Starting time | 2,0 km |
2,8 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Antti Parjanne | Lynx | FIN | 12:02:00 | 9:17 (1) | |||
Gleb Tikhonov (U) | Turun Metsänkävijät | RUS | 12:10:00 | 9:18 (2) | |||
Tue Lassen (U) | Vaajakosken Terä | DEN | 12:11:00 | 9:23 (3) | |||
Topi Penttinen | OK Orient | FIN | 12:01:00 | 9:25 (4) | |||
Pavel Kubat (U) | Vaajakosken Terä | CZE | 11:57:00 | 9:31 (5) | |||
Fredric Portin | Paimion Rasti | FIN | 12:07:00 | 9:31 (5) | |||
Roman Efimov (U) | Hiisirasti | RUS | 12:04:00 | 9:38 (7) | |||
Sander Vaher (U) | Rajamäen Rykmentti | EST | 12:09:00 | 9:40 (8) | |||
Will Critchley (U) | Vaajakosken Terä | FIN | 12:08:00 | 9:43 (9) | |||
Petteri Huikko | Vaajakosken Terä | FIN | 11:53:00 | 9:45 (10) | |||
Markku Elo | Angelniemen Ankkuri | FIN | 11:59:00 | 9:50 (11) | |||
Artem Popov (U) | Espoon Suunta | RUS | 12:06:00 | 9:52 (12) | |||
Tero Linnainmaa | Ikaalisten Nouseva-Voima | FIN | 11:21:00 | 9:56 (13) | |||
Miika Suominen | Rajamäen Rykmentti | FIN | 12:05:00 | 10:04 (14) | |||
Johannes Pohjala | Hiisirasti | FIN | 11:56:00 | 10:06 (15) | |||
Ville Keskisaari | Vaajakosken Terä | FIN | 11:54:00 | 10:11 (16) | |||
Pekka Itävuo | Koovee | FIN | 11:45:00 | 10:13 (17) | |||
Perttu Sorsa | Hiidenkiertäjät | FIN | 11:29:00 | 10:14 (18) | |||
Juho Westerlund | Koovee | FIN | 11:51:00 | 10:16 (19) | |||
Lauri Vuorinen | Vehkalahden Veikot | FIN | 11:58:00 | 10:16 (19) | |||
Teemu Niskanen | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 11:48:00 | 10:20 (21) | |||
Henri Kalve | Paimion Rasti | FIN | 11:38:00 | 10:22 (22) | |||
Kimmo Mieskoski | Rasti-Lukko | FIN | 11:47:00 | 10:23 (23) | |||
Jere Ahonen | Kangasala SK | FIN | 12:00:00 | 10:25 (24) | |||
Juho Kinni | Tampereen Pyrintö | FIN | 11:25:00 | 10:31 (25) | |||
Jussi Taussi | Vehkalahden Veikot | FIN | 11:23:00 | 10:34 (26) | |||
Lauri Sorsa | Hiidenkiertäjät | FIN | 11:28:00 | 10:36 (27) | |||
Aki Ylitalo | Hauhon Sisu | FIN | 11:22:00 | 10:46 (28) | |||
Filip Brunell | IF Brahe | FIN | 11:46:00 | 10:49 (29) | |||
Toni Hartvik | Paimion Rasti | FIN | 11:33:00 | 10:51 (30) | |||
Timo Hongell | Kokkolan Suunnistajat | FIN | 11:31:00 | 11:00 (31) | |||
Elmeri Juura | Kankaanpään Suunnistajat | FIN | 11:49:00 | 11:00 (31) | |||
Juha Luoma | Lapuan Virkiä | FIN | 11:41:00 | 11:05 (33) | |||
Roope Koskinen | Hiisirasti | FIN | 11:55:00 | 11:07 (34) | |||
Ville Repo | Vehkalahden Veikot | FIN | 11:44:00 | 11:10 (35) | |||
Marko Tölli | Suunta Jyväskylä | FIN | 11:43:00 | 11:13 (36) | |||
Mika Seppänen | Vaalan Karhu | FIN | 11:37:00 | 11:17 (37) | |||
Heikki Kohvakka | Kangasniemen Kalske | FIN | 11:40:00 | 11:19 (38) | |||
Ville Kokkila | Espoon Suunta | FIN | 11:34:00 | 11:22 (39) | |||
Erik Haajanen | OK Raseborg | FIN | 11:35:00 | 11:32 (40) | |||
Petri Annila | Koovee | FIN | 11:52:00 | 11:42 (41) | |||
Jyri Rantala | Koovee | FIN | 11:39:00 | 11:51 (42) | |||
Olli-Petteri Hirvonen | Rastivarsat | FIN | 11:42:00 | 12:03 (43) | |||
Teemu Tauriainen | Kuusamon Erä-Veikot | FIN | 11:26:00 | 12:18 (44) | |||
Eerik Sihvola | Valkealan Kajo | FIN | 11:27:00 | 13:15 (45) | |||
Leo Tolvanen | Pihkaniskat | FIN | 11:30:00 | 13:36 (46) | |||
Peter Wiik | Närpes OK | FIN | 11:32:00 | 15:16 (47) |