Korhonen13:59:0010:47:0011:45:0011:05:00   130265
D50A3545Lea Nenonen13:47:0011:23:0010:07:0011:55:00   218496
H13A4083Eetu Korhonen14:20:0012:10:0011:20:0012:00:00   214901
D12TR4199Silja Korhonen14:04:0010:24:0011:58:0010:32:00   170065
D12TR4213Oona Tonder14:44:0010:02:0011:44:0010:26:00   183553
D654576Annikka Taitto15:34:0013:14:0010:04:0011:54:00   202631

SOC Asikkala

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H70A3503Kari Koskinen13:06:0010:58:0010:30:0011:04:00   157567

Solf IK

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D40A2519Lotta Wasström14:26:0010:52:0011:08:0010:18:00   159772

Someron Esa

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D35A2348Johanna Luhtala14:45:0010:49:0012:03:0010:31:00   179737
D21AL3101Tiina Karvonen13:51:0010:01:0010:41:0010:31:00   40721
H65AL3449Mauno Kuisma14:11:0011:25:0010:37:0010:23:00   153280
D55A3568Tuula Kuisma14:43:0010:19:0011:27:0010:39:00   40697

Sonkajärven Pahka

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H20E Lari-Antti Rissanen13:21:0010:59:0010:47:0010:06:04   159855
H16E Roni-Ville Rissanen13:45:0010:27:0011:13:0011:10:44   186507
D20E Terhi Heiskanen13:20:0011:38:0010:30:0010:44:46   220469
H50A2060Hannu Heiskanen14:51:0010:53:0010:21:0011:57:00   161068
H60A2214Esko Turunen13:35:0012:21:0011:17:0012:03:00   210940
H45AL2465Jari Heiskanen13:18:0011:24:0010:14:0011:42:00   154214
H45AL2470Matti Kankkunen13:00:0011:28:0010:22:0011:50:00   54838
H45AL2481Pentti Shnoro13:12:0011:38:0010:32:0011:16:00   51795
H14A3003Tatu Heiskanen13:09:0011:21:0011:15:0011:17:00   191066
H16B3170Matias Shnoro14:22:0011:32:0010:38:0011:46:00   193142
H50AL3293Kari Mäkinen13:58:0011:36:0010:06:0011:34:00   485593
H50AL3295Timo Peltonen14:02:0011:32:0010:48:0011:06:00   51794
H124025Erno-Kalle Rissanen14:22:0010:44:0010:16:0010:46:00   190071
D13A4112Nina Kärnä14:44:0010:58:0012:14:0011:40:00   186666
D12TR4200Emmi Kärnä14:56:0010:12:0011:24:0010:34:00   186816
D10RR4279Venny Rissanen14:10:0011:58:0012:19:0010:02:00   190742
D9RR4317Alisa Kärnä15:11:0010:19:0010:40:0011:42:00   199533
D8RR4373Jonna Kärnä16:14:0011:08:0012:40:0011:26:00   216530

Sotkamon Jymy

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E Pyry Hyppölä13:05:0011:37:0010:53:0011:07:33   194386
H21A1030Teemu Köngäs14:38:00      192743
H35A1102Jussi-Pekka Heikkinen13:32:0010:42:0010:30:0011:06:00   183208
D35A2340Leena Heikkinen15:21:0010:43:0011:47:0010:23:00   183317
H45B2447Janne Kankainen13:15:0010:13:0010:29:0010:33:00   57623
D40A2501Katri Mäenpää14:48:0010:10:0011:12:0010:42:00   50774
H14A3008Valtteri Kankainen13:45:0011:55:0010:15:0011:21:00   156584
D50B3064Anne Korhonen13:22:0011:28:0010:46:0011:16:00   57583
D35B3131Riitta-Liisa Hakkarainen13:30:0010:48:0011:54:0010:46:00   193174
H16B3160Joni Korhonen14:42:0011:36:0010:48:0011:18:00   218282
D40B3185Ulla-Maria Kankainen14:17:0011:45:0010:55:0011:27:00   194255
H55AL3344Jouko Malinen13:11:0010:15:0010:37:0010:25:00   183191
D50A3536Kaija Korhonen13:33:0011:59:0010:41:0010:55:00   183209
D13A4107Venla Kankainen15:06:0011:46:0011:50:0011:14:00   210349
H12TR4162Otso Heikkinen13:30:0011:44:0010:12:0011:22:00   183193
H12TR4170Markus Lindeman13:50:0011:06:0010:32:0011:28:00   89346
D9RR4319Inka Mäenpää15:22:0010:04:0010:50:0011:27:00   194354
H8RR4335Eemeli Hakkarainen14:30:0012:44:0011:16:0013:14:00   47404
H8RR4336Oskari Hakkarainen14:24:0012:22:0011:54:0012:46:00   183348
H8RR4337Viljami Hakkarainen14:50:0012:48:0011:38:0012:20:00   55705
D8RR4367Hilla Heikkinen15:34:0011:48:0012:30:0011:34:00   183190

Spain

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H40A1133Maxim Borisov13:11:0010:41:0010:49:0011:23:00   183192
D35A2338Yulia Borisova15:29:0010:01:0012:15:0010:29:00   183194
H124004Esteban Borisov14:12:0010:54:0010:56:0010:14:00   183201
H13A4077Makar Borisov14:12:0012:32:0011:02:0011:56:00   183204

Suomusjärven Sisu

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D18E636Henna Yliluikki 10:18:0011:28:0012:21:00   411552
H35A1124Kaj Raute14:16:0010:40:0010:24:0010:36:00   166513
H70A3499Raimo Karvonen13:40:0010:54:0010:02:0011:10:00   175091
D604510Pirjo Karvonen13:36:0010:52:0013:28:0010:40:00   200138
D704628Tuula Tulokas15:07:0012:03:0011:35:0012:03:00   40727

Suomussalmen Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D14A3046Veera Laaksoviita14:39:0010:07:0011:59:0010:39:00   192731
H804595Reino Mononen16:26:0010:20:0011:46:0013:06:00   194230

Suonenjoen Vasama

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65A2257Kauko Miettinen14:12:0010:22:0011:48:0010:32:00   137646

