Starting time | 1,8 km |
2,5 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ossi Järvinen | Tampereen Pyrintö | FIN | 15:22:00 | 17:29 (1) | |||
Lauri Lavikainen | Kymin Suunnistajat | FIN | 15:15:00 | 17:34 (2) | |||
Antti Väyrynen | Kymin Suunnistajat | FIN | 15:15:00 | 17:34 (2) | |||
Elmeri Toivanen | Delta | FIN | 15:37:00 | 17:34 (2) | |||
Tommi Huostila | Lammin Säkiä | FIN | 15:30:00 | 18:08 (5) | |||
Niko Kommio | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 15:32:00 | 18:21 (6) | |||
Aleksi Pietikäinen | Pihkaniskat | FIN | 15:32:00 | 18:29 (7) | |||
Teo Kettunen | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 15:22:00 | 18:33 (8) | |||
Vinsci Kivinen | Hyvinkään Rasti | FIN | 15:21:00 | 18:43 (9) | |||
Samu Takanen | Vehkalahden Veikot | FIN | 15:29:00 | 18:58 (10) | |||
Joona Parjanen | MS Parma | FIN | 15:08:00 | 19:10 (11) | |||
Lauri Leirimaa | Rastivarsat | FIN | 15:08:00 | 19:13 (12) | |||
Roope Sormunen | Rasti E4 | FIN | 15:25:00 | 19:30 (13) | |||
Juha Rauhala | Espoon Suunta | FIN | 15:30:00 | 19:42 (14) | |||
Mauri Holopainen | Suunta 2000 | FIN | 15:11:00 | 19:43 (15) | |||
Olli Liikkanen | Rastivarsat | FIN | 15:33:00 | 19:52 (16) | |||
Jani Ollikka | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 15:09:00 | 20:25 (17) | |||
Jani Nurminen | Valkeakosken Haka | FIN | 15:12:00 | 20:27 (18) | |||
Akseli Ketola | Koovee | FIN | 15:20:00 | 20:34 (19) | |||
André Lindroos | OK Raseborg | FIN | 15:14:00 | 20:42 (20) | |||
Hannes Holmback | IF Femman | FIN | 15:24:00 | 20:43 (21) | |||
Juuso Toivonen | Lammin Säkiä | FIN | 15:16:00 | 20:54 (22) | |||
Samuli Saukkonen | Pihkaniskat | FIN | 15:31:00 | 20:54 (22) | |||
Juho Elovaara | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 15:26:00 | 21:30 (24) | |||
Teemu Lehtoranta | Tuusulan Voima-Veikot | FIN | 15:18:00 | 21:34 (25) | |||
Jonne Pitkänen | Tampereen Pyrintö | FIN | 15:19:00 | 21:37 (26) | |||
Ilari Visuri | OK77 | FIN | 15:25:00 | 22:05 (27) | |||
Eero Penttilä | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 15:28:00 | 22:20 (28) | |||
Jonne Kunnas | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 15:01:00 | 22:47 (29) | |||
Jaakko Mesiäinen | Navi | FIN | 15:10:00 | 22:47 (29) | |||
Jere Pernu | SK Pohjantähti | FIN | 15:23:00 | 22:54 (31) | |||
Paavo Simola | Lounais-Hämeen Rasti | FIN | 15:04:00 | 23:16 (32) | |||
Sakari Puolakanaho | Hyvinkään Rasti | FIN | 15:06:00 | 23:36 (33) | |||
Arttu Taulavuori | Alatornion Pirkat | FIN | 15:17:00 | 23:51 (34) | |||
Oskari Jumppanen | Hyvinkään Rasti | FIN | 15:13:00 | 24:00 (35) | |||
Kiri Huhtanen | Tampereen Pyrintö | FIN | 15:16:00 | 24:31 (36) | |||
Simo Siltanen | Angelniemen Ankkuri | FIN | 15:00:00 | 24:33 (37) | |||
Antti Kivikko | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 15:20:00 | 24:54 (38) | |||
Benjamin Holmgren | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 15:04:00 | 25:11 (39) | |||
Linus Hansén | OK Botnia | FIN | 15:18:00 | 26:10 (40) | |||
Eemeli Kiljunen | Rastivarsat | FIN | 15:21:00 | 26:54 (41) | |||
Otto Hannunen | Suunta Jyväskylä | FIN | 15:05:00 | 27:23 (42) | |||
Aleksi Lammi | Lapuan Virkiä | FIN | 15:23:00 | 27:30 (43) | |||
Valtteri Laine | Kokkolan Suunnistajat | FIN | 15:11:00 | 29:37 (44) | |||
Antti Ursin | Lynx | FIN | 15:07:00 | 31:19 (45) | |||
Tapani Tuoresjärvi | Rastivarsat | FIN | 15:03:00 | 36:51 (46) | |||
Viktor Aaltio | Valkeakosken Haka | FIN | 15:03:00 | 37:40 (47) | |||
Arttu Valkama | Koovee | FIN | 15:01:00 | 42:03 (48) | |||
Verneri Venojärvi | MS Parma | FIN | 15:05:00 | 42:57 (49) | |||
Matti Hietanen | Kalevan Rasti | FIN | 15:00:00 | DNS | |||
Miro Seppälä | Vehkalahden Veikot | FIN | 15:02:00 | DNS | |||
Antti Nurmi | Lappeen Riento | FIN | 15:02:00 | DNS | |||
Miikka Korhonen | Tampereen Pyrintö | FIN | 15:06:00 | DNS | |||
Konsta Jutila | Rastikarhut | FIN | 15:07:00 | DNF | |||
Janne Ovaska | Luumäen Rasti | FIN | 15:09:00 | DNS | |||
Tomi Kanniainen | Puolangan Ryhti | FIN | 15:10:00 | DNS | |||
Otto Kaario | Suunta Jyväskylä | FIN | 15:12:00 | ||||
Alvar Palmen | Espoon Suunta | FIN | 15:13:00 | DNS | |||
Janne Niskanen | Vehkalahden Veikot | FIN | 15:17:00 | ||||
Jonathan Ray | OK77 | FIN | 15:19:00 | ||||
Lasse Moilanen | Pudasjärven Urheilijat | FIN | 15:24:00 | DNS | |||
Taavi Mustajoki | Tampereen Pyrintö | FIN | 15:34:00 | ||||
Matti Suutari | Vehkalahden Veikot | FIN | 15:35:00 | ||||
Panu Ternola | Kangasala SK | FIN | 15:35:00 | DNS | |||
Konsta Pitkänen | Tampereen Pyrintö | FIN | 15:36:00 | ||||
Hannes Stubb | IK Falken | FIN | 15:37:00 | ||||
Pyry Mustonen | Tampereen Pyrintö | FIN | 15:39:00 | ||||
Eero Ylipulli | Vaasan Suunnistajat | FIN | 15:40:00 | ||||
Tuomas Puputti | Delta | FIN | 15:41:00 | ||||
Aleksi Ilmonen | Itä-Päijänteen Rasti | FIN | 15:42:00 | DNS | |||
Eero Jalli | Lounais-Hämeen Rasti | FIN | 15:44:00 | ||||
Eero Lapila | MS Parma | FIN | 15:46:00 | ||||
Teemu Eerola | Tampereen Pyrintö | FIN | 15:54:00 | DNS | |||
Eevert Toivonen | Kangasala SK | FIN | 15:55:00 | DNS |