Suosmeren Salpa

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H754486Onni Rosenqvist15:41:0010:59:0013:01:0010:29:00   45254
D754638Aino Kirkkala15:33:0011:31:0011:59:0012:13:00   99756

Suunta 2000

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55A2145Heikki Pietilä 12:28:0011:20:00    166671
H55AL3350Veijo Nurmikumpu13:27:0010:17:0010:11:0010:21:00   179938
D10RR4260Elsa Hasu13:51:0011:57:0012:10:0010:21:00   203032
D8RR4366Eevi Hasu15:48:0011:10:0013:02:0011:42:00   207344
H754445Erkki Alakuijala15:37:0011:07:0011:59:0011:29:00   58171

Suunta Jurva

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21AL1081Niko Latva13:39:0010:27:0010:55:0011:03:00   79768
H55A2151Erkki Tamminen14:30:0011:42:0012:30:0010:56:00   150703
H50B2523Reijo Katajamäki14:09:0011:11:0011:11:0011:03:00   50192
D50B3066Tiina Larikka13:42:0011:24:0010:24:0011:34:00   91844
H50AL3284Arto Katajamäki13:56:0011:26:0010:36:0011:24:00   91783
H50AL3285Reima Katajamäki13:08:0011:56:0010:42:0011:20:00   124106
H70A3494Jarmo Kalliomäki14:22:0010:08:0010:20:0010:50:00   50227
H70AL4425Lasse Peltola13:09:0013:21:0011:07:0012:25:00   50216
D654569Hilkka Peltola14:58:0013:20:0010:54:0011:34:00   50217

Suunta Jyväskylä

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H20E Kalle Häkkinen13:59:0010:43:0010:29:0010:52:00   205406
H18E Otto Hannunen13:34:0010:06:0011:02:0011:58:00   186662
D18E Katariina Aaltonen14:06:0010:22:0011:46:0012:02:00   194142
D18E OIga Hannunen14:10:0010:12:0011:50:0012:08:00   186668
D18E Veera Klemettinen14:00:0011:18:0010:44:0011:15:00   155967
D18E Janika Puikkonen14:38:0010:08:0011:34:0011:40:29   210770
D16E Kaisa Klemettinen13:31:0010:59:0011:05:0010:40:40   191674
D16E Elisa Viholainen14:17:0010:23:0010:51:0010:54:50   159187
H21A1040Lauri Pohjola 11:20:0012:02:0010:56:00   214208
H21A1051Marko Tölli 10:08:0011:50:0011:22:00   197460
H21A1060Eeli Viholainen14:58:0011:08:0010:52:0010:26:00   183100
H21A1061Joona Viholainen15:02:0010:02:0010:46:0011:32:00   198122
H40A1155Mika Näpänkangas13:15:0010:25:0010:59:0011:13:00   172059
H40A1161Petri Rusanen13:49:0011:21:0010:11:0010:41:00   209032
H45B2442Arto Ahonen13:31:0010:29:0010:13:0010:13:00   57762
D18B3210Pihla Kilpeläinen14:47:0010:49:0011:33:0011:09:00   74221
D16B3264Paju Kilpeläinen13:57:0010:57:0011:19:0011:13:00   220794
D16B3271Aino Näpänkangas14:09:0010:45:0011:37:0010:57:00   199922
H65AL3444Lennart Kautto14:41:0010:55:0011:25:0010:01:00   47563
H70A3492Antti Jokinen13:14:0010:40:0010:46:0011:08:00   47570
H70A3497Reijo Karjalainen13:28:0010:04:0011:22:0010:48:00   191821
D124050Pinja Kilpeläinen14:19:0010:13:0010:41:0010:51:00   49913
D124065Siiri Rasimus14:11:0010:57:0010:13:0010:23:00   47614
D124066Sara Sorri13:29:0010:53:0010:29:0011:15:00   179648
D13A4108Venla-Linnea Karjalainen  12:06:0010:56:00   179730
D13A4118Elsa Näpänkangas14:38:0011:26:0011:58:0011:46:00   199893
H12TR4167Pyry Kilpeläinen13:14:0011:54:0010:16:0011:36:00   182901
H12TR4168Simo Klemettinen13:52:0011:32:0010:04:0011:12:00   183505
H10RR4223Paavo Heino13:11:0011:00:0011:42:0012:04:00   47641
H10RR4226Anttijussi Karjalainen  11:22:0012:27:00   205648
H10RR4248Sisu Sorri13:24:0010:51:0011:18:0012:24:00   181432
H8RR4338Eelis Heino14:02:0013:14:0011:30:0012:36:00   220881
H8RR4352Olli Näpänkangas14:18:0012:20:0011:50:0013:02:00   216323
D604503Päivi Elfvengren13:54:0011:00:0012:26:0011:20:00   182762
D654581Tuulikki Asmundela15:54:0012:48:0010:42:0011:28:00   197551

Suunta-Sepot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60A2193Jarmo Lylynperä15:01:00      152018
H65A2272Hannu Siuko14:20:0010:16:0010:42:0011:50:00   45501
H55AL3341Tuomo Koskinen13:39:0010:11:0010:07:0010:29:00   45480
D604535Anja Siuko13:30:0011:26:0012:30:0011:16:00   45502

Suunta-Veikot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55B2530Pekka Holopainen14:20:0011:48:0012:12:0011:00:00   220697
D50B3062Outi Holopainen13:58:0011:06:0010:22:0011:22:00   180798
D16B3260Saara Holopainen14:15:0010:59:0011:39:0010:43:00   220910
H60AL3367Antero Hakkarainen14:14:0010:42:0010:04:0011:58:00   131798

Sweden

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D21A2290Matleena Boström14:39:0010:57:0011:25:0011:21:00   190069
H50B2525Jukka Loukusa14:05:0011:13:0011:13:0011:07:00   180433

Switzerland

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D50B3077Brigit Trachsel13:46:0011:34:0010:36:0010:58:00   183217
H55AL3353Christoph Trachsel13:15:0010:07:0010:31:0010:39:00   183227
H70AL4392Ernst Berger13:51:0012:39:0011:25:0012:07:00   180513

Säyneisen Salpa

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H50A2057Matti Forsberg14:21:0011:37:0011:09:00    52928
H65A2266Pekka Puolakka13:34:0011:44:0010:12:0011:18:00   135877
H60AL3370Pauli Halonen14:58:0011:12:0010:10:0010:44:00   154613
H65AL3469Martti Savolainen13:05:0011:15:0011:43:0010:47:00   194180
H70A3498Eino Karppinen13:20:0010:42:0011:18:0010:24:00   159574
H70AL4409Pauli Korhonen13:29:0013:25:0010:47:0012:21:00   50566
D604530Päivi Puolakka13:20:0011:40:0013:12:0010:14:00   128234
D654553Kristiina Huttunen15:12:0012:26:0011:20:0011:48:00   42461

Taivalkosken Kuohu

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21AL1071Esa Hietala14:11:0010:43:0010:13:0010:45:00   49709
H65AL3429Toivo Hietala13:37:0011:23:0010:01:0011:49:00   49596

Tampereen Pyrintö

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Elias Kuukka14:09:0012:14:0010:24:0012:12:03   193217
H21E Severi Kymäläinen 13:28:0011:46:00    174616
D21E Lotta Karhola15:02:0010:58:0013:24:0012:23:00   194472
D21E Saila Kinni14:10:0011:26:0013:48:0011:35:56   194115
D21E Sanni Kymäläinen14:32:0010:06:0012:22:0012:16:00   195288
D21E Venla Niemi13:42:0011:16:0013:52:0011:45:06   189308
H18E Konsta Pitkänen13:36:0011:06:0010:00:0011:47:00   188589
H18E332Teemu Eerola 10:48:00     215500
H16E Mikko Eerola14:01:0010:23:0011:05:0010:54:02   218251
H16E Leevi Keronen13:09:0011:31:0010:51:0011:44:00   183607
H16E Miska Saarnijoki14:29:0010:31:0010:47:0011:02:00   177868
D20E Minttu Paunu13:36:0011:26:0010:20:0010:31:02   58386
D18E Saara Siren14:20:0011:12:0010:46:0012:04:00   214828
D16E Lotta Eerola13:23:0011:15:0010:55:0011:33:00   218216
H21A1026Juho Kinni14:24:0010:50:0011:52:0010:06:00   172424
H21A1062Heikki Virekunnas13:16:0011:40:0010:54:0011:20:00   206612
H50A2073Petteri Kähäri 11:33:0010:45:00    312886
H55A2139Jarmo Oikarinen14:34:0010:48:0012:34:0011:56:00   172793
H60A2189Esa Laine15:11:0011:03:0011:45:0011:23:00   177629
H60A2199Jouko Nurminen14:45:0012:11:0010:39:0011:27:00   215539
D21A2305Reetta Lassila13:51:0011:35:0011:37:0011:09:00   90908
D21A2310Ellu Munukka13:41:0012:11:0010:07:0012:01:00   206753
D35A2344Tanja Kalari15:31:0010:15:00     156303
H35AL2381Janne Hänninen13:28:0010:38:0010:34:0010:20:00   409177
H40AL2420Jukka Tanhua13:57:0010:17:0010:57:0010:33:00   57657
H45AL2472Tommi Keronen13:22:0011:20:0010:38:0011:34:00   185138
H21C2566Urmas Tiits15:24:0011:14:0011:36:0012:12:00   191556
D21AL3102Maija Kinni13:19:0010:47:0010:09:0010:43:00   179688
D21AL3116Laura Tiits13:43:0010:17:0010:53:0010:09:00   47807
D35B3144Maarit Nieminen13:58:0010:32:0011:50:0010:32:00   125176
H50AL3303Jari Vahvelainen13:10:0011:44:0010:22:0012:00:00   172464
D45A3309Riikka Eerola14:52:0010:20:0011:32:0010:26:00   218172
H55AL3347Simo Nieminen13:23:0010:03:0010:29:0010:31:00   93056
H55AL3357Ari Virekunnas13:09:0010:27:0010:33:0010:13:00   185381
H60AL3376Tatu Hänninen14:12:0010:20:0010:50:0011:48:00   409080
H65AL3439Tuomo Juntunen13:45:0011:33:0010:17:0011:27:00   42424
D50A3559Päivi Virekunnas13:45:0011:03:0010:55:0011:33:00   208444
D55A3574Sirkka Oikarinen14:33:0010:07:0012:01:0010:33:00   186795
H13A4087Juho Nieminen14:02:0012:16:0010:56:0012:24:00   202769
D12TR4205Saana Nieminen14:28:0010:32:0011:52:0010:04:00   207251
D604514Taina Koivisto13:32:0011:50:0013:00:0010:10:00   192075
D604526Eija Nurminen13:00:0011:36:0012:40:0011:12:00   175705
D654555Jaana Juntunen14:54:0012:30:0010:52:0012:38:00   42423
D654557Maarit Jääskeläinen15:40:0012:06:0010:38:0012:10:00   191609

Tikkakosken Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60A2181Heikki Kaihlavirta15:15:0011:01:0011:07:0011:59:00   57847
H65AL3481Esko Äikäs14:29:0010:09:0011:19:0010:49:00   190576

Turengin Sarastus

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D55A3565Irma Jokinen14:53:0010:11:0011:43:0010:29:00   208293

Turun Metsänkävijät

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Antti Parjanne13:59:0013:12:0011:22:0012:51:00   188499
H21E Jussi Suna14:59:0013:30:0011:40:0012:53:00   195495
H21A1035Tapani Mäkinen13:50:0011:52:0010:08:0011:24:00   200108
H45A2050Jouni Vidqvist13:52:0012:20:0012:00:0011:38:00   410979
H60A2173Rauli Helkkula14:01:0010:53:0012:01:0012:25:00   201467
H60A2205Markku Ritanotko13:51:0012:09:0011:55:0011:07:00   199054

Turun Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Mikko Huhtinen15:07:0012:26:0010:30:0012:32:19   207156
H16E Iiro Seppä 10:47:00 11:51:00   188653
H14A3029Touko Seppä 11:23:00     166602
H70A3509Kalevi Moisio14:04:0010:02:0010:40:0010:40:00   214199

Turun Visat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60A2179Matti Jokinen14:05:0012:03:0010:59:0012:01:00   189867
H70A3512Reijo Orrensalo13:10:0010:30:0010:54:0011:12:00   51347
D604532Pirkko Rinne-Tamminen14:20:0011:14:0012:22:0010:34:00   158735

Tuupovaaran Sepot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65A2269Kyösti Rautanen13:16:0010:58:0010:54:0011:52:00   199311

Tuusulan Voima-Veikot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65A2232Paavo Holappa14:32:0010:12:0011:16:0010:50:00   182976
D45B3235Liisa Uusitalo13:30:0010:06:0010:08:0010:16:00   166640

Urjalan Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65A2242Kauko Keränen14:24:0011:54:0010:02:0010:26:00   195499

USA

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D18E Anna Breton13:54:0010:58:0011:30:0012:11:00   180364
D18E Elina Breton14:02:0010:32:0011:42:0012:16:00   58486

Vaajakosken Terä

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Jarkko Hautala13:41:0011:52:00     148225
H21E Petteri Huikko14:03:0012:34:0011:00:0012:50:00   159168
H21E Lasse Kautto13:13:0012:10:0010:22:0012:32:00   205952
H21E Jonne Lakanen14:47:0013:22:0011:44:0012:19:07   188584
H21E Petri Saari13:49:0012:24:0010:44:0012:48:00   169466
H21E Toni Saari14:43:0013:08:0011:18:0012:02:21   189971
H21A1004Antti Anttonen 11:04:0011:38:00    312880
H21A1006Will Critchley14:10:0010:44:0010:32:0012:02:00   208550
H21A1017Timo Joensuu14:54:0010:04:0011:32:0010:38:00   487831
H21A1022Teemu Karjalainen  10:56:0011:18:00   208411
H50AL3300Harri Mehto13:16:0011:38:0011:04:0011:04:00   206900

Vaalan Karhu

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21A1045Mika Seppänen14:18:0010:56:00     197525
H35A1107Jouni Koljonen13:46:0011:02:0010:26:0010:46:00   136765
H55A2110Erkki Argillander15:20:0011:06:0011:32:0011:36:00   159465
H55A2138Eino Nummi14:00:0011:14:0012:32:0012:00:00   57049
H55A2150Ilpo Seppänen15:30:0012:00:0010:46:0011:32:00   194015
H65A2241Taisto Kemppainen14:06:0011:30:0010:24:0010:40:00   402931
D21A2308Minna Marttinen13:45:0012:15:0010:39:0011:19:00   175357
H65AL3463Jouko Roivainen14:13:0010:13:0011:35:0010:43:00   125540
H65AL3465Jorma Salminen13:49:0010:29:0011:05:0011:37:00   181183
H70AL4395Esa Hallamaa13:21:0012:35:0011:19:0012:53:00   51882
H70AL4403Veikko Karjalainen13:11:0013:31:0010:49:0012:27:00   81696
H70AL4434Leo Tsurkin14:13:0012:17:0010:13:0013:23:00   51698
H754454Pentti Ingerttilä15:21:0010:27:0013:25:0011:07:00   101296
H754455Jorma Inget15:53:0010:35:0013:31:0010:07:00   51718
D604517Vappu Kuusela13:22:0010:46:0013:02:0011:26:00   81698
D604523Irja Marttinen13:46:0010:34:0013:26:0010:42:00   51713
D654554Ritva Häikiö15:26:0013:24:0010:00:0011:52:00   51706

Vaasan Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E Miika Nurmi13:39:0011:25:0010:29:0010:51:43   192415
H16E Juho Tiukkanen14:15:0011:07:0010:03:0011:19:27   191693
D20E Kristiina Välimaa13:32:0011:36:0010:08:0010:46:00   171061
D16E Sofia Haglund13:29:0010:39:0011:31:0010:57:58   169474
D16E Anu Tuomisto13:15:0011:31:0010:45:0010:33:29   172478
D16E Satu Tuomisto14:29:0010:49:0010:21:0010:32:42   173382
D16E Eveliina Välimaa14:25:0010:57:0010:17:0011:11:48   208090
H21AL1073Ville Hämäläinen14:03:0010:49:0010:15:0011:01:00   202858
H50A2099Juha Tuomisto14:17:0011:53:0010:31:0011:21:00   172479
D21A2314Ella Nurmi13:07:0011:43:0011:13:0012:19:00   90189
H35AL2396Kimmo Hakomäki13:20:0010:22:0010:38:0010:48:00   182446
H45B2457Pertti Välimaa13:25:0010:23:0010:19:0010:21:00   182814
D50B3078Anna-Leena Tuomisto13:20:0011:20:0010:50:0011:18:00   75799
H16B3155Olli Ala-Honkola14:32:0011:52:0010:28:0011:34:00   206593
H16B3171Jaakko Tiukkanen14:12:0011:58:0010:36:0011:28:00   142631
H60AL3381Mauri Kerätär13:50:0011:24:0010:02:0012:00:00   173892
D50A3546Maritta Nurmi13:07:0011:57:0010:23:0011:41:00   77519
H70AL4428Jorma Saarimäki13:15:0013:01:0011:11:0012:19:00   409719
H754464Helge Knuuttila16:31:0010:53:0012:11:0010:19:00   41802
H754474Antti Myllymäki15:47:0011:15:0013:19:0010:09:00   58810
D704619Eila Leskinen14:51:0012:29:0011:33:0011:51:00   41796

vac

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H20E219119 vacant13:37:0010:57:0010:25:0010:55:00 
H20E220120 vacant13:33:0011:01:0010:21:0010:56:00 
H18E334116 vacant13:56:0010:36:0010:18:0012:02:00 
H18E335117 vacant14:08:0010:02:0010:42:0012:03:00 
H16E 108 vacant13:37:0011:19:0010:33:0011:52:00 
H16E 109 vacant14:11:0010:55:0010:41:0011:53:00 
H16E 110 vacant14:17:0010:21:0010:59:0011:54:00 
H16E 111 vacant14:21:0010:43:0010:27:0011:55:00 
H16E 112 vacant14:41:0010:01:0010:55:0011:56:00 
D20E 33 vacant13:26:0011:46:0010:12:0010:49:00 
D20E 34 vacant13:08:0011:42:0010:28:0010:50:00 
D18E 29 vacant13:52:0011:00:0011:22:0012:22:00 
D18E 30 vacant13:56:0011:08:0011:12:0012:23:00 
D18E 31 vacant14:46:0010:46:0010:50:0012:24:00 
D16E 24 vacant13:55:0010:13:0011:35:0011:38:00 
D16E 25 vacant14:11:0011:35:0010:07:0011:39:00 
H21A1018x vacant13:12:0011:22:0011:54:0010:42:00 
H21A1054122 vacant14:44:0011:32:0010:02:0011:06:00 
H21A1055123 vacant13:56:0010:12:0012:06:0011:16:00 
H21A1056124 vacant14:30:0012:04:0010:16:0010:32:00 
H21A1057125 vacant13:48:0010:24:0011:10:0011:50:00 
H21A1058126 vacant13:00:0011:28:0011:36:0011:02:00 
H21AL1085f vacant13:49:00 10:25:0010:49:00 
H21AL1095128 vacant14:13:0010:47:0010:21:0010:27:00 
H21AL1096129 vacant13:47:0010:15:0010:51:0011:11:00 
H21AL1098i vacant13:31:0010:19:0011:01:0011:15:00 
H40A1168138 vacant13:13:0010:27:0010:53:0011:21:00 
H40A1169139 vacant13:47:0010:47:0011:19:0010:17:00 
H40A1170140 vacant14:09:0010:53:0010:15:0010:29:00 
H40A1171141 vacant13:17:0010:59:0011:11:0010:25:00 
H45A2043146 vacant14:48:0011:22:0012:16:0011:20:00 
H45A2044147 vacant14:24:0011:52:0011:06:0012:20:00 
H45A2045148 vacant14:20:0011:16:0011:40:0012:26:00 
H45A2046149 vacant15:06:0011:10:0012:28:0011:24:00 
H45A2047150 vacant14:52:0011:06:0012:22:0011:40:00 
H50A2095d vacant14:33:0010:59:0010:35:0011:53:00 
H50A2100155 vacant14:07:0010:31:0011:37:0011:41:00 
H50A2101156 vacant14:35:0010:41:0010:57:0011:37:00 
H50A2102157 vacant13:35:0011:41:0011:03:0011:31:00 
H50A2103158 vacant13:31:0012:05:0011:29:0010:57:00 
H50A2104159 vacant14:29:0011:59:0010:49:0010:37:00 
H55A2156164 vacant14:08:0012:32:0011:10:0012:02:00 
H55A2157165 vacant14:26:0012:10:0010:58:0012:14:00 
H55A2158166 vacant13:52:0012:24:0011:46:0011:40:00 
H55A2159167 vacant14:42:0011:10:0012:00:0012:06:00 
H55A2160168 vacant15:08:0011:28:0010:48:0012:20:00 
H60A2216173 vacant14:03:0011:59:0012:17:0010:47:00 
H60A2217174 vacant13:49:0011:11:0011:43:0012:27:00 
H60A2218175 vacant14:19:0011:51:0010:49:0012:15:00 
H60A2219176 vacant13:55:0011:27:0012:09:0011:37:00 
H60A2220177 vacant14:51:0012:23:0011:19:0010:43:00 
H60A2221178 vacant15:29:0011:37:0011:23:0010:51:00 
H65A2275185 vacant13:52:0011:06:0011:54:0010:00:00 
H65A2276186 vacant14:52:0011:10:0010:46:0010:12:00 
H65A2277187 vacant14:42:0010:04:0011:28:0010:54:00 
H65A2278188 vacant14:26:0010:44:0010:04:0011:28:00 
H65A2279189 vacant13:04:0010:40:0011:50:0011:16:00 
H65A2280190 vacant14:14:0010:50:0010:08:0011:38:00 
D21A2287220 vacant14:03:0011:37:0011:31:0011:11:00 
D21A233236 vacant14:37:0011:39:0010:09:0011:43:00 
D21A233337 vacant13:23:0012:27:0010:35:0011:55:00 
D21A233438 vacant13:33:0012:05:0011:15:0011:17:00 
D21A233539 vacant14:31:0010:59:0010:27:0012:07:00 
D35A236247 vacant15:25:0010:39:0012:05:0010:11:00 
D35A236348 vacant15:13:0010:25:0011:53:0010:45:00 
H21B2371130 vacant13:44:0011:06:0010:44:0011:06:00 
H35B2374135 vacant14:00:0010:48:0011:04:0010:48:00 
H35B2377j vacant14:08:0010:42:0011:00:0010:44:00 
H35B2378137 vacant14:06:0010:46:0011:02:0010:46:00 
H40AL2422143 vacant13:53:0010:33:0010:15:0011:03:00 
H40AL2423144 vacant13:23:0010:45:0011:01:0010:39:00 
H40B2433145 vacant13:10:0010:20:0010:06:0010:16:00 
H20B2440118 vacant13:26:0010:00:0010:18:0010:06:00 
H45B2455153 vacant13:03:0010:31:0010:23:0010:31:00 
H45B2456154 vacant13:27:0010:27:0010:05:0010:27:00 
H18B2462113 vacant13:37:0010:03:0010:41:0010:05:00 
H45AL2484151 vacant13:24:0011:22:0010:12:0011:48:00 
H45AL2485152 vacant13:28:0011:14:0010:42:0011:26:00 
D40A251652 vacant14:50:0010:16:0011:30:0010:04:00 
D40A251753 vacant14:14:0010:36:0010:48:0011:04:00 
D40A251854 vacant14:42:0010:32:0011:04:0010:24:00 
H50B2527163 vacant14:13:0011:07:0011:05:0011:01:00 
H55B2529l vacant14:08:0011:40:0012:10:0011:16:00 
H55B2540171 vacant14:06:0011:42:0012:04:0011:14:00 
H55B2541172 vacant14:10:0011:46:0012:08:0011:10:00 
D21B255543 vacant14:52:0012:00:0011:10:0011:56:00 
D21B255644 vacant14:56:0012:08:0011:00:0011:40:00 
H21C2567131 vacant15:10:0011:08:0011:46:0012:22:00 
H14A3031102 vacant13:27:0011:29:0010:13:0011:57:00 
H14A3032103 vacant13:53:0011:15:0010:09:0012:01:00 
H14A3033104 vacant13:49:0011:05:0010:51:0011:53:00 
H14A3034105 vacant13:41:0011:45:0010:19:0011:25:00 
D14A305416 vacant14:45:0010:45:0011:35:0010:09:00 
D14A305517 vacant14:31:0010:41:0011:45:0010:15:00 
D50B307966 vacant14:00:0011:10:0010:32:0011:02:00 
D50B308067 vacant13:38:0011:14:0010:54:0011:10:00 
D55B309470 vacant14:14:0010:20:0011:32:0010:40:00 
D55B309571 vacant14:22:0010:24:0011:20:0010:48:00 
D21AL312041 vacant13:33:0010:49:0010:21:0010:11:00 
D21AL312142 vacant13:53:0010:29:0010:01:0010:25:00 
D35B315049 vacant13:50:0011:08:0011:28:0010:28:00 
D35B315150 vacant13:46:0010:46:0011:56:0010:18:00 
D35B315251 vacant13:40:0011:12:0011:20:0010:54:00 
H16B3172106 vacant14:36:0011:26:0010:50:0011:26:00 
H16B3173107 vacant14:18:0011:44:0010:54:0011:22:00 
D20B317832 vacant14:56:0010:26:0011:04:0011:58:00 
D40B3186c vacant14:15:0011:31:0011:07:0011:31:00 
D40B319956 vacant14:03:0011:47:0011:09:0011:33:00 
D18B320928 vacant14:51:0010:51:0011:55:0010:51:00 
D18B3213i vacant14:31:0011:09:0011:51:0010:59:00 
D18B321626 vacant15:01:0011:03:0011:27:0010:55:00 
D18B321727 vacant14:57:0010:47:0011:31:0011:01:00 
D45B323660 vacant13:20:0010:32:0010:12:0010:04:00 
D45B323761 vacant13:08:0010:18:0010:28:0010:10:00 
D21C325045 vacant13:35:0011:41:0010:51:0011:27:00 
D16B325717 vacant14:01:0010:55:0011:31:0010:55:00 
D16B327318 vacant14:37:0011:09:0011:09:0010:41:00 
D16B327419 vacant14:11:0011:19:0011:13:0010:45:00 
D16B327520 vacant14:43:0011:15:0011:05:0010:31:00 
H50AL3301161 vacant13:44:0011:50:0010:24:0011:14:00 
H50AL3302162 vacant13:52:0011:16:0010:28:0011:42:00 
D45A333157 vacant14:20:0010:34:0011:30:0010:48:00 
D45A333258 vacant14:12:0010:58:0011:26:0010:34:00 
D45A333359 vacant14:28:0010:14:0012:00:0010:38:00 
H55AL3355170 vacant13:25:0010:13:0010:41:0010:01:00 
H60AL3368g vacant14:56:0011:02:0011:12:0010:02:00 
H60AL3415180 vacant14:38:0011:22:0010:54:0010:18:00 
H60AL3416181 vacant14:34:0010:02:0010:38:0012:02:00 
H60AL3417182 vacant14:30:0011:28:0011:10:0010:04:00 
H60AL3418183 vacant14:08:0012:04:0010:58:0010:08:00 
H60AL3419184 vacant13:16:0011:56:0010:34:0011:32:00 
H65AL3474191 vacant13:21:0011:41:0010:39:0011:11:00 
H65AL3475192 vacant14:55:0010:01:0010:35:0011:25:00 
H65AL3476193 vacant13:25:0011:03:0010:19:0011:47:00 
H65AL3477194 vacant14:07:0010:11:0011:37:0010:59:00 
H65AL3478195 vacant14:27:0010:41:0011:31:0010:21:00 
H65AL3479196 vacant13:01:0010:49:0011:03:0011:55:00 
H70A3519197 vacant14:10:0010:34:0010:56:0010:10:00 
H70A3520198 vacant13:02:0011:06:0011:00:0010:38:00 
H70A3521199 vacant14:14:0010:56:0010:22:0010:18:00 
H70A3522200 vacant14:06:0010:28:0011:04:0010:14:00 
D50A355562 vacant13:25:0011:01:0011:15:0011:43:00 
D50A355663 vacant13:37:0011:51:0010:13:0011:39:00 
D50A355764 vacant13:57:0011:45:0010:29:0011:05:00 
D50A355865 vacant13:29:0011:35:0010:19:0011:57:00 
D55A358068 vacant14:59:0010:23:0011:25:0010:31:00 
D55A358169 vacant14:39:0010:09:0011:55:0010:35:00 
H12403192 vacant14:02:0010:28:0010:34:0011:04:00 
H12403293 vacant13:40:0011:22:0011:04:0010:10:00 
H12403394 vacant14:10:0011:02:0010:12:0010:44:00 
H12403495 vacant13:20:0011:18:0010:38:0010:48:00 
D1240716 vacant14:13:0010:47:0010:51:0010:11:00 
D1240727 vacant14:17:0010:37:0010:19:0010:47:00 
H13A4094100 vacant13:58:0012:28:0010:54:0012:12:00 
H13A4095101 vacant14:22:0012:04:0011:06:0012:18:00 
D13A4116j vacant14:46:0011:48:0011:36:0011:32:00 
D13A412413 vacant14:42:0011:34:0011:56:0011:34:00 
D13A412514 vacant14:54:0011:42:0011:40:0011:28:00 
D13A412615 vacant14:32:0011:06:0012:32:0011:24:00 
H13-14B413899 vacant14:19:0012:01:0011:15:0012:05:00 
D13-14B415611 vacant14:57:0011:27:0011:37:0011:49:00 
D13-14B415712 vacant15:07:0011:43:0011:33:0011:19:00 
H12TR418796 vacant13:00:0011:56:0010:24:0011:40:00 
H12TR418897 vacant13:46:0011:16:0010:52:0011:02:00 
H12TR418998 vacant13:28:0011:46:0010:14:0011:26:00 
D12TR42095 vacant14:48:0010:42:0011:16:0010:10:00 
D12TR421410 vacant14:18:0010:06:0011:36:0010:56:00 
D12TR42158 vacant14:50:0010:00:0011:42:0010:24:00 
D12TR42169 vacant14:10:0010:28:0011:26:0010:52:00 
H10RR425189 vacant13:12:0011:13:0011:12:0012:16:00 
H10RR425290 vacant13:10:0011:11:0011:14:0012:19:00 
H10RR425391 vacant13:27:0010:48:0011:31:0012:12:00 
D10RR42831 vacant13:56:0011:41:0012:16:0010:31:00 
D10RR42842 vacant14:09:0011:31:0012:29:0010:13:00 
D10RR42853 vacant14:11:0011:52:0012:20:0010:03:00 
H9RR4304218 vacant14:36:0012:30:0010:04:0011:02:00 
H9RR4305219 vacant14:46:0012:24:0010:01:0011:00:00 
D9RR432886 vacant15:24:0010:08:0010:52:0011:25:00 
D9RR432987 vacant15:09:0010:18:0010:44:0011:40:00 
D9RR433088 vacant15:14:0010:25:0010:46:0011:21:00 
H8RR4360214 vacant14:26:0013:00:0011:34:0012:28:00 
H8RR4361215 vacant14:00:0013:04:0011:26:0012:58:00 
H8RR4362216 vacant14:36:0012:32:0011:20:0013:12:00 
D8RR438985 vacant15:26:0011:34:0013:14:0011:18:00 
H70AL4436202 vacant14:33:0012:15:0010:59:0012:05:00 
H70AL4437203 vacant14:11:0013:23:0010:03:0012:37:00 
H70AL4438204 vacant13:05:0013:15:0010:41:0013:11:00 
H70AL4439205 vacant13:41:0013:19:0010:55:0011:57:00 
H754491206 vacant14:49:0010:47:0012:21:0011:39:00 
H754492207 vacant14:53:0010:29:0012:47:0011:27:00 
H754493208 vacant16:03:0010:11:0012:57:0010:51:00 
H754494209 vacant16:27:0011:21:0012:17:0010:01:00 
H754495210 vacant16:19:0010:07:0012:31:0011:01:00 
D604505a vacant13:48:0010:36:0013:30:0010:30:00 
D60453872 vacant13:14:0011:34:0012:32:0011:18:00 
D60453973 vacant13:08:0011:56:0013:14:0010:18:00 
D60454074 vacant13:38:0011:38:0013:10:0010:06:00 
D60454175 vacant13:50:0010:48:0012:44:0011:24:00 
D65458277 vacant15:50:0013:08:0010:18:0011:44:00 
D65458378 vacant14:36:0013:04:0011:24:0011:56:00 
D65458479 vacant14:52:0012:12:0011:00:0012:50:00 
H804602211 vacant16:10:0010:00:0011:58:0013:20:00 
H804603212 vacant16:18:0010:18:0011:52:0013:02:00 
H854611213 vacant14:23:0011:41:0012:23:0012:31:00 
H904615217 vacant14:39:0011:55:0012:33:0011:21:00 
D70462980 vacant14:49:0012:21:0011:49:0011:49:00 
D70463081 vacant14:53:0012:17:0011:53:0011:45:00 
D75464082 vacant15:29:0011:27:0012:05:0012:09:00 

Valkeakosken Haka

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E401Aaro Aho13:23:0010:45:0011:25:0010:45:00   200048
H21A1053Jussi Nurminen  11:40:0010:40:00   191731
H35A1105Janne Joensivu13:56:0011:08:0010:34:0010:18:00   201991
H60A2198Ari Nurminen14:39:0010:59:0012:31:0011:09:00   43691
D13A4105Inka Joensivu15:04:0011:40:0012:04:0011:04:00   55735
D604525Arja Nurminen14:04:0011:02:0013:18:0010:12:00   172844
D654580Maria-Leena Törrö15:16:0012:28:0010:34:0012:34:00   215673
D704618Raija Lahtinen15:11:0012:33:0011:21:0011:39:00   53787

Vehkalahden Veikot

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21E Tero Föhr14:25:0013:34:0011:52:0012:04:02   194295
H21E Petteri Muukkonen 13:10:0011:16:00    409500
D21E Sari Nurmela14:54:0010:48:0013:16:0012:01:14   190611
H18E Janne Niskanen13:42:0010:16:0010:46:0011:59:00   51439
H21A1016Eero Inkeri13:38:0011:16:0012:04:0010:14:00   199934
D21A2311Elisa Murtola 11:53:00     170908
D40A2491Riikka Kivelä14:20:0010:12:0011:42:0010:28:00   161531
D40A2502Kirsi Niskanen14:08:0011:02:0010:56:0010:38:00   51440
D16B3270Nelli Niskanen14:21:0010:35:0011:35:0011:01:00   200034
H124021Aatu Niskanen13:38:0010:56:0010:24:0011:12:00   412932
H9RR4291Joona Hirvilahti14:38:0012:29:0010:10:0010:56:00   181839

Vesaisen Pojat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H16E Rasmus-Wille Hankaniemi14:25:0010:41:0010:23:0011:47:00   47901
H21AL1075Erkki Isokoski13:45:0010:13:0010:57:0011:09:00   199929
H40A1135Tomi Hankaniemi13:55:0011:11:0010:45:0010:13:00   194182
H40A1159Tapio Perttunen14:03:0010:37:0011:15:0010:05:00   409735
D14A3038Anna Goman14:35:0010:33:0011:57:0010:07:00   146289
D40B3181Annukka Goman13:47:0011:59:0010:45:0011:55:00   142752
D18B3208Tiia Impiö14:53:0010:43:0012:01:0010:57:00   182993
D124040Maija Goman13:51:0011:21:0010:11:0010:31:00   182808
D9RR4308Matleena Goman15:12:0010:24:0010:43:0011:29:00   197564
D704617Mirja Aatsinki14:47:0012:19:0011:51:0011:43:00   120950

Vetelin Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H40A1148Esa Leppäniemi14:25:0010:19:0010:33:0010:55:00   216510
H40A1149Jani Leppäniemi14:21:0010:29:0010:23:0010:49:00   143322
H60A2178Sauli Joki  10:41:0012:31:00   50672
H65A2229Raimo Haapalehto13:58:0011:50:0010:38:0010:20:00   117900
D40A2509Anne Polso14:32:0010:54:0010:58:0010:16:00   200028
H60AL3362Raimo Antikainen13:00:0011:54:0011:00:0011:26:00   48398
D124064Venla Rannila13:27:0011:03:0011:01:0010:45:00   166569
H12TR4180Oskari Rannila13:22:0011:34:0010:54:0011:08:00   167743
H804596Tapio Patana  11:54:0013:28:00   114565

Vihtavuoren Pamaus

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H35A1104Kimmo Hyvärinen14:00:0010:34:0010:18:0011:04:00   46679
H40A1142Heikki Kettunen13:09:0011:17:0010:47:0010:37:00   401072
H45B2451Marko Nalli 10:37:0010:03:0010:37:00   57541
H45AL2482Timo Soanjärvi13:20:0011:16:0010:24:0011:46:00   205370
H21C2562Arto Niininen15:16:0011:06:0011:52:0012:10:00   205698
D35B3145Mirva Niininen13:48:0010:38:0011:32:0011:02:00   205375
H70A3511Erkki Mönttinen14:02:00      59000
D55A3561Päivi Anttonen14:49:0010:17:0011:29:0010:41:00   80449
H12TR4182Santtu Soanjärvi13:16:0011:20:0010:38:0011:46:00   205524

Viitasaaren Suunta

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
D35B3153Kaisu Varis13:54:0011:16:0011:16:0010:36:00   174864

Virtain-Ruoveden Suunnistajat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60A2208Erkki Suutarinen14:09:0012:19:0010:35:0011:57:00   45942

XYZ

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H854607Kauko Kimpimäki14:27:0011:43:0012:19:0012:25:00   72070

Ykspihlajan Reima

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65A2255Lauri Malm14:08:0011:34:0011:06:0010:02:00   114323
H65AL3431Matti Hourula14:43:0011:13:0010:31:0010:19:00   410520
H65AL3453Vesa Kätkä14:39:0010:05:0011:09:0010:51:00   410524

Ylikiimingin Nuijamiehet

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H50A2062Arto Holappa14:43:0010:47:0010:29:0011:59:00   49860
H50A2088Keijo Parkkinen14:01:0011:47:0010:33:0011:33:00   110533
H35AL2398Harri Vehkaoja  10:36:0010:14:00   124646
H45AL2466Jarmo Holappa13:16:0011:26:0010:36:0011:36:00   183210
D40A2508Piia Parkkinen13:58:0010:50:0011:16:0010:46:00   54540
D14A3050Roosa Riikola14:59:0010:19:0011:31:0010:33:00   153733
D18B3207Anna Hiltunen14:35:0010:57:0011:29:0011:15:00   152059
D18B3215Annika Uusitalo14:43:0011:15:0011:45:0010:41:00   152058
D21C3243Pirjo Holappa13:43:0011:37:0010:49:0011:25:00   49840
D16B3258Sini Holappa14:23:0011:07:0011:33:0010:33:00   54546
D16B3259Suvi-Tuulia Holappa14:05:0010:53:0011:17:0011:19:00   146033
D45A3324Sirpa Riikola14:34:0010:48:0011:52:0010:14:00   216314
D55A3564Riitta Jokela14:25:0010:33:0011:33:0010:43:00   55786
D124062Laura Parkkinen13:57:0010:49:0010:33:0010:21:00   190962
D13A4121Riina Riikola15:14:0011:00:0011:52:0011:38:00   216385
D10RR4262Pilvi-Maria Holappa13:55:0011:40:0012:28:0010:14:00   193260
D9RR4323Anna Parkkinen15:08:0010:23:0010:48:0011:24:00   181909
D9RR4331Emmi Vehkaoja  10:54:0011:26:00   70676
H70AL4424Toivo Pelkonen14:41:0011:53:0010:57:0012:33:00   54539

Ylistaron Kilpa-Veljet

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H21AL1074Mikko Hölsö14:09:0010:25:0010:33:0010:55:00   214121
D35A2355Kaisa Pohtola15:07:0010:13:0012:25:0010:25:00   41975
H35AL2387Janne Nivukoski13:48:00 10:18:00    41976
H40AL2416Aki Perämäki13:39:0011:07:0010:35:0010:21:00   190602
D21AL3099Hanna Helander13:41:0010:15:0010:47:0010:15:00   41980
D35B3146Elisa Nivukoski 11:14:00 10:48:00   191386
D35B3147Mervi Nivukoski13:56:0011:18:0011:14:0010:30:00   167223
H16B3157Severi Hölsö14:40:0011:54:0010:24:0011:24:00   199005
D13A4104Henriikka Hölsö14:36:0011:28:0012:28:0011:06:00   199006
H13-14B4133Joakim Nivukoski14:13:0011:55:0011:21:0012:07:00   191588
D13-14B4153Noora Pohtola15:03:0011:15:0012:05:0011:23:00   218120
D13-14B4154Roosa Pohtola14:33:0011:49:0011:49:0011:29:00   194473
H10RR4240Topi Nivukoski13:25:0010:46:0011:37:0012:10:00   193283
H9RR4297Juho Nivukoski14:48:0012:19:0010:02:0011:01:00   192063
D9RR4325Sara Pohtola15:10:0010:16:0010:53:0011:32:00   192867
D8RR4382Jasmin Nivukoski15:50:0011:00:0013:06:0011:36:00   191983
D8RR4383Siiri Nivukoski16:02:0011:22:0013:12:0011:02:00   220875

Ylivieskan Kuula

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H60AL3412Samuli Törmälä14:10:0012:06:0010:16:0010:34:00   48424
H754456Tapani Isokoski15:55:0010:15:0012:51:0010:41:00   40461

Ylläksen Rasti

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H50AL3299Teijo Sirviö13:32:0012:00:0010:38:0011:10:00   52818
H60AL3364Jouko Ekonoja13:34:0010:54:0011:42:0010:58:00   182592
D654552Leena Holck14:56:0012:16:0011:02:0012:36:00   155953

Ähtärin Urheilijat

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H65A2233Hannu Humalamäki13:20:0011:24:0011:02:0011:14:00   169493
H60AL3405Osmo Sivén15:06:0010:56:0010:24:0010:26:00   176941
D55A3563Marja Humalamäki14:27:0010:29:0011:57:0010:27:00   152934
D604536Hannele Sivén14:00:0011:20:0012:06:0011:06:00   117893

Äänekosken Sarjakuvaseura

Class No Name   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
H55A2117Timo Hämynen  11:12:0012:24:00   82631
H45AL2468Petri Hämynen  10:04:0011:30:00   57690
| Form of the results:
Suomi Svenska English